Історія ІнАУ - 2009 рік

14 січня 2009 року

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова увійшла до складу Міжгалузевої ради з питань розвитку інформаційного суспільства, створеної постановою КМУ №4 від 14.01.2009 р.

Міжгалузева рада з питань розвитку інформаційного суспільства є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України. Основним завданням Міжгалузевої ради є підготовка та подання Кабінетові Міністрів України пропозицій щодо реалізації державної політики з питань розвитку інформаційного суспільства та інтеграції України до глобального інформаційного простору.

 

06 лютого 2009 року

Потенційна ємність Мережі UA-IX виросла в півтора раза - до 780 Гбит/с завдяки установці в січні нового 24- х портового комутатора з пропускною здатністю кожного порту 10 Гбит/с.

 

09 лютого 2009 року

Інтернет Асоціація України провела брифінг, присвячений Дню безпечнішого Інтернету та підготовці до V Конгресу «Україна на шляху до інформаційного суспільства».

ІнАУ до Дня безпечнішого Інтернету виступила з рядом ініціатив. Як учасник Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті, асоціація підтримала кампанію «Місяць безпечного Інтернету», забезпечивши разом з Українською банерною мережею виділення з 10 лютого 1 млн банерів для пропагування заходів цієї кампанії. Розроблений та запропонований для підписання державним органам та громадським організаціям Меморандум про співробітництво за безпеку в українському сегменті Інтернету.

Коштами ІнАУ започатковано проект Skarga, який дозволить інформувати інтернет-провайдерів про помічені користувачами Інтернету веб-ресурси з дитячої порнографією, проявами расової і національної нетерпимості та тероризму (запуск проекту очікується у квітні). Напрацьовані документи для інформування користувачів про загальні правила роботи в Інтернеті, а провайдерів – про керівні принципи співробітництва з правоохоронними органами проти кіберзлочинності.

 

13 лютого 2009 року

Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства», який відбувся в Українському домі, визначив напрямки розвитку вітчизняного ІКТ-ринку в умовах економічної турбулентності. В 2009 році цорічний Конгрес Інтернет Асоціації України став п’ятим, ювілейним.

На Конгресі ІнАУ значна кількість доповідей стосувалося розвитку телебачення України, і такий акцент нинішнього форуму є відображенням об’єктивних процесів об’єднання телекомунікацій, інформаційних технологій та TV.

Також йшлося про шкідливість підвищення тарифів на використання радіочастотного ресурсу та на видачу ліцензій, на радіомоніторинг, на оренду кабельної каналізації, нерухомості та комунальні платежі. Відверто рейдерським був названий законопроект № 3683 «Щодо забезпечення доступу до універсальних телекомунікаційних послуг», який фактично запроваджує прихований податок у розмірі 3% на користувачів телекомунікаційних послуг.

Сперечалися навколо проблем взаємоз’єднання мереж, ролі «Укртелекому» та доцільності його приватизації у цей час, ефективних шляхів державного регулювання в телекомунікаціях та на телебаченні, шляхів розвитку телевізійного та інтернет-контенту, перспектив вирішення «доменного питання».

Крім того ІнАУ пропонує внести точечні зміни в закон «Про телекомунікації» в частині визначення ринків та операторів зі значною риночкою вагою та накласти тимчасовий мораторій на всі решту змін в закони сфери телекомунікацій та регулювання радіочастотного ресурсу.

В рамках конгресу відбувся також ювілейний, десятий з’їзд ІнАУ. Було підбито підсумки року, що минув, проаналізований поточний момент, окреслено завдання на 2009 рік, обрано новий склад Правління Асоціації.

Прийняті наступні рішення:

