Історія ІнАУ - рік 2013

25 грудня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ТОВ «Ланком».

Компанія  «Ланком» - це інтернет-сервіс-провайдер Севастополя. Працює на ІКТ-ринку з 2006 року та надає послуги з організації доступу до мережі Інтернет та цифрового телебачення для фізичних та юридичних осіб.

 

13 грудня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена –ТОВ «ІСП Шторм».

ТОВ «ІСП Шторм» засновано в 1999 році. Компанія надає послуги зв’язку, доступу до мережі Інтернет та ряд інших телекомунікаційних послуг для середнього та малого бізнесу, а також приватним особам.

 

25 листопада 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нових членів:

ТОВ «Юридична фірма «Дешунін і партнери» в якості Дійсного члена ІнАУ. Компанія зоснована в 2009 році та надає професійні юридичні та аудиторські послуги малому, средньому та великому бізнесу, а також фізичним особам.

ТОВ «Медіа Інновейшн Груп» в якості Асоційованого члена ІнАУ. Компанія з 2009 займається розміщенням та розповсюдженням на власних Інтернет-ресурсах інформації бізнесового характеру.

 

 

24 листопада 2013 р.

Згідно рішення Правління Інтернет Асоціації України Комерційно-консультативна фірма "Ремедіум" приєдналася до складу Дійсних членів ІнАУ.

      Фірма "Ремедіум" - це інтернет сервіс провайдер, який працює на ринку телекомунікацій з 2011 року та надає послуги з організації доступу до мережі Інтернет та цифрового телебачення для фізичних та юридичних осіб в Київській області.

 

 

12 листопада 2013 р.

Інтернет Асоціація України в агентстві Укрінформ провела прес-конференцію «Шляхи подолання штучних перепон розвитку підприємництва на телекомунікаційному ринку Харкова».

В прес-конференції взяли участь Тетяна Попова, Голова Правління ІнАУ, Дмитро Онищенко, Заступник Директора Асоціації «Телекомунікаційна палата України» та Володимир Куковський, Виконавчий директор ІнАУ.

 

8 листопада 2013 р.

Членами Правління Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу нового Дійсного члену ІнАУ – ТОВ «Коллайдер».

ТОВ «Коллайдер» засновано в 2008 році. Підприємство спеціалізується на наданні послуг з організації доступу до мережі Інтернет для фізичних та юридичних осіб в м. Києві.

На даний момент в складі Інтернет Асоціації України - 155 компаній.

 

10 жовтня 2013 р.

ПрАТ «МТС Україна» (http://www.mts.com.ua/) стало Дійсним членом ІнАУ, як правонаступник компанії «Комстар Україна».

Також, згідно рішення Правління до складу Інтернет Асоціації України приєдналися в якості Асоційованих членів дві нові компанії:

- ТОВ «Бєлнет» (http://bel.net.ua/), компанія заснована в 2006 році. Основним напрямком роботи компанії єнадання послуг  доступу до мережі Інтернет в Одеській області;

- ТОВ «Газета «Експрес» (http://expres.ua/), всеукраїнська газета універсального змісту з головною редакцією у Львові, яка заснована у 1992 році.

 

3 жовтня 2013 р.

В Київському коледжі зв'язку відбувся 4-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.

Організаторами Форуму виступили Інтернет Асоціація України, Український союз промисловців та підприємців, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Київський коледж зв’язку.

Партнери Форуму - Міністерство Внутрішніх Справ України, Державна служба України з питань захисту персональних даних, European Regional At-Large Organization (EURALO), Національний центр електронного урядування, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій, Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації.

Форум пройшов за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Перелік партнерів Форуму, які виконували інформаційну, медійну та інтернет-підтримку - тут.

 

4-й IGF-UA став продовженням серії Форумів, які проводяться в різних країнах світу з метою обговорення найбільш важливих проблем розвитку інформаційного суспільства, консолідації зусиль органів влади, бізнесу, інтернет-спільноти, професійної та академічної еліти задля прискорення впровадження в життя досягнень інформаційних технологій, створення умов для всебічного розвитку інтернет-простору в інтересах суспільства.

В ході Форуму в форматі дискусійних панелей обговорювались такі питання:

·         Розвиток інфраструктури мережі Інтернет

·         Сучасний Інтернет: зона свободи від прав або від обовязків?

·         Кириличні домени

·         Розвиток електронного урядування

Учасниками Форуму стали керівники підприємств галузі зв’язку, інформатизації та телекомунікацій, представники державних органів України, представники відповідних міжнародних структур, громадські діячі, всього близько 120 осіб. Список учасників Форуму – тут.

Доповіді, презентації та відеоархів Форуму – тут.

1-2 жовтня 2013 г.

В Киеве прошла Региональная конференция ENOG 6 / RIPE NCC.

Цель конференции — обеспечить возможность сетевым операторам поделиться опытом и обсудить вопросы и предложения, представляющие общий интерес для регионального и всемирного интернет-сообщества.

Принимающими сторонаи (организаторами) конференции выступили RIPE NCC (Réseaux IP Européens Network Coordination Centre) и Интернет Ассоциация Украины. Дочернее предприятие ИнАУ - "Украинская сеть обмена трафиком" выступило Серебряным спонсором конференции. Полный список спонсоров - здесь.

Участниками конференции стали около 370 человек из 19 стран мира. Список участников – здесь.

Доклады и презентации конференции – здесь. Следующая Региональная конференция ENOG 7 / RIPE NCC пройдет в Москве 26-27 мая 2014 г.

