Історія ІнАУ - 2011 рік

22 грудня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ компанія «Юніонком» стала дійсним членом Асоціації.

ТОВ «Юніонком» (м. Київ, www.uniocom.net.ua) надає телекомунікаційні послуги із 2009 року. Основними напрямками діяльності компанії є надання доступу до Інтернету та послуг кабельного телебачення.

 

21 грудня 2011 року

Представники низки вітчизняних професійних об‘єднань та підприємств провели спільну прес-конференцію «Законопроект 6523 ігнорує інтереси авторів та руйнує інформаційне середовище України». Її учасники – представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ), Асоціації правовласників і постачальників контенту, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) та ТОВ «Індормедіа» акцентували увагу присутніх на загрозах, які несе відповідний законопроект, прийнятий у першому читанні, та виступали проти прийняття відповідного законопроекту у цій редакції.

Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА окреслила негативні положення, які пропонуються у деяких статтях законопроекту 6523: «Звертаю увагу, що законопроект створює умови для захисту інтересів перш за все не власників авторських прав, а посередників – організацій колективного управління. Також проект запроваджує неконтрольовані важелі адміністративного тиску на інформаційні ресурси та передбачає розширення сфер діяльності, які підлягають ліцензуванню, що іде в розріз європейською регуляторною практикою та з задекларованим Президентом та Урядом країни курсом щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя».

Учасники пре-конференції оприлюднили Відкритий лист до керівництва Верховної Ради України, який підтримали та підписали: ІнАУ, Асоціації правовласників і постачальників контенту, АПІТУ, УСПП, Індустріального телевізійного комітету (ІТК), Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів (ВААІД), ТОВ «Індормедіа». Лист відкритий до підписання й наразі список підписантів розширюється і до ініціативи приєднуються інші асоціації.

 

20 грудня 2011 року

За підсумками листопада 2011 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений наступний перелік ТОП-25 доменів, які найбільше відвідували українськими користувачами.

 

9 грудня 2011 року

ІнАУ взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Протидія злочинності у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій органами внутрішніх справ: стан, проблеми та шляхи їх вирішення», яка відбулась в Донецькому юридичному інституті МВС України.

Під час свого виступу на конференції Андрій НАГОРНЮК, Член Правління Інтернет Асоціації України акцентував увагу присутніх, що підсумком роботи стосовно покращення співпраці хотілось би бачити підписаний Меморандум між ІнАУ та правоохоронними органами. «Підготовлений  документ має спиратись на європейський досвід, зокрема, на проект «Керівні принципи співробітництва між правоохоронними органами та постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності», ухвалені глобальною конференцією «Співробітництво проти кіберзлочинності» (Рада Європи, Страсбург, 1-2 квітня 2008 р.)»,  - вважає він.

 

8 грудня 2011 року

У Києві відбувся Форум «Гроші та технології: рішення для бізнесу» 2011, організатором якого виступив видавничий дім «СофтПрес» при партнерстві із НКРЗІ, за підтримки Інтернет Асоціації України та інших організацій і компаній.

Робота Форуму «Гроші та технології» була організована у вигляді паралельних професійних потоків-конференції: «Корпоративна ІТ-інфраструктура», «Банківські технології: моніторинг, централізація, аутсорсинг», «Безпека та відеоспостереження», «Інтернет-економіка», «ІТ-освіта», «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси» (партнером виступив Міжнародний Форум «Перспективи розвитку ІКТ в регіоні СНД і Східної Європи») та круглого столу «Вплив громадянського суспільства на впровадження ІКТ в освіту», співорганізаторами якого виступили ІТ-комітети з освіти АПІТУ та ІнАУ.

На конференції «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси» розглядались основні принципи регулювання, питання державного нагляду в галузі телекомунікацій, регулювання сфери радіочастотного ресурсу, перспективи розвитку технологій тощо. У своєму виступі Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА зупинилась на необхідності створення умов для стабільного розвитку ринку телекомунікацій. «Такими умовами є ведення постійного недискримінаційного діалогу та співпраця органів державної влади із профільними асоціаціями, громадськими організаціями та низкою громадських рад», – запевнила Тетяна Попова. «Майбутній розвиток сфери телекомунікацій полягає у впровадженні європейських підходів щодо саморегулювання та зменшення регуляторних впливів», – вважає Т. Попова.

 

5 грудня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ, www.inau.org.ua) дійсним членом Асоціації стала компанія «Київські оптичні мережі». Загалом, станом на сьогодні ІнАУ об’єднує 118 учасників ІКТ-ринку.

ТОВ «Київські оптичні мережі» (KievNet) засноване у 2005 році. Основним напрямом діяльності компанії є надання послуг доступу до мережі Інтернет для Києва та передмістя по власним ВОЛЗ. Компанія є Учасником ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX, www.ua-ix.net.ua).

За словами інженера компанії «Київські оптичні мережі» Юрія Кавуна, за останній час компанія і мережа KievNet у своєму розвитку досягла того етапу, коли потрібно не спостерігати, а брати активну учать у розвитку ринку. «Тому компанія вирішила вступити в ІнАУ»,   підкреслив він.

 

1 грудня 2011 року

ІнАУ провела дослідження ринку медійної інтернет-реклами України. Його обсяг у 2011 році із врахуванням прогнозу на грудень складе 270, 5 млн грн. (без врахування ПДВ).

Методика дослідження розроблена в рамках Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами і базується на спільному аналізі даних від найбільших Агентств інтернет-реклами з одного боку та найбільших Продавців (одиночних сайтів, холдингів, сейлз-хаузів, мереж)  - з іншої. Учасники дослідження заповняли спеціальні анкети, у яких Агентства вказували суми отриманих від рекламодавців кошти по кожному із Продавців, а останні вазували частку у своєї оборотах окремих рекламних Агентств.

 

25 листопада 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України асоційованими членами Асоціації стали компанії «Лінкнет» та «СДС-Схід». 

 

23 листопада 2011 року

Спеціалісти ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) та Internet Systems Consortium, Inc. (ISC) завершили налаштування програмного забезпечення й включили до складу інфраструктури UA-IXкореневий DNS-сервер F-ROOT.

В результаті прямого включення RootDNS-серверу в UA-IX, вітчизняні інтернет-користувачі отримають більш надійний доступ до Інтернету. Можливість використання локального Root-сервера дозволить захистити від колапсу національний сегмент Мережі у випадку пошкодження міжнародних магістралей. Таким чином, чим більше розміщено Root-серверів в Україні, тим вище надійність роботи Інтернет в країні. Варто відзначити, що рік тому в Україні не було жодного DNS-серверу.

Це вже другий DNS-сервер, який включено до складу інфраструктури ДП «Українська мережа обміну трафіком» у 2011 році. Так, у червні поточного року кореневий DNS-сервер I-ROOT включено до складу інфраструктури UA-IX.

 

17 листопада 2011 року

Відбулось засідання Комітета ІнАУ з питань інтернет-реклами, в рамках роботи якого здійснюється новий проект – визначення оцінки обсягу ринку інтернет-реклами України.  Наразі виконується перший крок  –  оцінка обсягу ринку медійної інтернет-реклами України, який складається із різних сегментів - банерів (усі формати), спецпроектів, спонсорства та брендування.

У планах Комітету ІнАУ на наступний рік  – напрацювання методики та виконання оцінки обсягів інших сегментів вітчизняного ринку інтернет-реклами.

Також оприлюднений рейтинг ТОП-25 доменів за період 1-31 жовтня, який виконано на базі медіа-панелі загальною кількістю 5000 користувачів.

