Історія ІнАУ - 2012 рік

27 грудня 2012 року

Членами Правління Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ з початку 2013 року нового Дійсного члену – ПрАТ «Інфінсервіс».

Інформаційне Агентство «Інфінсервіс» засновано в 1995 році. Першим інформаційним продуктом компанії була Електронно-Інформаційна Система "Інфінсервіс". Нині Компанія спеціалізується на зборі та розповсюдженні оперативної інформації для широкого кола операторів фінансових ринків, що представлена на Фінансовому порталі www.finance.ua.

 

25 грудня 2012 року

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийнято рішення щодо вступу з 1 січня 2013 року двох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

  • ТОВ "Комерсант-Україна" – видавнича компанія, яка займається випуском однієї з найбільш впливових суспільно-політичних та ділових газет в Україні (http://kommersant.ua/);
  • ТОВ "Українські Бізнес Технології" – компанія-власник мережі банерообміну, яка об’єднує якісні українські Інтернет-ресурси різноманітної тематики (http://www.mbn.com.ua/).

 

14 грудня 2012 року

 На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами було представлено новий проект медіаізмереній AdvertTrack, який дозволяє на основі даних медіапанелівиробляти статистичну оцінку кількості банеропоказов різних брендів більш ніж в 40 індустріях (банки, авто, техніка, FMCG, нерухомість тощо).

На думку Голови Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами Михайла Коміссарука, цей інструмент дозволить рекламодавцеві оцінювати проведені рекламнікампанії в Інтернеті в режимі «постбай», а також отримувати інформацію про активність своїх конкурентів.

 

13 грудня 2012 року

В агентстві «Лігабізнесінформ» відбулось засіданні круглого столу 
«Захист відео контенту та легальні моделі його розповсюдження в мережі Інтернет». Організатор – «Українська антипіратська асоціація» .

Питання круглого столу:

  • «Що таке піратство в Інтернеті». Вітальне слово Нік Бакен (Директор з захисту контенту по Європі, Середньому Сходу та Африці, Motion Picture Association of America);
  • «Чи потрібно протидіяти розповсюдженню контенту в Інтернеті без дозволу правовласника». Окрема доповідь Дмитро Колесников (Віце-президент Асоціації Продюсерів України) та Денис Масліков (Генеральний директор Асоціації Продюсерів України);
  • «Що таке легальний контент. Умови легалізації контенту в мережі Інтернет». Окрема доповідь Володимир Боровик (CEO, Megogo.net);
  • «Нові формати та форми використання соціальних мереж та Інтернету для залучення глядачів у кінотеатри, формати розповсюдження кінофільмів системами VOD та COD». Людмила Горгеладзе ( Директор к/т «Жовтень»);
  • «Інтернет – засіб для передачі інформації чи інформаційне середовище». Окрема доповідь Микола Сосновський (Директор ВГО «Всеукраїнська Ліга Авторів»);
  • «Розповсюдження телепрограм у мережі Інтернет: особливості, проблеми та правила гри». Окрема доповідь Катерина Кокот (директор юридичного департаменту «Media Group Ukraine»);
  • «Як подолати піратство в Україні?» Окрема доповідь Андрій Колодюк (Засновник divan.tv);
  • «Проблеми зловживання авторським правом». Окрема доповідь Артем Афян (Директор, «Юскутум»);
  • "Проблема взаємодії провайдерів і власників контенту". Окрема доповідь Елліна Шнурко-Табакова (Член Правління Інтернет Асоціації України) та Володимир Куковський (Виконавчий директор Інтернет Асоціації України).
  • «Судові прецеденти: діяльність та відповідальність інтернет-посередників. Варіанти законодавчого урегулювання авторських прав в Інтернеті». Окрема доповідь Анатолій Бойченко (Юрист);
  • «Необхідність розвитку законодавства, яке врегульовує взаємовідносини правовласників, власників Інтернет ресурсів та користувачів». Окрема доповідь Дмитро Гузій ( Директор, «Трайдент»).

 

07 грудня 2012 року

Згідно рішення Правління від 07 грудня 2012 р. до складу Інтернет Асоціації України приєдналися три нові компанії в якості Дійсних членів ІнАУ:

 

06 грудня 2012 року

У Києві відбувся Форум «Гроші та технології: рішення для бізнесу» 2012, організатором якого виступив видавничий дім «СофтПрес» при партнерстві із НКРІ, за підтримки Інтернет Асоціації України та інших організацій і компаній.

Робота Форуму «Гроші та технології» організована у вигляді паралельних професійних потоків-конференції: «Корпоративна ІТ-інфраструктура», «Банківські технології: моніторинг, централізація, мінімізація ризиків», «ІТ-освіта» та «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси».

На конференції «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси» розглядались основні принципи регулювання, питання державного нагляду в галузі телекомунікацій, регулювання сфери радіочастотного ресурсу, перспективи розвитку технологій тощо .

Свій виступ Заступник Голови Правління ІнАУ Тетяна Попова присвятила аналізу законодавчих ініціатив в сфері ІКТ. В ході доповіді був визначений ряд загроз розвитку ІКТ-індустрії, серед яких плани запровадження додаткових зборів з операторів (провайдерів), зокрема на створення ФУП, на підтримку національного кінематографу, плани законодавчих новацій у сфері авторських прав, які передбачають можливість блокування інтернет-ресурсів без рішення суду, дискримінаційні тарифи та адміністративні перешкоди з боку органів місцевого самоврядування щодо доступу провайдерів до житлового фонду, тощо. Якщо не виконується законодавство про пріоритетний розвиток ІКТ, то держава хоча б не повинна розглядати ІКТ у якості донора для інших сегментів економіки – відмітила доповідач.

Заступник Голови Комісії з питань науки та ІТ УСПП Олександр Гусєв у своїй доповіді звернув увагу присутніх на те, що Україна, всупереч низки негативних факторів, знаходиться на шляху подолання «цифрового розриву».

В свою чергу представники влади представили позиції держави у вирішенні питань удосконалення процесу розвитку ІКТ-індустрії. Директор Департаменту державного нагляду НКРЗІ України Олександр Корецький в своїй доповіді охопив питання державного нагляду в галузі телекомунікацій в цілому. Особливості державної політики в сфері регулювання послуг доступу до Інтернету в Україні в своєму виступі описав Директор Департаменту регулювання та ліцензування НКРЗІ Микола Сокирко.

Варто відзначити, в ряді інших доповідей була дана оцінка сучасного стану інформаційно-комунікаційних технологій в Україні, місце України у глобальних світових процесах та можливі напрями розширення її участі у світовому ІКТ-ринку.  У ході роботи конференції всі учасники мали змогу висловити свою думку та оцінити погляди інших.

 

03 грудня 2012 року

 Відповідно до рішення Правління Інтернет Асоціації України в склад Дійсних членів ІнАУ увійшли дві компанії – інтернет-сервіс провайдери:

 

28 листопада 2012 року

Відповідно до рішення Правління ІнАУ від 28.11.2012 р. до складу Інтернет Асоціації України увійшли дві компанії:

  • ТОВ «Гугл» (Google LLC) в якості Дійсного члена ІнАУ (www.google.com.ua);
  • ТОВ «Лугалінк» в якості Асоційованого члена ІнАУ (www.alchevsk.net).

 

23 листопада 2012 року

В Донецькому юридичному інституті  МВС України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Протидія злочинності у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій органами внутрішніх справ: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».

Мета конференції полягала в:

  • обміні досвідом правового, організаційно-тактичного та технічного забезпечення протидії комп’ютерній злочинності;
  • узагальненні результатів теоретичних досліджень і набутого практичного досвіду документування злочинів у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій;
  • сприянні взаємодії оперативних підрозділів кримінальної міліції з іншими правоохоронними органами в зазначеному напрямі.

Від Інтернет Асоціації України в конференції взяв участь член Правління ІнАУ Андрій Нагорнюк. У своєму виступі він описав існуючу проблему законодавчих казусів, що призводять до погіршення взаємодії між провайдером/оператором телекомунікацій та Правоохоронними Органами, акцентувавши увагу на потребі у її вирішенні.

 

23 листопада 2012 року

Відповідно до Рішення Правління Інтернет Асоціації України від 
21 листопада 2012 р. компанія «СКС-Лугань» стала Асоційованим членом ІнАУ.

