Історія ІнАУ - 2004 рік

23 січня 2004 р.

ІнАУ взяла участь у нараді щодо порядку розробки нормативного документа «Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг». ІнАУ дала згоду на участь у робочій групі при Міністерстві транспорту та зв’язку України по розробці «Правил надання і отримання телекомунікаційних послуг» та була призначена відповідальним виконавцем за розробку розділу «Правила надання і отримання послуг доступу до Інтернет».

 

6 лютого 2004 р.

Здійснено перше підключення до UA-IX на швидкості 1Гбіт/c (компанія «Діджитал Дженерейшн).

 

26 лютого 2004 р.

В ІнАУ створений Комітет з питань  безпеки та попередження правопорушень в інформаційних системах.  Головне завдання Комітету - запобігання зловживанням, які здійснюються з використанням інформаційних систем. Комітет займається  розробкою на базі діючого законодавства України методики переслідування правопорушень, які здійснюються в Інтернет або за його допомогою;   створенням інформаційної бази фактів зловживання можливостями глобальних комп’ютерних мереж;   збагаченням практичних напрацювань та досвіду технологічного захисту в Інтернет та вироблення рекомендацій щодо вибору методів захисту.

Комітет взяв активну участь у підготовці та роботі декількох конференцій ІнАУ - було організовано круглі столи, підготовлено кілька доповідей.

 

Лютий 2004 р.

ДП «Українська мережа обміну трафіком» змінила умови зарахування претендентів до складу Учасників UA-IX. Відтоді претенденту в Учасники мережі необхідно набрати не менше 75 % голосів Учасників мережі на свою підтримку.

 

9 квітня 2004 р.

ІнАУ взяла участь у Громадських обговореннях на тему: «Правове забезпечення політики у сфері інформаційно-комунікаційних технологій в Україні: стан та перспективи», які було організовано Комітетом Верховної Ради України з питань науки та освіти, Консультаційною Радою з питань інформатизації ВРУ за підтримки міжнародної громадської організації «Інтерньюз  Україна» та Програми сприяння Парламенту України.

На відкритій дискусії обговорювався законопроект "Про перехоплення та моніторинг телекомунікацій", в роботі над яким ІнАУ брала  активну участь.

 

Квітень 2004 р.

ІнАУ взяла участь у 4-й конференції "ІР-телефонія. Call Centers. CMR-рішення".

 

6 травня 2004 р.

Демонтовано точку підключення до UA-IX на технічному майданчику "Укрсат".

14 травня 2004 р.

Інтернет Асоціація України провела перший аматорський турнір з російського більярду "Піраміда" - "ШАРАТЕЛ", присвячений Всесвітньому Дню телекомунікацій.

 

27 травня 2004 р.

Третя Конференція ІнАУ /м. Судак/. В рамках Конференції обговорювалися питання правової роботи ІнАУ, методів протидії спаму, подальшої політики Української мережі обміну трафіком з урахуванням розвитку Інтернет-ринку.

 

1 червня 2004 р.

ІнАУ звернулася до Господарського суду м. Києва з позовною заявою до  Державного комітету зв’язку та інформатизації України про визнання недійсним (частково) Порядку складання та ведення переліку підприємств (операторів), які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам та організаціям, які одержують, обробляють, поширюють і зберігають інформацію, що є об’єктом державної власності та охороняється згідно із законодавством. ІнАУ вважала, що наказ порушує права людини та деякі закони.

 

15 червня 2004 р.

ІнАУ взяла участь в урочистому  нагородженні переможців Першого Всеукраїнського конкурсу „Найбільш відкритий орган місцевого самоврядумання в мережі Інтернет”,  який проходив в „Українському Домі” (м. Київ), з метою  стимулювання використання Інтернет-технологій в роботі органів місцевого самоврядування.

 

18 червня 2004 р.

Представники ІнАУ провели зустріч з керівництвом провідної Інтернет компанії Латвії «APOLLO». Латвійська сторона оцінила розвиток ринку Інтернет-послуг в Україні, вивчила досвід взаємовідносин українських Інтернет-компаній з державою та з ЗАТ «Укртелеком». Знайомлячись з ринком Інтернет в Україні, зарубіжні компанії звертаються до ІнАУ, як до найбільшої асоціації у цій сфері.

 

22 червня 2004 р.

Відбулося перше судове засідання за позовом ІнАУ до Держкомзв’язку про визнання недійсним Наказу Держкомзв’язку № 122 від 17.06.04.

 

1 липня 2004 р.

У складі ІнАУ створено Комітет  з питань Інтернет-телефонії. Метою створення Комітету стало впровадження проекту UA-VoIX, яке потребувало розробки документації до базового проекту, вирішення технічних питань. Комітетом було організовано круглий стіл на тему "Перспективи реалізації нового проекту ІнАУ "UA-VoIX" - обмін мультимедійним трафіком".

 

2 вересня 2004 р.

ІнАУ участь була учасником громадських слухань проекту Закону України "Про перехоплення телекомунікацій", в розробці якого активно брала участь. Закон презентовано народним депутатом, членом Комітету Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції В. Лебедівським. В слуханнях взяли участь більше  40 представників влади, бізнесу та неурядових організацій.

 

Вересень 2004 р.

ІнАУ взяла участь у щорічній конференції "Держава та Інтернет" /м. Ялта/, що проводилаcя компанією ЦЕБІТ.

 

Листопад 2004 р.

Спільно з Комісією УСПП з питань телекомунікацій та інтелектуальних мереж, Комісією УСПП з питань науки та технології, ВГО "УІС", асоціацією "Україна - розвиток через Інтернет" ІнАУ направила відкритий лист до Президента України (Ющенка В.), Прем’єр-міністра України (Тимошенко Ю.), народних депутатів України (Порошенка П., Зінченка А., Томенка Н.) щодо можливого призначення Довгого С. на керівну посаду в галузі телекомунікацій.

 

4 листопада 2004 р.

Проведено перший турнір Інтернет Асоціації України з боулінгу.

 

6 грудня 2004 р.

ІнАУ спільно з профільними бізнес-асоціаціями, громадськими організаціями та великими ІТ-компаніями взяла участь у "Хай-тек марші", якій відбувся на підтримку демократії.

Учасники акції пройшли від станції метро "Арсенальна" вулицею Грушевського до Європейської площі /місто Київ/. Учасники маршу використовували лише помаранчеву символіку, "на корпоративну символіку компаній накладена повна заборона».

 

15 грудня 2004 р.

Четверта Конференція ІнАУ /Карпати/. На Конференції розглядалися питання перспектив реалізації нового проекту ІнАУ "UA-VoIX", поточний стан доменної зони .UA у зв’язку з новою позицією ТОВ "Хостмайстер" щодо Правил домену .UA та ОНС, правові аспекти діяльності в сфері ІКТ, впровадження в Україні електронно-цифрового підпису.