 

10 листопада 2011 року

ІнАУ спільно з УСПП, «Телас» та «Телекомунікаційною палатою України» надіслала Відкритий лист Президенту України щодо дискримінаційних дій по відношенню до операторів/провайдерів телекомунікацій з боку органів місцевої влади Києва, Сімферополя, Харкова, Вінниці, Львова, Одеси, Миколаєва та інших міст України. У цих містах  створюються посередники-монополісти на ринку доступу до телекомунікаційної інфраструктури будівель та почастішали випадки умисного пошкодження ліній зв'язку.

Низка організацій вже заявили про підтримку цього Листа.

 

9 листопада 2011 року

Відбулися Парламентські слухання на тему: «Стан суспільної моралі в Україні», на яких виступила Елліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІНАУ по питаннях захисту прав людини і свободи слова

Відкрив слухання Володимир Яворівський, Голова Комітету ВР по питаннях культури і духовності. У своєму виступі він висловив переконання, що Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі (НЕК) займається цензурою і закликав депутатів не голосувати в другому читанні за ЗП 7132. Пан В. Яворівський призвав громадськість, народних депутатів, уряд та ЗМІ об'єднається і зробити все, щоб ЗП 7132 не був прийнятий. З ним погодився і віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, інші депутати.

У своєму виступі директор «Інституту медіа-права» Тарас Шевченко підтримав виступаючих народних депутатів. Більш того, він упевнений, що питання моралі не можна регулювати  в законодавчому полі, це завдання культури нації, виховання і освіти. «Законами і заборонами у сфері захисту суспільної моралі нічого не можна врегулювати», – справедливо вважає Т. Шевченка.

Василь Костицький з одного боку погодився з тим, що даний законопроект «потрібно допрацювати», а з іншої – традиційно встав на захист НЕК, яку він очолює. Схожу позицію висловив один із співавторів законопроекту 7132 народний депутат України Павло Унгурян.

Представники громадськості, медіа-інтернет-співтовариства виступали проти ухвалення законопроекту 7132, оскільки він передбачає введення механізму обмеження свободи українських громадян і при цьому повністю контрастує з європейськими підходами до гуманітарного прогресу суспільства. Так, Катерина Котенко, Виконавчий директор «Індустріального телевізійного комітету» (ІТК) звернулася до депутатів з пропозицією ухвалити закон про саморегулівні організації, які зможуть стояти на варті порядку, зокрема, в даній сфері.

Завершальним акордом став виступ Елліни Шнурко-Табакової, Голови комітету ІнАУ по питаннях захисту прав людини і свободи слова. «Новий законопроект збирається контролювати еротичну продукцію, що безумовно може привести до можливості покарання будь-якого громадянина і бізнесу, і відкине країну до кінця минулого льодовикового періоду. Прикриваючись інтересами дітей, законопроект не розглядає насправді їх прав, а намагається зайнятися батьківськими функціями, насаджуючи своє розуміння стосунків батьків і дітей.  Колегіальність пропонованого органу фактично знімає персональну відповідальність з членів комісії і робить можливі репресії проти будь-якого громадського діяча безвідповідальними.

Законопроект закладає відхід в тінь цілих галузей економіки, провокує свавілля і імітує діяльність, підміняючи мінімум дев'ять державних органів. Фактично через моніторинг інформаційного простору створюється орган цензури. Через позасудове блокування ресурсів порушується право громадян на доступ до інформації…

Понад 20 асоціацій і суспільних інститутів вже звернулися до Верховної Ради і Президента України із закликом не допустити ухвалення антиукраїнського закону. Сьогодні вирішується питання: де буде Україна – в майбутньому або на узбіччі історії», – підвела підсумок свого виступу Е. Шнурко-Табакова.

 

3 листопада 2011 року

В АМКУ відбувся брифінг, на якому представники Антимонопольного комітету України офіційно рекомендували Київській міській раді «прийняти заходи з метою запобігання порушенню конкурентного законодавства на ринку розміщення телекомунікаційних мереж в житлових і нежитлових будовах комунальної власності». Нагадаємо, що ситуація виникла в результаті прийняття Київрадою рішення «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій» (від 14 липня 2011 р. № 378/5765).

У своєму рішенні АМКУ зобов'язав Київраду вжити низку заходів, у тому числі:  для зниження тарифів на розміщення телекомунікаційних мереж (на сьогодні цей тариф становить 0,60 грн./квартира) та переглянути механізм розподілу суми отриманих платежів (згідно із рішенням № 378/5765 балансоутримувач отримує лише 25%).

Водночас територіальним відділенням АМКУ доручено провести аналогічну роботу на місцях. При цьому ІнАУ надала АМКУ зібрану інформацію з цього питання. Це доручення з'явилося в результаті в результаті звернення ІнАУ до АМКУ, підготовки матеріалів для АМКУ та завдяки проведенню  ІнАУ, УСПП, ТЕЛАС та НКРЗ у вересні поточного року.

 

21 жовтня 2011 року

21-24 жовтня відбулась виставка ExpoTEL 2011, участь у якій взяло понад 150 компаній-учасників із 20 країн світу. В рамках роботи виставки Інтернет Асоціація Україні провела конференцію «Інтернет майбутнього: контент і технології».

Конференція розпочалась виступом Олександра Ольшанського, заступника Голови Правління ІнАУ, який здійснив ретроспективний аналіз ключових фаз розвитку Інтернету та зупинився на прогнозах щодо трендів майбутнього. Серед останніх –   глобальна соціальна автомобільна мережа, що з’єднає транспортні засоби  в єдине інформаційне віртуальне поле.  Крім того, він вважає, що існуючі способи аутентифікації інтернет-користувача себе фактично вичерпали і у майбутньому слід шукати інші шляхи ідентифікації.

Майбутнім професійних вітчизняних електронних медіа занепокоєна Элліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини і свободи слова. Вона переконана у необхідності розвитку в країні процесів саморегуляції галузі електронних медіа, які повинні стимулювати розвиток демократичного суспільства в Україні. Саме таке завдання поставила перед собою медіа-інтернет-іспільнота, яка виступила ініціатором створення Інформаційної ініціативи – саморегулівної організації, яка має на меті сприяти запровадженню професійних стандартів журналістики в електронних медіа в Українському сегменті Інтернет та забезпеченню їх виконання разом із дотриманням принципів редакційної політики.

Дмитро Грищук, член Правління ІнАУ, розповів присутнім про стратегію та методи боротьби ІнАУ з кіберзлочинністю. Він детально зупинився на важливості встановлення діалогу із правоохоронними органами та роботу ІнАУ на випередження.

Проблемам спільного використання телекомунікаційної інфраструктури  присвятив свою доповідь член Правління ІнАУ Олександр Кульчицький. У своєму виступі від відмітив, що у всіх областях країни посилились спроби на рівні органів місцевого самоврядування запроваджувати нормативну політику, що свідчать про втручання на ринок доступу до телекомунікаційної інфраструктури. О. Кульчицький зауважив, що ІнАУ постійно звертається до НРКЗ із пропозицією переглянути порядок доступу, проте наразі комісія не розглянула зауваження учасників ринку. «ІнАУ звертає увагу на необхідність створення умов для розвитку висококонкурентного середовища на ринку та «здорового» інвестиційного клімату шляхом встановлення низьких тарифів та усунення корупції за відсутністю територіальної та технологічної дискримінації», – сказав О. Кульчицький.

Структуру та чисельність Уанету окреслив у своїй доповіді Иван Дубинский із дослідницької компанії InMind. Згідно із останніми даними, наразі в Україні налічується 14,3 млн інтернет-користувачів (доросле населення країни у віці 15+). «Зростання загальної кількість інтернет-користувачів відбувається у зв’язку із тенденцією зростанням кількості (частки) підключень жінок у віці до 30 років, які мешкають у невеликих населених пунктах та селах. Крім того, вперше у загальній кількості інтернет-користувачів в Україні, кількість жінок перевищила кількість чоловіків», –  відмітив він

Завершальне слово взяв Сергій ПОЛІЩУК, технічний адміністратор UA-IX, який спрямував свій погляд у майбутнє щодо розвитку мережі UA-IX та нових технологій передачі даних. Наразі він відмітив, що за обсягом трафіку UA-IX понад року посідає 5 місце в Європі. «При умові, якщо темпи зростання не зміняться, у 2014 році UA-IX посяде третю сходинку у цьому рейтингу», –  відзначив він.

