Історія ІнАУ - рік 2014

18 грудня 2014 року

Правлінням ІнАУ було прийняте рішення щодо вступу Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в якості Дійсного члена ІнАУ.

УДЦР – підприємство, що забезпечує ефективне та раціональне користування радіочастотним ресурсом держави в інтересах усіх категорій користувачів з метою економічного, соціального, інформаційного та культурного розвитку країни, її безпеки та обороноздатності.

 

10 грудня 2014 року

Відбулася спільна конференція ІнАУ та Google Україна на тему: «Безпечний Інтернет для дітей - це можливо!».

Учасники конференції обговорили питання дитячої безпеки в Інтернеті, досвід і напрацювання НДО і держави у даній сфері, бачення та перспективи партнерства з питань дитячої безпеки в мережі, а також можливості розвитку партнерства та реалізації спільних проектів.

В ході конференції було презентовано унікальний ресурс «Про Інтернет», який спрямований на підвищення цифрової грамотності вчителів, учнів українських шкіл та батьків, а також оголошено про проведення 5-го конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти .

 

08 грудня 2014 року

Правлінням ІнАУ було прийняте рішення щодо вступу двох нових компаній:

  • ТОВ «Західна інформаційна корпорація» в якості Дійсного члена ІнАУ. Компанія «ZIK» - інформаційне агентство, яке успішно функціонує з 2004 року і ставить за мету максимально широко та об’єктивно відображати інформаційні процеси у Львові та області, в західному регіоні та по всій Україні.
  • ТОВ «Юридична фірма «Статус» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Компанія «Статус» -  інтернет сервіс провайдер, який працює на ринку телекомунікацій з 2006 року та надає послуги з організації доступу до мережі Інтернет в Херсоні та області.

 

20  листопада 2014 року

Згідно рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України вступила компанія «Ланет Телеком» в якості Дійсного члена ІнАУ.

ТОВ «Ланет Телеком» - це оператор телекомунікаційних мереж, що з 2009 року успішно працює на ринку телекомунікацій та надає транспортні послуги для абонентів майже на свій території України.

 

14 листопада 2015 року

в агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Актуальні задачі з дерегуляції ринку ІТ та телекомунікацій та спрощення діяльності на ньому суб’єктів господарювання».

 Організаторами заходу виступили  Інтернет Асоціація України,  Асоціація підприємств інформаційних технологій України та Українська асоціація операторів зв'язку «Телас».

В засіданні взяли участь понад 60 учасників, в тому числі представники провідних асоціацій в сфері ІКТ, операторів телекомунікацій, Народні депутати України, члени НКРЗІ і керівники підрозділів регулятора, представники ДССЗЗІ, Міністерства юстиції, ЗМІ.

 Серед обговорюваних питань:   

  • Питання імплементації актів законодавства ЄС у сфері регулювання ринку телекомунікацій Введення дозвільної системи та відміна ліцензування
  • Щодо критеріїв ризику на ринку телекомунікацій та перевірок суб'єктів господарювання в рамках державного нагляду
  • Щодо проекту включення радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2015 рік
  • Про прийняття стандартів ЄС методом «обкладинки» і визнання Україною в односторонньому порядку сертифікатів ЄС
  • Запобігання негативним тенденціям в роботі регуляторних органів, що перешкоджають ефективній взаємодії з інститутами громадянського суспільства в питаннях європейських підходів у реалізації регуляторної політики у сфері телекомунікацій та інформатизації.

 В ході обговорення було сформовано ряд рекомендацій:

  • Провести спільну нараду представників НКРЗІ, ЦОВЗ і інститутів громадянського суспільства для розподілу зусиль щодо імплементації актів законодавства ЄС у сфері регулювання ринку телекомунікацій. За її результатами створити робочу групу з обговорення проектів відповідних документів і необхідних кроків
  • Вважати доцільним створення Програми і плану дій з розвитку ІКТ-галузі у форматі Угоди з парламентською коаліцією, з графіком у часі і з обгрунтуванням результату
  • Створити реально діючий механізм оскарження рішень регулятора
  • Саморегілівні організації мають стати засобом вивільнення ринку від надмірного регулювання і захисту прав споживачів
  • Вивчити  пропозицію ДССЗЗІ щодо впровадження оптувальної форма перевірок, коли рішення про перевірку приймається після проведення та аналізу опитування підприємства за спеціальною формою
  • При визнанні Україною сертифікатів відповідності ЄС враховувати, що складна процедура сертифікації може стати причиною затримки у впровадженні сучасних технологій, але при цьому необхідно не допустити подвійної системи сертифікації продукції вітчизняного виробника. Запропонувати Міністерству економіки створити міжвідомчу робочу групу з визнання сертифікатів.
  • Необхідно додатково обговорити і заслухати на засіданні НКРЗІ проект рішення щодо критеріїв ризику на ринку телекомунікацій та перевірок суб'єктів господарювання в рамках державного нагляду
  • Вважати доцільним якнайшвидше вирішення питання про створення громадської ради при НКРЗІ на засадах, які мають бути підтримані як регулятором, так і інститутами громадянського суспільства.

Звернутись до КМУ щодо необхідності внесення змін до постанови КМУ №996 від 3.11.2010 р. «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» щодо включення до переліку всіх центральних органів влади, в тому числі колегіальних.

