Лист № 92 від 22.07.2020 АМКУ щодо ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях ПрАТ «Київстар» та ТОВ «Воля-Кабель» в м. Черкаси

Вихідні реквізити
Вих. № 92 від 22.07.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
АМКУ, Антимонопольний комітет України

Голові Антимонопольного комітету України

ПІЩАНСЬКІЙ О.С.

 

Вих. № 92

від 22.07.2020

 

Щодо ознак порушення законодавства

про захист економічної конкуренції

в діях ПрАТ «Київстар» та

ТОВ «Воля-Кабель» в м. Черкаси

 

Шановна Ольго Станіславівно!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

ІнАУ, за Cтатутом, створена з метою сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ в Україні.

ІнАУ вже неодноразово направляла звернення до Антимонопольного комітету України з проханням вжити заходів, направлених на припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПрАТ «Київстар» при встановленні та застосуванні вартості на послуги доступу до Інтернету.

Наразі, вчергове, звертаємось із такими фактами.

До ІнАУ надійшло звернення від 16.07.2020 № 162 від провайдера телекомунікацій ТОВ «МАКЛАУТ-ІНВЕСТ», яке надає послуги доступу до Інтернету на території м. Черкаси, з проханням сприяти припиненню дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПрАТ «Київстар» та ТОВ «Воля-Кабель».

У цьому зверненні повідомляється, зокрема, що з метою залучення нових абонентів у м. Черкаси проводиться рекламна кампанія ПрАТ «Київстар», зокрема, шляхом розміщення інформації на бігбордах, поширення листівок в поштові скриньки у житлових будинках та розміщення листівок на інформаційних дошках біля входу у під’їзди в житлових будинках, за умовами якої жителям міста пропонується підключення до мережі Інтернет до тарифного плану «Домашній Інтернет Безлім WOW» із подальшою абонентною платою 25 грн у місяць. Дана інформація також розміщена на вебсайті ПрАТ «Київстар» за посиланням https://kyivstar.ua/uk/home-kyivstar/internet/cherkasy#process-connection.

Згідно з умовами спеціальної пропозиції по підключенню цього тарифного плану, необхідно здійснити початковий платіж у розмірі 150 грн. Надалі ця сума буде використовуватися для щомісячної оплати. Перші 25 місяців (місяць підключення + 24 календарних місяці) плата за тариф становитиме 25 грн/міс. При цьому абонент отримує доступ до мережі Інтернет зі швидкістю до 100 Мбіт/с.

ТОВ «Воля-Кабель» розміщено на своєму сайті за посиланням https://cherkassy.volia.com/rus/internet/?&partner=google_cpc_device=de…  інформацію стосовно акційної пропозиції «Захват емоцій». Відповідно до зазначеної рекламної кампанії ТОВ «Воля-Кабель» пропонує жителям міста підключення до мережі Інтернет за акційною вартістю 30 грн/місяць. Після закінчення періоду дії акційних умов, послуга буде надаватись на умовах аналогічного за наповненням регулярного пакету.

Також, з 08.07.2020 в житлових будинках м. Черкаси поширюються рекламні листівки, за умовами яких жителям міста пропонується підключення до мережі Інтернет за 17 грн/міс., із фіксацією даної ціни на 2 роки. На даних рекламних листівках, крім номера телефону 093–170–74-63, відсутня будь-яка інформація щодо надавача даних послуг доступу до мережі Інтернет. З інформації ТОВ «МАКЛАУТ–ІНВЕСТ», зокрема, зателефонувавши за вказаним у рекламній листівці номером телефону 093–170–74-63, за яким співробітник ТОВ «Воля-Кабель» за ім’ям Лариса підтвердила у телефонній розмові чинність акції компанії Воля по підключенню до мережі Інтернет за 17 грн/місяць та роз’яснила умови даної акції для майбутніх абонентів.

Також доцільно звернути увагу, що на вебсайті ТОВ «Воля-Кабель» - https://cherkassy.volia.com відсутня будь-яка інформація щодо чинності цієї акції про підключення до мережі Інтернет за 17 грн/місяць, із фіксацією даної ціни на 2 роки. Тобто, поширення листівок із рекламним змістом щодо запровадження акції, без вказівки найменування провайдера (оператора), відсутність на вебсайті будь-якої інформації щодо існування даної акції, містить всі ознаки недобросовісної реклами (завуальованість, неідентифікованість, нерозпізнаваність) та підтверджують наявність в діях ТОВ «Воля-Кабель» ознак недобросовісної  конкуренції. 

Вважаємо, що такі дії можуть мати негативні наслідки для господарської діяльності інших операторів, провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету у окремих територіальних межах (окремих адміністративно-територіальних одиницях) і не надають ці послуги в загальнодержавних межах. Відтак, оператори, провайдери телекомунікацій, які надають лише одну телекомунікаційну послугу та не мають значної кількості абонентів, відповідно, не можуть «грати» з тарифами на послугу доступу до Інтернету, а надають послугу абонентам за реальними тарифами. Відповідно, абоненти можуть зацікавитись тимчасовими тарифними пропозиціями крупних компаній, відбудеться відтік абонентів у інших операторів, провайдерів телекомунікацій, які не можуть реалізовувати послуги доступу до Інтернету за тарифами, нижчими, аніж реальна справедлива вартість цих послуг.

Частиною третьою статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» встановлено, що Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення взаємодіють, зокрема, з громадськими організаціями у роботі по запобіганню порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Враховуючи вищенаведене, направляємо Вам для розгляду звернення від 16.07.2020 № 162 ТОВ «МАКЛАУТ–ІНВЕСТ», просимо Вас втрутитись у ситуацію, та, в межах повноважень і компетенції, наданих законодавством, вжити дієвих заходів, направлених на виявлення та припинення неправомірних дій:

з боку ПрАТ «Київстар» в територіальних межах м. Черкаси, які полягають у пропозиції підключення споживачів до Інтернету за тарифним планом «Домашній Інтернет Безлім WOW» з подальшою щомісячною абонплатою 25 грн/місяць, що може мати негативні наслідки як для інших операторів, провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, так і їх абонентів;

з боку ТОВ «Воля-Кабель» в територіальних межах м. Черкаси, які полягають у пропозиції підключення споживачів до Інтернету та до пакету «Захват емоцій» за акційною вартістю 30 грн у місяць, а також акції про підключення до мережі Інтернет за 17 грн/місяць, із фіксацією даної ціни на 2 роки.

При проведенні дослідження просимо звернути особливу увагу на те, за рахунок яких фінансових ресурсів (власний прибуток тощо) ПрАТ «Київстар» та ТОВ «Воля-Кабель» встановлюють такі значні знижки на послугу доступу до Інтернету для абонентів у м. Черкаси.

Про результати розгляду нашого звернення та звернення від 16.07.2020 № 162 ТОВ «МАКЛАУТ–ІНВЕСТ» просимо проінформувати письмово.

 

Додаток:

Звернення від 16.07.2020 № 162 ТОВ «МАКЛАУТ–ІНВЕСТ» з додатками.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                А. Пятніков