Сьогодні 23 липня відбувся круглий стіл за участі представників операторів електронних комунікацій і ряду державних органів. Обговорювались питання бронювання і спрощеної системи оподаткування.
Топ-темою було обговорення проекту нових критеріїв надання операторам електронних комунікацій статусу критичності. В разі його прийняття більшість малих підприємств галузі втратять можливості бронювання критичного персоналу. ІнАУ вважає, що у підсумку це призведе до порушення ринкового балансу на користь крупних гравців, монополізації ринку, зменшення ринкової долі операторів з українськими власниками, порушення сталості мереж і, як наслідок, погіршення загальної ситуації з забезпечення вітчизняних споживачів послугами електронних комунікацій.
Представники ІнАУ, а також інші учасники круглого столу, зазначили, що з метою усунення дискримінації малого бізнесу цей проект потребує змін.
ІнАУ направила звернення до Мінцифри: Лист № 61 від 23.07.2024 Мінцифри щодо зауважень до проекту критеріїв надання підприємствамсфери електронних комунікацій статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
В ньому Асоціація закликає внести зміни до проекту, зокрема такі:
-
додати до переліку основних КВЕДів, які надають право постачальникам ЕКП і ЕКМ отримання статусу критичності, КВЕДу 61.90, або взагалі використовувати для ідентифікації операторів не застарілі КВЕДи, а коди послуг з Реєстру постачальників ЕКМ/П;
-
скасувати вимогу для постачальників ЕКП і ЕКМ щодо надання послуг в 2-х і більше областях України;
-
скасувати вимогу для постачальників ЕКП необхідності отримання доходу від 1 млн грн в місяць.