28 листопада 2016 року
ІнАУ й АППК підтримали з застереженнями Меморандум провайдерів «про засади конструктивного переходу на ринкові відносини між телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги України».
Меморандум, розроблений чотирма найбільшими українськими провайдерами: «Тріоланом», «Волею», «Ланетом» та «Інформаційними технологіями», зафіксував 4 принципи щодо переходу на ринкові стосунки:
1) телерадіоорганізації, які прагнуть максимального покриття, сплачують за поширення свого сигналу;
2) програми телерадіоорганізацій, які обрали платну модель розвитку, включаються до пакетів телепрограм із меншим охопленням;
3) телерадіоорганізації, які прийняли рішення зробити свої програми платними, вживають заходів, що направлені на придбання абонентами таких телепрограм у провайдерів, а саме: кодуються на супутнику, надають сигнал кращої якості в порівнянні з ефіром, проводять роз'яснювальну роботу з телеглядачами на своїх телеканалах, ведуть боротьбу з піратством тощо;
4) застосовується принцип єдиних умов для всіх учасників відносин.
Застереження, зроблене ІнАУ, стосується першого пункту Меморандуму. Оскільки провайдери АППК та ІнАУ переважно є представниками середнього і малого бізнесу, основний дохід яких складає абонентська плата, найкращим шляхом до конструктивного переходу на ринкові стосунки у разі доступу всіх абонентів до телепрограм ефірних мовників є збереження status quo, принаймні протягом 2017 року. Тобто, більш доцільним ІнАУ вважає укладення ліцензійних угод на право використання телепрограм ефірного мовлення на умовно безкоштовних засадах, які дозволять захистити інформаційні, економічні інтереси глядача, для провайдерів – кардинально не змінювати концепцію діяльності, для споживачів віддалених куточків країни – зберегти найдешевшу можливість перегляду телепрограм, а для телеканалів – рекламні надходження, високі рейтинги, тощо.
27 жовтня 2016 року
Відбувся Перший конвергентний Форум директорів електронних комунікацій України Ua.Network, організований Асоціацією правовласників та постачальників контенту (АППК) та Інтернет Асоціацією України (ІнАУ).
Захід відбувся в комплексі «Ультрамарин» у межах виставкового заходу #ТІМ: «Телеком, ІТ, Медіа».
14 жовтня 2016 року
Інтернет Асоціація України з партнерами провела 7-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Оргкомітет Форуму запропонував учасникам новий формат проведення IGF, який передбачав передусім діалог, більше дискусій і можливостей для запитань і відповідей.
Були організовані дискусійні майданчики «Кібербезпека», «Права і свободи он-лайн», «Захист прав інтелектуальної власності», «Цифрова епоха для освіти». Проведено батл «Роль держави в процесах управління інтернетом» та круглий стіл з доменних питань, а також лекція для початківців в сфері управління Інтернетом.
29 вересня – 2 жовтня 2016 року
Відбулась Українська конференція операторів зв’язку УКОЗ-2016 у партнерстві з Інтернет Асоціацією України.
ІнАУ формувала програму конференції і залучала на неї своїх членів, інших суб’єктів господарювання ІКТ-галузі та представників відповідних державних органів, а також інших профільних асоціацій.
Конференція стала найбільшим в історії галузі профільним зібранням операторів телекомунікацій.
22 вересня 2016 року
ІнАУ провела прес-конференцію щодо подій навколо вилучення слідчими СБУ серверів у провайдера «В.О.К.С.».
Внаслідок вилучення на кілька годин лишилась без Інтернету київська Оболонь, зник доступ до веб-сайтів ряду установ і організацій, в тому числі соціально значущих.
В ході прес-конференції було зроблено заклик до керівництва СБУ з проханням розібратися з порушеннями, допущеними в ході слідства, та до Верховної ради України з закликом пріоритетно прийняти у другому читанні законопроект №3719, який передбачає повну заборону на вилучення електронних інформаційних систем.