  1. Роботу Правління ІнАУ за 2008 рік визнати задовільною.
  2. Прийняти звіт про використання бюджету за 2008 рік.
  3. Підвищити членські внески на 25%.
  4. Прийняти проект бюджету на 2009 рік за основу.
  5. Правлінню ІнАУ звернути увагу на такі напрямки діяльності:
  • докласти всіх зусиль до захисту інтересів учасників вітчизняного ринку телекомунікацій в справі протидії впровадженню незаконних податків та зборів;
  • продовжити роботу щодо законодавчого врегулювання питання про перехоплення телекомунікацій;
  • вважати проект №3460 закону «Про телекомунікації» (народного депутата Шевчука) найбільш досконалим з огляду на потреби ринку, зокрема в  частині врегулювання домену та в частині врегулювання діяльності кабельних операторів; разом з тим визнати, що він потребує значного доопрацювання, зокрема в питанні визначення операторів зі значною ринковою вагою; доручити Правлінню і адміністрації ІнАУ продовжити роботу над вдосконаленням цього законопроекту у напрямку розвитку конкурентного середовища на ринку телекомунікацій;
  • сприяти встановленню рівноправних та прозорих умов для всіх учасників ринку, недопущенню преференцій та необґрунтованих тарифів у питаннях використання кабельної каналізації, оренди комунального та державного майна, комунальних платежів, при формуванні фонду універсальних телекомунікаційних послуг;
  • вивчити ситуацію довкола оренди приміщень приватної, комунальної та державної власності операторами та провайдерами комунікацій, звернутися за відповідними роз’ясненнями до Антимонопольного комітету України та інших державних інституцій;
  • підсилити напрямок роботи, пов’язаний з захистом свободи слова, забезпечити постійний моніторинг ситуації зі свободою слова в українському сегменті Інтернету та вчасно реагувати на загрози у цій сфері;
  • продовжити активну роботу у справі забезпечення безпечнішого Інтернету, розвивати співпрацю в цьому напрямку з Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі при КМУ;
  • підсилити активність в сфері законодавчого та регуляторного аналізу сфери телерадіомовлення, налагодити співпрацю з представниками Держтелерадіо України, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також з професійними організаціями у сфері телебачення;
  • за рахунок відновлення роботи Радіочастотного комітету посилити роль ІнАУ у сегменті регулювання радіочастотного ресурсу та використання радіоелектронних засобів;
  • налагодити зв’язки з представниками суміжних галузей з метою вивчення ситуації у сфері формування та регулювання цін на розміщення об’єктів телекомунікацій у цих галузях;
  • вивчити можливість закріплення на законодавчому рівні положень щодо доступу провайдерів телекомунікацій до ліній зв’язку домінуючого оператора з метою надання користувачам послуги ADSL, провести відповідні переговори щодо цього з представниками ВАТ «Укртелеком»;
  • докласти зусиль до пропагування Інтернету як сучасного та ефективного засобу комунікацій, при цьому робити акцент на ефективності реклами в Інтернеті, сприяти розвитку цього сегменту рекламного ринку України та консолідації його учасників;
  • розширити міжнародне співробітництво і співпрацю з міжнародними організаціями та з Європейською комісією, зокрема з комісією з комунікацій; налагодити контакти з відповідними комісарами Європейської комісії та публічно заявити про свої наміри бути посередником між Єврокомісією та  комунікаційним середовищем України.
  1. Згідно рейтингового голосування, затвердити наступний склад Правління ІнАУ на 2009 рік:
    1. Борисов Борис («Колокол»)
    2. Гарбуз Вадим («Воля-Кабель»)
    3. Грищук Дмитро («Індастріал Медіа Нетворк»)
    4. Єлісєєв Олег («ТеНет»)
    5. Козлов Кирило («Голден Телеком»)
    6. Кравченко Вікторія («Топ НЕТ»)
    7. Кульчицький Олександр («Укомлайн»)
    8. Ольшанський Олександр («Інтернет Консалтинг Групп»)
    9. Попова Тетяна («Альфа Каунтер»)
    10. Шнурко-Табакова Елліна (ICC).

 

26 лютого 2009 року

На першому черговому засіданні оновленого складу Правління ІнАУ затверджено План роботи на 2009 рік та обрано керівництво асоціації. Правління затвердило склад Комітету ІнАУ з питань радіотехнологій, який було відтворено рішенням X з’їзду.

Шляхом таємного голосування було вирішено, що на найближчий рік Правління ІнАУ очолить Тетяна Володимирівна Попова, а її заступником буде Олександр Якович Ольшанський.

 

10 березня 2009 року

Сформований оновлений склад Радіокомітету ІнАУ, куди ввійшли представники різних сегментів ринку Інтернет- доступу на основі радиотехнологий, розроблені Положення й Регламент комітету, сформовані його поточні й стратегічні завдання.

Серед цих завдань - участь у розробці й удосконалюванні нормативних актів у сфері радиотехнологий, забезпечення ефективної участі в реалізації проектів з використанням радиотехнологий, консультаційно-інформаційна підтримка компаній з питань радиотехнологий.

