Інтернет Асоціація України 03.11.2020 провела прес-конференцію щодо вето Президента на Закон Про електронні комунікації

В ній взяли участь Голова Правління ІнАУ Анатолій Пятніков, Заступник Голови Правління ІнАУ Олександр Савчук і Голова Комітету ІнАУ з питань прав людини і свободи слова Максим Тульєв.

Напередодні Асоціація направила листа керівникам парламентських фракцій і депутатських груп, в якому закликала відхилити пропозиції Президента, подані до Закону України «Про електронні комунікації» і тим самим не допустити безпідставного порушення законних прав споживачів і постачальників електронних комунікаційних послуг.

ІнАУ наголошує, що Президент не лише не закликав депутатів, як можна було очікувати, усунути невідповідність Закону європейським нормам щодо протидії монополізму, а навпаки, запропонував протилежне: позасудове зняття інформації з каналів зв’язку і отримання персональних даних про користувачів, посилення адміністративного тиску на операторів.

В ході прес-конференції представники ІнАУ наголосили на необхідності збереження судового контролю над діяльністю правоохоронних органів в частині дозволу на зняття інформації з каналів зв’язку як необхідної засади забезпечення прав громадян в умовах вітчизняної ментальності і недосконалої правоохоронної системи.

Також йшлося про те, що прийнятий парламентом Закон Про електронні комунікації має багато мінусів, але все ж був компромісний, хоча баланс і був зміщений на користь крупних гравців і повноважень регулятора. Але в разі прийняття пропозицій Президента цей баланс буде зовсім знищено.  

Відеозапис прес-конференції: https://www.youtube.com/watch?v=UNV4LGcjQ5I