9 вересня 2016 року
Відбулась зустріч представників ІнАУ з європейськими експертами у сфері кібербезпеки.
Візит євроекспертів в офіс ІнАУ передував триденний семінар за участю представників Офісу Ради Європи, Секретаріату Кабінету Міністрів України, МВС, Мінюсту, МЗС, Генпрокуратури, СБУ, Національної поліції України, НКРЗІ. Єдиним представником від неурядових організацій, запрошеним на семінар, був Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко. Основна тема семінару – доступ системи кримінальної юстиції до даних приватного сектору, в тому числі на міжнародному рівні.
В ході зустрічі були названі необхідні кроки, які має здійснити держава щодо зміцнення довіри між державою та провайдерами, зокрема йшлося про встановлення відповідальності держслужбовців за збитки, завдані їх непрофесійними діями суб’єктам господарювання.
8 серпня 2016 року
ІнАУ оголосила дані настановних досліджень інтернет-аудиторії України за підсумками 2-го кварталу 2016 р. Дослідження ініційовано ІнАУ та виконано компанією Factum Group Ukraine.
Охоплення дослідження - вся територія України, без урахування Криму та непідконтрольних частин Донбасу. Попереднє подібне дослідження проводилося на початку 2016 р по всій території України без урахування Криму.
4 серпня 2016 року
ІнАУ провела дослідження ринку інтернет-реклами за підсумками 1-го півріччя 2016 р.
За даними дослідження, обсяг ринку медійної інтернет-реклами України за 1-е півріччя 2016 склав 580 млн грн, що на 21,5% перевищує аналогічний показник 2015 р гривневому обчисленні.
Обробку даних провела Анна Кирик, представник юридичної фірми «Василь Кісіль і партнери».
28 липня 2016 року
Інтернет Асоціація України та Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова підписали Меморандум про співпрацю.
Основна мета цього документу - вирішення проблем, пов’язаних зі здійсненням підприємствами-членами ІнАУ діяльності в сфері електронних комунікацій, моніторингу дієвості та напрацювання пропозицій щодо вдосконалення законодавства України у сфері електронних комунікацій та освітнього процесу Академії.
19 липня 2016 року
Інтернет Асоціація України разом з іншими професійними індустріальними об'єднаннями у сферах телекомунікацій і телерадіомовлення ініціювала удосконалення законопроекту №3504 щодо складу універсальної програмної послуги (УПП) шляхом звернення до народних депутатів — членів Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.
ІнАУ вимагала у народних депутатів України синхронізувати повернення до ринкових стосунків між учасниками телевізійної індустрії з переходом країни до цифрового мовлення, що забезпечить поступовість перехідного процесу, дасть додатковий час для зміни концепції діяльності (пакетування, доступність тарифів, кодування сигналу мовників тощо), дозволить скорегувати стратегічні плани учасників ринку, пропорційно стимулюватиме обидві сторони у досягненні домовленостей.
4 липня 2016 року
ІнАУ приєдналась у якості третьої сторони до адміністративного позову про визнання протиправним та скасування рішення Київради №943/1807 від 03.09.2015 року, яке продовжує системні зловживання місцевої влади в сфері доступу до столичної інфраструктури будинкових телекомунікацій.
Рішення Київради від 03.09.2015 № 943/1807 надає можливість проводити демонтаж телекомунікаційних мереж без попереднього повідомлення суб’єкта господарювання. Приєднавшись до позову ТОВ «Адамант», ІнАУ закликала зробити це інші зацікавлені сторони та разом відстояти інтереси киян та операторів телекомунікацій в судових засіданнях.
26 червня 2016 року
Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет-реклами підготував рейтинг ТОП-100 ЗМІ за підсумками травня 2016 року.
Рейтинг складений на базі медіа-панелі чисельністю 5 тис. чоловік, яка використовується в проекті медіадосліджень інтернет аудиторії України для аналізу відвідуваності веб-ресурсів і соціально-демографічних профілів їх відвідувачів. Медіа-панель репрезентативна населенню України віком 15 років і старше (без Криму). Рейтинг складений за місячним охопленням для новинних ресурсів, які генерують власний контент.
