Історія ІнАУ - 2006 рік

10 лютого 2006 р.

Відбувся VІ з’їзд ІнАУ. Переглянуто розмір членських внесків, затверджено бюджет Асоціації на наступний рік. Визначено склад правління ІнАУ.

 

22 лютого 2006 р.

ІнАУ взяла участь у круглому столі "Проблеми використання обмежених ресурсів у сфері телекомунікацій", організованому провідними асоціаціями і організаціями у сфері ІКТ за участю народних депутатів та члені НКРЗ, на якому розглядалися найактуальніші питання щодо:

  • створення рівних і конкурентних умов використання обмежених ресурсів у сфері телекомунікацій (радіочастотного, номерного ресурсів, умов доступу до мереж загального користування);
  • проблеми прозорості регулювання і управління у сфері телекомунікацій. Співпраця органів державного управління у сфері зв'язку з професійними асоціаціями операторів/провайдерів телекомунікацій і громадськими організаціями у сфері телекомунікацій;
  • процес створення Суспільної Ради при НКРС;
  • Проблеми розвитку технологій WiMAX/Wi-Fi в Україні. Існуючий конфлікт щодо рішення НКРС про зміну умов ліцензії на використання радіочастотним ресурсом компанії "Українських новітніх технологій (УНТ). Чи може одна компанія забезпечити розвиток технології WіMAX на всій Україні?

 

28 лютого 2006 р.

ІнАУ взяла участь в круглому столі "Оприлюднення інформації у мережі Інтернет", на якому обговорювався законопроект "Про відкритість і прозорість діяльності органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування". 

В обговоренні взяли участь Міністр транспорту та зв’язку України, представники Секретаріату Президента та Секретаріату Кабінету Міністрів України, а також представники громадських організацій та колегій при міністерствах, експертно-аналітичних організацій, Інтернет-провайдерів, Інтернет-видань.

Голова Юридичного комітету ІнАУ підкреслила велику значущість зазначеного законопроекту та наголосила на необхідності суттєвого його доопрацювання з урахуванням пропозицій ІнАУ.

 

Березень 2006 р.

Голові Верховної Ради України направлено лист з проханням відкликати законопроект № 9179 „Про внесення змін до ЗУ “Про національну програму інформатизації”, оскільки його прийняття, на думку членів ІнАУ, завдасть шкоди процесам розвитку інформатизації в Україні.

 

29 березня 2006 р.

Президент України підписав Закон «Про Державну службу  спеціального зв'язку і захисту інформації», прийнятий парламентом 23 лютого 2006  року. Законом регламентується створення на базі і за рахунок чисельності  Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації і  відповідних підрозділів Служби безпеки України, Державної  служби спеціального зв'язку і захисту інформації України. Обов’язки і права служби відповідають повноваженням Департаменту  спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації СБУ. На  фінансування служби законом передбачено 275,3 млн. гривень.

 

30 березня 2006 р.

В прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція представників ринку Інтернет стосовно змін законодавства у сфері телекомунікацій та їх впливу на ринок. У своїх виступах представники ІнАУ та УСПП окреслили проблеми законодавства у сфері телекомунікацій.

 

17 квітня 2006 р.

Кабінет Міністрів України призначив Ігоря Коновалова головою  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Про це  сказано в Розпорядженні Кабміну № 513 від 12 квітня.

47-річний Коновалов з  жовтня 2005 року обіймав посаду заступника голови Служби  безпеки України. Раніше він обіймав посаду заступника начальника  Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації  СБУ.

Ігор Коновалов був одним з ініціаторів ухвалення наказу Держкомзв'язку  №122.

 

19 квітня 2006 р.

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України направлені зауваження та пропозиції  ІнАУ щодо проекту Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій.

 

28 квітня 2006 р.

ІнАУ взяла участь в круглому столі «Інтернет. Сучасний стан та перспективи розвитку”, організованому НКРЗ.

 

Травень 2006 р.

Інтернет Асоціація України оприлюднила заяву, в якій висловила занепокоєння посиленням контролю й регулювання мережі Інтернет з боку державних органів.

 

25 травня 2006 р.

Голова Верховної Ради України своїм Розпорядженням № 445 затвердив склад консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України. Разом з провідними фахівцями у галузі інформатизації, державними посадовими особами, народними депутатами України до складу Консультативної ради було призначно Голову Правління ІнАУ Т.В.Попову.

 

29 травня 2006 р.

