Історія ІнАУ - рік 2017

28 грудня 2017 року

ІнАУ виступає проти чергового «покращення» від уряду.

Після нещодавньої «допомоги» бізнесу в частині спрощення вилучення серверів, уряд готує нове «покращення», де зміст протилежний декларованій меті.

Йдеться про проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню”, який підготувало МЕРТ. Детальніше тут.

 

22 грудня 2017 року

Інтернет Асоціації України виповнюється 17 років.

День народження ІнАУ – свято всієї української інтернет-спільноти. Асоціація вітає з цим святом, а також з прийдешніми різдвяними та новорічними святами українську інтернет-спільноту, суб’єктів господарювання в сфері ІКТ, урядовців, науковців, освітян, представників громадських господарських об’єднань: всіх тих, хто всі ці роки разом з ІнАУ працює на розвиток українського сегменту мережі Інтернет!

 

21 грудня 2017 року

Інтернет Асоціація України пропонує розширити пакет програм ТБ в рамках універсальної програмної послуги. Детальніше тут.

 

19 грудня 2017 року

Інтернет Асоціація України за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, забезпеченню прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації проводить VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти. Ознайомитись з інформацією тут.

 

12 грудня 2017 року

Інтернет Асоціація України виступає проти чергової спроби блокування доступу до Інтернет – ресурсів.

ІнАУ вчергове нагадує законодавцям, що коректне обмеження доступу до Інтернет-контенту (блокування Інтернет-контенту провайдерами доступу) без блокування також інших ресурсів (оверблокінгу), технічно неможливе. Детальніше тут.

 

11 грудня 2017 року

ІнАУ звертається до СБУ з запитом щодо правомірності рекомендацій про блокування доступу до переліку Інтернет – ресурсів. Детальніше тут.

 

05 грудня 2017 року

Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет – реклами оголошує дані досліджень інтернет-аудиторії України та рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за листопад 2017 року.

 

30 листопада 2017 року

ІнАУ повторно звертається до ДССЗЗІ з запитом на надання інформації щодо КСЗІ для провайдерів. Детальніше тут.

 

21 листопада 2017 року

ІнАУ звертається до ВРУ з проханням виправити помилку щодо законопроекту про посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж. Детальніше тут.

 

20 листопада 2017 року

ІнАУ закликає Президента ветувати закон про «покращення» для бізнесу. Детальніше тут.

 

15 листопада 2017 року

Правління Інтернет Асоціації України сформувало позицію щодо блокування інтернет-контенту. Ознайомитись тут.

 

14 листопада 2017 року

Відбулась чергова зустріч представників ІнАУ з делегацією експертів Офісу Ради Європи в рамках проекту ініціативи ЄС «Східне партнерство «CyberCrime@ЕАР III».

Обговорили питання співробітництва між державним та приватним секторами у сфері боротьби із кіберзлочинністю. Детальніше тут.

 

14 листопада 2017 року

Урядовий ЗП 7275: не треба такого покращення!

Відбулась зустріч Прем’єр-міністра України з представниками бізнесу з обговорення урядового законопроекту щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес. Детальніше тут.

 

09 листопада 2017 року

ІнАУ отримала відповідь СБУ щодо критичної ситуації, яка склалася через пошкодження кабельних телемереж на мостових переходах та інших об’єктах інфраструктури. Детальніше тут.

 

09 листопада 2017 року

ІнАУ направила до ВРУ лист з проханням надати роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж", а саме чи включають податок на додану вартість (ПДВ) граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, зазначені в п.п. 1-5 частини сьомої статті 17 Закону про доступ. Детальніше тут.

 

07 листопада 2017 року

Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет – реклами оголошує дані досліджень інтернет-аудиторії України та рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за жовтень 2017 року.

 

02 листопада 2017 року

Засновники ДЕК – АППК, ІнАУ, LEKA – проводять 4 секції щодо головного на вітчизняному ринку телеком & медіа. Будуймо комфортну країну разом! Детальніше тут.

 

26 жовтня 2017 року.

ІнАУ у відповідь на вимогу АМКУ на основі загальнодоступних джерел надала дані щодо зростання складових тарифу на послуги доступу до Інтернету впродовж 2016 - 2017 рр. Детальніше тут.