 «СКС-Лугань» заснована у 2006 році. Основним напрямом діяльності компанії є побудова корпоративних мереж на базі професійного обладнання операторського класу та розвиток послуг, які пов’язані зі створенням корпоративних каналів зв’язку для клієнтів на території Луганської області.

 

09 листопада 2012 року

Відбувся круглий стіл на тему «Введення біометричних документів в Україні: доцільність, актуальність і перспективи», організований Громадською радою при Міністерстві юстиції України спільно з Громадською радою при Державній службі з питань захисту персональних даних України. ІнАУ представлена ​​в цьому Громадську раду.

2 жовтня ВР прийняла Закон «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу чи її спеціальний статус». Він вводить єдину інформаційно-телекомунікаційну систему (Єдиний державний демографічний реєстр), містить персональні дані про людину і його біометричні дані. На момент проведення круглого столу Закон знаходився на підписанні у Президента.

Актуальність даного питання не викликає сумніву, про що свідчать численні виступи та звернення від представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадськості, церкви, експертів, юристів, простих громадян. Автор законопроекту - народний депутат України Василь Грицак - так само взяв участь в обговоренні цього питання.

В ході круглого столу були обговорені основні проблемні положення Закону і, зокрема, прозвучали наступні зауваження та висновки:

  • Закон України «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу чи її спеціальний статус» не може існувати в такій редакції і не повинен бути підписаний Президентом України;
  • В основу Закону поставлені інтереси держави, а не інтереси і права людини і захист її конфіденційності;
  • У Законі не визначено конкретну мету створення єдиного демографічного реєстру - глобальної мегабази персональних даних, а також не визначений власник бази, який має відповідати за збереження і нерозповсюдження цих даних;
  • Зміст Закону порушує принцип надмірності та непропорційності збору персональних даних - основних вимог міжнародного законодавства;
  • Набуття чинності цього законопроекту може викликати створення реальної загрози несанкціонованого доступу невизначеного кола осіб до персональних даних мільйонів осіб в Україні;
  • Законопроект містить велику кількість відсилань до норм законодавства України, які можуть ще не існувати, а також містить положення з надмірним делегуванням нормотворчих функцій органам виконавчої влади (зокрема, вони повинні визначити, які саме додаткові біометричні дані будуть внесені в Реєстр, перелік документів, які повинен надавати людина для отримання біометричних документів, вартість послуг та інші).

Позиція правозахисних, громадських, релігійних організацій була однозначною: Закон у даній редакції приймати не можна. У зв'язку з цим організатори круглого столу - громадські організації при Мін'юсті і при Держслужбі по захисту персональних даних - мають намір подати офіційне звернення Президента з проханням ветувати Закон. На думку самого автора законопроекту, народного депутата Василя Грицака, цей законопроект вже вимагає внесення змін.

 

06 листопада 2012 року

Відкрився Сьомий глобальний форум з управління Інтернетом IGF-2012. Головна тема Форуму - «Інтернет для сталого людського, економічного та соціального розвитку».

Програма вельми традиційна - управління критичними ресурсами Інтернету, протокол IPv6, управління доменами верхнього рівня, розвиток інтернаціональної системою доменних імен IDN, протидія кіберзлочинності, доступ до інформації держустанов, використання «хмарних обчислень», захист прав інтелектуальної власності.

Але є і нові актуальні теми, наприклад, використання Інтернету в проведенні операцій з ліквідації наслідків стихійних лих.

На IGF зареєструвалися понад півтори тисячі делегатів із понад ста країн світу.

Україну представила делегація, до якої входили представники профільних державних органів сфери ІКТ. У роботі Форуму також взяв участь представник ІнАУ.

Більшість учасників Форуму в ході дискусій поділяють ідеї, відображені в Резолюції Третього Українського форуму IGF-UA (див. IGF-ua.org), що відбувся 28 вересня 
2012 року: збереження рівного багатостороннього підходу до управління Інтернетом, попередження спроб надлишкового регулювання, попередження протекціонізму і дискримінації на будь-якій основі.

На форумі неодноразово звучала теза «управління Інтернетом - це оксюморон». Малися на увазі спроби деяких держав управляти Інтернетом.

 

25-26 жовтня 2012 року

В м. Києві відбувся Міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні», одним з організаторів якого виступила також Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, Координаційний центр з упровадження економічних реформ, Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Інтернет Асоціація України, Український союз промисловців та підприємців, Асоціація підприємств інформаційних технологій України.

 В ході пленарного засідання учасники Конгресу обговорили сучасний стан інформаційно-комунікаційних технологій в Україні, місце України у глобальних світових процесах та можливі напрями розширення її участі у світовому ІКТ-ринку були висвітленні актуальні завдання держави щодо розбудови інформаційного суспільства та потреби у взаємодії з бізнесом для її втілення.

 Робота секції «ІКТ-інфраструктура» розпочалась з доповіді Івана Пєтухова, Віце-президента УСПП – члена Правління ІнАУ. В доповіді було акцентовано увагу присутніх на темі сучасного стану сегменту ІКТ і тенденціях розвитку в Україні у майбутньому. «Розвиток ІКТ-індустрії є одним з найважливіших напрямків національного та економічного розвитку будь-якої країни», – наголошував доповідач, приводячи у приклад данні Держкомстату щодо динаміки змін показників сфери інформатизації України, адже на сьогодення частка доходів ринку зв’язку вже складає 4,6 % від ВВП і продовжує зростати. Проте є і низка негативних факторів, що створюють перепони для інтенсивного розвитку ІКТ, наприклад, недотримання існуючих нормативних актів, пов’язаних з регулюванням ІКТ, та створення нових «вредоностных» законопроектів, що протидіятимуть розвитку ІТК-індустрії. Серед них - законопроект «Про створення Фонду  універсальних послуг», законопроект № 9665 «Про запобігання користуванню терміналами, законність ввезення яких на територію України не підтверждена», законопроект № 10620 про введення збору з телекомунікаційних операторів та провайдерів на розвиток кінематографа.

В виступі Владислава Радиша, директора «Майкрософт» по роботі з державними організаціями, говорилося про необхідність при формуванні пропозицій України щодо змін до Регламенту міжнародного електрозв'язку збереження рівного багатостороннього підходу до управління Інтернетом, попередження спроб необґрунтованого надлишкового регулювання на міжнародному рівні задля запобігання протекціонізму і дискримінації за територіальним, галузевим або політичним принципом, уникнення появи та регулювання ставок щодо обміну інтернет-трафіком, збереження комерційних механізмів надання міжнародних телекомунікаційних послуг на основі розробки двосторонніх моделей комерційного взаємодії .

На все ще існуючу проблему «цифрового розриву» Інтернет-проникнення в Україні та шляхи її ліквідації було приділено увагу у доповіді Володимира Куковського, Виконавчого директора ІнАУ. Було запропоновано задля збільшення показників інтернет-проникнення в Україні замість прийняття закону про «Фонд загальнодоступних телекомунікаційних послуг» прийняти закон про переведення на електронний документообіг всіх державних установ та органів місцевого самоврядування України протягом 2012-2015 років, що стимулює отримання послуг та інформації від органів влади громадянами дистанційно за допомогою Інтернету, позитивно вплине на затребуваність послуг Інтернет та зменшить бюджетні витрати.

У доповіді Олега Льовкіна, помічника Голови комісії УСПП з питань науки та ІТ, було звернено увагу на проблему збільшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій та запропоновано звернутися до влади з проханнямувтрутитися у ситуацію та відреагувати на збільшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій, забезпечити хід розслідуванням наявних правопорушень, скоєних органами місцевого самоврядування та відповідними комунальними підприємствами, сприяти відміні всіх рішень органів місцевого самоврядування щодо телекомунікаційних мереж стосовно передачі повноважень щодо збору оплати з операторів та провайдерів телекомунікацій підприємствам на безальтернативній основі, прийнятих без погодження з органами Антимонопольного комітету України.

Тетяна Нанаєва, представник компанії «Інтел», звернула увагу на необхідність створення Національного плану розвитку широкосмугового доступу до Інтернету в Україні для забезпечення рівних можливостей доступу до інформації, Е-послуг (включаючи Е-уряд), для всіх громадян в країні та пришвидшення процесів переходу до інформаційного суспільства в Україні.

