Інтернет Асоціація України (ІнАУ) була створена в листопаді 2000 року з метою консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін у розвитку Інтернету в Україні. Повсякденна діяльність ІнАУ полягає в практичній реалізації проектів, що сприяють розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет. Особливу увагу ІнАУ приділяє захисту законних інтересів своїх членів, надаючи їм консультаційну і юридичну підтримку, і забезпечуючи діалог з державними органами.
ІнАУ в тісній координації з комітетами Верховної Ради та іншими українськими і міжнародними громадськими організаціями постійно проводить експертно-аналітичну роботу з аналізу, розробки та коректування законодавчої і нормативної бази України.
Значний вплив, який ІнАУ справляє сьогодні на розвиток Інтернет в Україні, ґрунтується на об'єднанні експертно-аналітичного, інтелектуального, організаційного і технічного потенціалів та багаторічного практичного досвіду найбільших українських Інтернет сервіс провайдерів, контент-провайдерів, електронних і традиційних засобів масової інформації, постачальників устаткування, громадських організацій, що входять у склад Асоціації – всіх тих, хто не лише розуміє, що майбутнє України неможливе без створення в ній інформаційного суспільства, що є частиною світового інформаційного простору, але і активно працює для досягнення цієї мети.
Зараз ІнАУ:
-
найбільше об’єднання в сфері електронних комунікацій, понад 220 членів із всіх регіонів України: оператори електронних комунікацій, постачальники інтернет-послуг та обладнання, провайдери телебачення і медіаконтенту, представники індустрії інтернет-реклами, медіа, вузи;
-
понад 20 років досвіду відстоювання інтересів учасників ринку, передусім малого та середнього бізнесу;
-
представництво в органах влади через участь в Громадських радах, заходах і нарадах;
-
міжнародні комунікації: участь в EURALO, Cybercrime@EAP, IGF, міжнародні заходи;
-
10 Комітетів, що охоплюють основні сегменти індустрії, і ряд робочих груп;
-
ряд щорічних Конференцій та Форумів, які проводить ІнАУ;
-
власні проекти, в т.ч. мережа обміну трафіком UA-IX, Конкурс шкільних сайтів, Дослідження ринку інтернет-реклами, ринку доступу до Інтернету, Реєстр викраденого обладнання, Проект «Провайдер SOS».
Що отримують члени ІнАУ:
-
захист при незаконних діях відносно члена ІнАУ з боку органів влади або третіх сторін;
-
інформаційну підтримку, включаючи моніторинг законодавства;
-
PR-підтримку членів ІнАУ інформаційними засобами Асоціації;
-
запрошення до безкоштовної або пільгової участі у ключових заходах сфери електронних комунікацій;
-
можливість врахування пропозицій при підготовці змін до нормативних актів у сфері електронних комунікацій;
-
можливість впливу на розвиток мережі UA-IX;
-
знижки на послуги мережі обміну трафіком UA-IX;
-
можливість необмеженого користування Реєстром викраденого обладнання;
-
отримання даних досліджень: дослідження ринку доступу до Інтернету, показники розвитку сегментів інтернет-реклами тощо;
-
комунікацію з колегами під час конференцій, з’їздів, неформальних заходів, використання робочої розсилки ІнАУ members для знайомства, обміну досвідом та розвитку бізнесу.
- необтяжливі членські внески: Дійсний член 5 тис грн/рік, Асоційований – 2,5 тис грн/рік.