 

27 вересня 2013 р.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 р. № 713-р Голова Правління Інтернет Асоціації України ПОПОВА Тетяна Володимирівна була обрана до складу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, з чим її привітав Голова Ради Леонід Козаченко.

 

20 вересня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена– ТОВ «ЕВРОТЕЛ».

ТОВ «ЕВРОТЕЛ» засновано в 2012 році. Компанія надає послуги зв’язку, телекомунікацій та інформаційних технологій для операторів зв’язку, провайдерів в регіонах України, корпоративних конгломератів, середнього та малого бізнесу, а також приватним особам.

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

15  вересня 2013 р.

Комитет Интернет Ассоциации Украины по вопросам интернет-рекламы завершил исследование рынка медийной интернет-рекламы по итогам 1-го полугодия 2013 г. Предметом исследования стал объем денежных средств, направляемый рекламодателями на сегменты медийной интернет-рекламы, ориентированной на украинскую интернет-аудиторию, исключая затраты на соответствующие digital-сервисы. К медийной интернет-рекламе относится баннерная реклама, видеореклама, спонсорство и нестандартные решения.

По данным исследования, объем рынка медийной интернет-рекламы Украины в 1-м полугодии 2013 г составил 348 млн грн при доле прямых продаж на этом рынке 40%.

Сравнение этих данных с результатами предыдущих измерений свидетельствует о том, что этот рынок продолжает активный рост: в 1-м полугодии 2012 года объем рынка медийной интернет-рекламы Украины составлял 253 млн грн, за 2012 г в целом – 594 млн грн.

Методика измерения основана на перекрестном анализе данных анкетирования крупнейших рекламных агентств, сайтов и сейлз-хаусов. Участникам исследования было предложено заполнить специальные анкеты, в которых агентства на анонимной основе должны указать суммы полученных от рекламодателей средств по конкретным сайтам, а сайты – представить долю в своих оборотах группы агентств, предоставивших анкету. Сейлз-хаусы и Сети дополнительно предоставили информацию, позволяющую компенсировать дублирование данных.

В исследовании приняли участие ведущие агентства интернет-рекламы: AdPro, AdWork, COXO, Digibrand, Escape, ITCG, Mediacom (Atlantic Group), Netpeak, Publicis Groupe Media, Promodo, Smartica/Skykillers, TMGU, а также представители крупнейших площадок, холдингов и сейлз-хаусов: 1+1, Автоцентр, Magnet, Ukr.net, UMH, AdMixer, C8.Network, DMDim, FISH, Go2Net, Internet-Media, Reklamonstr, StarLight, Takitak, T-sell, All.biz, Finance.ua, Gorod.dp.ua, Obozrevatel, RBC.

Обработка данных в конфиденциальном режиме обеспечивалась Юридической фирмой «Вронский, Вронская и партнеры».

 См подробнее о Методике и Предмете исследования.

 

05-08 вересня 2013 р.

В г. Алуште прошла IV-я ежегодная Украинская конференция операторов связи (УКОС-2013). 

Интернет Ассоциация Украины выступила партнером данного мероприятия.

Детальнее - здесь

Форма опроса участников конференции - здесь

Презентации представителей ИнАУ и UA-IX - здесь

 

29 серпня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийнято рішення щодо вступу в ІнАУ нового Асоцыйованого члена – ТОВ «Андернет».

ТОВ «Андернет» засновано в 2005 році. Підприємство спеціалізується на наданні послуг з організації доступу до мережі Інтернет для фізичних та юридичних осіб в Київській та Житомирській областях.

Актуальний список всіх членів ІнАУ розміщено тут.

 

9 липня 2013 р.

ІнАУ у співпраці з Всеукраїнською асоціацією автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) провела семінар «Засоби залучення клієнтів та просування брендів в Інтернеті для автомобільного сегменту в Україні».

Ідея заходу виникла в рамках Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами, який запланував на 2013 рік кілька семінарів у різних сегментах економіки спільно з профільними асоціаціями, що представляють ці сегменти. Уже проведено два подібних заходи разом з банківською асоціацією НАБУ.

В ході семінару, який відбувся в конференц-залі київського готелю «Хаятт», були презентовані можливості Інтернету для автомобільної реклами.

За даними компанії «InMind Opinion Media», яка виконує дослідження інтернет-аудиторії України на замовлення ІнАУ, у червні 2013 р. загальне місячне охоплення всіх автосайтів становило 38,3% серед інтернет-користувачів старше 15 років, а обсяг реклами в Інтернеті в категорії «Автомобілі» склав 2,2% від загального обсягу вітчизняної інтернет-реклами.

Стрімке зростання інтернет-реклами змушує рекламодавців звертати активну увагу на цей сегмент комунікації з покупцем, і автоімпортери та автодилери не є виключенням.

Звертаючись з вітальним словом до учасників семінару, Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова та Генеральний директор ВААІД Олег Назаренко наголосили на зростанні ролі інтернет-комунікацій у розвитку бізнесу і побажали присутнім успіху у використанні сучасних маркетингових інструментів.