 

5 жовтня 2011 року

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у прес-конференції на тему: «Як захиститися від фінансових пірамід?» за участю. Головним лейтмотивом дискусії стало обговорення нещодавно зареєстрованого проекту закону «Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" (щодо унеможливлення діяльності на території України віртуальних фінансових пірамід)» (№ 9232 від 29.09.2011).

У дискусії із представниками ЗМІ Голова Правління ІнАУ Т. Попова відзначила: «Відповідний проект закону не змінить існуючої ситуації. Чому? Тому, що у ньому пропонується зобов’язати операторів та провайдерів телекомунікацій на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензії. Але ж на законодавчому рівні оператори та провайдери і так зобов’язані блокувати ресурси за рішенням суду – і це не вирішує низку проблем та ситуації, які виникають, наприклад, у тій ж фінансовій сфері».

Відповідаючи на запитання, чи можливо технічно здійснити блокування того чи іншого ресурсу за наявності рішення суду, Т. Попова зауважила: «Навіть у пояснювальній записці до законопроекту автори висловлюють певні сумніви щодо цього: чимало ресурсів, про які сьогодні йдеться мова, знаходяться поза зоною юрисдикції України».

Наостанок Т. Попова відзначила, що найефективніший метод боротьби – проведення інформаційно-вихованої  роботи із вітчизняними інвесторами щодо можливостей реальних фінансових інструментів, які можуть принести прибуток тощо.

 

21 вересня 2011 року

Відбулася практична конференція II Telecom Innovation Forum 2011 «Інновації для бізнесу сервісу-провайдерів і операторів зв'язку», який пройшов за підтримки Інтернет Асоціації України (ІнАУ).

Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА, член Правління ІнАУ Іван ПЄТУХОВ і технічний адміністратор UA-IX Сергій ПОЛІЩУК взяли активну участь в дискусійній сесії: «Ефективні інструменти підвищення ARPU, прибутковості бізнесу і якості інтернету-послуг». Темами обговорення стали практичні інструменти і рекомендації щодо правильного управління бізнесом, існуючі рішення і технології для підвищення ARPU, прибутковості бізнесу і створення конкурентних переваг на ринку.

 

15 вересня 2011 року

За підсумками серпня 2011 року на базі медіа-панелі загальною кількістю 5 тис визначено ТОП-25 доменів, які відвідували вітчизняні інтернет-користувачі.

 

14 вересня 2011 року

Відбувся круглий стіл «Проблемні питання використання телекомунікаційної інфраструктури та шляхи їх подолання», організаторами якого виступили ІнАУ, УСПП, Асоціація «ТЕЛАС» та НКРЗ.

Учасники круглого столу висловлювали обурення щодо прийняття Київською міської радою одіозного рішення «Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій» (№378/5765 від 14/07/2011 р.). Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА акцентувала увагу присутніх, що ІнАУ виступає категорично проти прийнятого Київміськрадою незаконного рішення. «По-перше, у ньому не були враховані численні пропозиції та зауваження учасників ринка й у такому вигляді воно несе значний негативний вплив на розвиток галузі телекомунікацій в країні. По-друге, рішення порушує вимоги вітчизняного законодавства, зокрема, Законів України «Про захист економічної конкуренції» та «Про телекомунікації». Т. Попова озвучила ті принципи, які поділяють оператори та провайдери телекомунікацій у відносинах з органах місцевого самоврядування.

Продовжуючи тему, яку підняла Т. Попова, Голова Ради Асоціації «ТЕЛАС» Леонід ОШЕРОВ у своєму виступі ще раз підкреслив незаконність прийнятого рішення Київміськрадою та «закликав НКРЗ прискорити роботу над вищезазначеним законопроектом». Відзначимо, що про незаконність рішення Київради йдеться у попередньому висновку Антимонопольного комітету України (АМКУ), який отримала на свій запит ІнАУ (відповідь АМКУ: №136-29 від 08.09.2011 р.). Зокрема, у ньому йдеться, що відповідне рішення має ознаки порушення антимонопольного законодавства. Під час роботи круглого столу Антон БАЛАБА, начальник Управління досліджень ринків інфраструктури, ЖКГ Департаменту дослідження ринків АМКУ відзначив: «Згідно із вітчизняним законодавством, Київміськрада повинна була направити відповідне рішення для погодженнями із відповідними органами АМКУ. А цього не було зроблено». Наразі, з метою запобігання можливим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції,  АМКУ готує відповідний проект рекомендацій, який є обов’язковим для розгляду Київміськрадою.

 

7 вересня 2011 року

Відбулось перше засідання Громадської Ради при Держінформнауки, на якому відбулись вибори керівних органів Громадської ради, схвалено Положення про Громадську Раду, сформовано орієнтовний план роботи та план проведення консультацій із громадськістю.

Головою Громадської Ради обрано Максима СТРІХУ, віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої школи України». Заступниками обрали Голову правління ІнАУ Тетяну ПОПОВУ та Ігоря ЛИСИЦЬКОГО, віце-президента Асоціації "Інформаційні технології України".

Крім того, сформовано склад Секретаріату, до якого увійшли: Іван ПЄТУХОВ - віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Комісії УСПП з питань науки та ІТ, Олеся АРХИПСЬКА - керівник проекту громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір», Юрій ПЕРОГАНИЧ, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

 

2-3 вересня 2011 року

Відбувся Другий Форум з управління Інтернетом (IGF-UA), який зібрав понад 200 учасників – представників органів державної влади України, вітчизняної міжнародної та інтернет-спільноти та компаній, які працюють в сфері ІКТ. Активними міжнародними учасниками Форуму стали експерти в сфері Інтернет з Франції, Німеччини, Данії, Румунії, Голландії, Швейцарії, Росії, Італії, Болгарії, Польщі, США.

Відкрила Форум Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА. Вітаючи всіх присутніх, Т. Попова запросила до плідної дискусії представників влади, бізнесу та громадськості для вироблення спільних рекомендацій щодо подальшого розвитку Інтернет в Україні.

Із урочистими привітаннями виступили представники органів державної влади: вітання від Прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА оприлюднив Володимир СЕМИНОЖЕНКО, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій на інформатизації України. Із офіційним привітання до учасників Другого IGF-UA від Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА виступивІгор ЖИЛЯЄВ, заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Народний депутат України, Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій КІНАХ привітав учасників Форуму від імені УСПП та Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони й відзначив: «Сьогодні хочу особливо відмітити, що розвиток Інтернету в Україні демонструє достатньо високу динаміку – один із самих високих у Європі. Й для його подальшого повноцінного розвитку нам необхідно створити всі умови: податкові, соціальні, технічні, технологічні. Впевнений, що в цьому контексті вкрай важливий діалог держави і суспільства, влади і бізнесу. Я щиро вдячній партнеру – Інтернет Асоціації України, яка є ініціатором великої кількості законодавчих ініціатив, проектів програм, які спрямовані на нашу практичну мету  – створення сучасного громадянського суспільства на основі використання ІКТ».

У своєму виступі Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова і інформації Андрій ШЕВЧЕНКО привітав учасників Форуму і відзначив: «Україна має шанс зайняти своє унікальне місце на світовому ринку Інтернету. Але цьому наразі перешкоджає кілька важливих «але», які пов’язані із тим як працює українська влада. Бажання тотального контролю та неспроможність до системних реформ –- це ті речі, які можуть відібрати у нас з вами шанс просунути Україну у напрямку прогресивного інформаційного суспільства. Саме тому ключовим завданням Другого українського форуму з управління Інтернетом має стати обговорення, якою повинна бути осмислена державна політика щодо розвитку Інтернет-середовища, а також питання самозахисту в Мережі».

