Історія ІнАУ - 2010 рік

23 грудня 2010 року

Відбулась прес-конференція Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на тему:«Соціально-відповідальне партнерство на тлі адміністративної реформи».

Під час заходу представники Громадської ради з питань ІКТ, до складу якої входять понад 20 вітчизняних та міжнародних неурядових організацій, у тому числі ІнАУ, підписали Відкритий лист до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні». У своєму звернені ІКТ-спільнота вийшла із низкою пропозиції щодо покращення механізму взаємодії органів державної влади України та громадянських і бізнесових інституцій.

На думку представників цього об‘єднання, зараз, в умовах проведення оптимізації системи центральних органів виконавчої влади України найбільш нагальним є завдання залучення інституцій громадянського суспільства до відкритого діалогу, експертизи проектів нормативно-правових актів у сфері ІКТ, розробки і вдосконалення законодавчих актів у сфері розбудови інформаційного суспільства, створення національної системи індикаторів його розвитку, а також надання громадськості можливості контролю за формуванням і виконанням завдань Національної програми інформатизації та впровадження Концепції розвитку електронного урядування в Україні.

В якості практичного інструменту реалізації цих функцій запропоновано створити Раду з питань розвитку інформаційного суспільства при Президентові України.

 

22 грудня 2010 року

Десять років тому, 22 грудня 2000 року, відбувся Перший установчий з'їзд Інтернет Асоціації України (ІнАУ). Низка підприємств тоді ще «юного» сегменту інформаційно-комунікаційних технологій згуртувалися задля формування вітчизняного ринку інтернет-послуг, впровадження на ньому цивілізованих партнерських відносин, створення в державі засад інформаційного суспільства.

Роки розвитку Асоціації – це період становлення вітчизняного Інтернету. За десятиріччя Всесвітня Мережа впевнено увійшла в життя українських громадян, а ІнАУ зросла кількісно і якісно, досягла визнання в суспільстві, здобула авторитет як одне з найбільших і найвпливовіших професійних об’єднань у вітчизняній галузі ІКТ, яке завжди виступає за прозорі і чесні відносини між державою, бізнесом та громадськістю у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

ІнАУ і сьогодні «на передовій» захисту інтересів інтернет-спільноти у формуванні умов сталого розвитку інформаційного суспільства. Відповідаючи на виклики сьогоднішнього дня, ІнАУ втілює проекти, що допомагають вирішувати актуальні проблеми розвитку українського сегменту Інтернету. Один з найбільш успішних з них – дочірнє підприємство «Українська мережа обміну інтернет-трафіком (UA-IX)», яке у цьому році також відзначає свій 10-річний Ювілей. За обсягами інтернет-трафіку, що передається в рамках національної мережі обміну трафіком, UA-IX у листопаді 2010 року вийшла на 5 місце в Європі.

 

13 грудня 2010 року

Кабінет Міністрів України ухвалив “Концепцію розвитку електронного урядування в Україні”, яку в рамках Робочої групи працювали провідні українські експерти у сфері електронного урядування, а саме: Тетяна Попова, Голова Правління IнАУ, О. Баранов, М. Демкова, С. Дзюба, А. Єфанов, І. Жиляєв, Е. Клепець, І. Рубан, А. Семенченко та С. Чукут, а також міжнародні експерти.

Роботу над підготовкою проекту Концепції було розпочато у лютому 2009 року в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Деркомінформатизації України та МФ «Відродження». Позиція громадськості була оприлюднена в “Настановах кандидатам у Президенти України” на Форумі Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

 

5 грудня 2010 року

Проект соціологічних досліджень української інтернет-аудиторії, що виконується за замовленням ІнАУ, вийшов на новий якісний рівень: кількість учасників дослідницької панелі збільшено до 5000 респондентів. Це дозволить охопити основну частину веб-ресурсів, які представляють інтерес для рекламодавців в Інтернеті. В результаті вітчизняний інтернет-ринок отримає максимально повну і точну інформацією про відвідуваність тисяч інтернет-ресурсів в українському сегменті Мережі.

Перші результати досліджень розширеної панелі будуть представлені у першому кварталі 2011 року.