 

12 березня 2009 року

ІнАУ виступила з пропозиціями щодо врегулювання питання доступу до комунальної кабельної каналізації. Представники ІнАУ взяли участь у нарадах з питань комунальної кабельної каналізації у Дарницькій та Солом’янській районних державних адміністраціях Києва. Обговорювалась «Методика розрахунку і порядок використання орендної плати за користування, прокладання телекомунікаційних мереж, яка була з низкою порушень прийнята рішенням Київради № 6/1061 від 22 січня 2009 р. ІнАУ свого часу направила ряд листів до органів державної влади, в яких висловила своє занепокоєння з приводу цих порушень та пропозицію відкликати методику.

Під час проведення нарад представники ІнАУ довели до відома їх учасників своє бачення шляхів врегулювання проблеми доступу до комунальної кабельної каналізації. Учасники обох нарад з числа провайдерів виступили з пропозиціями доопрацювати методику таким чином, щоб вона базувалася на кількості домогосподарств, які знаходяться на об'єкті, де є присутність оператора телекомунікацій.

ІнАУ створила робочу групу з напрацювання пропозицій щодо найбільш ефективного врегулювання питання доступу до комунальної кабельної каналізації. Вона співпрацює з Постійною комісією Київради з питань транспорту та зв’язку.

 

16 березня 2009 року

На відкритому засіданні Доменного комітету ІнАУ ухвалене рішення про створення Робочої групи з доменної реформи. Крім представників ІнАУ у засіданні взяли участь представники ТОВ "Хостмастер", адміністратор домена UA і ряд представників незалежних реєстраторів.

Учасники відкритого засідання Доменного комітету ІнАУ констатували, що Правила домена .UA і система адміністрування домена .UA і доменов другого рівня в зоні .UA потребують реформування. Найбільш ефективною формою розробки змін до Правил домена .UA і системи адміністрування домена .UA було визнано створення Робочої групи із залученням адміністратора доменної зони .UA, представників ТОВ "Хостмастер", компаній- реєстраторів і представників доменного комітету ІнАУ.

Учасники засідання запропонували склад цієї групи в кількості 13 осіб.

 

20 березня 2009 року

В інформагенції «Укрінформ» відбулась спільна прес-конференція представників ІнАУ та Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі з нагоди підписання Меморандуму про співробітництво.

Основні тези документу:

  1. Сторони домовилися сприяти забезпеченню дотримання вимог чинного законодавства України в інформаційній сфері та у сфері захисту суспільної моралі. Визнати необхідність першочергового викорінення в загальнодоступному українському сегменті Інтернету контенту, пов’язаного з насиллям: дитячої порнографії, проявів расової і національної нетерпимості та тероризму.
  2. Відзначити неприпустимість перетворення українського сегменту Інтернету в зону тотального контролю.
  3. Звернути увагу, що блокування доступу до Інтернет-ресурсів, які порушують вимоги українського законодавства, повинно відбуватися у суворій відповідності до Закону України «Про телекомунікації» та Постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 р. № 720 «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг». При цьому таке блокування повинно застосовуватися виключно до незаконного контенту без порушення доступу до іншого контенту, включно з тим, який фізично розмішується на тих же самих носіях.
  4. Рекомендувати Інтернет-провайдерам інформувати своїх абонентів про їх обов’язки та прийняті в Інтернеті норми поводження. 
  5. Звернутися до власників та адміністрацій популярних Інтернет-ресурсів з закликом про сприяння розміщенню на цих ресурсах матеріалів з інформування відвідувачів про безпечні шляхи користування Інтернет-мережею, а також посилання на програми, що дозволяють користувачам автоматично блокувати ресурси, що не відповідають вимогам законодавства України у сфері захисту суспільної моралі.
  6. Рекомендувати громадській організації безпечнішого Інтернету у співробітництві з відповідними органами державної влади України розглянути доцільність запровадження системи добровільної сертифікації і державної реєстрації Інтернет-ресурсів для дітей у вигляді Зони Довіри в українському сегменті Інтернету та розповсюдження інформації про таку сертифікацію.
  7. Вважати за доцільне включення освітніх матеріалів стосовно безпеки дітей в мережі Інтернет в існуючі шкільні освітні програми для дітей віком від 7 до 14 років, а також в програми для навчання та підвищення кваліфікації вчителів, з урахуванням рішень Національної комісії.
  8. Встановити, що Інтернет Асоціація для вирішення питань, пов’язаних із формування системи забезпечення захисту моральних засад суспільства, співпрацює з Національною комісією щодо висвітлення діяльності Національної комісії, визначаючи пріоритетними найвищі соціальні цінності – людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова підкреслила, що Меморандум стосується перш за все питань боротьби з найбільш неприйнятними явищами в Інтернеті, як то розміщення дитячої порнографії, контенту з проявами національної та расової дискримінації, терористичних закликів.