Підсумовуючи роботу Конгресу та враховуючи важливість і актуальність розглянутих питань, варто зробити висновки, що представлені доповіді всіх учасників дали новий поштовх до рішучих дій, спрямованих у напрямок подальшого інтенсивного розвитку ІКТ-інфраструктури України.

 

24 жовтня 2012 року

За підсумками настановних досліджень інтернет-аудиторії України, проведених компанією InMind за замовленням ІнАУ, були оприлюднені дані про те, що частка регулярних користувачів Інтернету серед жителів України старше 15 років склала 50% і досягла 19700000 осіб.

Голова Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами Михайло Комісарук відзначає, що у віковій групі 21-45 років частка інтернет-користувачів вже досягла 75%, що відповідає усередненим показникам для країн Європейського Союзу. Таким чином, для найбільш економічно активної частини населення України Інтернет став атрибутом повсякденного життя, нарівні з телебаченням і мобільним зв'язком. Інтернет стає модним серед старшого покоління: за 9 місяців цього року кількість користувачів старше 55 років зросла на 90%. За той же період кількість інтернет-користувачів у селах зросла на 56%.

За підсумками вересня 2012 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений список топ-25 доменів, відвідуваних українськими користувачами. Лідерами списку стали всім відомі сайти: Google, Вконтакте, mail.ru, Яндекс і Однокласники.

 

17-19 жовтня 2012 року

Відбулися виставки EEBC/expoTEL-2012, одним з партнерів яких виступила ІнАУ. На церемонії відкриття виставок виступили з вітальним словом члени Правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова та Іван Пєтухов, побажавши учасникам успіхів і продуктивної роботи.

В рамках виставки 19 жовтня в 11:00 відбулася Третя конференція «Інтернет майбутнього: контент і технології», на якій обговорювалися питання сучасного стану і перспектив розвитку різних сегментів інтернет-ринку України. У конференції взяли участь представники ІКТ-ринку та ЗМІ.

 

15 жовтня 2012 року

В інформаційному агентстві УНІАН Громадська рада при Державній службі захисту персональних даних, до складу якої входять 30 громадських організацій, провела прес-конференцію на тему «Нові зміни до Закону« Про захист персональних даних » - черговий інструмент тиску на бізнес». У прес-конференції взяли участь представники ІнАУ.

2 жовтня 2012 Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону «Про захист персональних даних» щодо правового регулювання у цій сфері» № 10472-1 від 28 травня 2012 року.

Без належного громадського обговорення до законопроекту після першого читання було внесено ряд змін, які:

  • представляють потенційні перешкоди для ведення підприємницької діяльності в Україні та підґрунтя для виникнення необґрунтованих додаткових витрат для бізнесу, адже Закон розширює повноваження Державної служби України з питань захисту персональних даних у сфері технічного регулювання, розробки стандартів та технічних регламентів, розробки вимог щодо захисту персональних даних в інформаційно-телекомунікаційних системах та здійснення оцінки відповідності систем захисту інформації в цих системах;
  • не забезпечують належним чином захист персональних даних і не відповідають принципам міжнародних стандартів у сфері захисту персональних даних та нормам законодавства України. Адже Законом не враховано те, що Концепція Європейського законодавства у сфері захисту персональних даних базується на принципі, що умови захисту персональних даних - це компетенція виключно власника бази персональних даних, а не державного регулятора, а процеси, пов'язані з обробкою персональних даних, лежать у правовій, а не в технічній площині. При цьому використання тих чи інших систем безпеки може бути встановлено тільки індивідуально в кожному конкретному випадку. Тільки власник бази персональних даних, а не державний орган, має достовірну інформацію про ті ризики, яких слід уникати, щоб не допускати випадкової втрати або незаконного доступу до персональних даних;
  • дублюють функції органів державної влади, що порушує встановлений принцип функціонування системи органів виконавчої влади, визначений Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» № 1085 від 
  • 9 грудня 2010 року, адже запропоновані повноваження вже віднесено до повноважень Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації;
  • суперечать курсу держави, спрямованого на дерегулювання підприємницької діяльності та спрощення процедур для бізнесу через введення нових дозвільних процедур.

Зараз текст законопроекту переданий на підписання Президенту України. З проханням ветувати Закон до Президента України звернулися громадські організації:

  • Громадська рада при Міністерстві юстиції України;
  • Громадська рада при Державній службі захисту персональних даних;
  • Експертна рада з питань свободи інформації та захисту конфіденційності при Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних;
  • Інтернет Асоціація України;
  • Українська асоціація директ маркетингу;
  • Ліга страхових компаній.

 

12 жовтня 2012 року

Відбувся III-й Telecom Innovation Forum 2012, який зібрав більше 200 представників телеком-індустрії. Традиційно, другий рік поспіль Форум пройшов при підтримці ІнАУ.

Зі вступним словом до учасників Форуму виступила Тетяна Попова, Заступник Голови Правління ІнАУ.

«Результаты последних исследований, которые делает компания InMind по заказу ИнАУ, в Украине уже практически половина населения страны – около 20 млн человек в возрасте 15+ – являются активными интернет-пользователями. Практически каждый из нас является пользователем новых услуг и сервисов, которые ранее были просто немыслимыми, а сейчас – их успешно внедряют и предлагают, в том числе и телекоммуникационные компании в Украине. И поэтому сегодня одной из важных задач бизнеса – выдержать растущую конкуренцию на рынке, удовлетворить экспоненциально растущие потребности абонентов/клиентов и предложить именно то, что он хочет и главное – быстрее», - відмітила Т. Попова.

Робота першої секції «Актуальні тенденції ринку телекомунікаційних послуг в Україні» розпочалась з виступу Івана Пєтухова, Члена Правління ІнАУ. В своїй доповіді він детально проанаізував сучасний стан сегменту ІКТ та зупинився на тенденціях його розвитку.

Директор з розвитку  ДП «Українська мережа обміну трафіком» Вадим Гарбуз присвятив свій виступ модернізації UA-IX, основная мета якої – впровадження нової технології, що дозволяє підключатися учасникам ДП на швидкості 40 Гбіт / с, а також дозволила вирішити питання з пропускною спроможністю Мережі, яка збільшилася у понад 50 разів.

Крім того, учасники III-го Telecom Innovation Forum обговорювали питання про підвищення надійності та забезпечення безпеки телекомунікаційної інфраструктури і сервісів, інструменти підвищення рентабельності бізнесу операторів зв'язку і провайдерів, оптимізації бізнес-процесів, розвитку перспективних видів послуг і багато іншого.

 

1 жовтня 2012 року

Введена в дію нова конфігурація ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX). Це стало можливим після проведення масштабної модернізації на всіх технічних майданчиках UA-IX. Оновлена Мережа працює в повному обсязі.

Основна мета модернізації – впровадження нової технології, яка дозволяє підключатись Учасникам UA-IX портами на швидкості 40 Гбіт/c, а також вирішення питань із пропускною спроможністю Мережі, яка збільшилась більше ніж у 50 раз. Загалом нова платформа дозволяє без залучення додаткових інвестицій розвивати в UA-IX перспективні технології, наприклад, підтримку 100G Ethernet.

Вже почались підключення Учасників Мережі новими 40G портами. На початку 2013 року очікується поява обладнання 100G Ethernet, після чого стане можливим підключення Учасників Мережі такими портами.

Нагадаємо, що від постачальника – компанії ITBiz – було отримано два комплекти топового обладнання – BlackDiamondX8 (Extreme Networks), що успішно введено в експлуатацію.

 

28 вересня 2012 року

28 вересня у Києві пройшов Третій український Форум по управлінню Інтернетом (IGF-UA), який зібрав навколо себе понад 120 представників влади, бізнесу, недержавних професійних організацій, що працюють в сфері ІКТ. Учасниками IGF-UA стали представники інтернет-спільноти з Бєларусі, Данії, Німеччини, Росії, Франції, Швейцарії та інших країн. Вагома частина виступів на Форумі була присвячена висвітленню актуальних питань в частині удосконалення законодавства в сфері телекомунікацій та проблем у сфері державного регулювання.

