Історія ІнАУ - 2000 рік

 

10 квітня 2000 р.

Указом Президента України в складі  СБУ створено Департамент спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації (ДСТЗІ), на який покладено функції реалізації державної політики у сфері захисту державних інформаційних ресурсів в мережах передачі даних, державного та технічного захисту інформації. З ініціативи департаменту було оголошено  про конференцію «Держава та Інтернет».   Це стало поштовхом для об’єднання найбільших фірм, працюючих у сфері Інтернет. 

 

Травень 2000 р.

Попередні збори учасників конференції «Держава та Інтернет». На них вирішено провести збори ініціативної групи щодо створення Асоціації учасників ринку  Інтернет України. 

 

2 червня 2000 р.

Перші збори ініціативної групи із створення Асоціації учасників ринку Інтернет  в Україні.

На цьому засіданні було  вирішено створити саморегулюючу організацію (в подальшому Асоціацію) учасників ринку, яка б мала масовий характер та  передбачала механізм членства як для великих, так і для малих компаній. Можливим визначено дійсне та асоційоване членство в Асоціації. Вирішено підготувати установчі документи асоціації та створити внутрішні розсилки для членів ініціативної групи. 

 

9 червня 2000 р.

Відбулася конференція "Держава та Інтернет" на якій були присутні представники близько сорока провідних Інтернет-провайдерів,  а також адміністрації Президента, Верховної Ради, РНБОУ, СБУ, Держкомзв’язку, Міноборони та інших структур.  На конференцію преса допущена не була.

Учасники зустрічі відмітили важливість подальшої співпраці держави та учасників Інтернет-ринку і вирішили продовжувати періодично такі зустрічі для вирішення питань, пов’язаних з розвитком Інтернет в Україні. 

 

10 серпня 2000 р.

Підписано Угоду про створення Української мережі обміну трафіком (UA-IX). Вісім українських Інтернет-компаній домовилися створити розподільну мережу  точок взаємного обміну трафіком. На технічному майданчику ЗАТ "УкрСат" був запущений пілотний проект. У вересні до UA-IX підключилися перші десять компаній.

 

19 вересня 2000 р.

Відбулася IV Всеукраїнська конференція "Інтернет-технології в інформаційному просторі держави", співорганізатором якої виступила ініціативна група зі створення ІнАУ. Саме на конференції було прийнято остаточне рішення про створення Інтернет Асоціації України, пройшло обговорення цілей і завдань Асоціації та було прийнято рішення про проведення Установчого з’їзду. 

 

22 грудня 2000 р.

Відбувся І-й Установчий З’їзд Інтернет Асоціації України, на якому майбутні члени ІнАУ визначили та затвердили основні стратегічні напрямки діяльності Асоціації. В Інтернет Асоціацію України ввійшло одразу сорок компаній. Визначено розмір членських внесків. Обрано керівні органи.