 

06 листопада 2015 року

Згідно рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України вступила компанія «НеоКом» в якості Асоційованого члена ІнАУ.

ТОВ «НеоКом» з 2006 року успішно працює на ринку телекомунікацій та надає послуги широкосмугового доступу до мережі Інтернет та ІР-телефонії для юридичних та фізичних осіб в Чернігівській області.

 

23 жовтня 2015 року

Правлінням ІнАУ було прийнято рішення щодо вступу до Інтернет Асоціації України двох нових компаній:

  • ТОВ «Хостинг Україна» в якості Дійсного члена ІнАУ. Товариство засноване в 2011 році. Діяльність компанії спрямована на надання послуг хостингу та реєстрації доменів.
  • ТОВ «Віванет» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Компанія з 2008 року забезпечує широкосмуговий  доступ до мережі Інтернет для населення та корпоративних клієнтів у Мелітопольському районі Запорізькій області.

 

21 жовтня 2015 року

Згідно рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України приєднались три нові компанії:

  • ТОВ «Калуська інформаційна мережа» в якості Дійсного члена ІнАУ. Компанія працює на ринку телекомунікацій з 2010 року та надає послуги з організації волоконно-оптичних каналів зв'язку та широкосмугового доступу до мережі Інтернет юридичним та фізичним особам у Львівській та Івано-франківській областях.
  • ТОВ «Голден Лінкс» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Товариство з 2010 року забезпечує широкосмуговий  доступ до мережі Інтернет та цифрового телебачення для населення та корпоративних клієнтів у Запорізькій області.
  • ТОВ «Магнус Лімітед» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Компанія заснована у 1995 році та успішно працює на ринку телекомунікацій, забезпечуючи доступ до мережі Інтернет для фізичних та юридичних осіб Білоцерківського району Київської обл.  

 

09 жовтня 2015 року

Згідно рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України приєднались три нові компанії:

  • ПП «Юнетком» в якості Дійсного члена ІнАУ. Компанія працює на ринку телекомунікацій з 2005 року та надає послуги широкосмугового доступу до мережі Інтернет юридичним та фізичним особам у м. Кривому Розі.
  • ТОВ «Архат» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Товариство більше року успішно працює в сфері  ІТК та надає послуги доступу до мережі Інтернет, аналогового та цифрового телебачення для корпоративних клієнтів та фізичних осіб м. Маріуполя.
  • ТОВ «Інтернет Схід Груп» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Компанія заснована у 2003 році та забезпечує доступ до мережі Інтернет для фізичних та юридичних осіб м. Краматорська.  

Отже, на сьогодні в списках членів Інтернет Асоціації України налічується 171 компанія, ІнАУ продовжує зростати та розвиватись.

 

08 жовтня 2014 року

ИнАУ в УНИАНе провела пресс-конференцию на тему «В Европу или в Евразию? Госрегулирование интернета – путь к тоталитаризму».

Причиной стали попытки новой украинской власти возобновить подходы старой власти по усилению государственного контроля над интернет-рынком – на этот раз под лозунгами усиления информационной безопасности в период проведения АТО, а также в очередных «заботах» о качестве интернет-услуг.

Речь среди прочего идет об идее внедрения лицензирования международного интернет-трафика путем внесения изменений в законопроект № 4743 от 18.04.2014,
о предложениях аппарата НКРСИ распространить правила взаимосоединения телекоммуникационных сетей на сферу доступа к Интернету, об избыточных в условиях

высококонкурентного рынка требованиях по отчетности операторов о качестве услуг доступа в Интернет, а также о торможении процесса выдачи лицензий на услуги 3G.

Участники пресс-конференции Председатель Правления ИнАУ Татьяна Попова и члены Правления ИнАУ Иван Петухов и Александр Ольшанский поделились своими соображениями о том, что на самом деле стоит за этими усилиями госчиновников, и об отличиях между европейским и евроазиатским подходом к развитию интернет-рынка.

Александр Ольшанский считает, что в Украине при установлении контроля над Интернетом пытаются использовать опыт России: влияние на участников рынка оказывается через технические регламенты, лицензирование и установление «красной кнопки» для выключения доменов, а также через инструменты «защиты» интеллектуальной собственности.  Цель – поставить под контроль распространение информации. Разница с Путиным одна – он это делает публично, а в Украине все под ковром. Поэтому у нас и происходят революции.

Иван Петухов уверен, что необходима люстрация всех департаментов НКРСИ, поскольку под регулирование был заточен весь аппарат Комиссии. А на самом деле регулятор должен обеспечивать лишь те сферы, где операторы не могут договориться между собой, а не создавать условия для «нескучной жизни» участникам рынка.

Татьяна Попова отметила, что инструменты надзора и проверок сегодня используются в Украине в конкурентной борьбе и в борьбе за влияние в определенном регионе. Раньше многие чиновники не понимали, что Интернет может быть мощным оружием, и что контроль над Интернетом позволяет контролировать информационные потоки. Теперь они это поняли, и сегодня основным врагом Интернета стало государство. Но ИнАУ не будет молчать и использует все средства для цивилизованного развития отрасли.

 

3 жовтня 2014 року 

У Києві в Київському коледжі зв’язку відбувся П’ятий український Форум з управління Інтернетом (IGF-UA).

