Протокол засідання Комітету від 04.03.2020

ПРОТОКОЛ

засідання Комітету Інтернет Асоціації України

з питань захисту економічної конкуренції

 

м. Київ                                                                                                                                                           04.03.2020 року

 

УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ:

Арутюнян Олександр, ТОВ «Павутина. НЕТ» - Голова Комітету;

Дудник Світлана, ІнАУ;

Полюдов Олександр, ТОВ «УТЕЛС»;

Пятніков Анатолій, Голова Правління ІнАУ;

Розуменко Віталій, ТОВ «Інформаційні технології»;

Хлюпін Ігор, ТОВ «Інтрафік».

 

ПРИСУТНІ:

Клітна Наталія, АППК;

Ремезовський Олександр, ТОВ «Медіа Група України»;

Черній Тетяна, ТОВ «Інформаційні технології»;

Шелест Яна, АППК.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗАСІДАННЯ:

  1. Щодо перспектив поширення телеканалів Футбол 1 та Футбол 2 у мережах провайдерів програмної послуги.
  2. Щодо Аналітичного звіту «Дослідження еластичності ціни на фіксований Інтернет та платне телебачення», підготовленого ТОВ «Фактум Груп».

На засіданні Комітету отримано інформацію від представника ТОВ «Медіа Група України» (МГУ) О. Ремезовського щодо планів розповсюдження телеканалів Футбол 1 та Футбол 2 провайдерами програмної послуги (провайдер), оскільки, з 16 березня 2020 року змінюються умови ретрансляції телеканалів Футбол 1 та Футбол 2 в пакетах провайдерів.

Учасники обговорили проблему відносно того, що до зміни взаємовідносин та припинення ретрансляції телеканалів Футбол 1, Футбол 2 абонентам, залишилось 10 днів, проте, договірні відносини між МГУ та провайдерами не урегульовані.

З даного питання представник МГУ повідомив, що, після 09.03.2020 проекти документів будуть направлятись до провайдерів та, при виникненні питань, рекомендував звертатись безпосередньо до менеджера, який супроводжував договір раніше.

Розповсюдження телеканалів відбуватиметься за моделлю a la carte.

Умови для iptv-провайдерів: провайдерам буде надано .apk (на базі платформи oll.tv) для операційної системи Android TV, всередині якого буде лого провайдера + можливість переглядати телеканали Футбол 1, Футбол 2 та Футбол 3.

Умови для кабельних провайдерів: кодований сигнал веріматріксом провайдер розміщує у себе в кабельній мережі, а, кінцевий абонент, купуючи модуль XtraTV, розшифровує сигнал та отримує послугу.

Щодо оплати буде доступна:

модель, де клієнт платитиме напряму в ДІДЖИТАЛ СКРІНЗ, а провайдер потім отримувати свій відсоток комісійних за послугу;

модель зв’язування білінгових систем по АРІ, де прийом платежів можливий саме провайдеру від клієнта, а провайдер залишає собі відсоток комісійних

      

Тобто, з інформації представника МГУ зроблено висновок, що подальшу співпрацю з провайдерами заплановано здійснювати так:

формування окремого пакету, до складу якого входитимуть телеканали Футбол 1, Футбол 2 та Футбол 3 вартістю 109 грн. Тобто, провайдер не впливає на вартість пакету;

укладення агентського договору, за умовами якого провайдер отримуватиме винагороду у розмірі 15% від доходу від абонента, якому ретранслюється пакет;

інтеграція пакету за Інструкціями (особливість для кабельних провайдерів: така інтеграція здійснюватиметься через особистий кабінет абонента з необхідністю придбання спеціального додаткового обладнання (модуля), орієнтовна вартість якого 800-900 грн.);

абоненти здійснюватимуть розрахунки або через провайдера або безпосередньо до ДІДЖИТАЛ СКРІНЗ.

Наразі, тестування таких взаємовідносин здійснюють 3 кабельних провайдери.

Також, О. Ремезовський повідомив, що підходи, умови укладення абонентських договорів, а також вартість пакету для абонента (109 грн), будуть однакові з усіма провайдерами. Тобто, у планах МГУ здійснювати однаковий підхід до всіх провайдерів програмної послуги щодо розповсюдження та умов таких договорів.

 

Н.Клітна повідомила присутнім про запуск у березні п.р. клубного телеканалу «ШАХТАР» та запросила на презентацію цього телеканалу, яка відбудеться 05.03.2020.

 

За результатом обговорення питань Порядку денного, Членами Комітету прийнято такі

 

       РІШЕННЯ:

       1. Інформацію, отриману від представника МГУ у ході обговорення питання 1 Порядку денного, опублікувати на вебсайті ІнАУ, для врахування в роботі учасниками ІнАУ.

       2. питань щодо укладення договору, документації з АРІ та тестового варіанту .apk   звертатись безпосередньо до менеджера, який супроводжував договір раніше.

       3. Інформацію Н.Клітної взяти до відома.

      4. Доручити Голові Комітету О. Арутюняну підготувати презентацію на основі даних звіту «Дослідження еластичності ціни на фіксований Інтернет та платне телебачення» для доповіді під час конференції Telecom Ukraine, яка відбудеться у Буковелі у березні п.р.

 

Рішення прийнято консенсусом.

 

Додаток: Інтерфейс взаємодії з порталом oll.tv (ispAPI v.2.1.5)