В ході семінару фахівці підрозділів реклами і маркетингу українських автоімпортерів і автодилерів ознайомились з інструментами і механізмами інтернет-реклами, про які розповіли представники інтернет-компаній, які є лідерами у своїх сегментах:

·         Ольга Євтушенко (медіаходинг United Online Ventures) показала переваги безпосередньої інтерактивної комунікації з інтернет-аудиторією;

·         Віталій Георгієв (агентство інтернет-реклами AdPro) розповів про шлях покупця  авто онлайн: від пошуку до прийняття рішення;

·         Іван Геч (Sales House RIA) ознайомив аудиторію з особливостями спільного використання інструментів медійної реклами і PR;

·         Іван Дубінський (дослідницька компанія InMind Opinion Media) презентував дані досліджень і розповів про потенціал Інтернету сьогодні і завтра;

·         Євген Лозбін (сайт «UBR.ua») повідомив учасників семінару про комунікацію з брендом як засіб стимулювання обсягу продажів;

·         Павло Баранок (сайт Avtosale.ua) розповів про окремі аспекти продажу автомобілів в Інтернеті.

Учасники семінару з зацікавленістю сприйняли інформацію про сучасні інструментами інтернет-реклами для сегменту автопродажів.

3 липня 2013 р.

Глава Правления ИнАУ Татьяна Попова приняла участие в круглом столе «Вебмани, Яндекс.Деньги, Forex: кто следующий?», прошедшем в информационном агентстве ЛигаБизнесИнформ. На мероприятии были подняты вопросы по ситуации, которая сложилась вокруг ГК WebMoney.ua.

 

Участники мероприятия высказали следующие тезисы:

Дмитрий Гадомский, адвокат, партнер практики IT и медиаправа АО «Юскутум»: «Определения денег не существует, есть признаки денег. Каким образом можно при отсутствии определения денег, дать определение электронных денег? Формулировка, которая представлена в законе «О платежных системах и переводах средств в Украине», оперирует к понятию «обмен средствами». WebMoney не являются э-деньгами, они оперируют понятием «денежного требования». Это  Гражданский кодекс. Во всей этой ситуации есть непонимание со стороны сотрудников некоторых государственных органов. Но тот факт, что определение «э-денег» не всеобъемлющее,  не может быть поводом для того, чтобы на какую-либо компанию оказывалось давление».

Ольга Дубинина, старший аналитик WebMoney: «11 июня у нас прошел обыск. Мы считаем, что основания несерьезные. Мы работаем в Украине 10 лет, с фактически безупречной репутацией. В результате действий сотрудников МДС техническая составляющая системы не пострадала, внутренние операции проходят. Но заблокированы счета пользователей в размере 60 млн. грн. Мы делаем всё возможное, чтобы эти средства были разблокированы».

Председатель Правления ИнАУ Татьяна Попова: «WebMoney оказались в нынешней ситуации из-за того, что десять лет назад выбрали в Украине прозрачную модель работы: легально зарегистрировали компанию, легально заключали договора, хранили средства, которые обеспечивают эмиссию долговых обязательств, в украинском банке. В сложившейся ситуации страдают как пользователи, так и представители украинского интернет-бизнеса. По нашим данным, по некоторым интернет-компаниям доля платежей через WebMoney достигает 85%».

Напомним, что ИнАУ, вместе с представителями других бизнес-ассоциаций и общественных объединений обратилась соткрытым письмом к Президенту Украины Виктору Януковичу, отметив необходимость разблокирования счетов, обеспечивающих обязательства WebMoney.ua перед пользователями.

Также, в круглом столе приняли участие Егор Анчишкин, основатель и директор Zakaz.ua, Денис Овчаров, адвокат, партнер практики правовой безопасности бизнеса АО «Юскутум», Игорь Горин, директор компании Portmone, и Александр Тютюн, генеральный директор платежной системы ГлобалМани.

 

 2 липня 2013 р.

ІнАУ у співпраці з Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) провела  семінар «Механізми просування банків в Інтернеті». Це вже другий спільний семінар ІнАУ і НАБУ, який направлений на розвиток ринку інтернет-реклами в банківському секторі, перший був проведений 23 квітня поточного року.

В ході семінару, який відбувся  в конференц-залі НАБУ, були презентовані можливості Інтернету для реклами банківських послуг і просування брендів.

За даними компанії «ІнМайнд», яка виконує дослідження інтернет-аудиторії України на замовлення ІнАУ, у травні 2013 р. обсяг реклами в Інтернеті в категорії «Банки і фінанси» склав 2,5% від загального обсягу вітчизняної інтернет-реклами, а загальна аудиторія банківських сайтів досягла у травні 42% інтернет-користувачів старше 15 років.

При цьому обсяг ринку інтернет-реклами в Україні ще не досягає світових показників, але демонструє стрімкий ріст (зростання за підсумками 2012 року за даними дослідження ІнАУ склало близько 100%).  Тому банки, використовуючи цей тренд, активно впроваджують нові механізми інтернет-реклами.

В ході семінару фахівці підрозділів реклами і маркетингу українських банків ознайомились з інструментами і механізмами інтернет-реклами, про які розповіли представники компаній-лідерів у своїх сегментах:

·         Тетяна Гордєєва (аналітичний ресурс Finance.ua) розглянула механізми сфокусованого маркетингу - низькобюджетні інструменти та рішення для просування банків в Інтернеті;

·         Іван Дубінський (дослідницька компанія InMind) ознайомив аудиторію з даними досліджень і практичним використанням досліджень у медійній рекламі;

·         Віталій Георгієв (агентство інтернет-реклами AdPro) розповів про очікування онлайн-користувачів від банку;

·         Роман Скрипник (портал «Укрнет») повідомив учасників семінару про можливості лідогенерації для фінансових компаній, споживчі кредити і автокредити.

 Семінар пройшов у формі зацікавленої дискусії.

 

26 червня 2013 р.

Правління Інтернет Асоціації України прийняло рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ТОВ «Дюна Ейч Ді» (www.dune-hd.com ).