Цей проект буде виконуватися регулярно, на щомісячній основі. Його виконавець - компанія Factum Group Україна.
24 червня 2016 року
Відбулось засідання Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій.
Під час засідання були обговорені наступні питання:
- 1.Проблемні моменти взаємовідносин з КП «Київжитлоспецексплуатація».
- 2. Проект листа ІнАУ до комітетів Верховної Ради України з пропозиціями до проекту Закону України «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж» (№ 4159 від 26.02.2016).
- 3. Сформовані пропозиції та зауваження до проекту рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку».
11-15 червня 2016 року
При партнерстві ІнАУ в Республіці Молдова відбулась традиційна медійна подія галузі «ДНІ КАБЕЛЬНОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ».
Організатори ДКТВ репрезентували актуальні напрямки телевізійних і телекомунікаційних технологій, сфери медіа і контенту, різні тематичні секційні формати спілкування і пізнавальну інформаційно-розважальну програму.
ДКТВ 2016 проводилося за підтримки Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Координаційної ради з питань телебачення і радіомовлення Молдови. Офіційними партнерами виступила Інтернет Асоціація України та Асоціація правовласників і постачальників контенту.
У 2016 році для гостей була організована міжнародний консолідований майданчик професіоналів, експертів і провідних гравців ринку інфокомунікацій країн ближнього і далекого зарубіжжя.
10 червня 2016 року
В українському офісі Ради Європи представники ІнАУ дистанційно взяли участі в Європейському діалозі з управління Інтернетом EuroDIG, який проходив в Брюселі 9-10 червня.
Під час форуму представники багатьох європейських країн поділилися досвідом та результатами проведення регіональних форумів з управління інтернетом (IGF). Особливу увагу спікери приділили пошуку нових підходів у організації форумів із залученням міжнародних експертів, профільних об'єднань, приватного сектору та громадськості.
В свою чергу, представники оргкомітету IGF-UA 2016 розповіли про модель організації українського Форуму та виразили надію щодо підтримки з боку Ради Європи, ISOC та IG(F) Сьомого українського форуму з управління Інтернетом.
2 червня 2016 року
Під час першого засідання нового складу Правління ІнАУ шляхом відкритого голосування було обрано Головою Правління Інтернет Асоціації України Федієнка Олександра Павловича, Заступником Голови Правління - Гусєва Олега Юрійовича.
31 травня 2016 року
Відбувся позачерговий 23-й з’їзд ІнАУ. З’їзд ухвалив наступні рішення:
- З’їзд прийняв до складу ІнАУ 25 нових членів:
23 у якості Дійсних членів ІнАУ:
ТОВ «Б2Блоггер», ТОВ «Бігнет», ТОВ «Глобальні технології України», ТОВ «Міатіс», ТОВ «Бест-Лінк», ТОВ «Лан Трейс», ТОВ «Рекламне агентство «Медіа Планер», ПП «ІВ-КОМ», ТОВ «Пролінк», ТОВ «Гігател», ТОВ «Інтер-Телеком», ТОВ «Вокар Холдинг», ТОВ «Бужнет», ТОВ «Зв’язковий», ТОВ «Телекомунікаційні технології», ПП «Цифрові комунікації», ТОВ «Омега Телеком», ТОВ «Наше медіа», ПП «Немі», ТОВ «ТРК «ВІС»», ТОВ «Європейська медіа група», ТОВ «Максимум-Нет», ТОВ "Нашнет".
2 у якості Асоційованих членів ІнАУ: ТОВ «Артнет Плюс», ТОВ «Павутина.Нет». Таким чином, чисельність ІнАУ досягла рекордної відмітки 189 членів. - Затвердив Статут ІнАУ у новій редакції . Зміни скасовують новацію щодо призначення керівників дочірніх підприємств З’їздом ІнАУ (повертаючи ці повноваження Правлінню) та обмежують можливість участі у Правлінні ІнАУ осіб, які є одноосібним керівником або головою колегіального органу управління іншої асоціації.
