Історія ІнАУ - 2003 рік

30 січня 2003 р.

Правління ІнАУ 3-го скликання своїм рішенням надало згоду підписати Відкриту Багатосторонню Угоду між ІнАУ, ГО «Українська Інтернет Спільнота», ТОВ «Хостмайстер» та відповідальними спеціалістами про створення Громадської Наглядової Ради з питань адміністрування домену .UA.

 

18 лютого 2003 р.

Інтернет Асоціація України у партнерстві з громадською організацією «Інтерньюз Україна» при фінансовій підтримці міжнародного фонду «Відродження», Інституту Відкритого Суспільства (Будапешт) та Міністерства закордонних справ Великобританії почали реалізацію проекту «Ефективні громадські організації при використанні інформаційно-комуникаційних технологій». Проект включав у себе цикл тренінгів, які передбачали надання представникам НГО спеціальних знань та навиків стосовно  використання Інтернет-технологій.

 

27 лютого 2003 р.

 На засіданні правління ІнАУ прийнято рішення про підписання Відткритої Багатосторонньої Угоди про створення Громадської Наглядової Ради.

 

 5 березня 2003 р.

На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про створення профільного реєстраторського комітету з питань розвитку системи доменних імен.

 

27 березня 2003 р.

У складі ІнАУ створено Комітет з питань розвитку системи доменних імен. Комітет обговорює на своїх засіданнях  найактуальніші питання доменної зони .UA, питання розвитку та підтримки доменних імен.

 

27 березня 2003 р.

На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про проведення першої конференції ДП „UA-IX”.

 

11 квітня 2003 р.

Відбулося виїзне засідання Правління ІнАУ в Харкові.

 

20 травня 2003 р.

В рамках засідання ІнАУ та ВАТ Укртелеком було підписано Протокол спільної робочої наради про співпрацю щодо створення Всеукраїнської мережі обміну трафіком.

 

29 травня 2003 р.

Відбулася перша Конференція "Українська мережа обміну трафіком" /місто Судак/, в якій взяли участь представники більш як 30 компаній. Конференція була присвячена обговоренню актуальних проблем Інтернет в Україні. Розглядалися питання необхідності добровільної сертифікації Інтернет-послуг. Учасники наголосили на необхідності створення дочірнього підприємства ІнАУ - сертифікаційної лабораторії.

 

Червень 2003 р.

Рада Європи прийняла Декларацію про свободу комунікацій в Інтернет.

 

27 червня 2003 р.

Відбулося виїзне засідання Правління ІнАУ в Одесі.

 

1 липня 2003 р.

ІнАУ взяла участь в обговоренні можливих шляхів розвитку доменної  зони .UA .  Прихильники різних поглядів на існуючу систему адміністрування  представили своє бачення ситуації в питанні подальших шляхів розвитку  домену .UA. Серед присутніх були представники громадської  організації “УЇС”,  Асоціації Учасників Ринку Інтернет України, ТОВ “Хостмайстер” та інші.  Також були присутні державні і громадські організації, яким не  байдужа доля домена .UA – це представники  Комітету ВР по питаннях науки  і освіти, Департаменту інтелектуальної власності, посольства США в  Україні, Фонду «Відродження», Інститут інформаційного суспільства,  видавництво "SoftPress Publishing".

 

24 липня 2003 р.

Інтернет Асоціація України, як учасник Форуму телекомунікаційної  сфери і ІКТ взяла участь в організації і проведенні круглого столу на  тему: «Україна на шляху до Всесвітнього Самміту інформаційного суспільства».  Проведення Всесвітнього Самміту інформаційного суспільства ініційоване рішенням  Міжнародного Союзу Зв'язку в 1998 р. В 2001 році було ухвалено рішення про  проведення Самміту в 2 етапи: 1 фаза з 10 по 12 грудня 2003 року в Женеві,  друга - з 16 по 18 листопада 2005 року в Тунісі. Така зустріч на вищому рівні  мала на меті  обговорити суспільні перетворення в інформаційній сфері та їх  вплив на міжнародне співтовариство. Серед учасників Самміту – представники  урядів країн-учасниць, представники ООН, лідери промисловості,  неприбуткових організацій і громадянського суспільства.   Проведення «круглого столу» ініційоване з метою обговорення питань  представлення України на Женевському Самміті, а також  консолідованого підходу  до підготовки Національної доповіді із залученням експертів, що працюють у сфері  інформатизації.   На «круглому столі» були присутні більше 50 учасників.

 

8 серпня 2003 р.