«Дюна Ейч Пі» - провідна компанія, яка займається виробництвом мультимедійних пристроїв та сет-топ боксів для цифрового ТБ, IPTV та OTT для домашнього та комерційного застосування.

Актуальний список всіх членів Інтернет Асоціації України знаходиться за посиланням (тут).

 

20-21 червня 2013 р.

В Лиссабоне прошел 6-й Европейский Форум по управлению Интернетом (EuroDIG).

В форуме приняли участие более 600 представителей из более чем 30 стран мира: не только Европы, но и других континентов.

Среди участников форума – глава ICANN Фади Шехаде  и ряд других руководителей этой организации, высшие правительственные чиновники Португалии, профильные руководители из Совета Европы и Еврокомиссии, представители международных и национальных профильных общественных организаций, представители крупнейших интернет-компаний.

В этот раз форум назван так: «Интернет для общества - как служить общественным интересам?». Соответственно, в фокусе – гуманитарные вопросы: воздействие Интернета на пользователей, защита детей и молодежи, культура и авторское право, интернет для людей с ограниченными возможностями и т.п. В программе мероприятия 6 пленарных заседаний, 8 параллельных сессий и ряд отдельных презентаций.

Накануне EuroDIG прошла Генеральная ассамблея EURALO, в ходе которой это Европейское региональное подразделение организации At-Large отчиталось о проделанной работе, обсудило пути дальнейшего развития и переизбрало Администрацию.

Соорганизаторами EuroDIG 2013 являются:

Португальская ячейка ISOC (ISOC Portugal

Португальский фонд науки и техники (Fundação para a Ciência e a Tecnologia

Управление по СМИ  Португалии  (GMCS)

Совет Европы (Council of Europe)

Федеральное управление связи Швейцарии (OFCOM)

Еврокомиссия (European Commission)

Европейская вещательная корпорация (EBU)

Европейское подразделение At-Large (EURALO).

Национальный 4-й Украинский форум по Управлению Интернетом IGF-UA Правление ИнАУ предложило провести 3 октября 2013, сразу после ENOG-6. В ближайшее время начнется формирование Оргкомитета 4-го IGF-UA.  

Глобальный форум по управлению Интернетом в этом году планируется провести в Бали (Индонезия) 22-25 октября 2013.

 

31 травня – 1 червня 2013 р.

У Судаку відбулась 14-та Конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку». Вона зібрала  близько 150 учасників, які репрезентують різні сегменти ІКТ-ринку.

В рамках першого дня роботи заходу відбувся круглий стіл «Взаємодія держави і бізнесу в сфері інформаційно-комунікаційних технологій як запорука сталого розвитку галузі». Доповіді члена Правління ІнАУ Елліни Шнурко-Табакової та Голови Правління ІнАУ Тетяни Попової  були присвячені впливу Інтернету на трансформацію системи захисту авторського права. Учасники Конференції підтримали тези щодо необхідності протидії монополізму в сфері захисту авторського права та закликали продовжити роботу щодо недопущення прийняття у другому читанні Законопроекту № 0902 «Щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав», який вводить монополію уповноважених державою ОКУ, істотним чином обмежує права і законні інтереси суб'єктів авторського права.

Про оптимальні шляхи вирішення проблеми доступу операторів/провайдерів телекомунікацій до будинкових розподільчих мереж (БРМ) розповів у своїй доповіді член Правління ІнАУ Іван Пєтухов. В Резолюції Конференції відображена пропозиція щодо необхідності прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до житлового фонду всіх форм власності для організації та проведення відповідних будівельних, монтажних робіт для забезпечення доступу споживачів до мережі Інтернет».

Значна увага в ході обговорення актуальних проблем вітчизняного ІКТ-ринку була приділена підготовці змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення». В доповідях члена Комітету ІнАУ з питань телебачення та медіаконтенту. Костянтина Жакуна та члена Правління ІнАУ Віктора Мазура йшлося про необхідність підтримки нової редакції Закону України «Про телебачення та радіомовлення» на базі принципів технологічної нейтральності, прозорості процедур діяльності національного медіа-регулятора, спрощення регулювання діяльності і усунення зайвих адміністративних бар’єрів, в т.ч. зменшення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, уникнення подвійного ліцензування.

Доповідь члена Правління ІнАУ Олександра Федієнка була присвячена шляхам вдосконалення існуючого законодавчого поля в сфері використання радіочастотного ресурсу України, створення сприятливих умов для ліцензіатам для здійснення радіочастотних присвоєнь, припинення незаконної діяльності та ліквідації нелегальних мереж безпроводового зв’язку, спрощення та скорочення терміну здійснення частотних присвоєнь. Було запропоновано переглянути діючу сітку радіочастот діапазонів 5 ГГц, 10 ГГц, та 24 ГГц з метою повного та ефективного використання радіочастотного ресурсу та забезпечення маневрового резерву з радіочастот операторам і відкриття нових діапазонів РЧР для використання радіотехнології широкосмугового радіодоступу.

В ході панельної дискусії «Антигерої ІКТ-ринку» був розглянутий список найбезглуздіших нормативних актів та законопроектів, їх авторів та посадових осіб, які стримують розвиток інформаційного суспільства в Україні. Учасники Конференції підтвердили перелік з восьми найбезглуздіших нормативних актів та законопроектів, розглянутих в ході Конференції, та вирішили оприлюднити інформацію про ці нормативні акти. За результатами рейтингового голосування учасників Конференції – експертів ринку телекомунікацій лідерами рейтингу «Антигерої ІКТ-ринку» визначені такі законопроекти та нормативні акти:

1) Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки національної кінематографії» № 2576 від 19.03.2013, автор Народний депутат України Кириленко В.А.

2) Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» № 0902 від 12.12.2012, автори  Народні депутати України VI скликання Луцький М.Г., Самойлик К.С., Зарубінський О.О.

3) Рішення Київської міської ради «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій» №378/5765 від 14.07.2011.

Повний перелік – у списку Документів 14 конференції ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку».

Другий день роботи Конференції почався круглим столом «Шляхи подальшого розвитку Української мережі обміну трафіком (UA-IX)».

В доповіді Сергія Гусакова, представника Генерального спонсора Конференції компанії Extreme Networks йшлося про нові технології в мережевій інфраструктурі точок обміну трафіком і операторів зв'язку, а також про обладнання, яке компаніяя поставляє на ринок.

Заслухавши доповідь Директора Української мережі обміну трафіком UA-IX, члена Правління ІнАУ Олександра Кульчицького «Стратегія розвитку ДП «УкрМОТ» та впровадження нових послуг мережі UA-IX» та Павла Гульчука, технічного адміністратора ДП «УкрМОТ» «Технічні аспекти контролю за виконанням Учасниками мережі UA-IX правил підключення та Договору про надання послуг», учасники Конференції підтримали впровадження нових послуг у мережі UA-IX та рекомендували якнайшвидше запустити пілотний проект.

Останній круглий стіл конференції був присвячений перспективам впровадження нових технологій в інформаційно-комунікаційній сфері. Неаби-який інтерес викликала презентація обладнання компанії Brocade та її технологій найближчого майбутнього, що були представлені компанією ITBiz – прямим партнером вендора на території України. Більшість питань учасників виникла стосовно проекта з провадження рішень Brocade в одній з українських мереж обміну трафіком, який було успішно завершено навесні цього року.

Активну дискусію викликало обговорення питання розвитку ринку доменних реєстрацій. У доповідях члена Доменного комітету ІнАУ Віталія Зубка і Голови Доменного комітету члена Правління ІнАУ Івана Пєтухова «Пропозиції ІнАУ щодо Концепції розвитку домену .УКР» йшлося про Концепцію розвитку домену .УКР в контексті розвитку доменного простору України. Олександр Ольшанський («Інтернет Інвест») звернув увагу учасників Конфереції, що принцип розділу властей повинен бути основою розвитку ринку доменних реєстрацій. Було вирішено ініціювати проведення обговорення концепції розвитку домену .УКР за участю представників інтернет-спільноти, держави та бізнесу, а також таких міжнародних організацій, а також, з метою відтворення Координаційної ради УМІЦ як легітимного вищого робочого органу з керування національними доменами звернутися до всіх зацікавлених сторін, а також до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо оновлення складу Координаційної Ради з урахуванням результатів адміністративної реформи та необхідності побудови вищого керівного органу домену за принципом паритету суспільства, держави та бізнесу.

На завершення конференції Ірина Попова (дослідницька компанія, «ІКС-Консалтинг») поділилася результатами досліджень ринку широкосмугового доступу в Україні.

За підсумками Конференції було прийнято Резолюцію.

Генеральним спонсором Конференції виступила компанія Extreme Networks,

Технологічним спонсором - «Айті Бізнес Солюшн»,

Спонсором - «Ай Ті Сістемз».

 

28 травня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нових Асоційованих членів – ТОВ "ІСП Аксон" (Луганська обл., м.Лисичанськ) та ТОВ "ФРІБІТ" (АР Крим, м.Судак).

Обидві компанії є інтернет-сервіс-провайдерами.

 

25 квітня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» ( www.intertelecom.ua ).

ТОВ «Інтертелеком» засновано в м. Одесі у 2001 році. Інтертелеком – перший національний CDMA оператор. Компанія надаєпослуги місцевого та мобільного зв’язку стандарту CDMA, а також беспровідний доступ в Інтернет у всіх регіонах України.

Актуальний список всіх членів Інтернет Асоціації України знаходиться за посиланням (тут).

 

23 квітня 2013 р.

ІнАУ співпраці з Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) провела семінар «Засоби залучення клієнтів та просування брендів в Інтернеті для банківського сектору в Україні».

В ході заходу, який відбувся  в київському готелі «Рів’єра» у форматі «case study», були презентовані можливості Інтернету для реклами банківських послуг і просування брендів.

Українські банки за останній рік значно збільшили використання інструментів інтернет-реклами. За даними компанії «ІнМайнд», яка виконує дослідження інтернет-аудиторії України на замовлення ІнАУ, станом на березень 2013 р. обсяг реклами в Інтернеті в категорії «Банки і фінанси» склав 3% від загального обсягу вітчизняної інтернет-реклами і щомісячно демонструє стрімкий ріст, а загальна аудиторія банківських сайтів досягла у березні 31,4% інтернет-користувачів старше 15 років. Обсяг українського ринку медійної інтернет-реклами за 2012 р приблизно вдвічі перевищив показник 2011 р. В цих умовах зацікавленість банків можливостями просування свого бренду і послуг засобами Інтернету цілком виправдана.

