ІнАУ наполягає на врахуванні своїх принципових зауважень до Методики плати за доступ до об'єктів електроенергетики

Сьогодні в Міненерго за участі представників ІнАУ відбулась нарада з розгляду проекту Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики.

Зокрема, предметом обговорення були наступні питання: 1) нарахування 20% ПДВ до граничних розмірів плати за доступ до об'єктів електроенергетики та 2) включення прибутку 10% на розраховану плату за доступ.

Учасники засідання не дійшли повної згоди з зазначених питань.

За результатом засідання домовились, що Міненерго буде розроблено новий проект Методики з послідуючою процедурою громадського обговорення, до якого буде включено пункт, який зазначатиме , що граничний розмір плати за доступ до об'єктів електроенергетики вже включає 20% ПДВ.

Також буде змінено редакцію відносно 10% прибутку.

 

Щодо позицій органів влади: ДРС України підтримує позицію, що граничний розмір плати вже включає 20% ПДВ; позиція АМКУ – взагалі це питання виключити і не згадувати в проекті Методики.

Позиція ДФС – надано обленерго податкову консультацію, з посиланням на ст. 194 розділ 5 ПК України, про обов'язковість нарахування ПДВ (хоча, в дискусії мова не про факт його нарахування, а щодо розміру).

 

Після чергового перепогодження проекту Методики з органами державної влади зазначене питання буде, в кінцевому випадку, вирішуватись Мінюстом.

 

Сьогоднішньому обговоренню передували ряд кроків ІнАУ, які Асоціація здійснила через те, що в опублікованому у серпні доопрацьованому проекті наказу «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики» не було враховано два принципових  зауваження ІнАУ: щодо 10% рентабельності і встановлення розміру плати з урахуванням ПДВ (у п.13 розділу 4 проекту Методики), що призведе до відповідного збільшення розміру оплати.

 

ІнАУ направила листи з відповідною аргументацією і закликом врахувати ці зауваження та привести документ у відповідність до Закону України від 07.02.2017 № 1834 «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Див. Лист № 128 від 31.08.2018 Міненерговугілля щодо надання зауважень до проекту наказу «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики» та Лист № 136 від 11.09.2018 Голові Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку щодо надання пропозицій до проекту наказу «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики».

 

На минулому засіданні НКРЗІ зусиллями представників ІнАУ було попереджено погодження проекту цієї Методики регулятором.

 

Таким чином, чекаємо на сайті Мінрегіону оновлену редакцію проекту Методики.