Історія ІнАУ - 2008 рік

14 січня 2008 року

В приміщені Дому зв’язку на Хрещатику, відбулися громадські обговорення проекту Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Український прорив: для людей, а не політиків». Організатором обговорення виступив Державний департамент з питань зв'язку та інформатизації (Держзв’язку). На обговорення були запрошені представники Держзв’язку та найбільших українських телеком асоціацій.

Після вступного слова Директора Держзв’язку Олександра Баранова, учасники розпочали обговорення пропозицій, які, на думку представників бізнесу, мають бути внесені в програму КМУ в розділі розвитку ІКТ сектору України. Зокрема, за ініціативою Інтернет Асоціації України, в одному документі були зібрані основні побажання учасників ринку, та досягнуто домовленості з учасниками громадських обговорень, що після доопрацювання, цей документ буде направлений до Держзв’язку, як консолідована позиція представників Асоціацій галузі.

 

15 січня 2008 року

У Центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко відбулося громадське обговорення Програми “Український прорив: для людей, а не політиків”. 

Виступаючи від імені представників асоціацій підприємців та громадських організацій, що об'єднують працівників галузі інформаційних технологій та телекомунікацій, Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова запропонувала внести зміни в  Програму діяльності  Кабінету Міністрів України «УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ: для людей, а не політиків». Суть пропозицій полягає в тому, що пріоритетом у діяльності державної влади на всіх рівнях має стати забезпечення подальшої розбудови інформаційного суспільства, яке передбачає найповнішу реалізацію конституційних прав на свободу слова, свободу збирання, використання і поширення інформації.

 Зокрема, запропоновано замість одного розділу 3.5 Транспортно-дорожній комплекс, зв'язок та інформатизація зробити два: Транспортно-дорожній комплекс та Інформаційне суспільство та зв'язок.

 

17 січня 2008 року

ІКТ-громадськість в особі керівників асоціацій та громадських організацій, що об’єднують працівників сфери інформаційно-комунікаційних технологій  направила Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко відкритий лист.

В ньому сформульовані пропозиції та доповнення,  які, на  думку підписантів, необхідно внести до Програми дій Уряду «Український прорив: для людей, а не політиків» з метою забезпечення подальшої розбудови інформаційного суспільства, яке передбачає найповнішу реалізацію конституційних прав на свободу слова, свободу збирання, використання і поширення інформації.

За погодженням усіх підписантів, листи такого ж змісту направлені Президенту України, Голові Верховної Ради України та у Комітети Верховної Ради з питань транспорту та зв’язку і з питань науки та освіти.

 

12 лютого 2008 року

Відбулася зустріч Міністра транспорту і зв'язку України Йосипа Вінського з представниками об'єднань підприємств і громадських організацій галузі ІКТ.

Метою зустрічі, ініційованої представниками громадських об’єднань, було налагодження системної взаємодії з міністерством, конструктивного діалогу між бізнесом і владою для цивілізованого розвитку галузі, розробки і ухвалення законодавчих пропозицій для вирішення проблемних питань.

В ході зустрічі Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова акцентувала увагу присутніх на ефективній регулярній  взаємодії  ІКТ-громадськості та органів державної влади. З цією метою вона запропонувала створити окрему громадську раду або розширити склад уже діючої при міністерстві за рахунок представників ІКТ.

За підсумками зустрічі Йосип Вінський доручив у тижневий термін створити при міністерстві окрему громадську раду з питань інформатизації і зв'язку.

  

14 лютого 2008 року

В Українському Домі відбувся IV Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства», організований Інтернет Асоціацією України. У ньому взяли участь більше ста осіб: представники органів державної влади, зокрема НКРЗ у повному складі, представники асоціацій та громадських організацій сфери ІКТ та компаній, що працюють на ринку телекомунікацій.

В рамках Конгресу проведено два круглих столи, на яких порушено важливі проблеми ринку телекомунікацій. По закінченні Конгресу відбувся 9-й з’їзд Інтернет Асоціації України.

У з’їзді взяли участь керівники та представники компаній – членів ІнАУ. Було підбито підсумки року, що минув, окреслено завдання на 2008 рік, обрано новий склад правління Асоціації.

 

14 лютого 2008 року

Відбулося перше судове засідання за позовом Інтернет Асоціації України про скасування Постанови Кабінету Міністрів України № 1169 від 26 вересня 2007 року «Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення дій, які тимчасово обмежують права людини, і використання добутої інформації».