В раках роботи першого дня Форуму відбулись дискусії у тематичних секціях: «Партнерство держави, бізнесу і громадськості у розвитку українського сегменту Інтернет», «Оператор та провайдер телекомунікацій в контексті права на свободу інформації», «Перспективи розвитку українського адресного простору», «Розвиток IT-освіти як інструмент ліквідації цифрового розриву», «Безпека в Інтернеті та баланс відкритості» та Круглий стіл компанії «Хостмайстер»  — «Домен .UA: EUROремонт».  

 

30 серпня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ дійсними членами Асоціації стали компанії  «Південні транспортні телекомунікаційні системи» (м. Сімферополь) та «Філанко Україна». Загалом, наразі ІнАУ об’єднує 115 учасників ІКТ-ринку.

ТОВ «Південні транспортні телекомунікаційні системи» (STTS), основним напрямком діяльності якої є надання послуг доступу до Інтернет  по виділеним каналам зв’язку та забезпечення повного комплексу супутніх послуг.

ТОВ «Філанко Україна» входить до групи компаній «Філанко», що розпочала діяльність у Росії у 1999 році з проектами CityTelecom.ru, DataHouse.ru, Hoster.ru, Domenus.ru. Компанія надає послуги проводового швидкісного доступу до Мережі та телефонії, територіально розподілених центрів зберігання інформації (дата-центрів), віртуального хостингу, реєстрації та продовження доменних імен у національних зонах тощо.

 

18 серпня 2011 року

За підсумками липня 2011 року на базі медіа-панелі загальною кількістю 5 тис користувачів визначено перелік ТОП-25 доменів, які частіше використовують вітчизняні інтернет-користувачі.  

 

10 серпня 2011 року

ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) відзначила 11-чя з моменту створення. 2011 рік відзначився знаковими подіями для UA-IX: отримано власний блок IPv6-адрес для забезпечення обміну IPv6-м трафіком учасників мережі та відбулось включення кореневого DNS-серверу I-ROOT до складу інфраструктури UA-IX.

 

26 липня 2011 року

Кореневий DNS-сервер I-ROOT включено до складу інфраструктури ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) на одному із технічних майданчиків у м. Києві. Спеціалісти UA-IX та шведської точки обміну трафіком NetNOD завершили налаштування програмного забезпечення й ввели в дію обладнання.

В результаті прямого включення RootDNS-серверу в UA-IX, вітчизняні інтернет-користувачі отримають більш надійний доступ до Інтернету. Можливість використання локального Root-сервера дозволить захистити від колапсу національний сегмент Мережі у випадку пошкодження міжнародних магістралей. Таким чином, чим більше розміщено Root-серверів в Україні, тим вище надійність роботи Інтернет в країні.

Нагадаємо, що 30 вересня 2010 року на RIPE Regional Meeting у Москві була досягнута принципова домовленість із Kurtis Lindqvist, генеральним директором директором шведської точки обміну трафікомNetNOD, щодо включення в UA-IX дзеркала I-ROOT.

 

23 липня 2011 року

ІнАУ стала дійсним членом ICANN At-Large Structure (ALS). Це дозволить Асоціації брати активну участь на регіональному рівні у розробці політик ICANN, зокрема, у створені майбутніх доменних імен(DNS) та інших унікальних ідентифікаторів Інтернету. Відповідне рішення було прийнято на телеконференції European Regional At-Large Organization (EURALO).

ICANN At-Large Structure (ALS) – спільнота індивідуальних користувачів Інтернету, які мають права приймати рішення у розробці політик ICANN.

 

19 липня 2011 року

Відбулась прес-конференція: «Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державному регулюванню в Українському сегменті Інтернет». ІнАУ виступила  одним із ініціаторів та співорганізаторів спільно із іншими учасниками Інформаційної ініціативи.

На прес-конференції представники Інформаційної ініціативи оголосили про створення добровільного об’єднання професійних електронних медіа - Спільноти професійних електронних медіа. Метою його створення є запровадження професійних стандартів журналістики в електронних медіа в українському сегменті Інтернет та забезпечення їх виконання разом із дотриманням принципів редакційної політики, зокрема шляхом залучення незалежного саморегулюючого органу – Інформаційної ініціативи для розгляду скарг на контент.

Нагадаємо, що  наприкінці 2010 року з метою консолідації медіа-інтернет-спільноти, в рамках Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, був ініційований процес об’єднання громадський організацій, професійних асоціацій та інститутів в Інформаційну ініціативу. Її учасники підписали Меморандум про взаєморозуміння та підтримали ідею саморегулювання професійних електронних медіа, яка прийшла від представників безпосередньо електронних медіа й була підтримана іншими учасниками ринку, громадськими організаціями, професійними асоціаціями та інститутами.

18 липня 2011 року

Оприлюднений рейтинг ТОП-25 веб-сайтів за червень – найпопулярніші ресурси серед вітчизняних користувачів. Рейтинг виконаний на базі розширеної панелі загальною кількістю 5 тис користувачів.

 

4 липня 2011 року

Відбулось установче засідання Комітету ІнАУ з питань освіти в сфері ІКТ, на якому учасники засідання розглянули Положення про Комітет, цілі та завдання Комітету та внесли пропозиції до плану роботи.

Головна мета створення Комітету ІнАУ - сприяння процесу переходу суспільства на новий інноваційно-технологічний рівень у навчальному процесі із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та  збереженням  національної  ідентичності та існуючих кращих педагогічних  практик. В рамках Комітету планується проводити експертний аналіз загальнонаціональних ІТ-проектів, що впроваджуються в  освіті;  законодавчих і нормативних актів, які мають вплив на розвиток освіти у сфері ІКТ; реалізацію заходів, спрямованих на вивчення та поширення в Україні міжнародного досвіду модернізації освіти  з застосуванням  ІКТ.

На установчому засіданні Комітету було визначено та рекомендовано для затвердження Правлінням ІнАУ на посаду Голови Комітету кандидатуру Івана Пєтухова, члена Правління ІнАУ та персональний склад Комітету.

 

30 червня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ компанія «Інфоаура» стала дійсним членом Інтернет Асоціації України.

ТОВ «Інфоаура» розпочала діяльність у 2007 році. Наразі компанія надає послуги доступу до Інтернету та цифрового інтерактивного телебачення за допомогою технології FTTB. Використання цієї технології дозволяє інтернет-сервіс-провайдеру надавати своїм клієнтам доступ до Мережі на швидкості до 100 Мбіт/сек.

 

22 червня 2011 року

Відбулась прес-конференція, на якій презентовано п’ятитисячну медіа-панель в рамках проекту соціологічного дослідження інтернет-аудиторії України.

Збільшення медіа-панелі до 5000 осіб дозволило майже у 10 разів розширити перелік сайтів, по яким визначається соціально-демографічний профіль вітчизняних відвідувачів, та охопити дослідженням практично всі веб-сайти, які цікавлять ринок інтернет-реклами в Україні. Так, якщо раніше перелік сайтів складався із 200 доменів, то відтепер доступні достовірні дані щодо відвідування та соціально-демографічного профілю українських відвідувачів понад 2000 доменів та 2500 піддоменів щомісяця та значно більшій кількості ресурсів - щоквартально.

На прес-конференції було представлено новий рейтинг ТОП-25 веб-сайтів за травень, виконаний на базі розширеної панелі.