 

1 грудня 2010 року

ІнАУ взяла участь у Форумі «Гроші й технології: рішення для бізнесу», організований ВД «СофтПрес». Інтернет Асоціація України виступила співорганізатором Форуму.

Представники телеком-галузі України обговорили першочергові проблеми, які необхідно вирішити для подальшого активного розвитку ІКТ-сфери. У своєму виступі Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова відзначила необхідність удосконалення нормативно-правової бази у сфері ІКТ та інформаційного суспільства, активізації процесів впровадженням в Україні технологій електронного урядування тощо. «Найважливіше завдання сьогодення - розробка Інформаційного кодексу», - відзначила Т. Попова.

 

19 листопада 2010 року

Під час заходу RIPE 61 Meeting, яке відбулося в Римі (Італія), технічний адміністратор UA-IX Сергій Поліщук ініціював внесення змін до правил Ripe-451. Ripe-451 – документ, що регламентує процедуру виділення Ipv6 адрес для всіх Європейських точок обміну трафіком. Впродовж двох років RIPE блокував можливість отримання Ipv6 для UA-IX та деяких інших точок обміну трафіком у Європі. Тепер проблема вирішена не лише для України, але і для всієї Європи.

За підсумками RIPE 61 Meeting UA-IX отримала блок спеціальних адрес Ipv6 2001:7F8:5D::/48.

 

12 листопада 2010 року

ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком» відзначили  10-ту річницю з дня заснування. З цієї нагоди ІнАУ започаткувала власну нагороду - Пам’ятну відзнаку, якою Асоціація відзначатиме представників органів державної влади, партнерських організацій, членів ІнАУ та учасників ІКТ-ринку за вагомий внесок у розвиток Українського сегменту Інтернет та розбудову інформаційного суспільства. Автором ідеї бронзової скульптури став відомий майстер Аркадій Пугачевський.

Пам’ятна відзнака носитиме регулярний характер й стане однією із визначних нагород у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та галузі зв’язку.

У рамках Урочистих зборів відбулась Перша церемонія нагородження Пам’ятними відзнаками ІнАУ професіоналів та лідерів ІКТ-галузі, всіх тих, чиїми стараннями створювалася і розвивалася Асоціація, хто підтримував зусилля ІнАУ у справі побудови в нашій країні інформаційного суспільства.

З нагоди Ювілею Інтернет Асоціація України, ІнАУ та представники компаній, які входять до її складу, отримали офіційні відзнаки від державних органів України та недержавних організацій. Зокрема, від Держзв’язку, НКРЗ, СБУ Держспецзв’язку та захисту інформації, УСПП, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

Урочистих збори з нагоди Ювілею пройшли у концерт-холі «FreeДом» за підтримки компаній «УКРНЕТ», «ТАСК», «Адамант», «IMENA», «ТОП НЕТ», «Мегатрейд»; медіапартнера ВД «СофтПрес» та інформаційних партнерів «Корисна картка», «Елвісті»,  «Главред», «Телекритика», «УНІАН».

 

20 жовтня 2010 року

ІнАУ в рамках виставок ЕЕВС 2010 і expoTEL 2010 провела конференцію «Інтернет майбутнього: контент і технології».Учасниками заходу стали близько 100 представників ІКТ-компаній і професійних об'єднань.

Відкрила конференцію Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, яка акцентувала увагу учасників на діяльності Асоціації, яка протягом 10 років брала активну участь у розвитку українського сегменту Інтернет та вітчизняного ІКТ-ринку в цілому.

Член Правління ІнАУ Іван Пєтухов присвятив свій виступ останній ініціативі Мінекономіки. Мова йшла про документ «Політичне пропозицію про реалізацію проекту Концепції державної політики у сфері інформаційного суспільства в Україні», який суперечить основним цілям державної політики України у даній сфері.

Тема свободи слова та захисту моральності в Інтернеті була піднята членом Правління ІнАУ Е. Шнурко-Табаковою.  Про необхідність провести реформу домену .UA, розробити Правила домену .UA наголошував заступник Голови Правління О. Ольшанський.

 

7 жовтня 2010 року

В офісі ІнАУ відбулася зустріч представників громадських організацій та ЗМІ з відомим американським вченим у сфері управління Інтернетом, одним із засновників Центру Беркмана «Інтернет і суспільство» при Гарвардському університеті Джонатаном Зіттрейном.