 

23 жовтня 2017 року

Відбувся «круглий стіл» на тему: «Обговорення проблем розвитку конкурентного середовища на ринку телекомунікаційних послуг у Київському регіоні».

АМКУ рекомендує обленерго до прийняття методик встановлювати ціни за доступ до інфраструктури обленерго на рівні, не вищому, аніж встановлений Законом про доступ. Детальніше тут.

 

11 жовтня 2017 року

Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет – реклами оголошує дані досліджень інтернет-аудиторії України та рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за вересень 2017 року.

 

02 жовтня 2017 року

Завершила роботу найбільша конференція галузі телекомунікацій УКОЗ – 2017. З підсумками та матеріалами можна ознайомитись тут.

 

19 вересня 2017 року

ІнАУ направила пропозиції та зауваження до проекту постанови КМУ «Про реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Детальніше тут.

 

14 вересня 2017 року

ІнАУ отримала від Комітету з питань інформатизації та зв'язку ВРУ офіційне роз'яснення щодо окремих положень Закону «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Детальніше тут.

 

08 вересня 2017 року

Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет – реклами оголошує дані досліджень інтернет-аудиторії України та рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за серпень 2017 року.

 

08 вересня 2017 року

ІнАУ вважає незаконною вимогу відповідності СЗУ для операторів, які надають послуги державним організаціям та аргументовано просить Прем’єр-міністра не допустити порушення чинного законодавства та обмеження прав та законних інтересів громадян України і суб’єктів господарювання галузі телекомунікацій при здійсненні заходів відповідно до Указу Президента України №254/2017. Детальніше тут.

 

07 вересня 2017 року

Представники Інтернет Асоціації України та експерти Ради Європи обговорили співробітництво між державним та приватним секторами у сфері боротьби із кіберзлочинністю. Детальніше тут.

 

30 серпня 2017 року

ІнАУ отримала відповідь профільної наукової установи при МЕРТ – «Інституту метрології вимірювальних і управляючих систем» (ДП НДІ «Система» щодо визначення кодів послуг для податкових накладних для підприємств сфери телекомунікацій. Детальніше тут. 

 

24 серпня 2017 року

Голова Правління ІнАУ Федієнко О.П. звернувся до IT-спільноти з привітанням на честь 26-ї річниці незалежності України. Текст привітання опубліковано тут.

 

19 серпня 2017 року

ІнАУ запросила учасніків телеком-ринку України прийняти у часть в щорічній конференції операторів зв'язку УКОЗ. Детальніше тут.

 

16 серпня 2017 року

ІнАУ отримала листа від Національної поліції України у відповідь на своє звернення від 10.07.2017р. стосовно захисту інтересів учасників ринку телекомунікацій у вирішенні проблеми вандалізму, псування, викрадення телекомунікаційного обладнання та кабельної інфраструктури тощо. Детальніше тут.

 

11 серпня 2017 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами оголошені дані настановних досліджень інтернет-аудиторії України за підсумками 2-го кварталу 2017 р. Детальніше тут.

 

11 серпня 2017 року

Інтернет Асоціація України публікує рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за липень 2017 р. Детальніше тут.

 

09 серпня 2017 року

На сайті ІнАУ в розділі «Проекти» створено Реєстр викраденого телекомунікаційного обладнання. Детальніше тут.

 

07 серпня 2017 року

ІнАУ направила Лист № 138 від 07.08.2017 Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України щодо вжиття заходів із застосування Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Детальніше тут.

 

04 серпня 2017 року

ІнАУ завершила дослідження ринку Інтернет-реклами у І півріччі 2017 року. Публікація звіту за посиланням.

 

28 липня 2017 року

  ІнАУ звернулася з Відкритим листом до суб’єктів доменного ринку України  у відповідь на лист СБУ вих.№30/3/4-8236Н1 від 13.06.2017 щодо проведення роз'яснювальної роботи з реєстраторами доменних імен про обмеження використання російських поштових сервісів при реєстрації та керуванні доменними іменами і містить ряд роз’яснень, рекомендацій та пропозицій. Детальніше тут.

 

26 липня 2017 року

ІнАУ направила листа до КМДА з метою врегулювання проблемних питань, які мають місце у операторів, провайдерів телекомунікацій при розміщенні телекомунікаційних мереж з використанням інфраструктури КП «Київміськсвітло». Детальніше тут.