- З’їзд прийняв звіт Правління про виконання доручень попереднього 22 З'їзду ІнАУ.
- Обрано новий склад Правління ІнАУ (12 осіб): Береговий Денис, Глущенко Олександр, Гусєв Олег, Жакун Костянтин, Каргаполов Юрій, Коміссарук Михайло, Кондратюк Володимир, Крилов Микола, Марчук Антон, Нагорнюк Андрій, Тульєв Максим, Федієнко Олександр.
- Визначені основні напрями діяльності на 2016 рік.
- Прийнята Резолюція З’їзду, в якій відображені основні рішення З’їзду.
25 квітня 2016 року
Завдяки підтримці Інтернет Асоціації України було повернено сервери, вилучені СБУ більше року тому у ТОВ «Сервіс Онлайн» (NIC.UA) для проведення комп’ютерно-технічної експертизи. З метою вирішення цієї проблеми Асоціація не лише зверталась до владних структур з закликами щодо повернення обладнання власнику, але й надала правоохоронним органам необхідну кількість HDD для зняття копії інформації.
ІнАУ послідовно виступає за повну заборону вилучень електронних інформаційних систем або їх частин, які мають на меті дослідження розміщеної на них інформації. При необхідності вилучення речових доказів стосовно таких систем (наприклад, при розслідуванні кримінальної справи) в Україні має бути впроваджена світова практика: тимчасовий доступ до розміщеної в них інформації має здійснюватися виключно шляхом зняття копії інформації.
Ряд пропозицій ІнАУ щодо законодавчого врегулювання цього питання уже враховані. Минулого року парламент України ухвалив зміни до ст.159 та 168 Кримінального процесуального кодексу України (КПК), які встановлюють необхідність зняття копії інформації замість вилучення обладнання. При цьому тимчасове вилучення електронних інформаційних систем допускається лише для вивчення фізичних властивостей цього обладнання, з безпосереднім зазначенням в ухвалі суду.
ІнАУ пропонує здійснити подальші зміни КПК, які взагалі унеможливлюють вилучення серверів у багатокористувацьких платформах. Ця пропозиція ІнАУ була врахована в Рекомендаціях парламентських слухань «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України», схвалених Постановою Верховної Ради України від 31.03.2016 № 1073-VIII. Зокрема, Кабінету Міністрів України рекомендовано розробити та подати на розгляд парламенту законодавчі акти щодо повної заборони припинення функціонування або вилучення комп’ютерної техніки під час проведення слідчих дій стосовно суб’єктів господарювання ІКТ-галузі.
ІнАУ створила фонд для практичної допомоги правоохоронним органам України у забезпеченні можливості проведення слідчих дій і вилучення доказів у вигляді копії інформації з носіїв інформаційно-телекомунікаційних систем без вилучення обладнання. У листах ІнАУ від 23.05.2016 до МВС та СБУ міститься пропозиція на безоплатній основі надавати слідчим органам МВС та СБУ обладнання (пристрої HDD) для зняття копії інформації і її збереження в інтересах проведення комп’ютерно-технічної експертизи.
14 квітня 2016 року
За інформаційного партнерства Інтернет Асоціації України відбувся Міжнародний Гранд Форум BIT-2016 «Навколо Кабелю. Навколо IP. Академія FTTx».
На Гранд Форумі були зроблені цікаві доповіді для керівників підприємств і директорів, CIO і керівників ІТ, фахівців в області побудови кабельних мереж інженерних систем будівель, тестування і діагностики мідних і оптичних ліній зв'язку, розгортання сучасних інфокомунікаційних сервісів, начальників ІТ-проектів та ІТ-архітекторів.
Пройшли живі дискусії:
- Доступ без дискримінації. Держпідприємства vs приватні провайдери при роботі з інфраструктурою прокладки кабельних мереж.
- Заборонити не можна дозволити. Де поставити кому в питаннях безпеки, держрегулювання й управління в Інтернеті, мережах і обладнанні?