Голова Правління ІнАУ Сергій БОЙКО окреслив сучасний стан законодавства в Україні  у сфері телекомунікацій та запропонував шляхи усунення суперечностей у ньому. С. Бойко озвучив пропозиції ІнАУ, направлені на відновлення балансу у регуляторній політиці. По-перше, він наголосив, що якщо відбувається посилення регуляторного тиску на суб'єктів господарювання – провайдерів телекомунікаційних послуг, одночасно необхідно посилювати регулювання діяльності органів влади та місцевого самоврядування щодо створення сприятливим умов для провайдерів й підвищувати відповідальність посадових осіб цих органів у разі порушення ними нормативної бази або перевищені службових повноважень. 

Наприкінці роботи Форуму його учасники підбили підсумки проведених дискусій в ході засідань IGF-UA й обговорили Резолюцію.

 

26 вересня 2012 року

Відбулась прес-конференції, під час якої представники Інтернет Асоціації України, Українського союзу промисловців та підприємців, ТЕЛАС, Телекомунікаційної палати України та ринку телекомунікацій  звернули увагу громадськості та ЗМІ на системні порушення органами місцевого самоврядування у багатьох регіонах України Закону України «Про телекомунікації».

У своєму виступі Тетяна Попова, заступник Голови Правління ІнАУ відмітила, що Київрада досі не виконала рекомендації АМКУ й не внесла зміни до Рішення № 378/5765 від 14.07.2011 р. «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій». Фактичні обставини свідчать, що комунальні  підприємства-монополісти у багатьох випадках розглядають рішення органів місцевого самоврядування як правомірну обставину для умисного пошкодження телекомунікаційного обладнання (шляхом вирізання/знищення, викрадення кабелю та обладнання) мотивуючи тим, що оператори  телекомунікацій відмовляються укладати з ними договір на розміщення телекомобладнання. Це призводить до припинення надання телекомунікаційних послуг, порушення прав споживачів та завдання збитків оператору телекомунікацій.

У боротьбі із цими порушеннями, ІнАУ, зокрема, направила офіційний запит до Генеральної прокуратури України щодо оцінки законності дій органів місцевого самоврядування.

Учасники прес-конференції звернулись до Президента України В. Януковича, Прем’єр міністра України М. Азарова та відповідальних посадових осіб органів державної влади втрутитись в ситуацію, коли ігноруються та системно порушуються Конституція України, Закони України, Доручення Президента, що перешкоджає діяльності операторів телекомунікацій із забезпечення вільного доступу громадян країнидо Глобальної мережі Інтернет.

 

20 вересня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Дійсним членом Асоціації стала компанія ТОВ «Науково-виробнича фірма «АКС-Груп» (м. Севастополь).

ТОВ «НВФ «АКС-Груп» (http://acs-group.net.ua) засноване у 1995 році.  Основним напрямом діяльності компанії є побудова корпоративних мереж на базі професійного обладнання операторського класу та розвиток послуг, які пов’язані зі створенням корпоративних каналів зв’язку для клієнтів на території Криму та доступ до глобальної Мережі.

 

12 вересня 2012 року

ІнАУ провела дослідження ринку медійної інтернет-реклами України. За підсумками I-чя 2012 року його обсяг склав 253 млн грн. У порівнянної методиці зростання обсягу ринку на 52% перевищив половину від обороту минулого року.

Методика вимірювання базується на аналізі даних анкетування найбільших сайтів, рекламних агентств і сейлз-хаусів. Комітет ІнАУ з питань інтернет-реклами вніс в методику низку удосконалень. Зокрема, точніше враховується агентська комісія і оборот не охоплених анкетуванням майданчиків.

 

4 вересня  2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Дійсним членом Асоціації стала компанія «Білінк» (www.bilink.ua) – інтернет-сервіс-провайдер, що надає послуги споживачам у Печерському, Солом'янському та Святошнському районах міста Києва.

 

31 серпня 2012 року

Заступник голови Правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у Всеукраїнському форумі «Послідовні кроки назустріч бізнесу. Партнерські відносини між платниками податків та ДПС – передумова для ефективної підприємницької діяльності», якій провели спільно УСПП та Державна податкова служба.

У своєму виступі Т. Попова зосередилась на необхідності оптимізації податкового законодавства з огляду на особливості ІКТ-галузі. Вона визначила низку проблем у податковому законодавстві над усуненням яких працює ІнАУ. Зокрема, Т. Попова гостро розкритикувала законопроект про створення фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг й зазначила, що намагання НКРЗІ створити спеціальний Фонд із непрозорою системою управління за рахунок упровадження додаткового податку у 3,5% на всі телекомунікаційні послуги є неприпустимим й «будь-який прихований податок на всіх користувачів послуг зв'язку та інтернет – це неприкрита крадіжка у держави».

 

23 серпня 2012 року

ІнАУ звертає увагу громадськості, щодо критичності стану справу  наразі склалася дуже складна ситуація з компанією ТОВ ПК «Кримтел»:жодна посадова особа «Укртелеком» не може прийняти конкретного рішення за пропозиціями «Кримтел».

Через відсутність не тільки вихідного місцевого зв'язку, але й усіх видів вхідного зв'язку страждають не тільки абоненти «Кримтел»,«Укртелеком», але і всіх міжнародних операторів. Це повна дискредитація фіксованого зв'язку, що завдає непоправної шкоди авторитетугалузі в цілому та економіці держави.

 

10 серпня 2012 року

10 серпня 2000 року було прийнято історичне для розвитку українського сегменту Інтернет рішення – створити Українську мережу обміну інтернет-трафіком (UA-IX). Її ініціаторами і першими учасниками виступили 8 компаній: «Голден Телеком», «Глобал Юкрейн», «Українські сателітарні Системи», «Технологічні Системи», «Адамант», «Ай Пі Телеком», «ВАН», «Релком-Україна» і «Укрнет». Представники інтернет-бізнесу об'єдналися навколо спільної ідеї – організувати ефективний обмін трафіком між провайдерами по найкоротших маршрутах (без виходу в зарубіжні мережі) і забезпечити максимальну зв'язність мереж українських провайдерів.

У цьому році на XV З'їзд ІнАУ був прийнятий важливий для подальшого розвитку UA-IX документ, в якому визначені Місія, бачення та стратегії розвитку ДП на 5 років. В результаті поетапної реалізації намічених планів, в 2017 році UA-IX займе позицію світового лідера за кількістю Учасників, ефективності утилізації портів Учасників і об'єму трафіку. Планується, що за той час загальне число Учасників буде більше 500 і підключено більше 1 тис портів.
 

9 серпня 2012 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами представлена ​​ статистика відвідуваності інтернет-ресурсів українськими користувачами за липень 2012 року.

Спостерігається незначне зниження відвідуваності соціальних мереж щодо інших ресурсів. На думку Голови Комітету ІнАУ з питаньінтернет-реклами Михайла Коміссарука, це пов'язано зі зміною вікової структури української аудиторії Інтернету, яка заразпоповнюється переважно за рахунок старших вікових груп.

За підсумками липня 2012 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений список топ-25 доменів, які відвідуваних українські користувачі у липні.

 

3 серпня 2012 року

ІнАУ висловлила занепокоєння ситуацією із відключенням понад 20 тис абонентів кримського оператора телекомунікацій  «Кримтел», які залишились без зв’язку.

Так, 1 серпня 2012 року ВАТ «Укртелеком» в односторонньому порядку розірвав взаємоз’єднання із компанією «Кримтел» (Дійсний член ІнАУ), залишивши без зв’язку 20 000 абонентів компанії. Тим самим було порушене законодавство України, зокрема, ст. 35 Закону України «Про телекомунікації», у якій йдеться, що споживачі мають бути попереджені не пізніше ніж за 3 (три) місяці до припинення надання телекомунікаційних послуг.

Більше того, у вищевказаних діях ВАТ «Укртелеком» є також порушення норм Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: місцевого, міжміського, міжнародного. Так, у ст. 3.28 вказаного документу йдеться, що «ліцензіат не може в односторонньому  порядку розривати взаємоз'єднання з  телекомунікаційною  мережею  іншого  оператора. Ліцензіат при недосягненні згоди з  іншим ліцензіатом  щодо взаємоз'єднання їх телекомунікаційних  мереж  має  право  передати спір на вирішення до НКРЗ».