 

26 березня 2009 року

На засіданні Правління Інтернет Асоціації України 26 березня прийнято рішення щодо створення Комітету ІнАУ з питань свободи слова. Головою Комітету стала член Правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова.

Комітетом було проведено три засідання за 2009 рік. Основні напрямки роботи комітету:

  • активне сприяння розробці та впровадженню нормативно-правової бази в сфері забезпечення свободи слова в Україні. У законах і нормативно-правових актах, які вводять певні обмеження, сприяти максимальній однозначності тлумачення положень.
  • активне сприяння розробці й впровадженню нормативно-правової бази щодо реєстрації Інтернет- ЗМІ на добровільних засадах;
  • протидія спробам нормативного закріплення можливості позасудового блокування Інтернет- ресурсів шляхом моніторингу й аналізу законодавчих ініціатив, проведення суспільних слухань, круглих столів із залученням представників інтернет-ринку, медіа-юристів, авторів законодавчих ініціатив і т.п.
  • протидія зусиллям будь-яких структур по створенню негативного іміджу інтернет-ЗМІ шляхом проведення публічних заходів із залученням представників державних і громадських організацій, співробітництва з медіа й т.п.
  • затвердження в суспільній свідомості й у правовій практиці розуміння того, що права та  свободи повинні дотримуватися незалежно від медіасферы.
  • розгляд скарг на обмеження свободи слова й цензуру з метою протидії спробам зменшення свободи слова в українському сегменті мережі Інтернет.

 

01 квітня 2009 року

У Мережі UA-IX запущений процес тестування протоколу Ipv6. У числі перших компаній, що прийняли розв'язок про участь у тестуванні - "ТОПНЕТ" і "Датагруп". Вони встановили Ipv6 Bgp- З'єднання з маршрутизатором UA-IX, де здійснений обмін маршрутною інформацією між ними.

 

29 квітня 2009 року

Представники ІнАУ взяли участь в організованому Радою Європи семінарі "Співробітництво проти кіберзлочинності в Україні". У семінарі також брали участь представники МВС, СБУ, Мінюсту, Інтерполу й ряду інших структур.

У ході семінару як один із ключових документів обговорювалися "Керівні принципи співробітництва між правоохоронними органами та постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності".

За підсумками семінару ухвалене рішення про створення робочої групи, яка б займалася розв'язком проблемних питань співробітництва в області протидії киберзлочинам. Були висловлені пропозиції, щоб ІнАУ очолила процес створення цієї робочої групи.

 

01 червня 2009 року

з 28 травня по 1 червня в місті Судак  пройшла X ювілейна Конференція ІнАУ і Мережі обміну трафіком UA-IX. У її роботі взяли участь керівники найбільших українських компаній- провайдерів, реєстраторів, операторів телекомунікацій, постачальників телекомунікаційного обладнання, адміністратори доменів, представники преси й дослідницьких компаній - усього понад ста осіб.

Конференція пройшла у форматі серії круглих столів. Серед ключових тем Конференції - "Ефективне застосування ІКТ-рішень як механізм подолання кризових явищ в економіці", "Перспективи впровадження й використання нових технологій в інформаційно-комунікаційній сфері", "Актуальні питання подальшого розвитку доменної зони .UA", "Кіберзлочинність і безпека в Інтернеті".

В ході Конференції був представлений проект змін до до Концепції розвитку домену .UA,

 

02 червня – 01 липня 2009 року

Початок громадського обговорення «Концепції розвитку домену .UA». Основні принципи, котрі знайшли відображення в даному документі:

  • розподіл законодавчих, технічних та судових складових адміністрування домену .UA;
  • створення в доменній зоні .UA кількох технічних адміністраторів різних доменів другого рівня;
  • єдина акредитація реєстратора;
  • єдиність Правил домену .UA для всєї зони .UA, всі виключення повинні прописуватися у Правилах.

 

22 червня 2009 року

Інтернет Асоціація України запустила проект Skarga.ua, який має стати дієвим механізмом викорінення в українському сегменті Інтернету контенту, пов’язаного з насиллям.

Проект Skarga.ua розроблено на виконання рекомендацій Резолюції круглого столу «Шляхи консолідації громадських та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку наповнення українського сегменту Інтернету», який відбувся 17 грудня 2008 р.