 

22 лютого 2008 року

Виконавчий директор Інтернет Асоціації України Сергій Малихін взяв участь у пленарній сесії «Реформування українських бібліотек: від книгосховища до громадського інформаційного центру», яка відбулася у рамках Форуму національних перспектив «Покращення доступу громадян до інформації в Україні». у столичному готелі «Воздвиженський».

 

28 лютого 2008 року

ІнАУ взяла участь у презентації українського бізнесу в Німеччині Hot Spot Ukraine, що відбулася в провідному діловому клубі столиці Німеччини Berlin Capital Club.

Перед німецькими бізнесменами виступила член правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова, яка розповіла про основні засади діяльності асоціації, а також про внесок ІнАУ в розбудову інформаційного суспільства в Україні.

 

6 березня 2008 року

Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив Інтернет Асоціації України в задоволенні позову про скасування Постанови Кабінету Міністрів України № 1169 від 26 вересня 2007 року «Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення дій, які тимчасово обмежують права людини, і використання добутої інформації». Відмова була мотивована тим, що, на думку суду, ІнАУ є не належним позвачем та при виданні оскаржуваної постанови не порушено законодавчі та нормативні акти.

 

20 березня 2008 року

За ініціативи Інтернет Асоціації України, відбулася робоча зустріч в форматі круглого столу з представниками Міністерства транспорту та зв’язку України, Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Антимонопольного комітету України, Фонду державного майна України та керівниками компаній-членів ІнАУ задля обговорення нагальних питань розвитку телекомунікаційної галузі України. 

В ході дискусії, учасники зустрічі сформували свої пропозиції щодо вирішення найактуальніших проблем ринку зв’язку, зокрема щодо умов приватизації ВАТ «Укртелеком» та неефективної роботи Національної комісії з питань регулювання зв’язку. 

Пропозиції учасників були відправлені на адреси відповідних органів  лист щодо необхідних кроків по вирішенню гострих питань галузі зв’язку та уникненню негативних наслідків від неправильної приватизації ВАТ «Укртелеком».

 

20 березня 2008 року

На засіданні Правління ІнАУ прийняте рішення реорганізувати Комітет ІнАУ з питань Інтернет-телефонії та Комітет ІнАУ з питань радіотехнологій в один комітет – Комітет з питань електронно–комунікаційних сервісів.

 

3 квітня 2008 року

Відбулося засідання господарського суду м. Києва за позовом ВАТ «Укртелеком» до КМДА та КМР про визнання права власності на телефонні кабельні каналізації (ТКК), що розташовані в м. Києві, а також про заборону вчиняти будь-які дії, які можуть порушити право власності позивача на вказані ТКК, зокрема приймати будь-які рішення про передачу ТКК до комунальної власності. 

ІнАУ подала заяву про залучення нас як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Суд відмовив ІнАУ брати участь в якості третьої особи, через те що Асоціація не є стороною, на яку якимось чином вплине остаточне рішення суду.

 

11 квітня 2008 року

В приміщенні ІнАУ відбулася зустріч представників українських ІКТ асоціацій з колегами з Румунії. Під час зустрічі учасники обговорили організаційні моменти участі в спільному проекті Інституту Світового банку та «CIPE Romania» щодо залучення румунських та українських асоціацій сфери телекомунікацій до співпраці з метою обміну досвідом та збільшення спроможностей бізнес асоціацій впливати на ситуацію на ринку.

 

17 квітня 2008 року

В інформ-агентстві УНІАН відбулася прес-конференція Інтернет Асоціації України щодо загрози для розвитку конкурентного бізнесу сфери інформаційно-комунікаційних технологій за умови монополізації доступу до ресурсів зв’язку «Укртелекому».

 

22 квітня 2008 року 

Інтернет Асоціація України взяла участь у круглому столі під назвою «Безпека дітей в Інтернеті», що проходив у приміщенні Верховної Ради України.

У його роботі взяли участь представники органів державної влади, соціально-відповідального бізнесу, неурядові організації та громадські діячі. Модератором круглого столу виступила голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова.

Круглий стіл було організовано з метою підняти проблему безпеки дітей в Інтернеті в українському суспільстві, поінформувати громадськість, об’єднати зусилля представників бізнесу, громадських організацій та органів державної влади у вирішенні проблеми. 