 

26 липня 2017 року

ІнАУ публікує дані дослідження ринку Інтернет-реклами у І півріччі 2017 року. Детальніше тут.

 

25 липня 2017 року

ІнАУ направила листа до профільних комітетів ВР щодо законопроекту 6754 від 17.07.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» та деяких законодавчих актів України щодо заходів детінізації діяльності суб'єктів електронної комерції» з пропозицією парламентським комітетам законопроект № 6754 від 17.07.2017 не погоджувати. Детальніше тут.

 

18 липня 2017 року

В офісі ІнАУ відбулась зустріч членів Правління Асоціації з експертом Google по праву інтелектуальної власності Седриком Манарою (Cédric Manara), та з представниками офісу Google в Україні. детальніше тут

 

13 липня 2017 року

ІнАУ направила відкритого листа до Верховної Ради щодо цих законодавчих новацій: Відкритий лист №128 від 13.07.2017р. ВРУ щодо загроз національній безпеці України, які несуть проекти Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Детальніше тут.

 

11 липня 2017 року

ІнАУ направила пропозиції 4-м державним органам щодо протидії пошкодженням мереж на мостових переходах. Детальніше тут.

 

07 липня 2017 року 

ІнАУ направила листа до ДФС: Лист №119 від 07.07.2017р. В.о.Голови Державної фіскальної служби України Продану М.В. щодо звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення податкового законодавства України із закликом не застосовувати штрафні санкції за затримку звітності внаслідок кібератак. Детальніше тут.

 

07 липня 2017 року

ІнАУ публікує рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за червень 2017 р. Детальніше тут.

 

07 липня 2017 року

ІнАУ публікує дані дослідження Інтернет-аудиторії в червні 2017 року, а саме ТОП-25 сайтів, які відвідують українські Інтернет-користувачі протягом липня.

Детальніше тут

 

23 червня 2017 року

Пропозиції учасників конференції ДЕК-2017 направлені у відповідні державні органи.

За підсумками конференції ДЕК-2017, яка відбулася 7-10 червня в Одесі, підготовлено та погоджено Комюніке і на його основі підготовлені і направлені листи з пропозиціями учасників конференції до відповідних держорганів, детальніше тут.

 

23 червня 2017 року

ИнАУ предложила поместить статью о противодействии повреждениям телеком-сетей в раздел УК, посвященный преступлениям против основ нацбезопасности, подробнее здесь.

 

22 червня 2017 року

ІнАУ виступає проти диктаторських підходів у вирішенні безпекових питань в інформаційній сфері.

Інтернет Асоціація України з великим занепокоєнням сприйняла інформацію на офіційному сайті партії "Блок Петра Порошенка" про те, що найближчим часом буде поданий законопроект, який змусить провайдерів встановити додаткове обладнання для оперативного відключення тих сайтів, які не відповідають законам України, детальніше тут.

 

21 червня 2017 року

ІнАУ вимагає відмінити рішення МІП про формування і передачу в СБУ переліку сайтів для блокування.

ІнАУ направила листа до Мінінформполітики (МІП): Лист №101 від 21.06.2017р. Заступнику Міністра інформаційної політики України щодо списку ресурсів мережі Інтернет для можливого блокування.

Це реакція на публікацію на офіційному веб-сайті МІП інформації про те, що робоча група МІП передала до СБУ перелік сайтів, які містять інформацію, що має ознаки такої, що заборонена до розповсюдження нормами українського законодавства.

У листі ІнАУ зазначає, що рішення МІП, яке було прийняте без жодного обговорення із громадськістю, несе у собі організаційні та технічні проблеми. Зокрема, МІП не має жодного формального права блокування ресурсів у мережі Інтернет, так саме, як і СБУ, якій було передано цей список. З технічної точки зору таке рішення є створенням «міни» під критичну інфраструктуру України з кнопкою в руках агресора.

ІнАУ вимагає відмінити це рішення МІП про формування і передачу в СБУ переліку сайтів для блокування.

 

20 червня 2017 року

ІнАУ організувала проведення бізнес-тренінгу «Правила поведінки під час обшуку» для членів ІнАУ.
Бізнес-тренінг провела незалежна юридична компанія Arzinger, детальніше тут.

 

20 червня 2017 року

ІнАУ підписала Меморандум щодо захисту об’єктів інфраструктури телекомунікацій.