Метою проекту є створення дієвого механізму викорінення в українському сегменті Інтернету матеріалів, пов’язаних з насиллям, а тому найбільш небезпечних.

За словами голови Правління ІнАУ Тетяни Попової, залучення широкої ініціативи громадськості є єдиним ефективним механізмом викорінення проявів насилля в українському сегменті Інтернету, і в цьому сенсі проект Skarga.ua має великий практичний потенціал. Разом з тим керівник асоціації піддала критиці зусилля деяких парламентарів щодо врегулювання такої делікатної сфери, як захист суспільної моралі і відмітила, що ці зусилля часом несуть більше шкоди, ніж користі.

 

25 червня 2009 року

Був розроблений та затверджений Кодекс суспільного функціонування Інтернет-ЗМІ.

Основні принципи Кодексу:

1. Поява нового медіасередовища, яким є Інтернет, жодною мірою не заперечує напрацьованих поколіннями журналістів етичних принципів, а також положень, відображених у відповідних правових інструментах демократичних країн світу.

В основі цих етичних принципів:

  • повага до істини та права суспільства на істину;
  • захист принципів свободи об'єктивного збору та публікації новин;
  • право неупередженого коментування і критики;
  • недопустимість фальсифікації документів;
  • неприпустимість стимулювання дискримінації, зокрема, з признаку раси, статі, сексуальної орієнтації, релігії, політичних та інших переконань, а також національного та соціального походження;
  • неприпустимість плагіату, оприлюднення свідомо невірної інформації, отримання хабара в будь-якій формі в якості оплати за публікацію чи приховування інформації.

2. Одним з найбільш важливих елементів журналістської етики на сучасному етапі розвитку українського суспільства є незалежність від будь-яких груп впливу на ринку. Єдиним фактором, на який постійно повинен зважати журналіст, є інтерес читачів та їх право на отримання достовірної та невикривленої інформації. З огляду на це будь-який комерційний та політичний тиск на ЗМІ має розглядатися як прояв утиску свободи слова та порушення права громадян на невикривлену інформацію.

3. В умовах недостатньо сформованих демократичних традицій в Україні, не повною мірою розвинутого громадянського суспільства та недостатньо ефективних інструментів контролю за державою уступка громадянами частини своїх прав державі задля підвищення безпеки несе підвищену загрозу порушення прав громадян. З огляду на це, соціальна місія журналіста в Україні полягає в протидії фактам утисків свободи слова, у тому числі в інтернет-середовищі, з одночасним сприянням розвитку елементів громадянського суспільства та відповідних суспільних структур.

4.  Важливим завданням українських інтернет-ЗМІ на сучасному етапі розвитку суспільства є сприяння створенню позитивного іміджу Інтернету як інформаційного ресурсу та сприяння утвердженню в суспільній свідомості і в правовій практиці поняття про те, що права і свободи повинні дотримуватися незалежно від медіасередовища.

 

15 липня 2009 року

Відбувся круглий стіл "Формування механізмів справедливої конкуренції на ринку доступу до кабельної каналізації електрозв'язку". Захід був організований ІнАУ разом з Українською спілкою промисловців та підприємців.

Мета заходу - консолідація зусиль громадськості та госпорганізацій по протидії несумлінній конкуренції на ринку доступу до ККЕ, насамперед з боку Укртелекома. Однією з ключових тем заходу стало обговорення нових тарифів і підходів Укртелекома до доступу й використанню ККЕ.

 

17 липня 2009 року

Відбулася робоча нарада по нових тарифах Укртелекому на доступ і використання кабельної каналізації електрозв'язку. Домовленість про цю нараду була досягнута в рамках круглого стола ІнАУ - УСПП "Формування механізмів справедливої конкуренції на ринку доступу до кабельної каналізації електрозв'язку".

Укртелеком представив свою позицію по данному питанню з такими основними пунктами:

  • Компаниія видає доповнення до наказу про нові тарифи у всіх позиціях (бронювання, доступ, використання) по кабелю 12 мм. За словами Ігоря Сиротенко, тариф буде нижче ніж для 20 мм, але не в 2,8 рази.
  • Тем операторам, у яких є договори на кабель 12 мм, буде додатково вислана нова тарифна пропозиція.
  • Операторам інформація з обґрунтуванням тарифів надаватися не буде.

Більшість із присутніх на нараді операторів вважають ці поступки недостатніми.