В ході семінару керівники відповідних підрозділів більш ніж 20 українських банків ознайомились з інструментами і механізмами інтернет-реклами, про які розповіли представники компаній-лідерів у своїх сегментах:

·         Іван Дубінський (дослідницька компанія InMind) ознайомив аудиторію з даними досліджень, засобами планування та аналізу ефективності рекламних компаній;

·         Віталій Георгієв (агентство інтернет-реклами AdPro) запропонував актуальні методи просування  банківського сегменту в digital-середовищі;

·         Дмитро Лисицький (медіаходинг United Online Ventures) розглянув відео-рекламу в Інтернеті як механізм залучення клієнтів;

·         Костянтин Леонтьєв (аналітичний ресурс Finance.ua) поділився секретами використання аудиторії сайтів ділової тематики для просування банківських послуг;

·         Дмитро Мірошниченко (сайт «UBR.ua») повідомив учасників семінару про лідогенерацію як спосіб залучення користувачів банківських послуг;

·         Владислав Гранкін (інформаційне агентство «РБК Україна») проаналізував основні тенденції просування банків в Інтернеті;

·         Роман Скрипник (портал «Укрнет») розповів про можливості таргетингу і лідогенерації на ресурсах з великою аудиторієюukr.net і sinoptik.ua

Інтернет Асоціація України приділяє значну увагу розвитку українського сегменту мережі Інтернет. Виступаючи з привітанням на відкритті семінару, Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова розказала про проекти, які виконуються Асоціацією для аналізу соціально-демографічних показників вітчизняних інтернет-користувачів і стану ринку інтернет-реклами, та побажала присутнім ефективно застосовувати сучасні інструменти для розвитку банківської справи.

Голова Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами Михайло Коміссарук відзначив, що Комітетом заплановано на поточний рік проведення у співробітництві з рядом профільних асоціацій аналогічних семінарів, які дозволять надати представникам відповідних галузей спеціалізовані механізми інтернет-маркетингу.

 

15 квітня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ТОВ «АЙ ПІ МЕДІА ГРУП» ( http://ipmedia.net.ua/ ).

Компанію «АЙ ПІ МЕДІА ГРУП» засновано в 2006 році. Основною метою діяльності товариства є надання доступу до інформаційного ресурсу у вигляді  IPTV – контента, який складається з ТВ-каналів, ТВ-програм, VoD, MoD.

Актуальний список всіх членів Інтернет Асоціації України знаходиться за посиланням (тут).

 

4 квітня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члена – ПП «Фірма «Фенікс ВТ» ( http://fenix-vt.net/ ).

ПП «Фірма «Фенікс ВТ» засновано в 2006 році. Основними напрямками діяльності компанії є: організація волоконно-оптичних каналів зв'язку, надання доступу в Інтернет по виділених лініях та організація доступу в Інтернет у бізнес-центрах.

 

04 квітня 2013 р.

Тетяна ПОПОВА, Голова Правління ІнАУ взяла участь в презентації дитячої книги про Інтернет «Як не заблукати в Павутині», написаної письменницею та дослідником Тетяною Щербаченко. Книжка розрахована на дітей середнього шкільного віку та руйнує стереотипи батьків про стовідсоткову шкідливість Інтернету та намагається подолати дитячу розгубленість, яка виникає тоді, коли вони заплутуються у Всесвітній павутині.

До дискусії про інтернет-грамотність дітей  долучилися також інші фахівці з питань Інтернет-безпеки.

Ознайомитися з книжною можна за посиланням (тут).

 

04 квітня 2013 р.

На засіданні Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), яка об’єднує понад 20 найбільших в державі недержавних самоврядних організацій в галузі телекомунікацій, телерадіомовлення, інформатизації та ІКТ, прийнято рішення про розширення напрямків діяльності та залучення ширшого кола інституцій, які представляють інформаційну сферу.

Члени Громадської ради дійшли висновку, що гальмування розвитку інформаційного суспільства в Україні, яке спостерігається на сучасному етапі, зумовлено недостатнім рівнем саморегулювання галузі та співпраці органів державної влади, бізнесу та громадськості в Україні, а нормативне забезпечення сфери інформаційного суспільства не відповідає потребам суспільства.

Задля забезпечення більш ефективного вирішення цих завдань Громадська рада проведе реформування свого складу та напрацює нову, четверту версію доповіді «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».  Серед шляхів подальшої роботи Громадської ради, які були намічені в ході засідання – вдосконалення механізмів самоврядування, виділення сфери медіа в окрему галузь економіки, розвиток досліджень показників розвитку інформаційного суспільства, підвищення ефективності інформаційного обміну.

Найближчим часом інститутам громадянського суспільства України, які реально працюють у сфері розбудови інформаційного суспільства України та поділяють принципи відкритої та прозорої публічної діяльності, буде запропоновано підписання оновленого Меморандуму, який формалізує діяльність оновленого складу Громадської ради. Впровадження інформаційних технологій має стати реальним, а не декларативним пріоритетом в Україні.

 

03 квітня 2013 р.

Международный Форум «Вокруг Кабеля, Вокруг IP», или ACAIP-2013 (Around Cable, Around IP) прошел при поддержке ИнАУ.

