5 лютого 2019 року ІнАУ провела прес-конференцію в УНІАН з нагоди Міжнародного дня безпечного Інтернету.
До участі у прес-конференції запрошені: Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку, Олександр Федієнко, Голова Правління ІнАУ, Максим Тульєв, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, Іван Пєтухов, Голова Комітету ІнАУ з питань ІКТ в освіті, Віталій Мороз, Керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна».
Мета цього заходу полягала в тому, щоб привернути увагу громадськості до таких основних питань:
- баланс між свободою і безпекою: як виправити підміну понять в політиці провадження кіберзахисту в Україні;
- інфраструктура як елемент безпеки в Інтернеті, завдання держави і бізнесу у цій сфері;
- саморегулювання і інструменти захисту споживача, які він може використати самостійно;
- освітні механізми безпеки в Інтернеті;
- державно-приватне партнерство як база для безпеки в Інтернеті.
День безпечного Інтернету, який відзначається у всьому світі в цьому році 5 лютого, допомагає об'єднати зусилля громадськості, бізнесу та держави для підвищення рівня обізнаності щодо безпечного користування інформаційними технологіями, перш за все, дітей та молоді.
В умовах тривалої військової агресії з боку РФ, а також в період підготовки до президентських виборів в Україні, цей день відзначається на тлі підвищеного соціального напруження, коли забезпечення вільного доступу громадян України до інформаційних ресурсів мережі Інтернет набирає особливого значення. В цій ситуації дуже важливо відділяти зусилля щодо забезпечення безпеки в Інтернеті від спроб антидемократичних сил створити перепони розвитку Інтернету. Адже безпека Інтернету – це і безпека користувачів, і безпека системи доступу до інформаційних ресурсів.
Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку під час прес-конференції зазначив: «Є намагання посилювати контроль в Інтернеті, але Верховна Рада і наш Комітет це не пропускає, и ми будемо стояти на своєму. Але шукати компроміс між свободою Інтернету і безпекою громадян потрібно».
Олександр Федієнко, Голова правління ІнАУ звернув увагу на проблеми операторів зв’язку у безпекових питаннях: «Нам потрібно захищати не тільки користувачів, але і інтернет-провайдерів, які потерпають через невиконання законів України державними органами і комунальними підприємствами».
Основний меседж доповіді Максима Тульєва, Голови Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова: «Ті, хто жертвує свободою заради безпеки – не отримує ні свободу, ні безпеку».
Іван Пєтухов звернув увагу на те, що можновладці, які приймають закони у галузі безпеки, часто самі перші й порушують прийняті правила: «Якщо когось і треба обмежувати в доступі – так це деяких депутатів і їх помічників, щоб не заходили на російські сайти, не копіювали їх законопроекти і не намагалися втілити їх в Україні».
Віталій Мороз, Керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна» у своєму виступі зазначив: «Національну безпеку варто розглядати також й як сукупні права усіх користувачів, адже коли усі користувачі в безпеці - це і є безпека країни, хоча ми звикли дивитися на національну безпеку, як інтереси влади, що посягає на права користувачів».
ІнАУ виробила стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яка являє собою компроміс між ефективністю та безпечністю використання Мережі з урахуванням української специфіки і включає три складові: профілактичні заходи, механізми захисту в процесі надання інтернет-послуг та інструменти по усуненню протизаконного контенту.
Однак безпека Інтернету - це не тільки ліквідація шкідливого контенту, але й надійна робота мереж і забезпечення користувачів безперебійним доступом до Мережі. Надійна робота мережі і забезпечення права громадян України на доступ в Інтернет – в фокусі діяльності ІнАУ.