Лист № 81/1-3 від 27.04.2021 ВРУ, Мінцифри та Міненерго щодо врегулювання розмірів плати за допуск бригади обленерго та нагляду за роботою в електроустановках

Вихідні реквізити
Вих. № 81 від 27.04.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Народний депутат України Федієнко О.П.
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство енергетики України

 

Народному депутату України,

заступнику Голови Комітету Верховної Ради України

з питань цифрової трансформації 

ФЕДІЄНКУ О.П.

 

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

В.о. Міністра енергетики України

ВІТРЕНКУ Ю.Ю.

 

Копія:

Т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці

САЖІЄНКУ В.В.

 

Вих. № 81/1-3

від 27.04.2021

 

Щодо врегулювання розмірів плати

за допуск бригади обленерго та нагляду

за роботою в електроустановках

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

 

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ надійшло звернення від учасника – ТОВ «Комерційне підприємство «Інтертелеком» з проханням сприяти врегулюванню питання щодо встановлення обленерго високих розмірів плати за допуск бригади обленерго для проведення робіт в електроустановках та нагляду за роботою в електроустановках під час виконання робіт з розміщення телекомунікаційних мереж на елементах інфраструктури об’єктів електроенергетики. Зокрема, у зверненні йдеться, що відповідно до пункту 52 Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 року № 853, будівельно-монтажні, ремонтні та всі роботи з розміщення та експлуатації телекомунікаційних мереж на діючих електроустановках та в охоронних зонах ліній електропередачі повинні виконуватися відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 6 жовтня 1997 р. № 257, та Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 р. № 209.

Згідно з п.п. 5.2.1. Правил безпечної експлуатації електроустановок роботи в діючих електроустановках слід проводити за нарядом, розпорядженням та в порядку поточної експлуатації.

Враховуючи зазначене, АТ «Сумиобленерго» при виконанні операторами, провайдерами телекомунікацій робіт з розміщення телекомунікаційних мереж на елементах інфраструктури об’єкта електроенергетики самостійно калькулює розмір плати за допуск бригади для проведення робіт в електроустановках та нагляду за роботою в електроустановках. Зокрема, до 17.09.2020 ціна за допуск бригади сторонніх організацій для проведення робіт в електроустановках становила 370,08 грн без ПДВ за допуск до однієї лінії електропередачі, а за нагляд за роботою сторонніх організацій в електроустановках – 111,90 грн без ПДВ за годину. З 18.09.2020 вартість цих послуг підвищено майже вдвічі, та становить: за допуск бригади сторонніх організацій для проведення робіт в електроустановках 680,16 грн без ПДВ за допуск до однієї лінії електропередачі, а за нагляд за роботою сторонніх організацій в електроустановках – 206,69 грн без ПДВ за годину.

На сьогодні, граничний розмір плати за допуск бригади для проведення робіт в електроустановках та нагляду за роботою в електроустановках не врегульований чинним законодавством.

Враховуючи наведене, з метою реалізації Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», упередження створення несприятливих умов при розгортанні телекомунікаційних мереж та встановлення необґрунтованих вимог (вартості послуг) з боку обленерго, просимо розглянути та ініціювати якнайшвидше вирішення питання щодо встановлення у нормативно-правовому акті граничних вартостей плати за допуск бригади обленерго для проведення робіт в електроустановках та нагляду за роботою в електроустановках під час виконання робіт з розміщення телекомунікаційних мереж на елементах інфраструктури об’єктів електроенергетики.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                              А. Пятніков