Представники ІнАУ взяли участь у виїзному засіданні Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку, який відбувся 16 червня 2017 року у м. Дніпро.

В ході засідання, у якому брали участь народні депутати України, представники профільних асоціацій, правоохоронних органів та органів місцевої влади розглядались питання крадіжок та пошкоджень телекомунікаційного обладнання як загрози для національної безпеки, а також питання щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо операцій з металобрухтом та посилення відповідальності за викрадення телекомунікаційного обладнання), реєстр. № 6454 від 16.05.2017.

За підсумками засідання був підписаний Меморандум про взаємодію і співпрацю між Комітетом ВР з питань інформатизації та зв’язку, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, власниками інфраструктури телекомунікацій, операторами та провайдерами телекомунікацій, галузевими об’єднаннями та громадськістю.

Сторони домовились ініціювати розробку проектів нормативно-правових актів з питань протидії крадіжкам та пошкодженням телекомунікаційного обладнання, забезпечення споживачів вільним і прозорим доступом до послуг телекомунікацій.

З боку ІнАУ Меморандум за дорученням Правління підписав голова Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій Анатолій Пятніков.

 

15 червня 2017 року

ИнАУ публикует данные исследований интернет-аудитории Украины за май 2017г. и рейтинг ТОП-100 новостных ресурсов общественно-политической тематики за май 2017.

 

07-10 червня 2017 року

В Одесі відбулась Перша міжнародна конференція «Дні електронних комунікацій», організаторами якої виступили Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК) і Латвійська асоціація електронних комунікацій. Учасниками Конференції стали понад 200 представників ринку телекомунікацій і медіа, профільних державних органів, а також експертів з країн Європейського союзу.

Детальніше - тут.

 

02 червня 2017 року

ІнАУ на конкретному прикладі провела аналіз порушень і перешкод стосовно реалізації норм Закону «Про доступ..», детальніше тут.

 

01 червня 2017 року

Голова Правління ІнАУ увійшов до складу Міжгалузевої ради з питань розвитку електронного урядування, детальніше тут.

 

31 травня 2017 року

ІнАУ провела прес-конференцію «Персональна кібербезпека у контексті нових загроз, які виникли на фоні блокування інтернет-контенту».

В ході заходу були розглянуті загрози використання VPN, законодавчі підстави блокування інтернет-ресурсів, досвід інших країн в питаннях блокування інтернет-контенту, а також апаратно-програмні рішення, необхідні для блокування інтернет-ресурсів.

 

30 травня 2017 року

ІнАУ пропонує імплементувати європейську Конвенцію про кіберзлочинність на основі напрацювань Ради Європи,  детальніше тут.

 

22 травня 2017 року

ІнАУ провела аналіз збитків споживачів і операторів в результаті викрадень та пошкоджень елементів телеком-мереж та шляхи виправлення ситуації.

 

19 травня 2017 року

Інтернет Асоціація України публікує рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за квітень 2017 р.

 

19 травня 2017 року

ІнАУ проаналізувала ситуацію щодо застосування Указу Президента України №133/2017 від 15.05.2017 року (щодо санкцій, в частині ринку телекомунікацій), детальніше тут.

 

17 травня 2017 року

ІнАУ провела брифінг щодо блокування веб-ресурсів відповідно до Указу Президента України №133/2017 від 15.05.2017 http://www.president.gov.ua/documents/1332017-21850

У брифінгу взяли участь Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко, член Правління ІнАУ Костянтин Жакун, Голова Комітету ІнАУ з питань освіти в сфері ІТ Іван Пєтухов, член Правління ІнАУ Максим Тульєв.

Веб-трансляцію брифінгу можна подивитися тут (здійснюється компанією «Адамант») або тут  (здійснюється компанією «НетАссіст»).

Фотогалерея – тут.

 

16 травня 2017 року

ІнАУ оголосила показники інтернет-аудиторії у квітні 2017 року, детальніше тут.

 

18 квітня 2017 року

ІнАУ створює реєстр викраденого телекомунікаційного обладнання.

Правління ІнАУ прийняло рішення створити на технічній базі Асоціації реєстр викраденого телекомунікаційного обладнання. Реєстр створить додатковий канал взаємодії операторів телекомунікацій з національною поліцією та має запобігти використанню викраденого обладнання іншими операторами. Наразі опрацьовується технічне завдання щодо створення реєстру.