В 2013 году поток «Вокруг Кабеля» был наполнен рекордным объемом практической информации и опыта. Так, центрами внимания выставки и конференционной части «Вокруг Кабеля» стали: 

·          волоконно-оптические и медные кабели, линии связи и сети;

·          проектирование волоконно-оптических линий и сетей и стандарты в этой области;

·          технологии и инструментарий для строительства, эксплуатации, мониторинга, диагностики, ремонта линий связи;

·          специфика проектирования и монтажа низковольтных кабельных сетей (СКС, аудио, видео, управление инженерной инфраструктурой зданий)

 В рамках Форума ACAIP-2013 прошла «Академия FTTx». Это закрытая тематическая секция для руководителей операторов связи, интернет-провайдеров, интеграторов и строительных компаний, в ходе которой были глубоко рассмотрены следующие важные темы:

·          современные высокопроизводительные технологии монтажа ВОЛС
(кабели, укладка, крепление, соединение волокон);

·          технико-экономические аспекты внедрения FTTx (реализуемые бизнес-модели, 
организация финансирования, подходы к проектированию и развертыванию сетей, вопросы ценообразования и окупаемости);

·          проверенные временем решения и типовые проекты FTTb и FTTh;

·          положительный опыт и ошибки практических реализаций сетей FTTx;

·          правовые аспекты и опыт взаимодействия с собственниками объектов.

Кроме того, в рамках «Академии FTTx» прошел круглый стол «FTTx в Украине: опыт и будущее», который объединил технологических лидеров этого рынка. Более подробную информацию об «Академии FTTx» можно прочитать здесь.

Организаторы Форума: информационно-маркетинговое агентство CIS Events Group и его представитель в Украине – Учебно-консультационный центр «А-КОМ Академия». Мероприятие проходит при поддержке DCNT.RU и TELEINFO.RU.

 

28 березня 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Асоційованого члена – ТОВ «УСТК».

ТОВ «УСТК» (Украинская Строительно-Тогровая Компания) засновано в 2006 році. Основною метою діяльності товариства є прокладання мідних та оптичних мереж зв’язку, обслуговування телекомунікаційних систем та мереж.

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

28 березня 2013 р.

Комитет Интернет Ассоциации Украины по вопросам интернет-рекламы завершил исследование рынка медийной интернет-рекламы по итогам 2012 г. Предметом исследования стал годовой объем денежных средств, направляемый рекламодателями на сегменты медийной интернет-рекламы, ориентированной на украинскую интернет-аудиторию, исключая затраты на соответствующие digital-сервисы. К медийной интернет-рекламе относится баннерная реклама, видеореклама, спонсорство и нестандартные решения.

По данным исследования, объем рынка медийной интернет-рекламы Украины в 2012 г достиг 594 млн грн., при этом доля прямых продаж на этом рынке составила 44,56%.

Методика измерения основана на перекрестном анализе данных анкетирования крупнейших рекламных агентств, сайтов и сейлз-хаусов. Участникам исследования было предложено заполнить специальные анкеты, в которых агентства на анонимной основе должны указать суммы полученных от рекламодателей средств по конкретным сайтам, а сайты – представить долю в своих оборотах группы агентств, предоставивших анкету. Сейлз-хаусы и Сети дополнительно предоставили информацию, позволяющую компенсировать дублирование данных.

В исследовании приняли участие 12 ведущих агентств интернет-рекламы: AdPro, AdWork, Digibrand, Digital Promotion, Escape, ITCG, Mediacom, OK Internet, Promodo, Publicis Groupe Media, Smartica/Skykillers, TMGU, а также представители более двадцати крупнейших площадок, холдингов и сейлз-хаусов: «Автоцентр», AdMixer, AdNet, C8.Network, Censor.net.ua, DMDim, Gismeteo.ua, Go2Net, Gorod.dp.ua, FISH, HTTPool, Internet Marketing, RBC, RIA, Ukr.net, Finance.ua, LB.ua, T-sell, Takitak, StarLight, 1+1.

Обработка данных в конфиденциальном режиме обеспечивалась Юридической фирмой «Вронский, Вронская и партнеры».

Исследования объема рынка медийной интернет-рекламы Украины ИнАУ выполняет уже в четвертый раз. По мнению Председателя Комитета ИнАУ по вопросам интернет-рекламы Михаила Комиссарука, увеличение количества участников измерений, которое наблюдается при каждом новом исследовании, положительно влияет на точность и полноту оценки объемов рынка медийной рекламы в украинском сегменте Интернета.

 

5 березня 2013 року

Відбулось засідання нового складу Правління Інтернет Асоціації України, обраного рішенням XVI З'їзду ІнАУ.

На засіданні Правління обрано Голову Правління та заступника Голови Правління Асоціації.

За підсумками голосування Головою Правління ІнАУ стала Тетяна ПОПОВА, заступником Голови – Сергій ОДИНЕЦЬ.

 

 

27 лютого 2013 р.

Відбувся З'їзд Інтернет Асоціації України. З'їзд заслухав звіти Голови Правління, Голів Комітетів ІнАУ про роботу в 2012 році, а також доповідь Директра ДП "УкрМОТ"  про виконання цілей ДП "УкрМОТ" на 2012 рік та про Проект Стратегії розвитку ДП "УкрМОТ".

З'їзд визнав роботу Правління в 2012 році задовільною та прийняв звіт про бюджет ІнАУ у 2012 р. та проект бюджету ІнАУ на 2013 р.

З'їзд не вніс зміни в Статут ІнАУ.

З'їзд прийняв Резюлюцію про напрямки діяльності ІнАУ на 2013 р. та обрав новий склад Правління ІнАУ.

 

26 лютого 2013 р.

Відбулось урочисте нагородження переможців Конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу України «Веб-сайт – обличчя успіху», одним із партнерів якого виступила Інтернет Асоціація України.

Предметом конкурсу стало змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчального процесу у діяльності закладів освіти, послуги, що надаються на сайтах. Кожний сайт оцінювався за показниками, згрупованими у такі категорії: контент, зручність, динаміка, дизайн та технічні показники.