 

28 липня 2009 року

Відбулося перше засідання Робочої групи ІнАУ з питань взаємодії громадських організацій і державних структур по протидії кіберзлочинності. Ціль діяльності Робочої групи - створення ефективних механізмів співробітництва учасників ринку комунікацій України й правоохоронних органів у питаннях протидії кіберзлочинності, розробка шляхів впровадження в Україні рекомендованих Радою Європи "Керівних принципів співробітництва між правоохоронними органами й постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності", наробіток пропозицій щодо поліпшення правового регулювання сфери боротьби з кіберзлочинністю в Україні.

На першому засіданні були визначені пріоритетні завдання й план діяльності Робочої групи.

 

10 вересня 2009 року

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Український союз промисловців та підприємців (УСПП) та Громадська рада при Державному комітеті інформатизації України 10 вересня 2009 р. провели Круглий стіл «Питання подальшого розвитку доменної зони .UA».

В засіданні взяли участь представники вітчизняного ринку доменних реєстрацій, громадських організацій та професійних об’єднань, керівники та представники Держкомінформатизації України, АМКУ, СБУ, ДССЗЗІ, Державної адміністрації зв’язку, Секретаріату Кабміну, Члени Координаційної ради при ОП «Український мережевий інформаційний центр», представники відомих підприємств галузі – всього близько 60 осіб.

Висловлено цілий ряд пропозицій з питань подальшого розвитку доменної зони .UA, зокрема щодо механізмів розподілу законодавчих, технічних та судових складових адміністрування домену .UA, інструментів досудового розгляду доменних спорів, принципів акредитації реєстраторів, вимог до Правил домену .UA, необхідності правової фіксації відповідних актів щодо регулювання доменної галузі, щодо необхідності ротації складу Координаційної Ради, врахування реальних показників діяльності громадських організацій та об’єднань, що представлені у Координаційній Раді, та участі в цьому органі з боку держави всіх трьох гілок державної влади – законодавчої, виконавчої та судової.

 

16 вересня 2009 року

ІнАУ у складі Громадської Ради з питань ІКТ завершила розробку «Настанов кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

Цей документ виданий у вигляді брошури та розісланий за адресами ймовірних кандидатів у Президенти України.

В ході наради, проведеної більш ніж двадцятьма членами Громадської Ради з питань ІКТ в офісі ІнАУ, був підписаний Меморандум. У документі зазначено, що першочерговими завданнями Ради є підготовка Настанов кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні», заохочення всіх політичних сил та лідерів до підтримки в їхній політичній діяльності цінностей, ідей та інструментів інформаційного суспільства.

 

19 вересня 2009 року

ІнАУ у складі Громадської ради з питань ІКТ провела прес-конференцію з нагоди презентації проекту «Настанови кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

Представники галузі ІКТ запропонували всім кандидатам на посаду Президента України взяти на озброєння у своїй політичній діяльності цінності, ідеї та інструменти інформаційного суспільства та звернулися до можливих майбутніх лідерів країни з пропозицією використати фаховий досвід, викладений в цій колективній праці, задекларувати тези документу у своїх програмах та взяти участь у публічному обговоренні з громадськістю цих питань.

 

23 жовтня 2009 року

В рамках виставки EEBC-2009 Інтернет Асоціація України провела Круглий стіл «Законодавче врегулювання проблем розвитку ІКТ-галузі України на сучасному етапі»

В роботі круглого столу взяли участь більше шістдесяти представників ІКТ-ринку, відповідних державних установ та ЗМІ.

На Круглий стіл винесено ряд питань, відображених у «Настановах кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні», які ІнАУ розробила у складі Громадської ради з питань ІКТ.

Під час круглого столу надійшла інформація, що Верховна Рада прийняла за основу законопроект №3271 («Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії»). Учасники круглого столу в ході обговорення цього питання говорили про те, що вони поділяють стурбованість парламенту фактами втягування неповнолітніх у злочинну діяльність у сфері обігу порнографічної продукції.

Разом з тим фахівці у сегменті телекомунікацій звернули увагу на серйозні недоліки цього законопроекту з огляду на суттєву невідповідність його положень нормам європейського законодавства у цій сфері, а також технічну неможливість виконання деяких з його положень.

 

27 жовтня 2009 року

Інтернет Асоціація України провела прес-конференцію «ІнАУ виступає за впровадження в Україні європейських підходів у протидії розповсюдженню дитячої порнографії в Інтернеті».