Тематика зустрічі - питання управління Інтернетом, фільтрації контента і майбутнього Інтернету. У форматі вільного спілкування, Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова ознайомила професора з діяльністю ІнАУ та ДП «UA-IX», а також звернула увагу гостя на ситуацію навколо домену .UA, на відсутність юридичних правил реєстрації доменів в Україні тощо. Зі свого боку Д. Зіттрейн погодився з важливістю якнайшвидшого врегулювання цих питань та навів приклади їхнього вирішення із практики інших країн.

 

6 жовтня 2010 року

ІнАУ спільно з УСПП провели круглий стіл «Інструменти взаємодії держави і бізнесу в питаннях нормативного забезпечення розвитку ринку телекомунікацій». Представники громадських організацій виступали за встановлення прозорих і єдиних правил доступу операторів і провайдерів телекомунікацій, зокрема, до елементів інфраструктури майнових комплексів.

Одним з найбільш гострих і дискусійних питань стало питання щодо необхідності удосконалення системи контролю за використанням кодів IMEI мобільних терміналів. Учасники ринку телекомунікацій впевнені, що апаратне відключення нелегально ввезених на територію України мобільних телефонів порушує права користувачів. 

Підсумком зустрічі стало обговорення Резолюції, яка покликана відобразити позиції учасників діалогу у створенні умов участі професійних об'єднань громадян і громадських організацій у розробці законодавчих ініціатив та шляхи вирішення проблемних питань.

 

6 жовтня 2010 року

ІнАУ провела прес-конференцію на якій були представлені результати першого регулярного соціологічного дослідження вітчизняної аудиторії інтернет-користувачів. Проект досліджень виконано компанією InMind за замовленням ІнАУ.

У результаті дослідження вперше стали відомі дані про соціально-демографічний профіль вітчизняних відвідувачів усіх найпопулярніших в Україні інтернет-ресурсів. Згідно з оголошеними даними, в Україні налічується 12900 тисяч регулярних користувачів Інтернет у віці 15 років і старше, що складає третину дорослого населення країни. Із них 8700 тисяч користується Мережею щодня.

 

14-17 вересня 2010 року

Голова правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у 5-ому Міжнародному Форумі з управління Інтернетом (IGF) у Вільнюсі. У ході роботи Форуму було організовано понад 100 сесій, робочих груп, зустрічей та інших заходів з обговорення значного кола питань стосовно управління Інтернетом. Серед них - шляхи протидії кіберзлочинності, міжнародне співробітництво у сфері критичних інтернет-ресурсів та транскордонного інтернет-трафіку, захист інформації, прозорість управління інтернет-сферою, проблеми сім'ї та школи в цифрову еру, питання свободи слова.

«Учасники IGF у Вільнюсі поділяють ідею, висловлену в Резолюції Українського Форуму з управління Інтернетом: продовжити мандат ООН на проведення нової серії IGF», - зазначила Голова Правління ІнАУ Т. Попова.

 

7 вересня 2010 року

Український національний комітет (ICC Ukraine) Міжнародної торгової палати організував урочистості з нагоди Дня підприємця в Україні. З нагоди святкування Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова отримала Подяку Міністерства транспорту та зв’язку України за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, значні досягнення у професійній діяльності, особистий внесок у розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури.

У цей день урочисті заходи, присвячені Дню підприємця, провели УСПП та Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України. Голову Правління ІнАУ Т. Попову нагородили Подякою Президента УСПП за вагомий внесок в економічний розвиток країни, у зміцнення позицій промислового комплексу держави, за досягнення у сфері підприємницької діяльності, високий професіоналізм та сумлінну працю.

 

 4 вересня 2010 року

В ході роботи Першого Українського Форуму з управління Інтернетом (IGF-UA) відбулася робоча зустріч представників ІнАУ з делегацією КНР. В ході зустрічі відбувся обмін інформацією щодо стану розвитку Інтернету в Україні і КНР, особливостей державного управління галуззю інформаційно-комунікаційних технологій. Були обговорені питання подальшого співробітництва ІнАУ з прес-канцелярією Держради КНР та з представленими в Україні китайськими телекомунікаційними підприємствами.

