25 січня 2001 р.
На загальних зборах учасників української точки обміну Інтернет-трафіком вирішено створити дочірнє підприємство “Українська мережа обміну трафіком “UA-IX” зі 100% власністю Інтернет Асоціації України. Затверджено статут дочірнього підприємства “Українська мережа обміну трафіком “UA-IX”, обрано координатора, адміністратора UA-IX, затверджено тарифи на обслуговування учасників.
Березень 2001 р.
Встановлено нову точку підключення до UA-IX на технічному майданчику компанії «Діджитал Дженерейшн».
10 квітня 2001р.
Відбулося засідання правління, на якому було затверджено Положення та Регламент Третейського суду.
Відповідно до цих документів Третейський суд є постійно діючим недержавним незалежним органом при Інтернет Асоціації України, створеним для вирішення переданих йому на розгляд спорів, пов’язаних з функціонуванням мережі Інтернет, та для вирішення інших спорів, що виникають із господарських і цивільних правовідносин в порядку та за дотримання умов, встановлених Законом України „Про третейські суди”.
12 квітня 2001 р.
Відбувся ІІ-й З’їзд Інтернет Асоціації України, на якому було затверджено Положення про Консультативно-дорадчу Раду ІнАУ, а також прийнято рішення про створення профільних комітетів. Вирішено взяти участь у створенні ЗАТ “Національний реєстр доменних імен”. Обрано склад Третейського суду.
13 квітня 2001 р.
Вийшов Указ Президента «Про впорядкування виготовлення, придбання та застосування технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку», яким відповідні функції покладені на СБУ та запропоновано розробити зміни до законів, котрі стосуються, зокрема, застосування засобів негласного зняття інформації з каналів зв’язку.
16 червня 2001 р.
Керівник Держкомзв’язку Олег Шевчук офіційно називає ідею СБУ про «реєстрацію» всіх користувачів Інтернет «технічно й технологічно неможливою».
23 липня 2001 р.
Керівником Держкомзв’язку призначений Станіслав Довгий.
26 серпня 2001 р.
5 компаній — членів ІнАУ підписали Багатосторонню Угоду про передачу спорів на вирішення Третейського суду ІнАУ. Договір був відкритим для будь-яких юридичних чи фізичних осіб.
30 серпня 2001 р.
На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про створення низки профільних комітетів: юридичного, технологічного, бюджетного та з питань IP-телефонії.
25 жовтня 2001 р.
Відбулося спільне засідання Правління ІнАУ та засновників асоціації "Україна - розвиток через Інтернет". Ця подія відзначена обговоренням проблеми домену .UA та можливої співпраці між асоціаціями щодо вирішення проблеми.
29 листопада 2001 р.
На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення направити представників ІнАУ в робочу групу по впорядкуванню адміністрування домену .UA і створенню відповідного підприємства.
14 грудня 2001 р.
Відбувся IІІ-й З’їзд ІнАУ. Затверджено бюджет Асоціації на наступний рік та обрано керівництво. Затверджено основні напрямки роботи на 2002 рік.