Ефективність боротьби з цим ганебним явищем значною мірою залежить від ліквідації «білих плям» вітчизняного законодавства у цій сфері, зокрема визначення процедури вилучення доказової бази стосовно порушень в комп’ютерних системах та телекомунікаційних мережах, забезпечення чітких та однозначних формулювань і визначень відповідних порушень. Тому ІнАУ виступає за законодавче врегулювання цієї сфери у відповідності до європейського законодавства.

Однак ІнАУ зазначає, що законопроекти № 3271 від 25.05.2009 р. «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії)» (прийнятий у першому читанні 22.10 2009 р.) та № 1340 від 14.01.2008 р. «Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України (щодо захисту суспільної моралі)» (прийнятий у першому читанні 09.06.2009 р.) хоча і містять ряд позитивних положень, але в цілому не вирішують задекларовану задачу. Навіть більше того – вони створюють правову та технологічну базу для нових порушень у сфері комп’ютерних систем та телекомунікаційних мереж.

Враховуючи велику суспільну вагу питання, представники ІнАУ напередодні розгляду законопроектів №№ 3271 та 1340 у другому читанні закликають народних депутатів не допустити порушення конституційних прав громадян, дослухатися до думки фахівців у галузі інформаційних технологій та телекомунікацій і запобігти створенню непрозорого механізму, який дозволить владним структурам на свій розсуд маніпулювати учасниками українського ринку доступу до мережі Інтернет.

 

28 жовтня 2009 року

ІнАУ розповсюдила відкритий лист до Народних депутатів України з проханням підтримати підготовлені нею правки до другого читання законопроекту №3271 щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії

Лист з пропозиціями містить заклик до Народних депутатів України не допустити порушення конституційних прав громадян, дослухатися до думки фахівців у галузі інформаційних технологій та телекомунікацій і запобігти створенню непрозорого механізму, який дозволить владним структурам на свій розсуд маніпулювати учасниками українського ринку доступу до мережі Інтернет.

У відкритому листі до Народних депутатів України ІнАУ звернулась до кожного Народного депутата України з проханням підтримати свої пропозиції при розгляді у другому читанні законопроектів №№ 3271 та 1340.

 

19 листопада 2009 року

Представники ІнАУ взяли участь у засіданні Нац. експертної комісії з питань захисту суспільної моралі "Про дотримання законодавства в сфері захисту суспільної моралі виробниками Інтернет- продукту й провайдерами при наданні послуг".

У ході засідання по питанню про реєстрацію Інтернет- ЗМІ було ухвалене рішення, запропоноване ІнАУ.

Рішенням комісії проголосовано:

"Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією в разі ініціювання законодавчих змін у питаннях правового врегулювання статусу інтернет-ЗМІ сприяти розробці, прийняттю й впровадженню нормативно-правової бази щодо визначення інтернет-ЗМІ на принципах добровільної реєстрації."

Крім того, ухвалене рішення про створення спільної робочої групи по виробленню конкретних пропозицій у законодавство, у яку ввійдуть представники Національної експертної комісії та представники ІнАУ

 

23 листопада 2009 року

ДП "Українська Мережа обміну трафіком" ввела в комерційну експлуатацію додаткову точку обміну трафіком, розташовану на технічному майданчику компанії Інтернет Ін вест (м. Київ, вул. Гайдара 50)

Географічний розподіл точок обміну трафіком дозволить підвищити надійність і стійкість роботи UA-IX. Для з'єднаннямайданчиків використовується кілька різних оптоволоконних маршрутів, що є гарантією надійності з'єднання.

У рамках нової точки обміну гарантується можливість розміщення встаткування Учасників на відстані менш 10 метрів, що значно знижує вартість організації каналу зв'язки 10GE більш ніж в 10 раз.

 

10 грудня 2009 року

ІнАУ спільно з УСПП провела Круглий стіл «Питання впровадження в Україні електронно-цифрового підпису та електронних цифрових ключів»

Участь у заході взяли представники підприємств цього ринку ринку (АЦСК, компаній у сфері інформаційної безпеки, провайдерів), а також керівники державних органів та їх відповідних підрозділів - Держкомінформатизації, РНБО, Держкомпідприємництва, ДССЗЗІ, Держзв’язку, ДПА, Держкомстату, АМКУ, Мінфіну, Мінпраці та соціальної політики, Пенсійного фонду, Фонду Держмайна, Державної служби зайнятості, НКРЗ та ін. – всього понад 60 осіб.