 

3-4 вересня 2010 року

В Україні пройшов Перший український  Форум з управління Інтернетом (IGF-UA), одним із ініціаторів та співорганізаторів виступила ІнАУ.

В рамках роботи Форуму розглядалось широке коло питань, зокрема, стан вітчизняного законодавства та державне регулювання в українському сегменті Мережі, управління мережею Інтернет, проблеми безпеки в мережі Інтернет, питання національних доменів верхнього рівня, ліквідація цифрового розриву та захист приватного життя в Мережі.

За підсумками IGF-UA підготовлена Резолюція Форуму, у якій визначені пріоритети розвитку вітчизняного інтернет-простору.

 

10 серпня 2010 року

«Українська Мережа обміну трафіком» (UA-IX) відмітила 10-чя з моменту створення. «Підписання угоди про створення Мережі у 2000 році  стало історичною подією, яка визначила шлях розвитку Інтернету в Україні на кілька десятиріч вперед», - впевнена Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова.

Саме існування UA-IX дозволило в 2010 році зайняти України 6 місце в Європі за обсягом внутрішнього трафіку (сумарний обсяг агрегованого трафіку) серед 124 точок обміну трафіком у 33 європейських країнах. Наразі UA-IX об'єднує 110 учасників, які представляють практично всю Україну.

 

27 липня 2010 року

У Держзв’язку відбулось обговорення внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг. Учасників ринку телекомунікацій засідання, у тому числі представники ІнАУ, виступали за недоцільність та неактуальності створення такого Фонду на даний момент. Проте Держзв’язку підготував власну редакцію законопроекту й мав намір подати її до Мінтрансзв’язку. Члени робочої групи, в тому числі представники ІнАУ, заявили про наміри протидіяти прийняттю відповідного законопроекту.

 

21 липня 2010 року

ІнАУ спільно з УСПП провели круглий стіл «Механізми ефективної протидії незаконному втручанню у роботу мереж операторів і провайдерів телекомунікацій». Учасники заходу відзначали необхідність вирішення проблеми на законодавчому рівні й вирішили протягом серпня підготувати низку законодавчих ініціатив, а саме:

- ініціювати повернення до Кримінального кодексу ст. 188 «Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання»;

- посилити відповідальність за злочини, вказані в ст. 360 «Умисне пошкодження ліній зв'язку» та ст. 361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку» Кримінального кодексу України;

- щодо особливостей виконання в сучасних умовах Закону України вiд 05.05.1999 р. «Про металобрухт» та виключення можливостей заготівлі металобрухту, отриманого кримінальним шляхом від викраденого кабельного обладнання.

 

21  липня 2010 року

Члени Правління ІнАУ взяли активну участь у зустрічі, яку провів «Хостмайстер» із учасниками доменного ринку України з приводу введення реєстрації IDN у доменах .com.ua та .kiev.ua. За результатами заходу були досягнуті домовленості із «Хостмайстер» щодо перенесення на 1 жовтня 2010 р. даної ініціативи у зв’язку з необхідність розробки процедури реєстрації кириличних доменів у .com.ua та .kiev.ua. Документ, що регламентує принципи делегування  IDN реєстраторам, взявся розробити «Хостмайстер» та попередньо обговорити його із учасниками ринку перед запровадженням.

 

20 липня 2010 року

Представники ІнАУ взяли участь у круглому столі «Проблеми використання об'єктів авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», який провів Держдепартамент інтелектуальної власності. В цілому на заході була підтримана ідея створення каталогу об'єктів авторського права на базі організацій колективного управління, глосарію термінів, а також необхідності розділення в правовому полі понять «постачальник сервісу» та «постачальник контент» тощо.

 

8 липня 2010 року

ІнАУ направила лист до Держзв’язку, у якому обґрунтувала недоцільність прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг». ІнАУ запропонувала при формуванні законодавчої бази щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг використовувати  світовий досвід у цій сфері.

 

30 червня 2010 року 

З метою обговорення проекту Податкового кодексу України ІнАУ взяла участь у засіданні Економічної Ради УСПП за участю керівників професійних асоціацій, представників парламенту та державних організацій. В ході обговорення більшість учасників засідання висловлювали думку, що проект Податкового кодексу, прийнятий парламентом у першому читанні 17.06.2010 р., не відповідає інтересам бізнесу та держави та не стане засобом переходу до цивілізованих, прийнятих у всьому світі стандартів оподаткування підприємств.