  

23 квітня  2008 року

Інтернет Асоціація України взяла участь у круглому столі на тему: «Проблемні питання розвитку мереж фіксованого телефонного зв'язку», що проходив у в Залі засідань Департаменту зв'язку та інформатизації України Будинку зв'язку.

У засіданні круглого столу взяли участь представники Національної комісії з регулювання зв'язку (НКРЗ), представники Антимонопольного комітету України (АМКУ) і Українського Центру радіочастот, представники ринку зв'язку і телекомунікацій.

В ході засідання присутні обговорили проблемні питання щодо втілення перспективної системи нумерації і звітності на ринку телекомунікацій, взаємоз’єднань телекомунікаційних мереж, зокрема з мережею «Укртелекому», і доступу до кабельної каналізації. 

 

24 квітня 2008 року

Інтернет Асоціація України взяла участь у круглому столі на тему "Конструктивний діалог операторів – можливість цивілізованого телекомунікаційного ринку України", що проходив у приміщенні Укртелекому.

Представники Укртелекому організували круглий після численних звернень Інтернет Асоціації України і учасників ринку ІКТ з приводу ситуації, що склалася навколо телефонної каналізації.

Метою зібрання було обговорити складності ситуації, що скалалася останнім часом у взаємостосунках Укртелекому та приватних операторів.

 

14 травня 2008 року

Представники Інтернет Асоціації України взяли участь у презентації дослідження, проведеного компанією Deloitte на замовлення Telenor щодо ролі мобільного зв’язку у економічному зростанні країн, що розвиваються. Презентація проходила в готелі "Hyatt" у Києві.

 

15 травня 2008 року

 В приміщенні Національної академії державного управління при Президентові України відбулася відео-конференція, в якій взяли участь представники Інституту Світового банку, представники громадських та державних установ з України, Румунії і Боснії та Герцеговини. Українську сторону представляли керівники та члени трьох найбільших ІТ-асоціацій – Інтернет Асоціації України, АПІТУ та асоціації «ІТ України».

 

16 травня 2008 року

 В приміщенні Держзв’язку відбулася нарада з питань організації та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Представники Інтернет Асоціації України, разом з представниками найбільших телекомунікаційних компаній України заслухали експерта УЄФА з технологій та комунікацій Філіпа Грівела, який розповів про особливості організації інформаційно-комунікаційної системи для передачі даних та телевізійного мовлення під час ЄВРО-2012.

 

29 травня - 2 червня 2008 року

В туристсько-оздоровчому комплексі «Судак», м. Судак, Крим проходила ІХ конференція ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком». У роботі конференції взяли участь близько ста представників компаній-учасниць інформаційно-комунікаційного ринку України, а також органів державної влади.

Учасники конференції ознайомилися з аналізом основних тенденцій розвитку телекомунікаційного ринку та нових технологій, перспективами українського сегменту мережі Інтернет, дійсними та запланованими змінами у законодавстві, що регулюють сферу ІКТ.

На круглих столах, що проходили у рамках конференції, порушено такі теми: Актуальні питання законодавства у сфері телекомунікацій; Інтеграція медіа-сервісів у сучасних мережах передачі контенту; Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку; Нові технології та можливості для ІКТ-бізнесу.

 

11-13 червня 2008 року 

Делегація представників українських ІКТ-асоціацій, серед яких була Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, перебувала в Бухаресті, де відбулася презентація компакт диску "Державні стратегії, що впливають на румунський ІКТ-сектор".

Під час зустрічі в офісі CIPE Romania обговорювався перелік питань, що будуть винесені на круглий стіл, який спільно планують провести АПІТУ, ІнАУ та "ІТ України" восени в Києві за участі Інституту Світового банку і румунських ІКТ-асоціацій. 

 

22-27 червня 2008 року 

Представники ІнАУ взяли участь конференції, організованій ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) – некомерційною міжнародною організацією по контролю за розподілом доменного простору в Інтернеті, що проходила в Парижі. В ході конференції було прийнято декілька рішень, здатних значно вплинути на розвиток всесвітньої мережі. Одне з найрезонансніших - введення імен доменів на кирилиці та інших національних нелатинських алфавітах. 

 

26 червня 2008 року 

Представники ІнАУ взяли участь у круглому столі за участю українських та латвійських представників підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, організованому Держзв’язку в рамках візиту в Україну Президента Латвійської Республіки. Метою проведення круглого столу стало налагодження співробітництва між підприємствами України та Латвійської Республіки, що здійснюють свою діяльність у сфері ІКТ.