В місті Судак відбулася VІІ конференція ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком». Учасники конференції обговорили питання розподілу радіочастотного ресурсу в Україні, перспективи розвитку нових технологій в Україні, правила домену .UA, а також новини законодавства у сфері телекомунікацій.

 

8 червня 2006 р.

ІнАУ взяла участь у зустрічі з Прем'єр-міністром України /Юрієм Єхануровим/ з обговорення проблемних питань в сфері  інформаційно-комунікаційних технологій.  Також у зустрічі взяв  участь Міністр транспорту та зв'язку України /Віктор Бондар/.

 

21 червня 2006 р.

В прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція «Щодо «подвійних стандартів» політики Національної комісії регулювання зв’язку з розподілу радіочастот». На прес-конференції члени Правління ІнАУ окреслили проблемні моменты в розподілі радіочастотного ресурсу України, непослідовність та не публічність дій НКРЗ та акцентували увагу на необхідності громадського контролю за розподілом радіочастотного ресурсу.

 

26 червня 2006 р.

Відбувся круглий стіл на тему "Відновлення діалогу громадськості, бізнесу та держави на ринку ІКТ", організатором якого виступила ІнАУ. В обговоренні актуальних проблем галузі брали участь заступник Міністра транспорту та зв’язку України, директор Інституту інформаційного суспільства, представники бізнес-компаній. За результатами круглого столу учасники склали низку рекомендацій для органів державної влади  з метою якнайшвидшого виходу з проблемних ситуацій.

 

Серпень 2006 р.

ІнАУ неодноразово зверталася в НКРЗ, до Президента та Прем’єр-міністра України щодо складної ситуації, що склалася в сфері регулювання галузі зв’язку, зокрема навколо прозорості та ефективності прийняття рішень щодо  видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом.

Серпень 2006 р.

Відбулася зустріч   між членами Правління ІнАУ та  адміністратором доменної зони .UA. В результаті чого був підписаний протокол про наміри щодо створення спеціалізованого підприємства з технічного адміністрування домену .UA.

 

25 вересня 2006р.

ІнАУ взяла участь в першій Робочій групі при Комітеті Верховної Ради України з транспорту та зв’язку щодо розробки пропозицій стосовно розвитку законодавства в галузі телекомунікацій.  Було розглянуто проекти законів «Про внесення  змін  до  Закону  України  "Про  телекомунікації"  (щодо  збільшення переліку обов'язкових послуг),  внесений  народними  депутатами  С.Чукмасовим,  І.Алексєєвим,  Є.Зіміним,  і «Про внесення  змін  до  Закону  "Про телекомунікації" (щодо перенесення абонентського номера),  внесений народними депутатами Д.Святашем, В.Цушком (Інформаційне управління) (№ 4047 та № 2048).

 

17 жовтня 2006 р.

В Українському Домі відбувся круглий стіл, в якому взяли участь представники більше половини компаній - учасниць UA-IX. Було проведено анкетування учасників мережі, яке мало на меті з’ясувати думку самих компаній з приводу подальшого розвитку UA-IX, впровадження нових сервісів, зміни тарифів мережі.

 

30 жовтня 2006 р.

Представники ІнАУ у складі делегації України взяли участь в роботі міжнародного Форуму з питань управління Інтернет у Афінах.

 

16 листопада 2006 р.

В офісі ІнАУ відбулася зустріч з представником Казахтелекому з метою обміну досвідом щодо побудови точки обміну Інтернет-трафіком у Казахстані.

 

20 листопада 2006 р.

В прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція по законопроекту "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України (стосовно удосконалення законодавства у сфері зв’язку)" № 2493 від 07.11.2006р.  Представники ІнАУ звернули увагу громадськості на норми законопроекту,  які суперечать Конституції України, помилкові технічні й технологічні процеси. Учасники прес-конференції закликали депутатів до попереднього обговорення законодавчих ініціатив з профільними спеціалістами.

Крім того, ІнАУ направила листи з аналітичною запискою в додатку і проханням відкликати законопроект суб'єктам законодавчої ініціативи - народним депутатам України В.Т. Коржу і В.Л. Сивковичу.

 

Листопад 2006 р.

Інформаційний центр КНУ ім. Шевченка святкував 50-річчя. ІнАУ й ДП «Українська мережа обміну трафіком» були нагороджені почесними грамотами за вагомий вклад у розвиток інформаційних технологій та навчального процесу.

 

19 грудня 2006 р.

Інтернет Асоціація України провела ІІ  турнір з боулінгу.