Ситуація стала можливою не лише через невиконання домінуючим оператором Ліцензійних умов, але й через наявності протирічь у законодавстві в сфері взаємодії операторів телекомунікацій. Зокрема, Правила взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування (Рішення НКРЗІ від 08.12.2005, N 155) суперечать Ліцензійним вимогам, а обидва документи створюють підстави для порушень ст. 35 Закону України «Про телекомунікації».

 

31 липня 2012 року

ІнАУ як національний експерт (WSA Expert) від України оголосила підсумки відбору заяв на участь у міжнародному конкурсі WSA MobileAward 2012 (www.wsa-mobile.org), який покликаний обрати найкращі в світі веб-сайти, що підтримують мобільні додатки і працюють в сферімобільного контенту.

У результаті відкритого відбору ІнАУ відібрала найкращі вітчизняні проекти із тих, які надіслали заяви на участь у WSA Mobile Award 2012. «Ми вітаємо переможців відбору й бажаємо зайняти належне місце серед найкращих проектів із усього світу», – побажала учасникам Т. Попова.

Представляємо найкращі проекти у трьох категоріях:

  1. KitApps (категорія m-Business & Commerce, www.events.kitapps.com) – онлайн-конструктор мобільних додатків. Мета проекту:допомогти компаніям із легкістю створювати мобільні додатки для свого бізнесу.
  2. Мобільний додаток для телефонів iPhone Jets - Flight & Seat Advisor (http://jets-app.com) – помічник при бронюванні квитків наавіарейси із детально опрацьованим інтерфейсом.
  3. Мобільний додаток проекту «Українська правда» для iPhone  (категорія m-Media & News). Мобільний додаток проекту «Українська правда» для iPhone з’явився на AppStore 26 січня 2011 року. «Українська правда» однією із перших на українському медіа-ринку запустила додаток для iPhone

Відзначимо, що подальше оцінювання проектів, поданих до участі у конкурсі, відбудеться за участю Журі WSA Mobile Award 2012.

 

26 липня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Дійсним членом Асоціації стала Юридична фірма «Вронський, Вронська та Партнери». Станом на сьогодні ІнАУ об’єднує 128 компаній. Із них 80 Дійсних та 48 Асоційованих компаній-членів Асоціації.

ЮФ «Вронський, Вронська та Партнери» (www.vvplawfirm.com) створена у 2003 році. Фірма надає юридичні послуги українським та іноземним підприємствам і компаніям, а також приватним особам. Основними напрямками юридичної практики є ведення судових справ, у т.ч. міжнародний арбітраж, реструктуризація бізнесу, банкрутство, корпоративне право, іноземні інвестиції, приватизація, інформаційні технології та ін.

 

23 липня 2012 року

ІнАУ звернулась до Кабінету Міністрів з пропозицією внести зміни до Закону України «Про телекомунікації» щодо заборони без рішення суду демонтувати телекомунікаційні мережі та телекомунікаційне обладнання, які використовуються для надання споживачам відповідних послуг.

У листі йдеться, що останнім часом у різних областях України почастішали випадки демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж операторів та провайдерів телекомунікацій, які здійснюються представниками органів місцевої влади та комунальних підприємств під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій. У більшості випадків метою цих дій є перерозподіл телекомунікаційного ринку.

Таким чином органи місцевого самоврядування, керуючись штучно створеними правовими підставами, створюють перешкоди для укладання або подовження угод провайдерами та операторами телекомунікацій з представниками балансоутримувача або експлуатуючих підприємств на розміщення і обслуговування телекомобладнання та мереж з наступним їх демонтажем.

З метою впливу на ситуацію ІнАУ звернулась до Кабінету Міністрів з пропозиціями виступити з законодавчою ініціативою й запровадити вищезазначені зміни до Закону України «Про телекомунікації» та доручити Адміністрації Держспецзв’язку розробити Порядок демонтажу телекомунікаційних мереж. Крім того, Асоціація наполягає на необхідності при розгляді проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження «Правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до будинків, споруд для будівництва, реконструкції та експлуатації будинкових розподільних мереж» врахувати ключову пропозицію ІнАУ щодо необхідності розробки та затвердження єдиної методики розрахунку тарифів за розміщення обладнання будинкових розподільчих мереж на об’єктах житлового та нежитлового фонду Центральним органом виконавчої влади у галузі зв’язку.

 

18 липня 2012 року 

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами оголошені дані чергової хвилі установчих досліджень інтернет-аудиторії України.

Так, в рамках проекту соціологічних досліджень, що виконується за замовленням ІнАУ компанією InMind, на початок II-го півріччя 2012 року 17,6 млн. жителів України старше 15 років регулярно користуються Інтернетом (виходять в Мережу не рідше одного разу на місяць). Це становить 45% від дорослого населення країни. При цьому щодня користуються Інтернетом 12,2 млн українців без врахування дітей.

За рік (з початку II-го півріччя 2011 р.) цифра проникнення Інтернету в Україні зросла на 10%. Найбільш суттєве зростання спостерігається в тих сегментах, де проникнення було відносно невисоким - в західному регіоні України, у старшій віковій категорії та в сільській місцевості.

 

17 липня 2012 року

ІнАУ досягла компромісу із НКРЗІ щодо внесення важливих поправок до проекту документа «Правила здійснення діяльності у сфері телекомунікацій» (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет). Відповідний документ був схвалений НКРЗІ після обговорень з представниками телекомунікаційного ринку, профільними організаціями й асоціаціями.

Під час спільної роботи над проектом НКРЗІ погодилась із слушністю низки важливих зауважень ІнАУ.

Успіх громадського обговорення проекту над удосконаленням Правил став реальнім результатом співпраці представників НКРЗІ та багатьох учасників ІКТ-ринку, які взяли активну участь у роботі над документом.

 

12 липня 2012 року

ІнАУ приєдналась до підписантів Декларації свободи в Інтернеті – міжнародного руху, учасниками якого стали понад кілька сотень організацій, асоціацій, компаній, об’єднань та інтернет-користувачів із різних країн світу, що визнають та слідують базовим свободам в Інтернеті.

Декларація свободи в Інтернеті на добровільних засадах об’єднує спільноти та користувачів Інтернету, які публічно визнають важливість дотримання низки принципів:

  • вільного та повного доступу громадян до інформації в Інтернеті;
  • свободи волевиявлення та недопустимості проявів цензури в Мережі;
  • захисту приватності та недопустимості втручання в особисте життя;
  • широкого та вільного розповсюдження нових технологій в Інтернеті. 

 

6 липня 2012 року

ІнАУ та УСПП звернулись із Відкритим листом до Президента України щодо неприйнятності та антисоціального характеру підготовленого НКРЗІ проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі створенням Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг».

У відкритому листі, зокрема, йдеться, що викладені в проекті закону законодавчі новації суперечить задекларованому Президентом та Урядом України курсу на зниження податкового тиску та мають безперечно антисоціальну направленість, оскільки ними вводиться новий податок фактично  на всіх громадян України. Враховуючи велику соціальну значущість телекомунікаційних послуг, якими користується майже все без винятку населення України, передбачене законопроектом фактичне подорожчання всіх послуг зв’язку і телекомунікацій на 3,5% створить передумови для суттєвого додаткового напруження у соціальній сфері.

Законопроект дає грунт для фінансових зловживань з огляду на нечітку визначеність поняття універсальної послуги та покладання контролю за сплатою збору на дві різні за своїм призначенням структурі – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, яка має стати розпорядником фонду, та органи державної податкової служби. Ще однією підставою для можливих фінансових зловживань є відсутність чіткого визначення бази, з якої планується застосовувати збір.

 

2 липня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Асоційованим членом Асоціації стала компанія ТОВ «Охоронно-детективне агентство «Безпека-Сервіс».

Основним напрямом діяльності компанії є проведення розслідувань та забезпечення безпеки.

 

2 липня 2012 року

Відбулось засідання Правління ІнАУ на якому, зокрема, було прийнято рішення провести Стратегічну сесію з обговорення можливих сервісів ДП «УкрМОТ» та пріоритетів щодо розвитку цих сервісів та інших необхідних тактичних програм та обговорені шляхи підвищення ефективності використання коштів ДП «УкрМОТ» для здійснення планів з розвитку.

Правління ІнАУ затвердило План роботи ІнАУ на 2012 рік.

 

21 червня 2012 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ,www.inau.org.ua) дійсним членом Асоціації стала компанія «Луганські мережі».