 

13 квітня 2017 року

Інтернет Асоціація України публікує рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за березень 2017 р. та дані установчих досліджень інтернет-аудиторії  за 4-й квартал 2016р

 

12 квітня 2017 року

ІнАУ проаналізувала виконання Рекомендацій парламентських слухань «Реформи галузі ІКТ та розвиток інформаційного простору», які відбулись понад рік тому, 03.02.2016 р.

 

07 квітня 2017 року

ИнАУ провела очередной 24-й Съезд ИнАУ, на котором был принят ряд важных решений, подробнее здесь.

Головою Правління ІнАУ переобрано Олександра Федієнка. Заступником Голови Правління ІнАУ обрано Миколу Крилова.

 

06 квітня 2017 року

ІнАУ наполягає на неприпустимості запровадження процедур зупинення дії ліцензій у сфері телекомунікацій.

ІнАУ направила до профільних парламентських комітетів листа: Лист №59/1-4 від 06.04.2017 щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо зупинення дії ліцензії» (реєстраційний № 6221 від 22.03.2017)

 

31 березня 2017 року

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) підбила підсумки VII Конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу, який було проведено Комітетом ІнАУ з питань ІКТ в освіті за підтримки Міністерства освіти і науки України (МОН).

Надійшло понад 1600 заявок на участь у Конкурсі від освітніх закладів з усіх куточків України. Незалежне журі відповідно до Положення про конкурс визначило переможців у номінаціях «Веб-сайти міських шкіл», «Веб-сайти сільських шкіл», «Веб-сайти дошкільних навчальних закладів», «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів» «Веб-сайти навчальних закладів професійно-технічної освіти». Також окремо Сумським державним університетом були проведені вебометричні вимірювання інформаційної відкритості та цитованості конкурсних сайтів.

Церемонія нагородження переможців відбулась 31 березня 2017 року в залі колегії МОН.

 

17 березня 2017 року

 ІнАУ направила зауваження до законопроекту, який передбачає досудове отримання інформації про абонентів.

 

17 березня 2017 року

РНБО надіслала розробникам пропозиції ІнАУ щодо Доктрини інформаційної безпеки України.

У відповіді РНБО дякує ІнАУ за проведену роботу над аналізом і повідомляє, що пропозиції ІнАУ щодо Доктрини інформаційної безпеки України надіслано до розробника Доктрини – Мінінформполітики.

 

16 березня 2017 року

Голова Правління ІнАУ обраний заступником Голови Громадської Ради при Держспецзв’язку.

"Взяв собі завдання проаналізувати, що було впроваджено з рішень парламентських слухань з галузі телекому. Потрібно розуміти, якщо владні структури будуть проштовхувати законопроект без обговорення з галузью та громадскістью - це згаєний час таких структур, громадскість буде проти", - прокоментував своє призначення О.Федієнко на власній сторінці в Facebook.

 

09 березня 2017 року

Інтернет Асоціація України публікує рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за лютий 2017 р.

 

08 березня 2017 року

ИнАУ выступила партнером конференции «Прокачайся в ІТ - Immersive Tech Meetup»

 

28 лютого 2017 року

ІнАУ направила пропозиції щодо Указу Президента №32/2017 Про загрози кібербезпеці.

У листі ІнАУ надала ряд конкретних пропозицій задля їх врахування при підготовці законодавчих та нормативно-правових актів та звернула увагу на ризики та негативні наслідки, які можуть мати місце для діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, розвитку телекомунікаційних послуг.

Зокрема, це стосується можливого впровадження технічного механізму блокування доступу до Інтернету, яке поставить Україну до одного ряду з такими країнами, де цей механізм існує: Китаю, Ірану, Росії. Водночас країни західної цивілізації  із розвиненою демократію, до яких Україна декларує прагнення, такого механізму принципово не мають.

Серед іншого пропонується визначати чіткий та вичерпний перелік інформації, яка може вимагатись від операторів правоохоронними органами при виконанні ними повноважень, і необхідна саме для ідентифікації постачальників послуг і маршруту.

 

16 - 20 лютого 2017 року

Интернет Ассоциация Украины выступила партнером ежегодной конференции #TIM BROADBAND 2017 в Трускавце.  Конференция посвящена актуальным вопросам ИТ-отрасли: взаимоотношениям бизнеса и государства, технологического будущего BROADBAND, маркетинговой активности и схемам монетизации в отрасли, а также инвестициям и M&A в BROADBAND.