ІнАУ запровадила проект «Чорний список». Проект є Інтернет-довідником з  інформацією про компанії, що порушують умови договорів про надання телекомунікаційних послуг, мають заборгованість  перед членами ІНАУ.     До «Чорного списку» вносилися як недобросовісні корпоративні  користувачі Інтернет, так і Інтернет сервіс-провайдери, що зарекомендували себе  як ненадійні партнери. Однією з причин створення «Чорного списку»  стали ситуації, коли недобросовісні користувачі, накопичивши значну  заборгованість, переходили на обслуговування до інших провайдерів. «Чорний  список» було створено у відповідь на численні звернення членів ІнАУ, які опинилися в таких ситуаціях.

 

28 серпня 2003 р.

Пройшла «зустріч без краваток» представників компаній – членів ІнАУ. Прогулянка на катері по Дніпру.

 

18 вересня 2003 р.

Відбулася друга конференція ІнАУ й ДП "Українська мережа обміну трафіком" у місті Ялта.

На конференції обговорювалися питання громадського й державного регулювання реєстрації та підтримки доменних імен в зоні .UA, проект Закону «Про моніторинг телекомунікацій», технічні та економічні аспекти побудови Української мережі обміну трафіком на базі транспортної мережі Укртелекому.

 

3 жовтня 2003 р.

Встановлено нову точку підключення до UA-IX на технічному майданчику TSUA.

 

13 жовтня 2003 р.

Інтернет Асоціація України представила альтернативну доповідь на нараді Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі по питанням людського виміру,  яка проходила у Варшаві /Польща/ та представила доповідь на тему приватності в Інтернет,  де вказала основні проблеми дотримання прав людини на таємницю  листування. У доповіді йшлося про те, наскільки важлива роль професійного  підходу при здійсненні державного регулювання у сфері Інтернет.

 

Жовтень 2003 р.

Представники Інтернет Асоціації України взяли участь і виступили з доповідями на конференції «Україна та Інтернет», організованій Центром Банківських Інформаційних Технологій (ЦЕБІТ).

 

11 листопада 2003 р.

ІнАУ звернулася з Відкритим листом до Голови Верховної Ради України,  Комітетів Верховної Ради України з приводу приводу прийняття закону „Про моніторинг телекомунікацій”.

У листі було висловлене проханням відхилити та направити на доопрацювання проект Закону  „Про моніторинг телекомунікацій” як такий, що не відповідає Конституції України, досвіду розвинутих країн в цій галузі, порушує законні права та інтереси як постачальників, так і користувачів телекомунікаційних послуг.

 

Листопад 2003 р.

ІнАУ взяла участь у саміті, який  відбувався в Женеві. Українську делегацію очолював Міністр транспорту та зв’язку України.   Високий  рівень представництва засвідчив велику зацікавленість України в розвитку вітчизняного  ринку телекомунікацій та інтеграції до світового інформаційного суспільства.

 

26 листопада 2003 р.

ІнАУ взяла участь в громадських слуханнях проекту Закону України "Про моніторинг телекомунікацій" (№ 4042 від 07.08.2003р.), які відбулися в "Українському домі" /м. Київ/. В обговореннях взяли участь більше  40 представників влади, бізнесу та неурядових організацій.

 

29 листопада 2003 р.

В Українській мережі обміну трафіком  встановлено нове обладнання Cisco Catalyst 3508 для підключення 1Гбіт/c.

 

5 грудня 2003 р.

Відбувся V-й З’їзд ІнАУ. Його рішеннями доповнено список третейських суддів, затверджено бюджет та визначено основні напрямки діяльності ІнАУ на наступний  2004 рік.

 

3 грудня 2003 р.

ІнАУ виступила з ініціативою скасувати Наказ № 122.

ІнАУ надіслала до державних структур лист щодо наказу №122 “Про затвердження Порядку складання та ведення переліку підприємств (операторів), які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам та  організаціям, які одержують, обробляють, поширюють і зберігають інформацію, що є об'єктом державної власності та охороняється згідно із законодавством", виданого Державним комітетом зв’язку та інформатизації України. На думку членів ІнАУ, цей Наказ грубо порушував діюче законодавство України та зачіпав права пересічних громадян.

 

20 грудня 2003 р.

Інтернет Асоціація України разом зі Всеукраїнською громадською організацією "Українська Інтернет Спільнота" та адміністратором домену .UA ТОВ "Хостмайстер" організували зустріч «без краваток», на яку були запрошені керівники підприємств, інженери, системні адміністратори, програмісти з різних міст України. Подія була присвячена 11-річчю Інтернет в Україні.