ТОВ «Луганські мережі» (торгова марка ЛДС) засноване у 2011 році. Основним напрямом діяльності компанії є надання послуг доступу до мережі Інтернет у Луганську. За словами директора компанії Леоніда ВОРОТНЄВА, мета вступу ТОВ «Луганські мережі» до ІнАУ – обмін досвідом із іншими членами Асоціації, участь у проектах розвитку телекомунікаційного ринка України та отримання консультаційної допомоги.

 

16 червня 2012 року

У Судаку завершила роботу 13-та Конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку». У другий день роботи конференції відбулись круглі столи «Інструменти взаємодії держави і бізнесу в сфері інформаційно-комунікаційних технологій» та «Створення умов для сталого розвитку вітчизняного електронного і інтернет-контенту»

У доповідях учасників конференції, зокрема, піддали жорсткій критиці нещодавно прийнятий НКРЗІ за основу проект «Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до мережі Інтернет та/або послуг у мережі Інтернет». В ході обговорення рекомендацій з відпрацювання запитів правоохоронних органів у сфері протидії кіберзлочинності виникла зацікавлена дискусія щодо мезанізмів перевірки істинності запитів. Крім того, учасники обговорення зупинились на практичних аспектах забезпечення вимог законодавства при проведенні перевірок ліценціата радіочастот уповноваженими представниками НКРЗІ.

На круглому столі «Створення умов для сталого розвитку вітчизняного електронного і інтернет-контенту» дискусія точилася навколо необхідних законодавчих змін в сфері телебачення і радіомовлення як умови розвитку ринку TV-контенту в Інтернеті. Завершив Конференцію семінар «Методи оцінки ІТ- та телеком-бізнесу. Способи збільшення вартості компаній».

За підсумками Конференції була прийнята Резолюція.

 

15 червня 2012 року

У Судаку відкрилась 13-та Конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку», яка зібрала  близько 120 учасників-представників ІКТ-ринку.

В рамках першого дня роботи відбувся Круглий стіл «Кроки з реалізації стратегії розвитку ДП «Українська мережа обміну трафіком (UA-IX)». Учасникам біла представлена «Місія, бачення та стратегії розвитку ДП «УкрМОТ»;  оприлюднено рішення Правління ІнАУ щодо закупівлі двох комплектів обладнання Extreme Networks BlackDiamond X8, що знімає існуючі технічні обмеження на подальший розвиток UA-IX на кілька років вперед; перспективи впровадження нових сервісів в мережі UA-IX.

Було запропоновано провести Стратегічну сесію з обговорення переліку можливих сервісів та пріоритетів щодо їх розвитку.

Генеральним спонсором конференції виступила компанія Extreme Networks, технологічним спонсором - «Айті Бізнес Солюшн». Спонсори конференції: компанії D-Link, «Нетвелл», Dune HD, партнери: компанії «Ай Ті Сістемз», «АйСіЛайн», «Охоронно-детективне агентство «Безпека-Сервіс»», Телекомунікаційної групи Vega. Генеральний інформаційний партнер: «Укрнет», інформаційні партнери:Газета «День», Газета «ДК Зв’язок», журнали «Телеком. Коммуникации и сети», «Wireless Ukraine», проекти hi-Tech.ua, InfoStream, IT Expert.

 

13 червня 2012 року

Представники ІнАУ взяли участь в круглому столі, під час якого відбулось обговорення проекту Загальнодержавної програми розвиткуконкуренції в Україні на 2013-2023 роки. Круглий стіл відбувся в АМКУ й на ньому детально розглядався План заходів на виконання цієї Загальнодержавної програми.

З метою запобігання порушення конкурентного законодавства представники ІнАУ внесли до проекту конкретні пропозиції від громадськихорганізацій й висловились за необхідність вирішення проблем доступу до київської комунальної інфраструктури і ще раз акцентували увагуна необгрунтованість встановленого КП «Ківжітлоспецексплуатація» розміру тарифу й приведення його до економічно обґрунтованого рівня (приписання АМКУ).

 

12 червня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ дійсними членами Асоціації стали компанії «АРТА» та «IT Телесеть».

ТОВ «АРТА» (http://luganet.ua) засноване у 1995 році. Із 2002 року компанія як провайдер «домашньої мережі» розпочала надання послуг доступу до Інтернету у Луганську під торговою маркою «Луганет». Із 2008 року «АРТА» є оператором зв’язку із власною опорною оптоволоконною мережею й надає широкий спектр телекомунікаційних послуг у Луганську та області. За словами директора ТОВ «АРТА» Олега ЛИХНО компанія вступає до ІнАУ, щоб вивчати кращі практики інших учасників ринку, вчитись на помилках та обмінюватись досвідом.

ТОВ «IT Телесеть» (www.it-tele.net) працює на телекомунікаційному ринку із 2009 року. Компанія займається розробкою та інтеграцією телекомунікаційних рішень для бізнесу, а також будівництвом мереж зв’язку. За словами директора ТОВ «IT Телесеть» Анатолія ПЯТНІКОВА, метою вступу компанії до ІнАУ є необхідність приймати участь у спільному розвитку інтернет-простору України та отримання доступу до інформаційної та правової допомоги Асоціації у питання ведення бізнесу на телекомунікаційному ринку.

 

11 червня 2012 року

На посаду Директора із розвитку ДП «Українська мережа обміну трафіком» призначено Вадима ГАРБУЗА. Основним завданням на цій посаді стане подальший розвиток ДП «УкрМОТ» та втілення Бачення та Стратегій, які були прийняті на XV З’їзді ІнАУ.

«Я абсолютно впевнений, що мережа обміну інтернет-сервісами має великий потенціал вдосконалення і розвитку, а моє завдання забезпечити найкращі умови участі у процесах для кожного представника Інтернет-ринку України»,  сказав Вадим Гарбуз.

В Інтернет-індустрії В. Гарбуз із 1992 року, являється визнаним експертом в області ефективного поєднання бізнес-підходів і впровадження технологічних рішень.

 

7 червня 2012 року

Відбулось засідання Правління ІнАУ. В ході роботи засідання були обговорені  поточні завдання Правління ІнАУ, що випливають із підсумків XV З'їзду ІнАУ та заслухано Звіт адміністрації "УкрМОТ" щодо причини падіння трафіку в Мережі та заходи, що вживаються длявирішення ситуації.

 

30 травня 2012 року

Відбувся XV позачерговий З'їзд ІнАУ, на якому був прийнятий запропонований Правлінням Асоціації проект документу «Місія ДП«УкрМОТ», а також зі змінами «Бачення і стратегії розвитку ДП «УкрМОТ».
Делегати XV позачергового З'їзду ІнАУ не прийняли змін до установчих документів ІнАУ.

Правління ІнАУ залишилось чинним у складі, яке було обране на XIV позачерговому З'їзді Асоціації. З'їзд прийняв у якості Асоційованогочлену ІнАУ компанію ТОВ «Трест Укртелебуд» і розглянув питання щодо спроби приватизації ДП «УкрМОТ».

 

11 травня 2012 року

ІнАУ продовжує вести активну боротьбу проти прийняття законопроекту 6523. ІнАУ, УСПП, АПІТУ та УАФІТ направили Відкритий лист Голові Верховної Ради України, керівникам парламентських фракцій і профільного парламентського комітету щодо неприпустимостіприйняття одіозного законопроекту № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського праваі суміжних прав».

У своєму звернені представники організацій виступають з гострою критикою законопроекту, що містить у собі загрозу знищенняінформаційного середовища і може призвести до перерозподілу ринків у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. 

Нагадаємо, що ще в кінці 2011 року ІнАУ спільно із іншими громадськими організаціями та професійними асоціаціями заявляли про руйнівний вплив ЗП № 6523 на інформаційне середовище. Тоді було направлено Відкритий лист голові Верховної Ради України ЛитвинуВ.М.

 

10 травня 2012 року

ІнАУ підтвердила статус Партнера в рамках проведення регіональної конференції ENOG 3/RIPE NCC, яка цього року вперше відбудеться в Україні. До складу Програмного комітету ENOG 3 від ІнАУ увійшли Тетяна Попова, заступник Голови Правління ІнАУ, і Сергій Поліщук, технічний адміністратор ДП «УкрМОТ» (UA-IX).