 

21 лютого 2017 року

ІнАУ виступає проти скасування необхідності рішення суду при вилученні серверів.

 

20 лютого 2017 року

ІнАУ зібрала інформацію про індикативні ціни на сумісний підвіс в регіонах України (послуги Обленерго)

 

15 лютого 2017 року

ИнАУ огласила данные исследований интернет-аудитории Украины за январь 2017г.

Исследование выполняется по заказу ИнАУ компанией Factum Group Ukraine. По итогам января 2017 г. на базе медиа-панели численностью 5 тыс. человек определен список популярных доменов, посещаемых украинскими пользователями, подробнее здесь.

 

15 лютого 2017 року

Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет-реклами підготував рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за січень 2017 р.

Рейтинг складений на базі медіа-панелі чисельністю 5 тис. чоловік, яка використовується в проекті медіадосліджень інтернет аудиторії України для аналізу відвідуваності веб-ресурсів і соціально-демографічних профілів їх відвідувачів. Медіа-панель репрезентативна населенню України віком 15 років і старше.

 

14 лютого 2017 року

ИнАУ завершила исследование рынка интернет-рекламы по итогам 2016 г.

По данным исследования, объем рынка медийной интернет-рекламы Украины за 2016 составил 1784 млн грн, что на 38% превышает аналогичный показатель 2015 г. в гривневом исчислении. Доля прямых продаж на этом рынке составила 47%.

Впервые в ходе исследования были определены доли мобильной медийной интернет-рекламы (рекламы, ориентированной на пользователей мобильных устройств).

Определена доля Programmatic на рынке медийной интернет-рекламы. За исследуемый период у агентств закупки посредством Programmatic составили 9,7%, у площадок продажи посредством Programmatic составили 30,0%.  

Подробнее о результатах исследования – см. здесь.

 

14 лютого 2017 року

Печерський суд частково задовольнив скаргу ІнАУ на бездіяльність працівників Генпрокуратури.

В листопаді минулого року ІнАУ направила Скаргу до Печерського районного суду м. Києва на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Печерський суд м. Києва частково задовільнив скаргу ІнАУ і зобов’язав службову особу Генпрокуратури розглянути Заяву №179 від 12.10.2016 Генеральному прокурору України про вчинення кримінального правопорушення. В ній заявлено, що слідчим, який проводив вилучення обладнання на технічному майданчику члена ІнАУ компанії «В.О.К.С.», вчинено дії, які явно виходять за межі наданих йому прав та які містять ознаки кримінального правопорушення по ряду статей КК України.

 

10 лютого 2017 року

ІнАУ надсилала скаргу до бізнес-омбудсмена щодо дій посадових осіб правоохоронних органів стосовно розслідування за результатами вилучення обладнання з технічного майданчика члена ІнАУ ТОВ «В.О.К.С.».

Скарга ІнАУ визнана Радою бізнес-омбудсмена обґрунтованою.

За підсумками розгляду скарги Рада направила вимоги до Нацполіції і СБУ щодо пришвидшення передачі справи і взяла ситуацію під моніторинг.

 

09 лютого 2017 року

Члени Правління ІнАУ обрані до нового складу громадської ради при Держкомтелерадіо.

За рішенням установчих зборів з формування нового складу громадської ради при Держкомтелерадіо, які відбулись 9 лютого 2017 року, до нового складу громадської ради від Інтернет Асоціації України був обраний Олександр Глущенко, член Правління ІнАУ.

Також до нового складу були включені Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко (Газета «Інтернет новини») та Заступник Голови Правління ІнАУ Олег Гусєв (ВГО «Український союз промисловців і підприємців»).

 

07 лютого 2017 року

Зусилля ІнАУ сприяли прийняттю Проекту Закону «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 р.

В перший день роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання на вечірньому засіданні 7.02.2016 р. парламент України у другому читанні і в цілому прийняв Проект Закону «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 р.

Прийняттю законопроекту передувала велика робота представників ринку телекомунікацій, депутатів та апарату профільного парламентського комітету, які не лише відпрацьовували оптимальні формулювання, але й були змушені долати спроби ряду парламентарів вихолостити суть законопроекту, протидіяти лобістським зусиллям представників володільців інфраструктурних об’єктів, передусім з енергетичної сфери.