 

29 червня 2010 року

Представники ІнАУ взяли участь в засіданні Робочої групи Держзв’язку для обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг». ІнАУ виступала за недопустимість прийняття цього проекту у даній редакції, зокрема, у зв’язку із тим, що він спрямований на фінансову підтримку Уктелекому.

  

16 червня 2010 року

В рамках 6-го Київського Міжнародного Телерадіоярмарку ІнАУ провела круглий стіл «Свобода слова і роль ІКТ-технологій в Україні», під час якого учасники висловлювали занепокоєння прагненням держави контролювати інформаційні потоки під виглядом захисту від усіляких загроз. На думку представників ІнАУ, протистояти цьому явищу можна лише спільними зусиллями громадськості та ЗМІ.

 

24 травня 2010 року

У Судаку відбулася 11-а  конференція ІнАУ і Української мережі  обміну трафіком (UA-IX). У перший день роботи  конференції були розглянуті перспективи  і проблематика розвитку ІКТ-ринку  в Україні.

Одними з  найбільш обговорюваних тем були: проблеми державного регулювання в  галузі зв'язку, доступ до  кабельної каналізації електрозв'язку  (ККЭ), регулювання доступу операторів  і провайдерів до телекомунікаційних  об'єктів комунальної власності і  проблеми роботи операторів безпровідного  зв'язку. У другій день були розглянуті такі питання як: стан розвитку домену .UA, співпраця між правоохоронними органами  і учасниками інтернет-ринку, а  також перспективи розвитку UA-IX.

 

5 травня 2010 року

ІнАУ прийняла участь в Третьому Європейському Діалозі по управлінню  Інтернетом (ЕвроДІГ - http://www.eurodig.org/), що проходив в Мадриді. Представники України змогли поставити свої питання учасникам заходу за допомогою видаленого терміналу, розташованого в Київському міжнародному  університеті. У своєму виступі  Голова Правління ІнАУ Тетяна  Попова оголосила плани Асоціації щодо проведення у вересні  Національний український форум по управлінню Інтернетом. 

 

21 квітня 2010 року

ІнАУ і Інтернет Асоціація Казахстану  (ІАК) підписали Меморандум про  співпрацю і спільну діяльність. Метою Меморандуму є популяризація  і просування українського і  казахстанського контенту в Інтернеті, збільшення призначеної для користувача  аудиторії усіх видів засобів  масової інформації і системи  масових комунікацій, консолідація  інформаційного і ресурсного потенціалів  і організації ефективної взаємодії  сторін. 

 

29 березня 2010 року

Низка громадських організацій і професійних асоціацій, у тому числі ІнАУ, обнародували відкритий Лист щодо проекту Закону України «Про  внесення змін до Закону  України "Про захист суспільної моралі». У листі йдеться про невідповідність цього документу  існуючим реаліям. Представники громадських  організацій і професійних асоціацій  вважають, що цей документ в пропонованому вигляді принесе значно більше шкоди, ніж  користі.

 

22 березня 2010 року

ІнАУ взяла участь в дводенному семінарі Ради Європи, на якій розглядалися питання створення спеціальної лінії допомоги через Інтернет. Під час семінару експерти поділилися досвідом по наданню допомоги і захисту жертвам сексуального насильства, представили свої методи протидії поширенню в Мережі матеріалів, що містять заборонену або шкідливу інформацію, а також освітили інші актуальні проблеми.

18 березня 2010 року

Відбулося перше засіданні оновленого складу Правління ІнАУ, обраний рішенням XI З'їзду ІнАУ, на якому переобрані голова Правління і заступник. Таким чином, головою Правління залишається Попова Тетяна Володимирівна, заступником голови Правління – Ольшанський Олександр Якович.  Участь в першому засіданні взяли 11 з 12 членів Правління ІнАУ.