 

8 червня 2011 року

Відбувся круглий стіл «Шляхи вирішення проблем використання інфраструктурних елементів телекомунікацій», який провели спільно ІнАУ та УСПП, за участю НКРЗ. Захід зібрав понад 40 представників бізнесу, громадських організацій й професійних об’єднань, органів державної влади, які обговорювали необхідність внесення змін до вітчизняного законодавства й приведення регулювання доступу до кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ) та телекомунікаційної інфраструктури «останньої милі»  до кращих європейських зразків.

Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА запропонувала розглянути один із варіантів виходу із ситуації: «Ми підтримуємо плани НКРЗ щодо розширення переліку універсальних послуг й пропонуємо послугу розміщення та доступу до кабельної інфраструктури у житлових будинках та нежитлових будівлях всіх форм власності віднести до універсальних послуг. У такому випадку регулювати тарифи буде НКРЗ». Більше того, Т. Попова підкреслила, що ІнАУ готує власні пропозиції щодо внесення змін до законодавства України, зокрема, до Законів України «Про телекомунікації», «Про оренду державного та комунального майна», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Державний бюджет на 2011 рік».

У своєму виступі перший заступник голови НКРЗ Ігор СИРОТЕНКО підкреслив, що на сьогодні НКРЗ також готова ініціювати внесення змін до законодавства України. Він відзначив, що Комісія працює над проектом тарифів на надання в користування ККЕ операторів телекомунікацій, який передбачає визначення вартості послуг на основі їх собівартості, визначеної за нормативним методом для кожної послуги окремо.  «Проектом передбачено нові позиції, що не відображені у Законі України «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо забезпечення доступу до ККЕ», а саме: встановлення тарифів для юридичних осіб, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, різний рівень витрат на утримання ККЕ у великих і малих містах, необхідність утримання технологічного запасу місця в каналах ККЕ тощо», - відзначив І. Сиротенко.

Підводячи підсумок дискусій голова НКРЗ Петро ЯЦУК повідомив, що для вирішення спірних питань доступу операторів телекомунікацій до об’єктів інфраструктури НКРЗ готова виступити ініціатором законопроекту щодо спільного використання інфраструктури.

У свою чергу Віце-президент УСПП  з питань інформаційних технологій Іван ПЄТУХОВ зауважив, що для практичної реалізації співпраці органів державної влади з учасниками ринку, представниками профільних асоціації та професійних організацій необхідно створювати робочі групи з представників всіх вищезазначених сторін з метою опрацювання проектів нормативно-правових актів у сфері телекомункацій, здійснення взаємної допомоги у реалізації спільних програм та інших заходів, створення системи обміну інформацією щодо проблем галузі зв`язку тощо. І. Пєтухов підкреслив, що найближчим часом буде підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між НКРЗ та Інститутами громадського суспільства, який передбачає механізми взаємодії влади та бізнесу у сфері телекомунікацій, у тому числі щодо використання інфраструктурних елементів телекомунікацій. Наразі документ у стадії доопрацювання, але бажання його підписати попередньо підтвердили всі учасники процесу - НКРЗ, ІнАУ, УСПП, «Телекомунікаційна палата України», «Телас».

 

8 червня 2011 року

ДП «Українська мережа обміну трафіком» в рамках «Всесвітнього дня IPv6» (World IPv6 Day) активувала відповідні IN AAAA записи на ресурсі UA-IX (http://ix.net.ua), який доступний по IPv6.

Уже два роки поспіль UA-IX надає своїм учасникам доступ до обміну IPv6-трафіком у повному обсязі. За останній рік зросла кількість активних учасників UA-IX, які використовують IPv6: із 8% (станом на вересень 2010р.) до 24,5% - станом на 8 червня 2011 р. На сьогодні до Учасників UA-IX, які здійснюють обмін IPv6-трафіком, підключились 34 компанії, зокрема, «Адамант», «Голден Телеком», «Датагруп», «Колокол», «Київстар», «Мірохост», МТС, «ТОП НЕТ», «УарНет».

 

27-28 травня 2011 року

У Судаку відбулась 12-та конференції ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку». Конференція зібрала  рекордну кількість учасників - понад 160 представників ІКТ-компаній, органів державної влади, засобів масової інформації тощо.

В рамках першого дня роботи заходу відбулись два круглих столи. Під час роботи круглого столу «Інструменти електронної економіки та електронного уряду як базові складові формування інформаційного суспільства» обговорювались питання державного регулювання ринку телекомунікацій, розглядалась доцільність визначення послуги доступу до Інтернет як універсальної послуги. Такі теми піднімав у своєму виступі Ігор СИРОТЕНКО, член НКРЗ.

Щодо необхідності вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері захисту персональних даних йшла мова у виступі Ігоря ЖИЛЯЄВА, заступника завідуючого секретаріату Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти. Він зупинився на основних проблемах в цій царині й запросив експертів ІнАУ долучитись до розробки коментарів до Закону України «Про захист персональних даних».

Заступник голови Правління ІнАУ Олександр ОЛЬШАНСКИЙ розповів про  законопроект № 6086 «Про електронну комерцію» й навів новації, які закладені у ньому. Зокрема, у документі, участь у розробці якого приймали члени Правління ІнАУ, введені поняття «електронна комерція», «електронний товар», «послуга проміжного характеру у інформаційній сфері». «Прийняття цього законопроекту вкрай необхідно для подальшого розвитку електронної комерції в Україні»,  - впевнений О. Ольшанський.

Учасники конференції жваво обговорювали перспективи розвитку українського адресного простору. Зокрема, член Правління ІнАУ Іван ПЄТУХОВ окреслив важку ситуацію, яка склалась навколо УСІЦ, робота якого тривалий час заблокована. На його погляд майбутнє  - за спільним управлінням адресного простору на партнерських засадах.

У своєму виступі О. Ольшанський зауважив, що компанії «Хостмайстер» необхідно змінити модель прийняття рішень. «Проте малоймовірно, що це станеться. Більш за все, для того, щоб кардинально змінити ситуацію необхідно, щоб на цьому ринку у компанії «Хостмайстер» з’явився конкурент», - впевнений він.

Технічним питанням присвятили свої виступи, зокрема, Дмитро КОХМАНЮК, адміністратор домену .UA, Сергій ПОЛІЩУК, технічний адміністратор ДП «UA-IX». У своїх виступах вони  зупинились на нюансах переходу на новий протокол IPv6.

Під час роботи круглого столу «Завдання вітчизняної галузі телекомунікацій з урахуванням європейського досвіду» член Правління ІнАУ Іван ПЄТУХОВ відзначив, що ідеально було б передати частину функцій держави, зокрема, на ринку надання послуг доступу до Інтернет ІнАУ або ввести у склад регулятора представника від професійних організацій та асоціацій, які працюють на цьому ринку.

Щодо необхідності негайного впорядкування ринку доступу до інфраструктурних елементів телекомунікацій йшла мова у виступі члена Правління ІнАУ Дмитра ГРИЩУКА.

Значний інтерес учасників конференції викликали доповіді представників правоохоронних органів, які представили результати протидії злочинним проявам із використанням комп’ютерних технологій; обговорювали аспекти протидії кіберзлочинності тощо.

У своїй доповіді старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Олександр МАМУНЯ приділив увагу законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (№ 6523 від 15.06.2010 р.). Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА підкреслила, що ІнАУ не підтримує відповідний законопроект. Зокрема, Асоціація виступає проти введення на законодавчому рівні солідарної відповідальності оператора/провайдера телекомунікацій із утримувачем його послуг, у випадку доведення вини останнього у правопорушенні, пов’язаного із використанням авторських прав.

 

17 травня 2011 року

Відбувся семінар в рамках заходу «Майстерня IPv6», організаторами якого виступили Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та компанія «Хостмайстер». Мета його проведення – стимулювання вітчизнянихкомпаній до переходу на нову версію інтернет-протоколу та пошук оптимальних шляхів для його здійснення.