Цей захід є продовженням серії Форумів, які проводяться в різних країнах світу з метою обговорення найбільш важливих проблем розвитку інформаційного суспільства, консолідації зусиль органів влади, бізнесу, інтернет-спільноти, професійної та академічної еліти задля прискорення впровадження в життя досягнень інформаційних технологій, створення умов для всебічного розвитку інтернет-простору в інтересах суспільства.

В ході Форуму  обговорювались питання:

  • Глобалізація управління Інтернетом і національні інтереси України
  • Права людини і споживача в Інтернеті
  • Зміцнення демократії через Інтернет
  • Кібербезпека: виклики сучасності
  • Механізми електронної демократії
  • Актуальні питання використання доменного та адресного простору.

У Форумі взяли участь представники підприємств галузі зв’язку, інформатизації та телекомунікацій, представники державних органів України, представники відповідних міжнародних структур, освітяни, науковці, громадські діячі.

 

30 вересня 2014 року

Відповідно до рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України приєднались дві нові компанії у якості Асоційованих членів ІнАУ, а саме:

  • ПП «Технічна компанія «Мега»,  яке працює на ринку глобальних комп'ютерних мереж в Харківській області з 1999 року. Основні напрямки діяльності компанії - надання юридичним та фізичним особам доступ до мережі Інтернет, розміщення веб-серверів, розробка і реалізація комерційних і некомерційних проектів з використанням мережі Інтернет.
  • ПП «Кремінь Альянс», яке з 2008 року працює на ринку телекомунікацій та надає послуги доступу до мережі Інтернет переважно корпоративним клієнтам на території Полтавської області.

 

25 вересня 2014 року

Згідно рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України приєдналось компанія «Науково-виробниче об’єднання «Інформаційні технології» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Компанія працює на ринку телекомунікацій з 1991 року і надає послуги аналогового та цифрового телебачення, а також послуги доступу до мережі Інтернет для юридичних та фізичних осіб м. Києва.  

 

17- 21 вересня 2014 року

В Одесі пройшла Конференція з питань розвитку галузі електронних комунікацій України і зібрала  понад 180 учасників, які репрезентують різні сегменти ІКТ-ринку. Офіційне відкриття Конференції відбулось у традиційних українських вишиванках.

ІнАУ висловлює щиру подяку всім учасникам Конференції, а також: Генеральному спонсору – компанії «ДЕПС Україна», Титульному спонсору – компанії «РОМСАТ», Регіональному партнеру – компанії «TeNet», спонсорам Конференції – компаніям «IT Systems», «Датагруп», «OmniLink», «Hosting UA», «Українська південна торгівельна компанія», «DUNE HD» та «IT Biz».

 

02 вересня 2014 року

Відповідно до рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України увійшли три нові компанії в якості Асоційованих членів ІнАУ:

  • ТОВ «Діанет Буд».  Компанія працює на ринку телекомунікацій з 2013 року та надає послуги доступу до мережі Інтернет на базі технології PON м. Запоріжжі та області.
  • ПП «Мережа». Підприємство з 2008 року успішно працює на ринку телекомунікаційних послуг для юридичних та фізичних осіб в Білоцерківському р-ні  Київської області.
  • ПП «Подільські інтелектуальні системи».  Компанія надає послуги доступу до мережі Інтернет та кабельного телебачення для фізичних та юридичних осіб в Хмельницькій та Чернівецькій областях.

 

 13-20 липня 2014 року

 Сборная Украины при поддержке ИнАУ приняла участие в XXVI Международной олимпиаде по информатике, которая проходила на о. Тайвань (Китайская Народная Республика). Соревнования собрали юных знатоков компьютерной грамоты со всего мира. Украинская команда является постоянной участницей интеллектуального первенства мирового уровня.В Олимпиаде принимали участие 311 участников из 81 страны.

Сборная Украины завоевала одну серебряную и две бронзовых медали

Гордимся нашими медалистами и желаем им дальнейших побед для Украины!

 

26 серпня 2014 року

Відповідно до рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України увійшли три нові компанії:

  • ТОВ «Галицькі телекомунікації» в якості Дійсного члена ІнАУ. Компанія працює на ринку телекомунікацій з 2009 року та надає послуги доступу до мережі Інтернет у Івано-Франківській та Тернопільській областях.
  • ТОВ «Альфа-Груп» в якості Дійсного члена ІнАУ. Компанія з 2013 року успішно працює на ринку інформаційних послуг Чернівців та Чернівецької області.
  • ТОВ «ХАТАНЕТ» в якості Асоційованого члена ІнАУ.  Компанія надає послуги доступу до мережі Інтернет для фізичних та юридичних осіб в м. Переяславі-Хмельницькому.

 

07 серпня 2014 року

Прес-конференція, присвячена позиції Інтернет Асоціації України щодо блокування доступу інтернет-ресурсів та особливостям дотримання права на свободу слова в умовах інформаційної війни. Темою прес-конференції, яку  Інтернет Асоціація України (ІнАУ) провела 07.08.2014 в прес-центрі УНІАН, стали ініціативи державних органів, громадських організацій і громадянських активістів з блокування доступу до інтернет-ресурсів, що беруть участь в інформаційній війні проти України.

Учасники прес-конференції: Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, Член Правління ІнАУ Олександр Ольшанський, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова Елліна Шнурко-Табакова, Головний юрисконсульт Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Тетяна Котюжинська, Головний редактор MediaSapiens (ГО «Телекритика») Діана Дуцик.