Протягом усього часу проведення Гранд Форуму діяла виставка, де відвідувачі могли ознайомитися з новітніми розробками, побачили їхні втілення в реальних продуктах, живі демонстрації та інсталяції.
07 квітня 2016 року
ІнАУ провела роботу зі збору інформації про індикативні ціни на сумісний підвіс в регіонах України (послуги Обленерго). Так, найвища плата за 1 опору у ПАТ "Рівнеобленерго" - 19,80 грн, за нею нижче по вартості стоїть КП «Київміськсвітло» з 19 грн за опору. Найнижчі ціни у ПАТ "Одесаобленерго" і ПАТ "ЕК Херсонобленерго" - 1,9 і 2,5 грн відповідно.
05 квітня 2016 року
Відповідно до рішення Правління ІнАУ від 28 березня 2016 р. Інтернет Асоціація підтримала Меморандум про взаємодію та співпрацю між представниками Державних органів, енергетичних компаній, власників об’єктів енергетичної інфраструктури, операторів та провайдерів телекомунікацій, профільних асоціації.
Документ передбачає створення спільних робочих груп для підготовки проектів нормативно-правових актів, в тому числі встановення взаємоузгоджених Правил використання об'єктів енергетичної інфорастрктури для розміщення телекомунікаційних мереж.
01 квітня 2016 року
В офісі ІнАУ відбулася зустріч представників Інтернет Асоціації України та експертів Ради Європи. Зустріч провели в рамках Досліджень з питань державно-приватного співробітництва у сфері боротьби з кіберзлочинністю в країнах-учасницях ініціативи ЄС "Східне партнерство".
У ході зустрічі сторони обговорили поточний стан кібер-безпеки України та можливі методи боротьби з кіберзлочинністю у майбутньому.
31 березня 2016 року
Відбулись XXII Загальні Збори (З'їзд) Інтернет Асоціації України. Під час роботи З’їзду були ухвалені наступні рішення:
- Робота Правління ІнАУ у 2015 році визнана задовільною.
- З'їзд прийняв звіт Виконавчого директора по виконанню бюджету ІнАУ за 2015 рік.
- З’їзд виключив зі складу ІнАУ ряд компаній, які мали заборгованість зі сплати членських внесків: ТОВ «Діджитал Промоушн», ТОВ "Сайфер", ТОВ «ТРК "Надежда», ГО «Вікімедіа Україна», ТОВ «Квітка експрес», ТОВ «ОДА Безпека-Сервіс», Сінченко В.П. (ТМ "Корисна Картка"), ЗАТ «Глобал Юкрейн», ТОВ «Дідан Груп», ТОВ «Ультратех-Лтд).
- З'їзд затвердив проект бюджету Голови Бюджетного комітету ІнАУ на 2016 рік.
- З'їзд прийняв звіт по виконанню бюджету Директора ДП «УкрМОТ» за 2015 рік.
- З'їзд прийняв звіт Комісії з розслідування порушень під час проведення ТУ-2015 та виявлення розбіжності кількості голосів між протоколом рахункової комісії та офіційною резолюцією 19-х Загальних Зборів до відома. Також З’їзд прийняв ряд рішень та доручень Правлінню ІнАУ, направлених на вдосконалення взаємодії та підвищення прозорості в діяльності ІнАУ і ДП «УкрМОТ», збільшення контролю за бюджетом і діяльністю ДП «УкрМОТ», більшої формалізації у проведенні масових заходів.
- З'їзд прийняв до відома доповідь представника аудиторської компанії про результати аудиторської перевірки ІнАУ та ДП "УМОТ".
- З'їзд звільнив Б.Борисова з посади Директора ДП «УкрМОТ» за угодою сторін та преміював його згідно умов контракту. З'їзд призначив на посаду Директора ДП «УкрМОТ» М.Пилипчука.
- З'їзд прийняв пропоновані Правлінням зміни до Статуту щодо підтвердження статусу неприбутковості ІнАУ.
- З’їзд відхилив пропозицію про обмеження бути обраним до складу членів Правління ІнАУ не більше двох разів поспіль.
