10 квітня 2000 р.
Указом Президента України в складі СБУ створено Департамент спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації (ДСТЗІ), на який покладено функції реалізації державної політики у сфері захисту державних інформаційних ресурсів в мережах передачі даних, державного та технічного захисту інформації. З ініціативи департаменту було оголошено про конференцію «Держава та Інтернет». Це стало поштовхом для об’єднання найбільших фірм, працюючих у сфері Інтернет.
Травень 2000 р.
Попередні збори учасників конференції «Держава та Інтернет». На них вирішено провести збори ініціативної групи щодо створення Асоціації учасників ринку Інтернет України.
2 червня 2000 р.
Перші збори ініціативної групи із створення Асоціації учасників ринку Інтернет в Україні.
На цьому засіданні було вирішено створити саморегулюючу організацію (в подальшому Асоціацію) учасників ринку, яка б мала масовий характер та передбачала механізм членства як для великих, так і для малих компаній. Можливим визначено дійсне та асоційоване членство в Асоціації. Вирішено підготувати установчі документи асоціації та створити внутрішні розсилки для членів ініціативної групи.
9 червня 2000 р.
Відбулася конференція "Держава та Інтернет" на якій були присутні представники близько сорока провідних Інтернет-провайдерів, а також адміністрації Президента, Верховної Ради, РНБОУ, СБУ, Держкомзв’язку, Міноборони та інших структур. На конференцію преса допущена не була.
Учасники зустрічі відмітили важливість подальшої співпраці держави та учасників Інтернет-ринку і вирішили продовжувати періодично такі зустрічі для вирішення питань, пов’язаних з розвитком Інтернет в Україні.
10 серпня 2000 р.
Підписано Угоду про створення Української мережі обміну трафіком (UA-IX). Вісім українських Інтернет-компаній домовилися створити розподільну мережу точок взаємного обміну трафіком. На технічному майданчику ЗАТ "УкрСат" був запущений пілотний проект. У вересні до UA-IX підключилися перші десять компаній.
19 вересня 2000 р.
Відбулася IV Всеукраїнська конференція "Інтернет-технології в інформаційному просторі держави", співорганізатором якої виступила ініціативна група зі створення ІнАУ. Саме на конференції було прийнято остаточне рішення про створення Інтернет Асоціації України, пройшло обговорення цілей і завдань Асоціації та було прийнято рішення про проведення Установчого з’їзду.
22 грудня 2000 р.
Відбувся І-й Установчий З’їзд Інтернет Асоціації України, на якому майбутні члени ІнАУ визначили та затвердили основні стратегічні напрямки діяльності Асоціації. В Інтернет Асоціацію України ввійшло одразу сорок компаній. Визначено розмір членських внесків. Обрано керівні органи.