В ході прес-конференції розглянуті загальна ситуація з інформаційною безпекою в Інтернеті, законодавче поле в сфері інформаційної безпеки і можливості законного впливу на інтернет-ресурси, що здійснюють антиукраїнську пропаганду, технічні можливості інтернет-провайдерів з протидії в інформаційній війні, дотримання балансу між правом на свободу слова та інформаційної безпекою країни.

Ми вважаємо важливим завдання забезпечення інформаційної безпеки держави, особливо під час проведення АТО, – підкреслила в ході прес-конференції Тетяна Попова. – Тому виконання цього завдання має здійснюватись з максимальною ефективністю, що передбачає використання дієвих інструментів у правовому полі.

Сьогодні найголовніше – зрозуміти, що сама практика відключення ресурсів без суду і слідства є надзвичайно небезпечною, – зазначив член Правління ІнАУ Олександр Ольшанський. – Адже ми воюємо сьогодні за свою ідентичність, за те, щоб мати не такі правила, як в «тій» країні. А закриття сайтів, цензура та інші обмеження свободи слова – це правила саме «тієї» країни.

Свобода слова не означає права на просування тероризму і підбурювання до війни, а означає оприлюднення достовірних фактів і права на аналіз, – зауважила Елліна Шнурко-Табакова.

СБУ не може порушувати закон – це аксіома. Виявивши сайти, які пропагують агресивну війну та підтримують тероризм, СБУ зобов'язана почати кримінальне провадження, провести державну експертизу, яка б встановила наявність підозр СБУ, та звернутися до суду, – наголосила Тетяна Котюжинська.

Ми повинні віднайти чіткий баланс між питаннями інформаційної безпеки і свободи слова. Без цього ми можемо так зарегулювати інформаційний простір, що не будемо знати, як діяти після війни – сказала Діана Дуцик.

В ході прес-конференції була оголошена інформація про підготовку до Круглого столу щодо блокування доступу інтернет-ресурсів та особливостей дотримання права на свободу слова в умовах інформаційної війни, який має відбутися на наступному тижні.

 

04 серпня 2014 року

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Асоційованого члена – ТОВ «Бершнет».

Компанію «Бершнет» засновано в 2012 році. Основним напрямком діяльності компанії є надання послуг швидкісного доступу до мережі Інтернет для фізичних та юридичних осіб уВінницькій області.

 

04 серпня 2014 року

Комитет Интернет Ассоциации Украины по вопросам интернет-рекламы выполнил исследование рынка интернет-рекламы за 1-е полугодие 2014 г.

В этот раз исследование выполнялось на основе уточненных определений, опубликованных Комитетом в виде Глоссария сферы интернет-рекламы. Новым в исследовании является также определение не только объема рынка медийной интернет-рекламы, но и долей его сегментов. 

По данным исследования, объем рынка медийной интернет-рекламы Украины в 1-м полугодии 2014 г достиг 375 млн грн, что более чем на 7% превышает показатель за аналогичный период 2013 г.Доля прямых продаж на этом рынке составила 40,4%.

Доли сегментов медийной интернет-рекламы распределились так:

  • Баннерная реклама – 46,5%
  • In-stream video (реклама в видеоплеере pre-roll, mid-roll, post-roll, pause-roll, overlay-реклама, picture-in-pause) – 23,8 %
  • In-page video (content-roll) – 9,7 %
  • Другие нестандартные решения, (всплывающие окна pop-up и pop-under, форматы catfish и screenglide, синхронные баннеры, фронтлайны, полноэкранная реклама, звуковая реклама в цифровом аудиопотоке, другие подобные проявления) – 12,3 %
  • Спонсорство – 7,7 %.

Методика измерения объема медийной интернет-рекламы основана на перекрестном анализе данных анкетирования крупнейших рекламных агентств, сайтов и сейлз-хаусов. Участникам исследования было предложено заполнить специальные анкеты, в которых агентства на анонимной основе должны указать суммы полученных от рекламодателей средств по конкретным сайтам, а сайты – представить долю в своих оборотах группы агентств, предоставивших анкету. Сейлз-хаусы и Сети дополнительно предоставили информацию, позволяющую компенсировать дублирование данных.

В исследовании приняли участие ведущие агентства интернет-рекламы: AdPro, Advert.Ua, AdWork, Digital DNA, ITCG, Mediacom (Atlantic Group), MediaHead, Netpeak, Promodo, Publicis Groupe Media, Qreachers (Smartica Ukraine), TMGU, а также представители крупнейших площадок, холдингов и сейлз-хаусов: 1+1, Автоцентр, Люкс (24 канал), Magnet, RBC, Ukr.net, UMH/Digimedia, Admixer, AdNet, C8.Network, DMDim, FISH, Go2Net, Reklamonstr/Advideo, StarLight Digital Sales, Takitak, T-Sell, Finance.ua.

Обработка данных в конфиденциальном режиме обеспечивалась Юридической фирмой  «Василь Кисиль и партнеры».

 

15 липня 2014 року

Відбувся Круглий стіл з Обговорення визначень та методики дослідження українського ринку інтернет-реклами.Круглий стіл став майданчиком для дискусії навколо нових напрацювань Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами, а саме щодо розширення на нові сегменти досліджень українського ринку інтернет-реклами та щодо Глосарію сфери інтернет-реклами.  В заході взяли участь члени Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами та представники провідних суб’єктів цього ринку. Також у ході роботи Круглого столу були оголошені результати червневих досліджень інтернет-аудиторії України.

