ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ: ЗАГРОЗИ І ЗАХИСТ

5 лютого 2019 року ІнАУ провела прес-конференцію в УНІАН з нагоди Міжнародного дня безпечного Інтернету.

До участі у прес-конференції запрошені: Олександр Данченко,  Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку, Олександр Федієнко, Голова Правління ІнАУ, Максим Тульєв, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, Іван Пєтухов, Голова Комітету ІнАУ з питань ІКТ в освіті, Віталій Мороз, Керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна».

 

Мета цього заходу полягала в тому, щоб привернути увагу громадськості до таких основних питань:

  • баланс між свободою і безпекою: як виправити підміну понять в політиці провадження кіберзахисту в Україні;
  • інфраструктура як елемент безпеки в Інтернеті, завдання держави і бізнесу у цій сфері;
  • саморегулювання і інструменти захисту споживача, які він може використати самостійно;
  • освітні механізми безпеки в Інтернеті;
  • державно-приватне партнерство як база для безпеки в Інтернеті.

 

День безпечного Інтернету, який відзначається у всьому світі в цьому році 5 лютого, допомагає об'єднати зусилля громадськості, бізнесу та держави для підвищення рівня обізнаності щодо безпечного користування інформаційними технологіями, перш за все, дітей та молоді.

В умовах тривалої військової агресії з боку РФ, а також в період підготовки до президентських виборів в Україні, цей день відзначається на тлі підвищеного соціального напруження, коли забезпечення вільного доступу громадян України до інформаційних ресурсів мережі Інтернет набирає особливого значення. В цій ситуації дуже важливо відділяти зусилля щодо забезпечення безпеки в Інтернеті від спроб антидемократичних сил створити перепони розвитку Інтернету. Адже безпека Інтернету – це і безпека користувачів, і безпека системи доступу до інформаційних ресурсів.

 

Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку під час прес-конференції зазначив: «Є намагання посилювати контроль в Інтернеті, але Верховна Рада і наш Комітет це не пропускає, и ми будемо стояти на своєму. Але шукати компроміс між свободою Інтернету і безпекою громадян потрібно».

 

Олександр Федієнко, Голова правління ІнАУ звернув увагу на проблеми операторів зв’язку у безпекових питаннях: «Нам потрібно захищати не тільки користувачів, але і інтернет-провайдерів, які потерпають через невиконання законів України державними органами і комунальними підприємствами».

 

Основний меседж доповіді Максима Тульєва, Голови Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова: «Ті, хто жертвує свободою заради безпеки – не отримує ні свободу, ні безпеку».

 

Іван Пєтухов звернув увагу на те, що можновладці, які приймають закони у галузі безпеки, часто самі перші й порушують прийняті правила: «Якщо когось і треба обмежувати в доступі – так це деяких депутатів і їх помічників, щоб не заходили на російські сайти, не копіювали їх законопроекти і не намагалися втілити їх в Україні».

 

Віталій Мороз, Керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна» у своєму виступі зазначив: «Національну безпеку варто розглядати також й як сукупні права усіх користувачів, адже коли усі користувачі в безпеці - це і є безпека країни, хоча ми звикли дивитися на національну безпеку, як інтереси влади, що посягає на права користувачів».

 

ІнАУ виробила стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яка являє собою компроміс між ефективністю та безпечністю використання Мережі з урахуванням української специфіки і включає три складові: профілактичні заходи, механізми захисту в процесі надання інтернет-послуг та інструменти по усуненню протизаконного контенту.

 

Однак безпека Інтернету - це не тільки ліквідація шкідливого контенту, але й надійна робота мереж і забезпечення користувачів безперебійним доступом до Мережі. Надійна робота мережі і забезпечення права громадян України на доступ в Інтернет – в фокусі діяльності ІнАУ.