ІнАУ доклала значних зусиль до прийняття цього важливого для галузі документу: і під час його розробки, і в ході доопрацювання, і на фінішній прямій у Верховній Раді України. Лише протягом минулого 2016-2017 років Комітет ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій 20 разів збирався на засідання з обговорення питань, пов’язаних з цим законопроектом. Правлінням ІнАУ було опрацьовано і підтримано десятки листів до парламенту з питань вдосконалення і підтримки законопроекту, а також щодо включення законопроекту до порядку денного Верховної Ради України.

Проведені неодноразові зустрічі і наради з парламентарями, в тому числі в ході засідання Правління ІнАУ з Головою профільного парламентського комітету О.Данченком. Експертами ІнАУ виконані обґрунтовані Зауваження до негативного Висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України на цей законопроект.

ІнАУ сподівається на якнайшвидше підписання прийнятого закону Президентом України.

 

07 лютого 2017 року

ІнАУ в агентстві УНІАН провела Прес-конференцію з нагоди Міжнародного дня безпечнішого Інтернету.

День безпечнішого Інтернету, який відзначається у всьому світі в цьому році 7 лютого, допомагає об'єднати зусилля громадськості, бізнесу та держави для підвищення рівня обізнаності всіх верств населення щодо безпечного користування інформаційними технологіями, перш за все, для дітей та молоді. На тлі російської агресії з'являються нові небезпеки, оскільки інформаційне середовище стрімко наповнюється сценами насильства, мовою ненависті і характеризується розпалюванням ворожнечі, нетерпимості, маніпулюванням. Така ситуація несе особливу загрозу для психіки дітей та підлітків.

ІнАУ реалізує стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яка включає не тільки інструменти для усунення протизаконного контенту, але й механізми захисту в процесі надання інтернет-послуг, а також профілактичні засоби, що забезпечують безпеку користувачів.

 

06 лютого 2017 року

Комитет Интернет Ассоциации Украины (ИнАУ) по вопросам интернет-рекламы выполнил 1-й этап исследования рынка медийной интернет-рекламы по итогам 2016 г. Предметом исследования стал объем денежных средств, направляемый рекламодателями на сегменты медийной интернет-рекламы, ориентированной на украинскую интернет-аудиторию. По итогам 1-го этапа исследований определены доли отдельных сегментов рынка медийной интернет-рекламы – см таблицу здесь.

 

18 січня 2017 року

Відбулось чергове засідання Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій.

В ході засідання було запропоновано делегувати представника ІнАУ до складу Ради з питань державного нагляду (контролю), яка буде дорадчим колегіальним органом при Державній регуляторній службі України, з метою представництва інтересів операторів, провайдерів телекомунікацій, які є учасниками ІнАУ.

Членам Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій було доручено ознайомитись з рішенням НКРЗІ від 12.07.2016 № 359 «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку», зареєстроване в Мінюсті України 05.08.2016 № 1098/29228, з метою опрацювання на наступному засіданні зауважень (пропозицій) та, за необхідності, направлення ІнАУ відповідного листа до НКРЗІ.

Також було вирішено запросити представників ПАТ «Укртелеком» на найближче засідання Комітету з метою вирішення проблемних питань при прокладанні телекомунікаційних мереж в ККЕ, які залишились неврегульованими після прийняття НКРЗІ рішення від 12.07.2016 № 359. У разі, якщо негативні ризики для галузі телекомунікацій залишаться, запропонувати Правлінню ІнАУ звернутись з листом в НКРЗІ (в т.ч. спільним з ПАТ «Укртелеком») щодо створення робочої групи.

Щоб оновити та актуалізувати інформацію про вартість послуг за розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури обленерго (опорах), на засіданні Комітету було вирішено направити по електронній розсилці відповідні запити до учасників ІнАУ про вартість послуг, яка застосовується обленерго на сьогодні (з ПДВ).

На наступному засіданні Комітету заплановано опрацювати пропозиції для вироблення стратегії взаємодії ІнАУ з обленерго з питань розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури (опорах) на 2017 рік, а також знов повернутися до питання створення нових методик розрахунку вартості послуг за розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури.