 Доповіді Круглого столу:

  • "Методика дослідження ринку інтернет-реклами"
  • "Підсумки діяльності робочої групи по створенню глосарію інтернет-реклами"

 

15 липня 2014 року

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Асоційованого члена – ГО «ІСАКА Київ».

ISACA (Information Systems Audit and Control Association) є всесвітньовідомою організацією з розробки методологій та стандартів в галузі управління, аудиту і безпеки інформаційних технологій (ІТ). Асоціація об'єднує більше 115,000 членів в 180-ти країнах, є співавтором поширеного у всьому світі стандарту з ІТ-управління CobiT, а також учасником багатьох інших методологічних проектів в області ІТ.

Київське представництво ISACA займається просуванням та запровадженням зрілих процесів ІТ-управління в Україні заради забезпечення довіри користувачів та організацій до надійності інформаційних систем та їхньої цінності. Основна мета діяльності –  забезпечення розвитку української професійної ІТ спільноти та забезпечення можливість незаангажованого спілкування між фахівцями як ІТ так і бізнесового середовища.

 

10 липня 2014 року

Відбулось спільне засідання Комітету ІнАУ з питань телебачення та медіаконтенту та Комітету ІнАУ з питань інтелектуальної власності.

Були обговорені 2 законопроекти, які стосуються діяльності провайдерів програмної послуги і універсальної програсної послуги (УПП). Законопроект "Щодо змін до деяких законів України щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги" №4150а від 23.06.2014 представив його автор Народний депутат України Микола Княжицький. Члени Комітету в ході обговорення вирішили рекомендувати Правлінню ІнАУ направити листи до профільних парламентських комітетів про підтримку даного запонопроекту з проханням врахувати пропозиції ІнАУ щодо скасування адаптивного списку телепрограм; щодо покладання відповідальності за дотримання авторських прав у разі надання УПП виключно на постачальників контенту та щодо відміни норми щодо державного регулювання тарифів на УПП.
Дискусійною залишається теза про те, що тимчасова заборона ретрансляції телерадіопрограм може здійснюватися лише до каналів, які не мають ліцензії на мовлення України та ЄС і лише за рішенням суду.

Також на засіданні був розглянутий Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії інформаційній агресії іноземних держав №4263а 07.07.2014.
Другим питанням порядку денного спільного засідання став розгляд питання про необхідність виправлення ситуації щодо міжнародних рейтингів України у сфері захисту авторських прав. Для цього пропонується створення і розповсюдження на щорічній основі звіту з оглядом реальної ситуації щодо обігу об'єктів авторських прав в українському сегменті мережі Інтернет.

Також було розглянуто питання про необхідність внесення змін до проекту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу” № 4930 від 26.05.2014.
Рекомендовано подати пропозиції змін до законопроекту щодо встановлення податкової ставки 0% за 2013 рік (податкова амністія) та провести податкову реформу до кінця поточного року.

 

26 червня 2014 року

НКРЗІ провела засідання Круглого столу «Проблемні питання розвитку сфери зв’язку та інформатизації». 
Круглий стіл був ініційований асоціаціями ІнАУ, Телас і Комісією УСПП з питань науки і ІТ.

При формування порядку денного круглого столу були враховані пропозиції ІнАУ, направлені листом №92 від 04.06.2014 Голові НКРЗІ щодо проведення наради представників провідних асоціацій галузі і НКРЗІ, а також круглого столу щодо обговорення шляхів розвитку галузі та удосконалення її регулювання (див http://www.inau.org.ua/52.2610.0.0.1.0.phtml).
В засіданні взяли участь Голова та члени НКРЗІ, народні депутати України, представники профільних парламентських комітетів, представники органів виконавчої влади, представники профільних асоціацій та суб’єктів господарювання у сфері ІКТ

В ході засідання були обговорені організаційно-правові аспекти розвитку сфери зв’язку та інформатизації, питання приватно-державного партнерства в сфері ІКТ, проблемні питання розвитку телекомунікацій, регулювання в сфері користування РЧР, інформаційної безпеки і боротьби з кіберзлочинністю.

Представники ІнАУ у своїх виступах пропонували шляхи лібералізації і зменшення тику на ринку телекомунікацій, створення на ньому рівних умов діяльності, інструменти вирішення нагальних питань розбудови телекомунікаційних мереж, зокрема, за допомогою використання спільного підвісу.

Учасники засідання обговорили підсумкові рекомендації Круглого столу, зокрема щодо доопрацювання законопроектів «Про основні засади державного регулювання у сфері інформатизації», «Про основні засади розвитку інформаційно-комунікаційної інфраструктури», «Концепції розвитку телекомунікацій в Україні», щодо створення робочої групи з розробки необхідних змін до Закону України «Про телекомунікації», до плану конверсії РЧР задля впровадження технологій 3G/4G, тощо.

 

04 червня 2014 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ТОВ «Українська телекомунікаційна група».

ТОВ «Українська телекомунікаційна група» засновано в 2003 році. Основними напрямками діяльності компанії є: надання послуг безпровідної передачі даних,  надання послуг широкосмугового доступу до мережі Інтернет, цифрового телебачення IPTV та ряду інших телекомунікаційних послуг для фізичних та юридичних осіб в Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Черкаській областях. 