 

11 березня 2010 року

ІнАУ провела нараду з протидії піратству в Інтернеті з представниками правовласників об'єктів авторського права. У нараді взяли участь члени Правління ІнАУ, представники Української антипіратської асоціації, Асоціації музичної індустрії України та ряду компаній, що представляють в Україні правовласників об'єктів авторського права: Юніверс Медіа, Українська музична видавнича група, Лавина Мьюзік, Видавництво Сomp Music (представництво ЕМI).

В нараді також взяли участь представники правоохоронних органів - Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС та УБОП МВС.

Прийняті рішення про створення інтернет-ресурсу в вигляді каталогу з пошуковими можливостями, який містить інформацію про об‘єкти авторського права та їх правовласників. Каталог буде мати паролевий доступ до механізму інформаційного наповнення каталогу. Такий каталог буде створюватися на базі ІнАУ.

 

10 березня 2010 року

Відбулось чергове засідання Робочої групи ІнАУ з питань взаємодії громадських організацій і державних структур з протидії кіберзлочинності. У засіданні взяли участь члени Правління ІнАУ, а також представники СБУ, Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми МВС, Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС, Укрбюро Інтерполу та Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України.

В ході засідання були розглянуті пропозиції Правління ІнАУ про розробку Методичних рекомендації щодо зняття електронних даних з комп’ютерних систем, огляду комп’ютерних систем, вилучення речових доказів у вигляді елементів комп’ютерних систем у встановлених законодавством випадках збору доказів про відповідні правопорушення. Після опрацювання передбачається направити ці рекомендації керівникам відповідних правоохоронних органів та операторам, провайдерам телекомунікацій.

Також були розглянуті пропозиції Правління ІнАУ про розробку проекту змін до Кримінального кодексу України та відповідних законів України, які би передбачали звільнення постачальника інформаційних послуг від відповідальності за зберігання та передачу інформації при умові, коли діяльність цього постачальника обмежена технічним процесом дії та наданням доступу до мережі передачі даних, у відповідності до Директиви 2000/31/ЄС «Європейського парламенту та Ради "Про деякі правові аспекти інформаційних послуг, зокрема, електронної комерції, на внутрішньому ринку" від 8 червня 2000 року.

Були розглянуті пропозиції учасників Робочої групи щодо можливості блокування ресурсів мережі Інтернет, які містять дитячу порнографію.

 

10 березня 2010 року

Відбулося засідання Робочої групи НКРЗ з питань регулювання номерного ресурсу та взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж під головуванням Володимира Пащука, в якому взяли участь представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ) та Асоціації «Телас».

На засіданні  розглядалися зауваження та пропозиції  до проекту нормативно-правового акту - рішення НКРЗ «Порядок проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору». Документ розроблений з метою вдосконалення досудового врегулювання спорів між операторами телекомунікацій при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж та визначає основні завдання, організаційні засади і строки проведення експертизи щодо предмета спору, регулює відносини між суб’єктами ринку телекомунікацій, які є сторонами досудового врегулювання спору, експертної організації та НКРЗ.

Після проведеного обговорення учасники Робочої групи дійшли висновку про  доцільність прийняття вказаного «Порядку проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору» з урахуванням узгоджених зауважень та пропозицій.

 

2 березня 2010 року

Відбувся круглий стіл «Держава і телеком: криза управління і пошуки виходу». На заході, в якому взяли участь голова Правління ІнАУ Тетяна Попова і Президент групи  компаній «Адамант» (член правління ІнАУ, УСПП) Іван Пєтухов, обговорювалися проблеми державного регулювання на ринку телекомунікацій. За підсумками заходу Тетяна Попова і Іван Пєтухов висловили свою думку щодо основних проблем в даній галузі.

На думку Тетяни Попової, НКРЗ давно не є незалежним від Кабінету Міністрів органом, і це стало зрозуміло з тих пір, як без конкурсу була видана ліцензія на UMTS «Укртелекому». Вона вважає, що для врегулювання ситуації на ринку телекомунікацій необхідно: зробити НКРС фінансово незалежною, встановити чіткі критерії відбору членів комісії та створити новий орган виконавчої влади на базі Адміністрації зв'язку і Державного комітету інформатизації.

 

26 лютого 2010 року

ІнАУ провела шостий щорічний Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства» та а XI з’їзд Асоціації. Конгрес отримав міжнародний статус: у ньому брали участь представники відділу Ради Європи з питань медіа та