- З'їзд затвердив Положення про сплату членських внесків членами ІнАУ.
Правління залишилось у складі, який було обрано 27 квітня 2015 року на XIX З'їзді ІнАУ.
24 березня 2016 року
Інтернет Асоціація України за підтримки Міністерства освіти і науки України провела VI Конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти і визначила переможців. Організатори отримали понад 1800 заявок на участь у Конкурсі від освітніх закладів з усіх куточків України: 639 - у номінації «Веб-сайти міских шкіл», 616 - у номінації «Веб-сайти сільських шкіл», 177 - у номінації «Веб-сайти дошкільних навчальних закладів», 131 - у номінації «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів» та 279 заявок від конкурсантів у номінації «Веб-сайти навчальних закладів професійно-технічної освіти».
Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів
(міські школи)
1 місце - Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №37 Криворізької міської ради Дніпропетровської області.
Веб-сайт загальноосвітніх навчальних закладів
(сільські школи та школи селищ міського типу)
1 місце - Володимирецький районний колегіум.
Веб-сайт дошкільних навчальних закладів
1 місце - Дошкільний навчальний заклад №148 м. Миколаїв.
Веб-сайт позашкільних навчальних закладів
(будинки дітей та юнацтва, художні, музичні, мовні школи, курси, тощо)
1 місце - Іршавський районний Будинок дитячої творчості.
Веб-сайт навчальних закладів професійно-технічної освіти
(коледжі, технікуми, ПТУ та прирівняні до них навчальні заклади)
1 місце - Львіський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
10 березня 2016 року
Інтернет Асоціація України і представники сфери вітчизняного платного телебачення — Асоціація правовласників та постачальників контенту, Телекомунікаційна палата України, Спілка операторів телекомунікацій міста Одеси та Одеської області, Асоціація «Укртелемережа», Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілка кабельного телебачення України — звернулися до можливих авторів законопроекту «Про аудіовізуальні послуги» народних депутатів України Вікторії Сюмар, Ольги Червакової, Олександра Данченка, Григорія Шверка, Владислава Севрюкова, Сергія Висоцького, Миколи Княжицького, Олександра Опанасенка, Дмитра Стеценка, Олександра Сочки, Богдана Онуфрика, Олександра Абдулліна з проханням врахувати спільні концептуальні зауваження об'єднань у тексті законопроекту.
У спільних пропозиціях та зауваженнях зазначили, що представники індустрії провайдерів підтримують спрощення регулювання діяльності в сфері надання аудіовізуальних послуг відповідно до європейських стандартів.
12 лютого 2016 року
ІнАУ завершила дослідження ринку інтернет-реклами за підсумками 2015 року.
За даними дослідження, обсяг ринку медійної інтернет-реклами України за 2015 рік склав 1 млрд 288 млн грн, що на 27% перевищує аналогічний у 2014 році в гривневому обчисленні. Частка прямих продажів на цьому ринку в 2015 році склала 40,95%.
12 лютого 2016 року
ІнАУ виступила партнером Міжнародної конференції TIM: Broadband 2016. Центральними темами обговорення в рамках конференції стали:
- - Концепція «Держава як сервіс». Захист інтелектуальної власності як умова розвитку ринку платного телебачення.
- - Перспективи розвитку широкосмугових технологій в світі і в Україні.
- - Підвищуючи ARPU: чим залучити й утримати клієнта.
- - Мобільний VS фіксованого широкосмугового доступу. Телеком Баттл.
- - Взаємовідносини операторів/провайдерів у надаванні послуг. Практичний досвід інвестицій.
- Міжнародна конференція TIM: Broadband 2016 - це щорічне обговорення перспектив і можливостей ринку широкосмугового інтернету серед операторів телекомунікацій, інтернет провайдерів, онлайн ТБ / IPTV, OTT-провайдерів, правовласників і постачальників відеоконтенту, виробників і постачальників обладнання і програмних рішень; системних інтеграторів; регуляторних органів; галузевих об'єднань.
