Підсумки

Відбулася конференція ІнАУ та ДП „UA-IX”

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та її дочірнє підприємство „Українська мережа обміну трафіком” (UA-IX) 26-30 травня провели спільну конференцію в м. Судак.

В роботі конференції взяли участь понад вісімдесят представників телекомунікаційних компаній та державних структур.

Під час роботи конференції були розглянуті наступні питання:

  • Участь ІнАУ у відкритих громадських слуханнях з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні. Стан, проблеми та перспективи ринку ІКТ”;
  • Законодавчі та технічні засоби боротьби зі спамом$
  • Оцінка наказу Міністерства транспорту та зв’язку про порядок реєстрації електронних інформаційних ресурсів;
  • Конверсія та розподілення радіочастотного ресурсу (РЧР);
  • Проблеми та перспективи ІР-телефонії в Україні.

Учасники конференції виступили проти намагання запровадити реєстр українських Інтернет сайтів та електронних засобів масової інформації. Вони вказали представникам влади на суперечливі формулювання, допущені авторами цього документу.  Представники ринку Інтернет висловили занепокоєння непрозорою ситуацією, яка існує в питанні конверсії та розподілення РЧР в діапазоні 5 ГГц, перспективному для розвитку технології WiMAX. На думку експертів, у цьому питанні відповідні державні органи мають намір впровадити дозвільну систему, однак це суперечить досвіду інших провідних країн світу, які досягли певного поступу у відкритті для комерційного використання згаданого діапазону частот.

В результаті анкетування більше 70% учасників вважають необхідним повну відміну Наказу Міністерства транспорту і зв’язку, який затверджував Порядок реєстрації електронних інформаційних ресурсів.  Більше половини вважають, що боротися із спамом потрібно технічними засобами, хоча в той же час, висловлювалась думка про необхідність подальшого вивчення цього питання. 95 % учасників зацікавлені в розвитку проекту UA-VoIX , але в той же час IP телефонія для більшості з них є додатковим до основного бізнесом, або справою, якою вони планують займатися.

ДОВІДКА
Інтернет Асоціація України створена в 2000 році з метою сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет. ІнАУ об’єднує більш ніж 70 провідних компаній-учасників ринку Інтернет України. З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті за адресою www.inau.org.ua.