Основною метою заходу було обговорення шляхів подальшого впровадження в Україні систем електронного документообігу, підтримка розвитку ринку електронного цифрового підпису (ЕЦП) та електронних цифрових ключів, забезпечення інформаційної безпеки,  протидія монополізму у цій сфері,  напрацювання пропозицій щодо вдосконалення відповідної нормативної бази.

Одне з рішень круглого столу - створення робочої группи для розробки "дорожньої карти" щодо послідовності дій у сфері впровадження в Україні ЕЦП та необхідних критеріїв, яким повинні відповідати законодавчі та регуляторні акти у питаннях ЕЦП. Ряд ключових рішень для цієї "дорожньої карти" уже напрацьовано в ході круглого столу. 

 

17 грудня 2009 року

ІнАУ взяла участь у підготовці і проведені Форуму «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні»

У ході Форуму були заслухані доповіді представників Громадської ради з питань ІКТ, присвячені колу найбільш актуальних проблем сучасного стану вітчизняної нормативної бази у сфері ІКТ, механізмів покращання рівня державного та місцевого управління, шляхів розвитку інформаційного суспільства в Україні.

Зокрема, голова Правління ІнАУ Тетяна Попова говорила про актуальність боротьби з монополізмом при доступі до кабельної каналізації електрозв’язку. Керівник асоціації зазначила необхідність внесення відповідних змін до законодавства щодо впровадження державного регулювання у цій сфері незалежно від форми власності.

Виступи члена Правління ІнАУ Еліни Шнурко-Табакової стосувалися питань свободи слова як безумовного пріоритету розвитку інформаційного суспільства в Україні, член Правління УСПП Іван Пєтухов присвятив свою доповідь актуальним питанням впровадження в Україні електронного цифрового підпису, а заступник голови Правління ІнАУ Олександр Ольшанський говорив про проблеми подальшого розвитку доменної зони .UA.

Представники інших асоціацій та об’єднань акцентувалися на проблемах впровадження в Україні електронного урядування, плюралізму ЗМІ в контексті розвитку телерадіомовлення в Україні, проблемах розвитку в Україні індустрії розробки програмного забезпечення, заходах щодо впровадження в Україні цифрового телебачення, податковій та митній політиці в сфері ІКТ.

 

 

22 грудня 2009 року

ІнАУ виповнилось 9 років. За майже десятиліття діяльності Асоціація зросла в чисельності та здобула авторитет як одне з найбільших і найвпливовіших професійних об’єднань у вітчизняній галузі ІКТ.

Базою практичної діяльності ІнАУ є реалізація конкретних проектів. Один з найбільш успішних – дочірнє підприємство «Українська мережа обміну інтернет-трафіком (UA-IX)». На сьогоднішній день це підприємство обслуговує близько 100 компаній в 7 областях України та забезпечує обсяг інтернет-трафіку понад 70 Гбіт/с. ІнАУ є засновником постійно діючого Третейського суду, який надає допомогу у вирішенні правових проблем, пов'язаних з діяльністю телекомунікаційних компаній.

У рамках ІнАУ плідно працюють 9 Комітетів, що покривають всі основні сегменти інтернет-ринку України. Серед них - Комітет з питань Безпеки в інформаційних системах, Юридичний, Технічний, Доменний, Радіокомітет, Комітет з питань свободи слова. Створено й успішно функціонують Робочі групи з питань Кабельної каналізації електрозв’язку, з Доменної реформ, з Питань взаємодії з правоохоронними органами. ІнАУ відкрита для співробітництва і пропонує представникам ІКТ-галузі участь у круглих столах, семінарах, конференціях та інших заходах, участь у діяльності Робочих груп при ІнАУ, роботу в Комітетах ІнАУ а також асоційоване та дійсне членство.

 

22 грудня 2009 року

Представники ІнАУ взяли участь у прес-конференції «Про затвердження Концепції розвитку Електронного урядування в Україні»

Стратегія та практичні кроки з реалізації положень Концепції розвитку електронного урядування в Україні стали темою прес-конференції, яку Громадська Рада при Державному комітеті інформатизації провела 22 грудня в інформаційному агентстві Укрінформ. Концепція визначає мету, основні завдання, пріоритети, етапи побудови електронного урядування в Україні на період до 2015 року, а також очікувані наслідки від його впровадження.

На думку експертів, одним з головних чинників гальмування процесів впровадження електронного урядування в Україні стала відсутність концепції, стратегії та програми як розвитку інформаційного суспільства в цілому, так і електронного урядування зокрема, незважаючи на прийнятий Закон України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2015 рік».