 

20 травня 2014 р.

Відбулась прес-конференція щодо обрання нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, в якій взяла участь Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова.

На думку медіа громадськості, до Нацради не можуть обиратися колишні її члени, працівники Держкомтелерадіо, члени партій, а також керівники чи власники телерадіоорганізацій. Члени Нацради мають бути доброчесними професіоналами, які визнають важливу роль громадськості в регулюванні телерадіомовленння в Україні.

13 провідних медіа організацій підписали Меморандум, в якому погодили вимоги до кандидатур на посаду членів Нацради. Серед підписантів: Незалежна асоціація телерадіомовників, Інтернет Асоціація України, Східноєвропейський інститут проблем медіа, Інститут медіа права, Академія української преси, ГО «Телекритика», «Європейська медіа платформа», «Телекомпалата України», Інститут масової інформації, «Інтерньюз-Україна», Комісія з журналістської етики, Незалежна медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України.

Таким критеріям, на думку підписантів меморандуму, відповідають:

- Ольга Герасим’юк, екс-телеведуча та екс-телепродюсер, народний депутат та VI скликань;

- Костянтин Грицак, директор «Телекомпалати України»;

- Катерина Котенко, директор Індустріального телевізійного комітету;

- Тетяна Котюжинська, головний юрисконсульт Національної спілки журналістів України;

- Катерина М’яснікова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників;

- Тарас Шевченко, директор Інституту медіа права.

Учасники проголосували одноголосно за вищезгадані кандидатури і звертаються до Верховної Ради України про їх підтримку. Медіа організації переконані, що лише за умов, коли у регуляторному органі працюватимуть професіонали, галузь зможе ефективно розвиватись.

Всеукраїнські організації в галузі медіа вимагають від фракцій і груп Верховної Ради України, а також кандидатів на пост Президента України сформувати Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення ВИКЛЮЧНО з кандидатів-представників громадських організацій. Якщо не змінити принципи призначення до Нацради та не ввести обов’язкові громадські обговорення КОЖНОГО проекта її рішення, Нацрада лишатиметься лобісько-каральним органом. Нацрада має спиратися на органи саморегулювання журналістів і медіа-галузі. Проекти рішень мають оприлюднюватися мінімум за тиждень до голосування для розгляду і внесення пропозицій від громадськості, а в прийнятих рішеннях має бути викладена мотивація чому ті чи інші пропозиції ГО Нацрада враховує або ні. Тоді Нацрада перестане бути сакральним органом, до якого потрібно «ввести своїх людей» для гарантування власності або отримання нових ліцензій.

21 травня Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації розглядатиме кандидатури на заміщення чотирьох вакантних посад членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Комітет оцінює запропоновані організаціями кандидатури згідно з вимогами законодавства, та подає їх на розгляд до Верховної Ради України.

 

25 квітня 2014 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ТОВ «Космонова».

ТОВ «Космонова» засновано в 2004 році. Компанія є універсальним оператором зв’язку, що надає послуги доступу до мережі Інтернет, фіксованого телефонного зв’язку, цифрового телебачення IPTV та ряду інших телекомунікаційних послуг бізнес-абонентам. Компанія також володіє власним Дата-Центром в м. Києві.

 

18 квітня 2014 р.

Інтернет Асоціація України у 2014 році виступила організатором 4-го Конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу. Предметом конкурсу стало змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчального процесу у діяльності закладів освіти, послуги, що надаються на сайтах. Кожний сайт оцінювався за показниками, згрупованими у такі категорії: контент, зручність, динаміка, дизайн та технічні показники.

Безпосередню організацію Конкурсу здійснював Комітет ІнАУ з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, до складу якого входять представники громадських та професійних об’єднань, державних установ, спеціалізованих наукових організацій, вищих закладів освіти та профільних ЗМІ.

До складу журі Конкурсу увійшли:  

·         Попова Тетяна Володимирівна, Інтернет Асоціація України (ІнАУ) – Голова журі.

·         Бронін Сергій Вадимович, Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» (УАФІТ).

·         Косик Вікторія Миколаївна, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.

·         Пероганич Юрій Йосипович, ГО «Вікімедіа Україна».

·         Пєтухов Іван Михайлович, ІнАУ, Український союз промисловців і підприємців (УСПП).

·         Поліщук Марина Валеріївна, проект Школа.UA.

·         Шнурко-Табакова Елліна Володимирівна, Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).

У Конкурсі взяли участь 166 конкурсантів: 150 у номінації «Шкільні веб-сайти», 15 у номінації «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів» та 1 конкурсант у номінації «Веб-сайти вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації».

У номінації «Шкільні веб-сайти» кращими визнані такі учасники:

·         Броварська СШ №7, м. Бровари, Київська обл. (1 місце у загальному заліку)

·         Криворізька ЗОШ №68, Дніпропетровська обл. (2 місце у загальному заліку)

·         Криворізька спеціалізована школа №118, Дніпропетровська обл.           (3 місце у загальному заліку)

·         Донецька профільна гімназія №122 (1 місце у категорії «контент»)

·         ЗОШ №10 м. Світловодськ, Кіровоградська обл. (1 місце у категорії «зручність»)

·         Ніжинський обласний педагогічний ліцей, Чернігівська обл. (1 місце у категорії «динаміка»)

·         Русанівський ліцей м. Києва (1 місце у категорії «Дизайн та технічні показники»)

·         Дніпропетровська ЗОШ №142 (спеціальна відзнака);

·         Запорізька ЗОШ №23           (спеціальна відзнака);

·         ЗОШ №6, м. Дніпропетровськ (спеціальна відзнака);

·         Перша міська гімназія м. Черкаси (спеціальна відзнака);

·         Школа-ліцей «Гарант», м. Лисичанськ, Луганська обл. (спеціальна відзнака). 