Учасники семінару виділили основні проблеми переходу, зокрема: відсутність програмного забезпечення (ПЗ) та обладнання, яке підтримує  IPv6. На думку Сергія ПОЛІЩУКА, технічного адміністратора ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) доки не має масового попиту на відповідні рішення, не буде масового виробництва необхідного ПЗ та обладнанняВкрай важливими питаннями є відсутність досвіду побудови нових мереж та питання у сфері безпеки.

Уже два роки поспіль UA-IX надає своїм учасникам доступ до обміну IPv6-трафіком у повному обсязі. За останній рік удвічі зросла кількість активних учасників UA-IX, які використовують IPv6, й активність постійно зростає.

 

16 травня 2011 року

За підсумками квітня 2011 року визначено перелік ТОП-25 доменів, які відвідували вітчизняні користувачі у звітному періоді. Трійка доменів-лідерів за середньодобово часткою виглядає наступним чином: google 57%, vkontakte 52% та mail.ru 42%. Перші позицій рейтингу із найвищим показником за охватом посіли домени: google 85%, mail.ru 78% та vkontakte 77%.

 

15 травня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України компанія «Даталайн» стала дійсним членом Асоціації. Компанія «Даталайн» спеціалізується в області системної інтеграції та впровадженні цифрових систем зв’язку. Основні напрямки діяльності – створення корпоративних інформаційно-комунікаційних систем, систем моніторингу та контролю мереж. «Даталайн» надає послуги доступу до Мережі,IP-телефонії, відеоконференцзв’язку, передачі даних по супутниковим каналам зв’язку та надає широкий спектр супутніх сервісів.

ТОВ "Даталайн" є участником ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX).

 

28 квітня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України громадська організація «Вікімедіа Україна» стала асоційованим членом ІнАУ. Юрій Пероганич, член правління і виконавчий директор «Вікімедіа Україна» вважає, що членство в ІнАУ дозволить організації брати участь у формулюванні державної політики стосовно Інтернету та поширенні вільних знань (free content), тісніше спілкуватися з людьми, які визначають розвиток Інтернету в Україні й мати доступ до наявної в ІнАУ аналітичної інформації про аудиторію українського Інтернету.

 

21 квітня 2011 року

ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми та перспективи».

Наскрізною темою заходу стало обговорення учасниками переваг та перспектив впровадження саморегулюючих механізмів в інформаційній сфері, зокрема, що стосується діяльності інтернет-ЗМІ.Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко підкреслив, що Інтернет в Україні сьогодні є територією свободи, і висловив побажання, аби такий стан справ у мережі залишався і надалі.

Вітаючи у часників круглого столу Голова правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА відзначила, що майбутнє України неможливе без розбудови в ній інформаційного суспільства. «Сьогодні ми всі є свідками бурхливого розвитку вітчизняного інформаційного простору, який щодня змінюється на наших очах. Розвиток нових технічних можливостей, впровадження ІКТ призвели до появи нових медіа, де читач стає не лише споживачем інформації, але отримав можливість стати активним виробником та розповсюджувачем контенту».

Під час круглого столу представники медіа-інтернет-спільноти вперше виступили зі спільною заявою щодо початку діяльності Інформаційної ініціативи з питань захисту свободи слову – саморегулюючого органу, створеного за ініціативою Інтернет Асоціації України, Української Асоціації видавців періодичної преси, Незалежної асоціації телерадіомовників, Академії Української преси, Інституту  масової інформації та Східноєвропейського Інституту проблем медіа. Про це заявила у своєму виступі Елліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, видавець. Вона підкреслила, що представники двох великих асоціацій, незалежні організації та громадські інститути об’єднали зусилля й підписали Меморандум Інформаційної ініціативи з метою протидії будь-яким можливим незаконним спробам обмежити свободу слова в Інтернеті.

Її виступ підтримала Вікторія Сюмар, Виконавчий директор Інституту Масової інформації, учасник Інформаційної ініціативи: «Підтримавши пропозиції кількох інтернет-видань, зокрема «Телекритики» та «Української правди», об’єднавши зусилля із представниками медіа-інтернет-спільноти в рамках незалежної Інформаційної ініціативи, ми започаткували створення проекту добровільної реєстрації інтернет-ЗМІ. Впевнена, що саме такий підхід допоможе інтернет-ЗМІ, які приєднаються до нього, запровадити єдині стандарти, їх дотримуватись та спільними зусиллями відслідковувати за їх дотриманням. Це і є саморегуляція».

 

14 квітня 2011 року

Відбувся захоплюючий Турнір ІнАУ та UA-IХ по боулінгу. Представники ІКТ-ринку –члени Інтернет Асоціації України та ДП «Українська мережа обміну трафіком», органів державної влади – стали головними героями та активними учасниками цього спортивного дійства.  Кращі з кращих здобули перемогу у Турнірі по боулінгу в номінаціях:

«Краща команда Турніру по боулінгу».

За підсумками гри кращою стала команда, до якої увійшли Сергій ПЕРШИН (UA-IХ), Анатолій СОЛОШЕНКО («Ай Ті Сістемз»), Леонід ТАРСИС, («Колокол») та Петро ЯЦУК, НКРЗ.

Переможцями у номінації «Кращий гравець Турніру по боулінгу» за індивідуальним підрахунком стали:

  • 1 почесне місце посів Леонід ТАРСИС, «Колокол»,
  • 2 почесне місце – Ігор ЖУРАВЛЬОВ, «Гігатранс», 
  • 3 почесне місце - Олексій БУРСУК, «Релком».

У номінації «Найгучніший вболівальник» перемогла Євгенія ГРОШЕВА («Київські оптичні мережі»).

 

13 квітня 2011 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами  представлена нова інформація про хід дослідження української інтернет-аудиторії. Виконавець проекту – дослідницька компанія InMind –представила дані установчого дослідження, яке супроводжувалось розширенням поточної панелі щодо вимірювання медіа-переваг інтернет-користувачів України. Кількість респондентів  – 15 000.

За його підсумками, було встановлено, що чисельність українські у віці від 15 років та старше, які використовують Інтернет не менше одного разу у місяць, зросла до 35% (порівняно із 33% станом напри кінець 2010 року). Це становить 13,9 млн користувачів, із них 89,7 % користуються підключення у дома і/чи на роботі та операційними системами Windows, що представляє генеральну сукупність цього панельного дослідження.

 

11 квітня 2011 року

ІнАУ та УСПП провели круглий стіл «Формування ефективних механізмів регулювання телерадіоінформаційної сфери України». Захід відбувся за підтримки Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) та Української Асоціації Операторів зв'язку «Телас».

Президент УСПП Анатолій Кінах зазначив, що невиконання Україною своїх зобов‘язань в рамках угоди «Женева 2006» (щодо переходу європейських країн до 2015 року на розгорнуту систему цифрового телерадіомовлення) загрожує нашій державі серйозними штрафними санкціями та зачіпає нашу національну безпеку.

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова наголосила на тенденції створення у провідних країнах світу конвергентних регуляторних органів, які комплексно виконують регуляторну функцію на ринках телекомунікацій та телерадіомовлення. Ця тенденція є відображенням процесу конвергенції технологій. Задля  створення умов рівноправної конкуренції, високого рівня захисту прав власника й інвестора в Україні необхідно створити єдиний регуляторний орган з питань організації та розвитку телерадіомовлення і внести відповідні зміни у вітчизняне законодавство. 

Підсумком круглого столу став пакет пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері телерадіомовлення, який буде спрямовано Президенту України, уряду та парламенту. Ці пропозиції передусім стосуються необхідності створення єдиного регуляторного органу з питань організації та розвитку телерадіомовлення, внесення відповідних змін до Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про радіочастотний ресурс України».