ENOG 3 – регіональний форум фахівців у сфері Інтернет є традиційним дискусійним майданчиком для обміну досвідом і знаннями з питань, що представляють інтерес для інтернет-співтовариства країн СНД і Східної Європи. Форум який відбудеться 22-23 травня 2012 року в Одесі. Одна з ключових тем –  управління Інтернетом і тенденції розвитку Мережі. 

Організаторами конференції ENOG 3: міжнародна організація RIPE NCC і компанія «Хостмастер», приймаюча сторона в Україні.

 

23 квітня 2012 року

Відбувся XIV позачерговий З’їзд ІнАУ, на якому обговорювалось внесення змін до Статуту ІнАУ, майбутній розвиток ДП «УкрМОТ».

Делегати XIV позачергового З’їзду ІнАУ обрали нове Правління ІнАУ. До нового складу Правління ІнАУ увійшли: Сергій БОЙКО (ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»), Олег ВАЩЕНОК (ТОВ «Телесистеми України»), Михайло КОМІССАРУК (ТОВ «УКРНЕТ»), Олександр КУЛЬЧИЦЬКИЙ (ТОВ «Юніонком») Андрій НАГОРНЮК (ТОВ «В.О.К.С.»), Сергій ОДИНЕЦЬ (ТОВ «Ай Ті Сістемз»), Іван ПЄТУХОВ (ТОВ «Адамант»), Тетяна ПОПОВА (ТОВ «Альфа-Каунтер»), Олександр ФЕДІЄНКО (ТОВ «ІМК»), Елліна ШНУРКО-ТАБАКОВА (ТОВ «ІСС»).

Після проведення XIV позачергового З’їзду ІнАУ новообране Правління Асоціації у складі 10 членів провели перше позачергове засідання Правління, на якому обрали Голову Правління та Заступника Голови Правління ІнАУ.

Головою Правління ІнАУ став Сергій БОЙКО (ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»), заступником Голови Правління – Тетяна ПОПОВА (ТОВ «Альфа-Каунтер»).

 

11 квітня 2012 року

ІнАУ спільно з іншими громадськими організаціями провели круглий стіл на тему: «Український культурний продукт – перспективирозвитку та існування», який зібрав експертів, представників громадських та творчих організацій, народних депутатів.

Головна тема обговорення – руйнівний вплив законопроекту № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодоврегулювання питань авторського права і суміжних прав» (прийнятий у першому читанні в лютому 2011 року) на інформаційне середовище і розвиток національної культури в разі його прийняття. Учасники  обговорення були одностайні у тому, що даний законопроект лобіюємонополістів-посередників і ігнорує права авторів, і необхідно не допустити його прийняття.

За результатами прес-конференції

 

10 квітня 2012 року

В ІнАУ створено Комітет з питань телебачення та медіа контенту. Головою Комітету ІнАУ на установчих зборі було обрано Члена Правління ІнАУ Дмитра Грищука.

На установчих зборах новоствореного Комітету ІнАУ його учасники визначили основні напрямки подальшої роботи, а саме: активне сприяння розвитку вітчизняного ринку платного телебачення,  інтернет-мовлення, інтернет-контенту та супутніх сервісів та розробка критеріїв в цій сфері; забезпечення захисту авторських та суміжних прав та ін. Крім того, учасники Комітету ІнАУ будуть проводити аналіз законодавчих та нормативних актів, які мають вплив на розвиток даної сфери, та займуться розробкою пропозицій щодо цих документів.

Також на установчих зборах були визначені першочергові завдання Комітету, а саме формування концептуальних пропозицій до нової редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та нормативних засад щодо розділення понять провайдера транспорту та контент-провайдера, а також визначень відповідних технологій.

 

6 квітня 2012 року

ІнАУ, як Національний експерт (WSA Expert) від України,  оголосив про початок прийому заявок для участі в міжнародному конкурсі WSA Mobile Award 2012 (www.wsa-mobile.org). Конкурс WSA Mobile Award 2012, який вперше стартував у червні 2010 року, покликаний обратикращі в світі веб-сайти, які підтримують мобільні додатки, і працюють у сфері мобільного контенту.

До участі у в WSA Mobile Award 2012 розглядаються проекти, які підпадають до наступних категорій (WSA-mobile CATEGORIES), а саме: m-Business & Commerce,

 

6 квітня 2012 року

ІнАУ, як Національний експерт (WSA Expert) від України,  оголосив про початок прийому заявок для участі в міжнародному конкурсі WSA Mobile Award 2012 (www.wsa-mobile.org). Конкурс WSA Mobile Award 2012, який вперше стартував у червні 2010 року, покликаний обратикращі в світі веб-сайти, які підтримують мобільні додатки, і працюють у сфері мобільного контенту.

До участі у в WSA Mobile Award 2012 розглядаються проекти, які підпадають до наступних категорій (WSA-mobile CATEGORIES), а саме: m-Business & Commerce,  m-Government & Participation,   m-Learning & Education, m-Entertainment & Lifestyle, m-Tourism & Culture,  m-Media & News, m-Environment & Health та m-Inclusion & Empowerment.

 

28 березня 2012 року

В рамках роботи Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами  провелись дослідження ринку медійної інтернет-реклами України за підсумками 2011 року. Його обсяг склав 248 млн грн без урахування ПДВ, при цьому майже половина продажів здійснена майданчиками безпосередньорекламодавцям, минаючи агентський ринок.

Варто відзначити, що після проведення дослідження у минулому році, коли оцінка ринку за 2011 р. містила елемент прогнозування, Методика досліджень була вдосконалена. Зокрема, визначення сегментів медійної інтернет-реклами приведено відповідно до класифікаціїInteractive Advertising Bureau (IAB), врахована поправка на дублювання даних за рахунок посередництва сейлз-хаусів і мереж. Крім того, в цейраз окрім цифри обсягу медійної інтернет-реклами була отримана частка прямих продажів майданчиків рекламодавцям, яка склала 49%. 

 

17 березня 2012 року

Відбулось чергове засідання Робочої групи Київради з питань доступу до комунальної телекомунікаційної інфраструктури за участюпредставників Київради, КП «Київжитлоспецексплуатація», ІнАУ та інших профільних асоціацій і операторів, на якому розглядався проектдокументу по проведенню інвентаризації телекомунікаційних мереж київських провайдерів. В результаті були досягнуті домовленості, що найближчим часом проект буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час його обговорення.

Історію питання та позицію ІнАУ щодо цього див у «Звіті ІнАУ а 2011 рік», пункт 1.1.3 на сайті ИнАУ.

 

16 березня 2012 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами були оголошені дані чергової хвилі установчих досліджень інтернет-аудиторії України. Так, за результатами лютого-березня 2012 року, 16,9 млн мешканців України, яким більше 15 років, регулярно користуються Інтернетом, що складає 42% від дорослого населення країни. При цьому щоденно користуються Інтернетом понад 12 млн українців (без врахування дітей). Нагадаємо, що дані отримані у рамках проекту соціологічних досліджень, які виконуються на замовлення ІнАУ компанією InMind.

Таким чином, за рік цифра проникнення Інтернету в країні зросла на 7%, при цьому найбільше зростання відбулось у дорослій віковій категорії, а також у західному регіоні країни – там, де проникнення залишається відносно невисоким. Детально – див. документ «Дані VI хвилі установчих досліджень, 1 квартал 2012» на сайті ІнАУ в архіві досліджень.

Також за результатами лютого 2012 року, на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис користувачів визначено ТОП-25 доменів, які найбільше відвідують вітчизняні інтернет-користувачі. Деталі – на сайті ІнАУ у файлі «ТОП-25 доменів (Лютий 2012)» в архіві досліджень.

 

13 березня 2012 року

Відбулось позачергове засідання нового складу Правління Інтернет Асоціації України, на якому обрали Голову Правління та заступника Голови Правління Асоціації.

За підсумками голосування Головою Правління ІнАУ став Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ, заступником – Вікторія КРАВЧЕНКО.

 

2 березня 2012 року

Відбулося засідання Громадської Ради при НКРЗІ, на якому обрали Голову ради Елліну ШНУРКО-ТАБАКОВУ, яка є Головою Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова та Головою правління АПІТУ. 