У номінації «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів» переможцями стали:

·         Броварський будинок дитячої та юнацької творчості, Київська обл. (1 місце)

·         Спеціалізований навчально-виховний комплект «Лілея», м. Київ (2 місце)

·         Сумський палац дітей та юнацтва (3 місце)

Учасник номінації «Веб-сайти вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації» Харківський радіотехнічний технікум отримав спеціальну відзнаку.

Учасників церемонії нагородження переможців, яка відбулась в залі колегії Міністерства освіти і науки України, привітали Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, Голови Правління ІнАУ Тетяна Попова, Голова Комітету ІнАУ з питань ІКТ в освіті, Президент компанії Адамант Іван Пєтухов, Директор ТРК «СвоеRadio» Олег Синіцин.

Переможці отримали грамоти Міністерства освіти і науки України, а також цінні призи від Інтернет Асоціації України, компанії «Адамант» і ТРК «СвоеRadio».

Фотогалерея

 

9 квітня 2014 р.

Інтернет Асоціація України спільно з Google Україна провели Освітній семінар «Відкритий Інтернет для розвитку держави».

Мета семінару – забезпечення відкритості Інтернету та свободи слова в контексті розвитку ефективної держави.

В ході семінару були заслухані доповіді Голови Правління ІнАУ Тетяни Попової, директора з питань взаємодії Google з органами державної влади України Олега Якимчука, Голови Комітету з питань захисту прав людини і свободи слова ІнАУ Елліни Шнурко-Табакової, партнера Адвокатського об’єднання «Юскутум» Дмитра Гадомського, народного депутата України, заступника голови Ради федерації роботодавців України Олега Шевчука, Керівника правових проектів Інституту Масової Інформації Романа Головенка.

Спікери представили своє бачення впровадження неупередженого регулювання в сфері Інтернету, забезпечення передумов ефективного розвитку ІКТ, було презентовано дослідження впливу відкритості Інтернет на економіку.

У семінарі взяли участь представники бізнесу, парламенту та профільних державних установ, неурядових організацій, бізнес-асоціацій та дослідницьких центрів.

Детальніше про доповіді

Фото

 

04 квітня 2014 р.

На засіданні нового складу Правління ІнАУ, сформованого 17-м З'їздом ІнАУ, обрано Голову Правління ІнАУ та його Заступника. Головою Правління ІнАУ стала Тетяна Попова, Заступником Голови Правління - Сергій Одинець. Тетяна Попова і Сергій Одинець займали ці ж посади і в попередньому складі Правління.

 

03 квітня 2014 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу трьох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

-          Адвокатське об’єднання «Юскутум».  Адвокатське об’єднання засновано в 
2008 році. Компанія зосереджена на роботі в сфе­рі укра­їн­ської юри­ди­чної 
прак­тики, а так­ож інноваційних шляхах та методах рішення правового забезпечення інтересів бізнесу в Україні.

-          ТОВ «Діджитал Промоушн». Компанія заснована у 2009. Діяльність компанії спрямована на надання послуг з розміщення реклами в мережі Інтернет.

-          ТОВ «Телерадіокомпанія «Надежда» -  інтернет сервіс провайдер, який працює на ринку телекомунікацій з 1998 року та надає послуги з організації доступу до мережі Інтернет та цифрового телебачення для фізичних та юридичних осіб в 
м. Донецьку.

 

28 березня 2014 року

Відбувся 17-й З'їзд ІнАУ.

Розглянуті такі питання:

1. Звітна доповідь Голови Правління ІнАУ про роботу Асоціації в 2013 році.

2. Доповіді голів комітетів ІнАУ про роботу комітетів в 2013 році.

3. Звіт Виконавчого директора ІнАУ про виконання бюджету ІнАУ за 2013 рік.

4. Звіт Директора ДП «УкрМОТ» про виконання цілей ДП «УкрМОТ» на 2013 рік та плани по впровадженню цілей і стратегій на 2014 рік.

5. Доповідь Голови Бюджетного комітету про проект бюджету ІнАУ на 2014 рік. 

6. Основні напрямки діяльності ІнАУ на 2014 рік.

7. Вибори Правління ІнАУ на 2014 рік.

Прийняті наступні рішення:

1. Роботу Правління ІнАУ за 2013 рік визнано задовільною.

2. Прийнято звіт про виконання бюджету ІнАУ за 2013 рік.

3. Прийнято звіт про виконання цілей ДП «УкрМОТ» на 2013 рік та плани по провадженню цілей і стратегій на 2014 рік.

4. Прийнято проект бюджету ІнАУ на 2014 рік. 

5. Прийняті основні напрямки діяльності Асоціації на 2014 рік.