 

 

18 січня 2017 року

Інтернет Асоціація України стала партнером Міжнародного ІТ-Форуму «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» (BIT-2017), який відбудеться 22 лютого в м.Києві.

 

 

17 січня 2017 року

Відбулось засідання Комітету ІнАУ з питань Інтернет-реклами.

В ході засідання розглянуто такі питання:

1. Дані установчих досліджень за 4 кв. 2016 р.
2. Звіт про матеріали досліджень за грудень 2016 р.: дані про відвідуваність сайтів і соціально-демографічні показники українських відвідувачів інтернет-сайтів, отримані на базі панелі.
3. Інформація щодо рейтингів брендів банерної інтернет-реклами за показником кількості банеропоказів у грудні 2016.
4. Щодо рейтингу суспільно-політичних інтернет-ЗМІ та жіночих веб-сайтів за грудень 2016.
5. Щодо досліджень ринку інтернет-реклами за підсумками 2016 р.

В ході засідання були оголошені дані установчих досліджень за 4 квартал 2016 р., дані про відвідуваність сайтів і соціально-демографічні показники українських відвідувачів інтернет-сайтів та інформація щодо рейтингів брендів банерної інтернет-реклами за показником кількості банеропоказів за грудень 2016 року.

Було прийнято рішення провести дослідження українського ринку інтернет-реклами за підсумками 2016 р. в два етапи з орієнтовними датами: 1 етап 30 січня-6 лютого 2017 р., 2 етап – 7-14 лютого 2016 р., а також внести зміни до методики дослідження, з метою визначення ринкових долей ринку інтернет-реклами для мобільних пристроїв.

В ході засідання також було прийнято рішення доопрацювати Глосарій сфери інтернет-реклами, зокрема, доопрацювати визначення «Мобільна реклама» та «Мобільний Пристрій», з метою чого було створено робочу групу у складі О.Яценко, С.Ковпак та М.Крутченко.  Значення термінів буде визначено до 30.01.2017 р.

Також було вирішено до 30.01.2017 визначитися з доцільністю сегментування ринку digital-агентств при проведення дослідження.

 

 

06 січня 2017 року

ІнАУ направила листа керівникам парламентських фракцій і груп з пропозицією якнайшвидшого прийняття Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 у редакції парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку та з врахування позиції операторів, провайдерів телекомунікацій.

Як зазначено в листі, прийняття цього закону сприятиме розвитку телекомунікацій в питанні організації доступу населення до сучасних Інтернет сервісів у сільських регіонах, створить умови щодо підвищення рівня якості життя та наблизить населення України до європейських стандартів користування електронними послугами.

 

 

06 січня 2017 року

Інтернет Асоціація України виступає різко проти впровадження технічного механізму інтернет-цензури під будь-яким приводом, та проти всіх законопроектів, де мають місце будь-які формулювання вигляду “обмеження операторами доступу до визначених ресурсів мережі Інтернет”.

Про це йдеться в Офіційній позиції ІнАУ з Інтернет-цензури та Стратегії з протидії Інтернет-цензурі в Україні, які були схвалені Правлінням ІнАУ. Проекти Офіційної позиції та Стратегії були розроблені Комітетом ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова. На Комітет покладається реалізація цієї Стратегії.

 

 

05 січня 2017 року

ІнАУ направила листа Голові парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку з проханням про сприяння відкриттю діапазонів для використання технологій широкосмугового доступу. Це сприятиме прискоренню розвитку широкосмугового абонентського радіодоступу відповідно до «Концепції розвитку телекомунікацій в Україні», приведенню Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України у відповідність до вимог Міжнародного союзу електрозв'язку, а також забезпечить більш ефективне використання радіочастотного ресурсу.

 

 

04 січня 2017 року

ІнАУ підготувала інформацію на вимоги АМКУ про свою позицію щодо питання впровадження з 01.01.2017 плати за ретрансляцію каналів 4-х медіагруп провайдерами програмної послуги.

ІнАУ вважає, що органи Антимонопольного комітету України мають вжити передбачених законодавством заходів, спрямованих на упередження порушень медіагрупами законодавства про захист економічної конкуренції відносно операторів, провайдерів телекомунікацій та недопущення застосування медіагрупами непрозорих комерційних умов і нав’язування ними додаткових зобов’язань, які не стосуються предмета угод.