 

7 квітня 2011 року

Представники ІнАУ взяли участь у нараді Урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності М. Бродского. Тема наради – обговорення проблемних питань підприємницької діяльності.

В доповіді М. Бродський приділив увагу основним зусиллям уряду щодо дерегуляції підприємницької діяльності й підтвердив взяти курс країни на ліквідацію або скорочення чисельності підприємств у сфері надання адміністративних послуг. За його словами, найближчим часом (протягом кількох тижнів) будуть ліквідовані майже всі підприємства, які надають адміністративні послуги на урядовому рівні. Потім аналогічний підхід буде впроваджено на місцевому рівні. Крім того, М. Бродський запевнив, що країну очікує відміна або суттєве скорочення використання обов‘язкових голограм; суттєве скорочення кількості регуляторних актів; спрощення митних процедур тощо.

5 квітня 2011 року

З метою сприяння широкому використанню інтернет-технологій, сучасних досягнень ІКТ-індустрії в навчальному процесі закладів освіти та покрашення якості освіти в сфері ІКТ в ІнАУ створено новий комітет – Комітет з питань освіти в сфері ІКТ.

Серед завдань Комітету – розробка показників оцінки якості освіти у сфері ІКТ та показників оцінки якості ІКТ-кадрів. В рамках Комітету планується проводити аналіз законодавчих та нормативних актів, які мають вплив на розвиток освіти у сфері ІКТ, та розробити пропозиції щодо цих документів. В результаті роботи Комітету будуть напрацьовані рекомендацій для членів Асоціації щодо співпраці з усіма зацікавленими організаціями для покрашення якості освіти в сфері ІКТ.

 

31 березня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ дійсними членами Асоціації стали компанії «Гігатранс», «Ланет Нетворк», «НетАссіст» та MIIT.

«Понад 10-и років ІнАУ стоїть на варті процесів, які відбуваються в ІКТ-сфері й досягла значних успіхів в забезпечені конструктивного діалогу учасників ринку із представниками органів державної влади, у питаннях  захисту законних інтересів членів ІнАУ, наданні їм консультативної та юридичної підтримки. Його учасники все частіше усвідомлюють необхідність у консолідації при вирішенні питань, які сприяють розвитку всієї ІКТ-галузі. Саме з цією метою до ІнАУ вступають компанії», - сказала Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА.

 

29 березня 2011 року

Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова увійшла до складу науково-експертної ради при НКРЗ.

До сфери повноважень науково-експертної ради при НКРЗ має дорадчі функції та роль інтелектуального осередку при підготовці важливих питань регулювання в галузі зв’язку. 
Експерти та науковці, що залучені до роботи у НТР при НКРЗ, працюватимуть над впровадженням соціально-економічних реформ у галузь зв’язку.

 

25 березня 2011 року

Інтернет Асоціації України (ІнАУ) - національний експерт WSA-2011 від України – визначила інтернет-проекти, які у поточному році візьмуть участь у здобутті премії World Summit Award. Усі заявки, які надійшли до Асоціації, були опрацьовані на відповідність критеріям та умовам конкурсу WSA. Виконуючи свою місію,  ІнАУ визначила претендентів на здобуття премії WSA та подала наступні проекти від України до розгляду міжнародного журі конкурсу:

Веб-портал Запорізької гімназії № 107 - http://www.planeta107.zp.ua (категорія  e-Learning & Education) – це шкільний сайт, який став майданчиком для спілкування, обміну думками учнів, їхніх батьків та учителів, маленькою віртуальною планетою у просторах Мережі. У лютому 2011 року веб-сайт гімназії посів I-е місце на всеукраїнському конкурсі «Веб-сайт – обличчя успіху» як кращий інформаційний сайт навчального закладу. 

Проект  http://www.trademark.biz.ua (категорія - e-Government & Institutions) надає сервіс для перевірки у розширеній базі даних, яка є власною розробкою, інформації щодо наявності зареєстрованих чи незареєстрованих торгових знаків перед поданням документів на реєстрацію. Система пошуку дозволяє здійснювати перевірку за різними критеріями (за ключовим словом, датою видачі, номером тощо).

Інтернет-сервіс  http://www.podorozhniki.com (е-Health & Environment) призначений для знаходження інформації про попутчиків для здійснення одноразових чи регулярних поїздок у різних напрямах. Сервіс дозволяє оптимізувати використання особистого та громадського транспорту, скоротити витрати на поїздки, знизити транспортне навантаження на дорогах.

Основна ідея проекту http://zond.biz, який обрано у номінації e-Business & Commerce, полягає у наданні власникам веб-ресурсів повної інформації стосовно дій користувачів на їхньому сайті. Сервіс відео-спостереження дозволяє дізнатись про активність користувачів сайту з метою вивчення ефективності розміщення на веб-сайті всіх його елементів.

Проект http://toneto.net (категорія - e-Culture & Heritage) - це сайт відгуків про товари, послуги, компанії та людей, який почав працювати із середини 2009 року й зібрав понад 10 000 відгуків споживачів різних товарів та послуг.

 

18 березня 2011 року

Відбулось засідання Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами, на якому була представлена нова інформація по дослідженням української аудиторії інтернет-користувачів за підсумками лютого 2011 року.

Крім того, представлені рейтинги популярних вітчизняних ресурсів за період 1-28 лютого 2011 року.

 

11 березня 2011 року

Представники престижного Міжнародного конкурсу World Summit Award обрали ІнАУ національним експертом WSA Expert від України. Завдяки цьому вітчизняні інтернет-проекти у поточному році змогли взяти участь у здобутті премії WSA-2011.

Премія Всесвітнього Саміту (The World Summit Award) – це глобальний конкурс з відбору найкращих інтернет-проектів. Мета WSA – проілюструвати внесок нових медіа у розвиток інформаційного суспільства, привернути увагу суспільства до креативних контент-проектів в Інтернеті, які допомагають популяризувати високоякісні мультимедійні продукти.

 

24 лютого 2011 року

Відбулось перше засідання нового складу Правління Інтернет Асоціації України, обраний рішенням XII З’їзду ІнАУ.  На засіданні обрали Голову та заступника Голови Асоціації.

Головою Правління ІнАУ одноголосно обрали Тетяну Попову, заступником Голови - Олександра Ольшанського.

 

22 лютого 2011 року

Представники ІнАУ взяли участь у Круглому столі, присвяченому виконанню недійних пунктів резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи та Європарламенту щодо України.

На заході обговорювались питання стосовно загального стану справ щодо ЗМІ в світлі останніх резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та Європейського парламенту. Йдеться про Резолюцію 1755 від 5.10.2010 р. ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні», де акцентована увага на те, що «втручання державних органів, зокрема правоохоронних органів та служби безпеки, в роботу журналістів та медіа-організацій є несумісним з демократичним суспільством», та міститься заклик до органів влади України провести вичерпне розслідування всіх повідомлень про порушення прав і свобод та виправити виявленні порушення. Також у ході Круглого столу згадувалась Резолюція щодо України від 25.11.2010 р. Європейського парламенту, в якій висловлений заклик до української влади утримуватися від будь-яких спроб контролювати (прямо чи опосередковано) зміст повідомлень в українських ЗМІ; наголошується на нагальній необхідності реформувати законодавство, що регулює ЗМІ.

Учасники Круглого столу обговорили конкретні кроки з забезпечення дотримання демократичних стандартів в українських медіа - плюралізму, унеможливлення контролю за змістом новин, гарантії безпеки журналістів тощо.

 

21 лютого 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ ДП «Науково–телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» «Інституту фізики та конденсованих систем НАН України (УАРНЕТ)» перейшло із асоційованих у дійсні члени Асоціації.