6. Доручено новообраному Правлінню ІнАУ протягом терміну дії своїх повноважень провести позачерговий З’їзд стосовно затвердження нової редакції Статуту ІнАУ.
7. З’їзд висловив недовіру поточному складу НКРЗІ та звертається до КМУ з вимогою щодо призначення нового складу НКРЗІ за погодженням з професійно-фаховими організаціями. 
8. Згідно з рейтинговим голосуванням, затверджено наступний склад Правління ІнАУ на 2014 рік:

 1. Коміссарук Михайло Борисович

2. Мазур Віктор Олексійович

3. Нагорнюк Андрій Олександрович

4. Одинець Сергій Петрович

5. Ольшанський Олександр Якович

6. Пєтухов Іван Михайлович

7. Попова Тетяна Володимирівна

8. Середа Василь Володимирович

9. Федієнко Олександр Павлович

10. Шевчук Максим Костянтинович

Фотозвіт З’їзду

 

20 лютого 2014 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Асоційованого члена – ПП «Застава Плюс».

ПП «Застава Плюс» засновано в 2009 році. Основними напрямками діяльності підприємства є надання послуг передачі даних та надання послуг високошвидкісного доступу до мережі Інтернет в Одеській області

 

11 лютого 2014 р.

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) провела брифінг з нагоди Міжнародного Дня безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) та Міжнародного дня проти масового стеження в Інтернеті(DayWeFightBack). У брифінгу беруть участь Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, член Правління ІнАУ, віце-президент УСПП з питань науки і ІТ   Іван Пєтухов та член Правіння ІнАУ, Голова Правління АПІТУ Е.Шнурко-Табакова.

Міжнародний День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) був заснований 10-ліття тому – у 2004 році за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe. Цього дня у всьому світі обговорюються шляхи безпечного використання Інтернету, перш за все у дитячому та молодіжному середовищі, питання інтернет-етики і інтернет-безпеки, загрози протизаконного контенту.

ІнАУ виробила власну стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яка являє собою компроміс між ефективністю та безпечністю використання Мережі з урахуванням української специфіки і включає три складові: профілактичні заходи, механізми захисту в процесі надання інтернет-послуг та інструменти по усуненню протизаконного контенту.

Виконуючи свою статутну мету щодо поліпшення умов функціонування ринку Інтернет та підвищення рівня безпеки інформації в Мережі, ІнАУ в рамках цієї стратегії забезпечує виконання цілого ряду проектів. Це і переклад пам’ятки з безпеки в Інтернеті для дітей  «Грай та вчись: будь онлайн» (Play and Learn: Being online), і доповіді на ряді семінарів і круглих столів з безпеки дітей в Інтернеті, і підтримка постійно діючої «гарячої лінії» з веб-інтерфейсом Skarga (www.skarga.ua), де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті.

Цими днями проводиться збір заявок на участь у Конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу, який ІнАУ проводить уже вчетверте. Цей Конкурс є прикладом підтримки розвитку безпечного і корисного інтернет-контенту для дітей і юнацтва.    

Цього року День безпечнішого Інтернету в Україні відзначаться в умовах підвищеного соціального напруження, коли забезпечення вільного доступу громадян України до інформаційних ресурсів мережі Інтернет набирає особливого значення. В цій ситуації дуже важливо відділяти зусилля щодо забезпечення безпеки в Інтернеті від спроб антидемократичних сил створити перепони розвитку Інтернету під лицемірними приводами антитерористичної боротьби та захисту копірайту.

Тому для України сьогодні є особливо актуальним відгук на ініціативу інтернет-актівістів різних країн щодо влаштування всесвітньої акції протесту проти стеження спецслужб за користувачами в Інтернету. Ініціатива проведення 11 лютого 2014 року Міжнародного дня проти масового стеження в Інтернеті (DayWeFightBack) виникла у США і згодом була підтримана EURALO – Європейським підрозділом організації At-Large, членом якої є ІнАУ.

Організатори Міжнародного дня проти масового стеження в Інтернеті присвятили його Аарону Шварцу, активісту, який заснував рух по боротьбі з інтернет-цензурою та активно виступав проти прийняття антипіратського закону SOPA, який влада США відмовилися приймати після масових акцій протесту в січні 2012 року.

Слід зазначити, що ООН визнала право на доступ до Інтернету одним з невід'ємних прав людини. Згідно з резолюцією ООН 2010 р., поширення інформації в мережі має бути максимально вільним, обмежуючись лише тими ситуаціями, коли воно може призвести до порушення чиїх-небудь прав, забезпечувати повсюдний доступ до мережі та співробітництво з ресурсами і організаціями, що сприяють вираженню громадської думки через Інтернет.

19 грудня 2013 Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла ще одну резолюцію, яка присвячена захисту особистої інформації користувачів Інтернету та інших форм електронних комунікацій від втручання у приватне життя, в тому числі з боку спецслужб.

Спираючись на ці документи ООН, ІнАУ виступає з пропозицією при підготовці змін до Конституції України з врахувати положення резолюцій ООН, що гарантують права людини на доступ до Інтернету і свободу слова в Інтернеті.

 

20 січня 2014 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Асоційованого члена – ТОВ «ТРК «Ровеньківські канали телевіщання».

Компанія понад 20 років працює в сфері радіомовлення і телебачення в Луганській області.

 

14 січня 2014 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ПП «Колумбус».

ПП «Колумбус» засновано в 1996 році. Основними напрямками діяльності компанії є: надання послуг цифрового телебаченнята надання послуг швидкісного доступу до мережі Інтернет в Тернопольскій області.