Заступниками голови стали Леонід ОШЕРОВ (Голова ради Асоціації «Телас») та Олександр ОРЄХОВ (Голову Комісії з питань освіти Асоціації «Інформаційні технології України»). На засіданні також обрали склад Ради (у кількості 24 особи) та керівні органи.

 

29 лютого 2012 року

Відбувся VIII Конгрес ІнАУ «Україна на шляху до інформаційного суспільства» визначив нагальні питання щодо подальшого розвитку ІКТ-галузі, участь у якому взяли участь майже 100 представників-компаній ринку.

Крім того, цього дня відбувся XIII З’їзд ІнАУ. Учасники XIII З’їзду ІнАУ серед іншого визначили основні напрямки діяльності у 2012 році, зокрема, вирішили особливу увагу присвятити розробці Стратегії подальшого розвитку ДП «УкрМОТ». У зв’язку із тим, Правлінню ІнАУ доручено підготувати проведення Позачергового з’їзду ІнАУ, присвячений реорганізації ДП «УкрМОТ» у термін 3 міс (до кінця травня 2012 р). До проведення цього позачергового З’їзду ІнАУ оголошено мораторій на прийняття нових членів ІнАУ. Крім того, до проведення позачергового З’їзду ІнАУ, Правління ІнАУ не може змінювати форму власності  ДП «УкрМОТ» (в любий спосіб).

Під час роботи  XIII З’їзді ІнАУ обрано наступний склад Правління ІнАУ на 2012 рік:

  1. Борисов Борис Борисович (ТОВ «Колокол»)
  2. Бурдук Денис Якович (ПрАТ «ТОП НЕТ»)
  3. Грищук Дмитро Михайлович (ПрАТ «Індастріал Медіа Нетворк»)
  4. Єлісєєв Олег Васильович (ТОВ НВП «ТЕНЕТ»)
  5. Кравченко Вікторія Володимирівна (ПрАТ «ТОП НЕТ»)
  6. Літовка Володимир Ігорович (Представництво «Сіско Сістемз менеджмент Б.В.») 
  7. Ольшанський Олександр Якович (ТОВ «Інтернет Інвест»)
  8. Попова Тетяна Володимирівна (ТОВ «Альфа Каунтер»)
  9. Середа Василь Володимирович (ТОВ «Омнілінк»)
  10. Смілянець Максим Петрович (ПрАТ «Датагруп»)
  11. Федієнко Олександр Павлович (ТОВ «IMК»)

 

22 лютого 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ до складу Асоціації увійшли компанії «Лінк Телесервіс», «РубінТелеком» та «Ромсат». Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ, www.inau.org.ua) дійсними членом Асоціації стали компанії «Лінк Телесервіс», «РубінТелеком» та «Ромсат» - асоційованим членом.

 

17 лютого 2012 року

Відбулось урочисте нагородження переможців Конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу України «Веб-сайт – обличчя успіху»,одним із партнерів якого виступила Інтернет Асоціація України.

Предметом конкурсу стало змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчального процесу у діяльності закладів освіти, послуги, що надаються на сайтах. Кожний сайт оцінювався за показниками, згрупованими у такі категорії: контент, зручність, динаміка, дизайн та технічні показники.

Професійне журі Конкурсу складалось із семи представників громадських та професійних об’єднань, які є членами Комітету ІнАУ з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.  Головою журі було обрано Тетяну Попову, Голову Правління Інтернет Асоціації України.

За результатами Конкурсу, участь у якому взяли понад 130 номінантів, переможцями обрали:

 У номінації «Шкільні веб-сайти» України:

  • Ліцей економіки та інформаційних технологій м. Запоріжжя (www.leit.zp.ua) – 1 місце;
  • Спеціалізована школа № 57 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови (www.school57.kiev.ua) – 2 місце;
  • Перша міська гімназія м. Черкаси (www.fcg.ck.ua) – 3 місце.

 У номінації  «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів»:

  • Веб-сайт «Будинку дитячої та юнацької творчості» Управління освіти Броварської міської ради Київської області (www.bdut.org.ua) -  1 місце;
  • Славутицький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 «Крунк» (http://slavdnz6.at.ua) – 2 місце;
  • Дошкільний навчальний наклад (ясла-садок) №7 «Теремок», м. Енергодар (http://dnz7.eidmu.zp.ua) – 3 місце.

У номінації «Веб-сайти навчальних закладів 1-2 рівня акредитації»:

  • Вінницький технічний коледж (http://vtc.vn.ua) - 1 місце;
  • Індустріально – педагогічний технікум  Конотопського інституту Сумського державного університету (http://Kipt.sumdu.edu.ua) – 2 місце;
  • Харківський торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету (www.htek.com.ua) - 3 місце.

Партнерами Конкурсу виступили: Інтернет Асоціація України,   система  інтернет-розрахунків WebMoney Transfer, Датацентр  ColoCall, Національний інтернет-портал UKR.NET, Телекомунікаційна компанія «Адамант», Громадська  організація  «Вікімедіа Україна»,  Журнал «Hi – Tech у школі» (ВД «СофтПрес»). 

 

13 лютого 2012 року

Сьогодні, коли інтернет-спільнота у Європі відзначає День безпечного інтернету, Інтернет Асоціація України (www.inau.org.ua) провела прес-конференцію у прес-центрі «Главком». Спікерами прес-конференції «Чи безпечно сьогодні існувати у Глобальній мережі» стали Іван Пєтухов, член Правління ІнАУ та Володимир Куковський, Виконавчий директор Асоціації.

Розпочинаючи прес-конференцію, Володимир Куковський зосередився на існуванні проблеми захисту  інтернет-користувачів, особливо дітей та молоді, від негативного контенту. З метою вирішення цієї проблеми ІнАУ у своїй щоденній діяльності проводить низку інформаційних заходів та напрацьовує відповідні методики.  По-перше, Асоціація проводить профілактичні заходи щодо інформування інтернет-провайдерів та інтернет-користувачів на всіх рівнях. Зокрема, ІнАУ розробила «Правила роботи в Інтернеті» та типовий договір з відповідними попередженнями користувачів.

По-друге, ІнАУ послідовно відстоює впровадження механізмів саморегулювання, що вкрай важливе для такої сфери як Інтернет, й, зокрема, рекомендує інтернет-споживачам встановлювати правила (у тому числі щодо контролю), за якими вони будуть себе та свої сім’ї захищати від негативного контенту. Більшість інтернет-сервіс-провайдерів за заявою своїх клієнтів можуть встановити обмеження щодо ресурсів, до яких буде надаватися доступ з комп’ютерів цих клієнтів. Крім того, в Інтернеті чимало програмного забезпечення, яке дозволяє батькам власноруч встановити контроль за веб-ресурсами, якими користуються наймолодші члени сім’ї. 

Більше того, з метою викорінення в національному сегменті Інтернету контенту, пов‘язаного з насиллям, у 2009 році ІнАУ створила постійно діючу «гарячу лінію» з веб-інтерфейсом Skarga (www.skarga.ua).

 

30 січня 2012 року

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова увійшла до складу ініціативної групи зі створення Громадської ради при НКРЗІ. Відповідне рішення було прийнято на засіданні ініціативної групи зі створення Громадської ради при НКРЗІ під головуванням керівника ініціативної групи, Голови Громадської ради при НКРЗ Андрія Дронюка.

На засіданні обрали склад ініціативної групи, до якого увійшли: Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Іван Пєтухов, Голова ради Української асоціації операторів зв’язку «Телас» Леонід Ошеров, Голова комітету з питань освіти Асоціації «Інформаційні технології України» Олександр Орєхов, директор Департаменту забезпечення діяльності НКРЗІ Борис Ємельяненков, радник Голови НКРЗІ Євген Куліш та начальник відділу взаємодії із ЗМІ та надання публічної інформації НКРЗІ Ольга Півень-Півнюк.

Також на засіданні обговорювались питання щодо формування Громадської ради при НКРЗІ.

 

25 січня 2012 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) дійсним членом Асоціації стала компанія «Київконект». Загалом, станом на сьогодні ІнАУ об’єднує 120 учасників ІКТ-ринку: 72 дійсних та 48 асоційованих членів Асоціації.

 

20 січня 2012 року

По итогам декабря 2011 года на базе медиа-панели общей численностью 5 тыс. пользователей определен следующий список топ-25 доменов, посещаемых украинскими пользователями.