ІнАУ виступає проти скасування необхідності рішення суду при вилученні серверів

Числені зловживання при вилученні серверів зумовили необхідність внесення змін до КПК щодо повної заборони їх вилучення. У минулому році, після парламентських слухань, з метою «забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні слідчих дій та подолання проблем і їх наслідків», через «відсутність у КПК норм, які б слугували запобіжником від зловживань слідчих та прокурорів під час проведення такої слідчої дії, як обшук», було розроблено і зареєстровано законопроект 3719 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні».

Законопроект було прийнято у 1-му читанні, в ньому передбачена повна заборона вилучення електронних інформаційних систем або їх частин (зміни до ст 168 КПК).

Але пропоновані поправки до 2-го читання законопроекту навпаки передбачають пом'якшення для силовиків діючої норми ст 168 КПК і замість повної заборони вилучення серверів скасовують необхідність отримання рішення суду на їх вилучення.

Повністю викривляється мета законопроекту.

На четвер, 23 лютого, заплановано розгляд цього законопроекту у 2-му читанні.

Сьогодні ІнАУ направила листа до керівників парламентських фракцій щодо законопроекту 3719: див. Лист №26/1-11 від 20.02.2017 щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення дотримання прав та свобод осіб під час проведення окремих слідчих (розшукових) дій» (реєстраційний № 3719)

ІнАУ закликає парламентарів залишити норму щодо повної заборони вилучення електронних інформаційних систем.