 

8 липня 2008 року

8 липня 2008 року представники Інтернет Асоціації України взяли участь у роботі семінару Міжнародного союзу електрозв’язку „Радіочастотний моніторинг сьогодні і завтра. Задачі, проблеми і рішення ”, що проходив в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР), та був організований Бюро розвитку МСЕ в рамках Проекту „Центру Майстерності МСЕ” (ITU Centre of Excellence).

В роботі семінару брали участь представники міжнародних організацій з Німеччини, Нідерландів, Республіки Білорусь, Республіки Корея, Російської Федерації та інших країн.

 

23 липня 2008 року

У Державному комітеті інформатизації України відбулося перше засідання створеної при комітеті Громадської ради.

Головою ради обрано голову Правління ІнАУ Тетяну Попову.

  

3 вересня 2008 року

Представники Інтернет Асоціації України взяли участь  у розширених слуханнях, організованих Комітетом Верховної Ради України  з  питань  науки  і  освіти за темою «Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав».

На заході були присутні народні депутати України, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, політичних  партій, інших об'єднань громадян, провідні вчені та викладачі, правники та фахівці у сфері захисту інтелектуальної власності.

Було також презентовано Білу книгу «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України».

 

16 вересня 2008 року 

В НКРЗ відбулася робоча зустріч з представниками ІнАУ щодо пропозицій до проекту використання кабельної каналізації електрозв’язку.

 

6 грудня 2008 року

Представники ІнАУ взяли участь у Всеукраїнських зборах громадських організацій «Економічна криза: пошуки виходу».Збори відбулися в Українському домі в суботу, 6 грудня під егідою Українського союзу промисловців та підприємців на виконання рішення Громадської антикризової ради. Ця рада створена на початку листопада за ініціативою того ж УСПП, зараз вона представляє близько п’ятидесяти громадських об’єднань, що репрезентують переважно реальний сектор української економіки. Слід зазначити, що в роботі Громадської антикризової ради поки що не приймає участі жодна з профільних асоціацій, які напряму репрезентують український ринок ІКТ (в тому числі й ІнАУ).

 

8 грудня 2008 року

Членами Інтернет Асоціації України стали ДАТ "Чорноморнафтогаз"  та ТОВ "Кримком".Рішення про вступ компаній в Асоціацію прийняте одноголосно на позачерговому засіданні Правління ІнАУ від 08 грудня 2008 року.

 

10 грудня 2008 року

У приміщенні УНІАН відбулась  прес-конференція "Інтернет Асоціація України виступає проти беззаконня в Інтернеті". ІнАУ стурбована становищем, що склалася останнім часом у сфері взаємодії державних органів та учасників інтернет-ринку України у справі очищення українського сегменту Інтернету від порнографії та інших порушень в інформаційній сфері. Зокрема, йдеться про ситуацію навколо проекту Infostore.org, що викликала чималий суспільний резонанс. Проект дає можливість безкоштовно створювати веб-сторінки всім бажаючим, що є поширеною світовою практикою для аналогічних соціальних мереж. На грудень 2008 року на сайті Infostore.org було розміщено близько 1,5 млн інтернет-сторінок різних користувачів, що генерували близько 30 % всього українського інтернет-трафіку. 
4 грудня цього року співробітниками МВС було вилучено близько 20 серверів, на яких зокрема був розташований програмний код Infostore.org та відповідні сторінки користувачів цієї мережі. Підставою став ордер на обшук, виданий у зв’язку з необхідністю проведення слідчих дій стосовно наявності на цьому ресурсі матеріалів порнографічного характеру. 

  

17 грудня 2008 року

   Інтернет Асоціація України провела в Українському Домі круглий стіл "Шляхи консолідації громадськості та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку наповнення українського сегменту Інтернету". У заході прийняли участь представники близько двох десятків профільниих громадських організацій, державних органів (Державного комітету інформатизації України, Державної адміністрації зв’язку України, Міністерства Внутрішніх справ, Національної комісії з регулювання зв'язку, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та ін.), бізнес-структур, експерти, правознавці, провідні вітчизняні фахівці у сфері Інтернету.

  Модератором виступила Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова.

 

19 грудня 2008 року

Відбулась презентація проекту нового закону України "Про телекомунікації" , в розробці якого активну участь прийняла ІнАУ.