11 лютого 2016 року
ІнАУ виступила партнером форуму учасників ІКТ ринку «Перспективи розвитку ІТ-бізнесу: потреби ринку, позиція держави», який пройшов у Львові та присвячувався актуальним проблемам захисту та розвитку сфери програмного забезпечення та взаємодії держави та бізнесу.
Метою форуму був пошук ефективного механізму взаємодії ринку та влади для врегулювання конфліктних питань, стимулювання ринку програмного забезпечення та збільшення надходжень до державного та місцевого бюджеів від такої діяльності.
09 лютого 2016 року
Інтернет Асоціація України провела прес-конференцію, присвячену Міжнародному дню безпечнішого Інтернету та сучасним загрозам вільному доступу до мережі Інтернет. Майже 10 років поспіль ІнАУ в цей день організовує подібні заходи для привернення уваги суспільства до сучасних проблем та загроз у віртуальному просторі.
Про чесні і фальшиві шляхи зробити Інтернет безпечнішим для дітей та дорослих, про те, як рятувати український Інтернет від знищення, розказали учасники прес-конференції: заступник Голови Правління ІнАУ Тетяна Попова, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, Голова Комітету ІнАУ з питань електронної комерції Олександр Ольшанський, Голова Комітету ІнАУ з питань ІКТ в освіті Іван Пєтухов.
04 лютого 2016 року
Відбувся ознайомчий візит представників ІнАУ - ліцензіатів РЧР до УДЦР, в ході якого обговорювалась тематика радіочастотного моніторингу, спрощення процедур натурних та тестових випробувань РЕЗ, порядку організації вимірювань показників якості послуг із доступу до Інтернет та інші питання, які цікавлять ліцензіатів РЧР.
03 лютого 2016 року
Представники ІнАУ взяли участь у парламентських слуханнях "Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору".
Організатором слухань виступив Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку.
Позицію ІнАУ представляли два доповідачі:
- Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко з доповіддю «Усунення завад у доступі до інфраструктури телекомунікацій та її використанні»;
- заступник Голови Правління ІнАУ Тетяна Попова з доповіддю: «Необхідні кроки щодо підвищення ефективності використання РЧР в Україні».
01 лютого 2016 року
Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, послідовно виступила за право громадян на вільний доступ до Інтернету, яке визнане Генеральною Асамблеєю ООН як одне з базових прав людини в сучасному світі.
В рамках забезпечення цього права ІнАУ підтримала кроки держави щодо врегулювання проблеми доступу до інфраструктурних об’єктів для розвитку телекомунікаційних мереж та всіляко допомагає їх здійсненню.
ІнАУ висловила занепокоєння разом з операторами телекомунікацій діями власників об’єктів інфраструктури, які користуються своїм монопольним становищем та завищують тарифи і створюють адміністративні перепони для розвитку телекомунікаційних мереж, що обмежує можливості забезпечення громадян України, передусім у сільській місцевості, універсальною програмною послугою та доступом до мережі Інтернет.
Певна частина суб’єктів господарювання в сфері телекомунікацій, невдоволених недостатньою протидією монополізму, одноосібними волюнтаристськими підходами енергетиків і органів місцевого самоврядування, розглядали можливість страйку з відключенням Інтернету. ІнАУ не стала прихильником цих дій, адже припинення роботи Мережі призвело б до перебоїв у роботі банківської системи України, обміні інформацією між органами державної влади і суб'єктами бізнесу, загострило б суспільний конфлікт.
ІнАУ закликала органи державної влади і місцевого самоврядування, власників електроенергетичних мереж та інших інфраструктурних об’єктів, представників бізнесу в сфері телекомунікацій до ефективного діалогу задля встановлення законних, прозорих, справедливих і взаємовигідних правил взаємодії з метою забезпечення громадян України якісними і доступними телекомунікаційними послугами, якнайшвидшої ліквідації в Україні цифрового розриву і забезпечення гідних позицій нашої держави у світі сучасних цифрових технологій.