ДП НТЦ « УАРНЕТ» - забезпечує весь спектр послуг доступу до мережі Інтернет. Має власну магістральну мережу передачі даних на основі волоконно-оптичних технологій та зовнішні канали доступу до глобальних інформаційних мереж.

 

18 лютого 2011 року

ІнАУ провела щорічний Конгрес «Україна на шляху до  інформаційного суспільства». В цьому році  співорганізаторами Конгресу виступили ще дві організації. ІнАУ активно допомагало найбільше вітчизняне громадське об'єднання представників усіх галузей та форм власності народного господарства - Український союз промисловців та підприємців (УСПП). Крім того, вперше в такій в ролі виступила державна установа - Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації.

Уже другий рік поспіль активну участь у роботі заходу взяли представники міжнародних організацій: у 2011 році - ICANN, EURALO, МГО «Європейська медіа платформа», МО «Разом проти кіберзлочинності». Загалом захід зібрав понад 120 представників влади, бізнесу, громадських й професійних організацій та об’єднань.

Учасники VII Конгресу обговорили питання оптимізації системи державного управління, визначили завдання для реалізації «електронного урядування» як важливої складової на шляху розвитку інформаційного суспільства в Україні. Наскрізні теми виступів: огляд проблем в інформаційній сфері, пошук інструментів для ефективної співпраці влади, бізнесу та громадськості задля подальшого розвитку ІКТ-сфери.

Конгрес ІнАУ відкрила Голова Правління Тетяна Попова. У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що 2011 рік на вищому державному рівні оголошено Роком освіти та інформаційного суспільства в Україні. «Проте, нажаль, у відповідному Указі Президента не визначено перелік заходів щодо розбудови інформаційного суспільства. Тому ми спільними зусиллями повинні наповнити його реальним змістом», - відзначила Т. Попова.

Під час роботи VII Конгресу ІнАУ учасники ІКТ-ринку відмічали необхідність розробки чітких процедур прийняття рішень та створення органу, який здійснюватиме реальні кроки стосовно подальшого розвитку домену .UA; необхідність розробки Правил реєстрації доменів та процедури їх зміни у разі необхідності. Під завершення заходу розгорнулась гостра дискусія щодо наслідків впровадження Закону України «Про захист персональним даних». Так, представники ринку наголошували, що недостатньо чітко виписані формулювання у відповідному законі призвели до того, що компанія «Хостмайстер» закрила публічний доступ до інформації про фізичні особи, яка містилась у записах nick-handle. Таким чином, Україна стала першою країною у світі, у який інформація про власників доменів стала анонімною.

У рамках Конгресу, відбувся XII З’їзд ІнАУ. На з'їзді були схвалені результати роботи Правління в 2010 році, визначені основні напрямки роботи ІнАУ на 2011 рік. До основних напрямків діяльності Правління ІнАУ на 2011 рік були визначені, зокрема:

  • захист інтересів членів ІнАУ та інших учасників вітчизняного ринку ІТ в справі протидії впровадженню незаконних податків та зборів (у тому числі, які введені Податковим кодексом), незаконним перевіркам, недопущенню порушень умов економічної конкуренції, щодо запобігання необґрунтованим преференціям учасникам ринку при формуванні фонду універсальних послуг тощо.Провести детальний аналіз Податкового кодексу України з метою стимулювання розвитку ІКТ;
  • ревізія правил Української мережі обміну трафіком UA-IX з урахуванням побажань її учасників;
  • розробка пропозицій до законопроекту «Про електронну комерцію», участь у законотворчості у сфері електронної комерції, електронного цифрового підпису, електронного документообігу, захисту персональних даних;
  • створення Клубу якості інтернет-послуг на ринку надання послуг доступу до Інтернету та Комітету з освіти в сфері ІКТ.

На XII з’їзді було обрано новий склад Правління ІнАУ на 2011 рік. До нього увійшли: Тетяна Попова ("Альфа Каунтер"), Олександр  Ольшанський ("Інтернет Інвест"), Борис Борисов ("Колокол"),Дмитро Грищук ("Індастріал Медіа Нетворк"), Михайло Коміссарук ("Укрнет"), Вікторія Кравченко ("Топ Нет"), Олександр Кульчицький ("Телесистеми України"), Іван Пєтухов ("Адамант"),Олександр Федієнко ("ІМК"), Андрій  Нагорнюк  ("В.О.К.С.") та Олексій Тітов (WebMoney Transfer).

 

17 лютого 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ «Інститут математики і системного аналізу» став асоційованим членом ІнАУ. Сфера діяльності компанії – розробка програмного забезпечення.

Крім того, компанія «Кримтел» перейшла із асоційованих у дійсні члени ІнАУ.

 

14 лютого 2011 року

Суттєво зменшились тарифи за користування послугами  ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX). Так, вартість оплати за перший місяць отримання послуг UA-IX не залежатиме від швидкості на інтерфейсі - 10 Гбіт/с чи 1 Гбіт/с (оптичним портом).

Вартість оплати за перший місяць отримання послуг UA-IX зменшилась у 1,5 рази й становить 11 275 грн. (оптичним портом швидкістю на інтерфейсі 10 Гбіт/c). При включенні оптичним портом швидкістю на інтерфейсі  1 Гбіт/с - вартість зменшилася на 1 000 грн. При цьому розмір щомісячної оплати за користування послугами UA-IX залишився незмінним.

Для дійсних членів ІнАУ діють пільгові тарифи за користування послугами UA-IX.

 

9 лютого 2011 року

На засідання Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами представлена інформація про хід досліджень української інтернет-аудиторії. Виконавець проекту – компанія InMind продемонструвала нову програмну оболонку для представлення та обробки матеріалів досліджень із можливістю аналізу за всіма необхідними медіа-показниками не тільки сайтів, але й рекламних пакетів, якими користується недійний ринок.

Новими членами Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами стали: генеральний директор «Mail.ru в Україні» Олена Вірко та директор із стратегічного планування та досліджень  - «МедіаКіт» ДмитроМальков.

Крім того, були презентовані рейтинги популярних ресурсів за період 1-31 січня 2011 р.
 

 

27 січня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України компанії «Ведекон» та «Крелком»  стали дійсними членами Асоціації.

 

26 січня 2011 року

Відбулась прес-конференція на тему: «Захист персональних даних. Чому підприємці вимагають змінити закон?!», організована представниками понад 20-ти галузевих об'єднань України.

Під час прес-конференції Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова зауважила: «Створення незалежного законодавчого та інституційного механізму у сфері захисту персональних даних є однією із ключових вимог до України у рамках  визначеного курсу до євпроінтеграції. Однак я звертаю Вашу увагу на те, що Закон України «Про захист персональних даних» є рамковим й для його реалізації вкрай необхідно розробити низку нормативних документів, які повинні чітко визначити яким чином він буде застосовуватись. Для захисту інтересів членів Асоціації, ІнАУ відправила Лист до Мін’юсту із проханням надати роз’яснення  стосовно практичного виконання положень Закону України "Про захист персональних даних"  й сподіваємось найближчим часом отримати відповідь».

Учасники заходу були одностайні у важливості прийняття Закону України «Про захист персональних даних», але висловлювали побоювання щодо недосконалості документу.

 

19 січня 2011 року

ІнАУ опублікувала рейтинг ТОП-25 доменів за результатами грудня 2010 року. Виконавець досліджень  - компанія InMind.

До п’ятірки рейтингу доменів із найвищим показником середньодобової частки (%) посіли: google (64.58 %), vkontakte (56.82 %), mail.ru (49.16%), yandex (37.96%), odnoklassniki (26.40%). Верхівку рейтингу ТОП 25 – домени із найвищим показником охвату посіли: Google (84.71%), mail.ru (80.87%), vkontakte (76.96%), yandex (73.47%), youtube.com (65.72%). Повна версія ТОП-25 за грудень 2010 року див. на сайті ІнАУ.