Професійне журі Конкурсу складалось із семи представників громадських та професійних об’єднань, які є членами Комітету ІнАУ з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.  

За результатами Конкурсу, участь у якому взяли 116 номінантів, переможцями було обрано:

 

У номінації «Шкільні веб-сайти»:

 

     1-ше місце: Ніжинський обласний педагогічний ліцей  Чернігівської обласної ради, www.nopl.org.ua,

     2-ге місце: Гімнація № 172 «Нивки» Шевченківського району міста Києва, http://gimn172.kiev.ua

     3-тє місце: Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Бердянської міської ради Запорізької області, www.school-2.com

     Заохочувальна грамота для сільської школи: Зеленобалківська середня загальноосвітня школа Широківського р-ну Дніпропетровської обл http://zbschool.jimdo.com/

 

У номінації «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів»:

1-ше місце: Станція юних туристів м. Умань, http://umansutur.at.ua  

2-ге місце: ТОВ «Пал Груп» м. Одеса, www.ukr-op.com

3-тє місце: Дошкільний навчальний заклад № 23, м.Вінниця, http://berizka.vn.ua

 

У номінації Веб-сайти вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації:

1-ше місце: Вінницький технічний коледж, http://vtc.vn.ua  

2-ге місце: Стрийський коледж Львівського національного університету, http://sclnau.com.ua

3-тє місце: Луганське вище професійне училище сфери послуг, http://lvpusu.lg.ua

 

Переможців нагороджено цінними призами від Інтернет Асоціації України, компанії «Адамант» і від компанії «Карше» - організатора виставки «Сучасна освіта в Україні – 2013».

Переможці отримали дипломи Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

 

Конкурсні веб-сайти паралельно оцінювалися за вебометричними показниками за Методикою, розробленою Сумським державним університетом. У рейтинговій методиці використовувалися оцінки видимості у пошукових системах, цитованості іншими web-ресурсами та відвідуваності.

Результати рейтингу вебометичного оцінювання конкурсантів в трьох номінаціях – на сайті Першого українського рейтингового порталу.

 

Журі Конкурсу:

1. Попова Тетяна Володимирівна, Інтернет Асоціація України (ІнАУ) – Голова журі.

2. Бронін Сергій Вадимович, Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» (УАФІТ).

3. Косик Вікторія Миколаївна, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвітимолодьспорту України.

4. Пероганич Юрій Йосипович, ГО «Вікімедіа Україна».

5. Пєтухов Іван Михайлович, член Правління ІнАУ, Український союз промисловців і підприємців (УСПП).

6. Поліщук Марина Валеріївна, проект Школа.UA.

7. Шнурко-Табакова Елліна Володимирівна, Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).

 

23 лютого 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ чотирьох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

1.     ТОВ «МСП Формат»

2.     ТОВ «БіттерНет»

3.     Дочірнє підприємство ТОВ "Телерадіокомпанія "Імпульс ТБ

4.     ТОВ «Макснет».

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

22 лютого 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ двох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

- ТОВ «Фрінет» ( http://o3.ua/ );

- ТОВ «ЕЙБІ Україна» ( http://www.airbites.net.ua/ ).

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

19 лютого 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члену – ТОВ «Мікснет».

ТОВ «Мікснет» засновано в 2007 році. Основною метою діяльності товариства є надання послуг доступу до мережі Інтернет фізичним та юридичним особам, надання послуг передачі даних, надання в користування каналів зв’язку, надання послуг з експлуатації телемереж з використанням як проводових, так і безпроводовихтелекомунікаційних мереж.

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

05 лютого 2013 року

Інтернет Асоціація України провела прес-конференцію з нагоди Міжнародного Дня безпечнішого Інтернету, який відзначається 5 лютого.

Прес-конференція відбулась 5 лютого 2013 р. о 10:00 у прес-центрі національного інформаційного агентства України «Укрінформ» з адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16.
У прес-конференції взяли участь:

1. Тетяна ПОПОВА, заступник Голови Правління ІнАУ.

2. Іван ПЄТУХОВ, член Правління ІнАУ, віце-президент УСПП з питань ІТ.

3. Елліна ШНУРКО-ТАБАКОВА, член Правління ІнАУ, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини і свободи слова.

4. Ольга БОЛЬШАКОВА, Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ).

Про День Безпечнішого Інтернету. Ця дата відзначається країнами Європи з метою підвищення культури користування Інтернетом, запобігання поширенню через інформаційні ресурси проявів дитячої порнографії, расової нетерпимості, тероризму. У 2013 р День безпечнішого інтернту відзначається вдесяте.

В Україні День безпечнішого Інтернету відзначаться з 2009 р. Відзначення  Дня безпечнішого Інтернету допомагає досягти об‘єднання зусиль зацікавлених сторін — як державного, так і приватного секторів — задля підвищення рівня обізнаності етики поведінки при використанні інформаційних технологій, зокрема Інтернету, дітьми та молоддю.

 

10 січня 2013 року

Згідно рішення Правління від 10 січня 2013 р. до складу Інтернет Асоціації України приєдналися дві нові компанії:

-         ТОВ «Лагідком» в якості Дійсного члена ІнАУ (http://lagidcom.net/). Компанія заснована в 2010 році. Основними напрямками роботи «Лагідком» є створення телекомунікаційних мереж та надання доступу до мережі інтернет в Рівненській області;

-         ТОВ «Дідан Груп» в якості Асоційованого члена ІнАУ (http://didan.org/). Компанія заснована в 2004 році з метою надання телекомунікаційних послуг в Донецькій області.