Лист № 71 від 08.04.2021 Чабанівській селищній раді щодо припинення неправомірних дій та усунення перешкод у розгортанні телекомунікаційних мереж на території смт Чабани та в с. Новосілки

Вихідні реквізити
Вих. № 71 від 08.04.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Виконавчий комітет Чабанівської селищної ради

Голові виконавчого комітету Чабанівської селищної ради

КИРИЗЛІЄВУ О.Ф.

 

Копія: Міністерство цифрової трансформації України

Вих. № 71

від 08.04.2021

 

Щодо неправомірних дій Чабанівської

селищної ради та усунення перешкод

у розгортанні телекомунікаційних мереж

 

Шановний Олександре Федоровичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

До ІнАУ надійшло звернення від 26.03.2021 № 26/03/21-1 від адвоката Карнаух-Голодняк О.В., яка є представником нашого учасника ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ», з проханням сприяти вирішенню ситуації, яка виникла при оформленні документів для розгортання телекомунікаційних мереж з метою надання телекомунікаційних послуг на території смт Чабани та с. Новосілки Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області. Зокрема, ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» має намір надавати телекомунікаційні послуги за зверненням ТОВ «КВД-КАПІТАЛ» на об’єкти: Житловий комплекс «Садочок» (будівельний майданчик) (с. Новосілки, Києво-Святошинський р-н, Київська область) та відділу продажу ЖК «Садочок» (смт Чабани, Києво-Святошинський район, Київська область).

ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» у відповідності до вимог законодавства почало розробляти та погоджувати проектну документацію з доступу до інфраструктури об’єктів доступу та, протягом вересня-жовтня 2020 року, було погоджено проект з доступу (враховуючи ділянки прокладання кабелю).

Враховуючи те, що по узгодженій проектній документації виникає необхідність прокладання та монтажу оптичного кабелю зв’язку по ділянці під дорогою, за яку відповідальною є Чабанівська селищна рада (від буд. 7 по вул. Машинобудівників до ЖК «Садочок» по вул. Молодіжна 7, з відгалуженням до буд. 7 по вул. Горіхова, в смт Чабани), ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» звернулось із листом від 10.11.2020 № 858 до голови Чабанівської селищної ради Киризлієва О.Ф. з проханням погодити проект та надати дозвіл на виконання робіт.

Рішенням № 26 виконавчого комітету Чабанівської селищної ради «Щодо погодження проекту та надання дозволу на виконання робіт з проекту та монтажу оптичного кабелю зв’язку» відмовлено ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» в погодженні проекту та наданні дозволу на виконання робіт з прокладання та монтажу оптичного кабелю зв’язку на території Чабанівської селищної ради в зв’язку з начебто порушенням ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» Правил благоустрою території Чабанівської селищної ради смт Чабани та с. Новосілки.

При цьому, як вказується у зверненні, в своєму рішенні Чабанівська селищна рада не зазначила, які саме порушення начебто було вчинено ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ», чим безпідставно відмовлено у погодженні відповідної проектної документації, та, відповідно, порушено права інших осіб на безперешкодний доступ до мережі Інтернет.

11 грудня 2020 року ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» повторно звернулось до Чабанівської селищної ради з проханням повторно розглянути питання погодження проектних рішень, а також щодо надання роз’яснень, які саме пункти Правил благоустрою території Чабанівської селищної ради смт Чабани та с. Новосілки були начебто порушені.

Листом від 12.02.2021 № 02/20/2 33 Чабанівська селищна рада повідомила про повторну відмову у погодженні проектних рішень.

Крім того, представник ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» у своєму зверненні до ІнАУ також зауважує на тому, що листом від 15.03.2021 № 02-20/502 Чабанівська селищна рада повідомила, що не є і власником (володільцем) опор електромереж на запитуваній ділянці для розгортання телекомунікаційних мереж. В свою чергу, ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» в усному порядку повідомило, що також не є власником (володільцем) чи-то балансоутримувачем інфраструктури об’єктів електроенергетики на запитуваній ділянці.

У своєму зверненні представник ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» також вказує, що кабелі (оптичне обладнання), які прокладались у відповідності до погодженої проектної документації на опорах, що розташовані на території кооперативу індивідуальної забудови «Яблуневий», було неодноразово пошкоджено (перерізано): 20.11.2020 (приблизно об 11 годині дня), 12.12.2020 (приблизно о 01 годині ночі), 15.01.2021 (приблизно о 12 годині дня).

15 січня 2021 року представниками від ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ», які безпосередньо були на місці вчинення правопорушення, викликано працівників поліції для фіксування кримінального правопорушення та написано заяву про вчинення злочину, з метою притягнення винних осіб до відповідальності за умисне пошкодження оптичного обладнання, яке змонтоване у відповідності до погодженої проектної документації та нормативно-правових актів України.

Враховуючи наведене, вважаємо необґрунтованими дії Чабанівської селищної ради щодо непогодження проектних рішень ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» для розгортання телекомунікаційних мереж на території Чабанівської селищної ради смт Чабани та с. Новосілки.

Враховуючи наведене, просимо, в межах повноважень та компетенції  вжити заходів, направлених на усунення перешкод у розгортанні ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ»  телекомунікаційних мереж на території Чабанівської селищної ради, а саме, в смт Чабани та в с. Новосілки, та погодити ТОВ «ПАВУТИНА. НЕТ» проект на надання дозволу на виконання робіт з прокладання та монтажу оптичного кабелю зв’язку.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                 А. Пятніков