IKT-галузь отримає закон про доступ до інфраструктури

Парламент прийняв Закон Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж, в опрацювання якого брала участь ІнАУ

В перший день роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання на вечірньому засіданні 7.02.2016 р. парламент України у другому читанні і в цілому прийняв Проект Закону «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 р. Новий закон є компромісним і не повною мірою вдовольняє всі сторони, в тому числі учасників ринку телекомунікацій. Але ІнАУ заявляє, що краще мати цей не зовсім досконалий закон, ніж не мати ніякого.

Прийняттю законопроекту передувала велика робота представників ринку телекомунікацій, депутатів та апарату профільного парламентського комітету, які не лише відпрацьовували оптимальні формулювання, але й були змушені долати спроби ряду парламентарів вихолостити суть законопроекту, протидіяти лобістським зусиллям представників володільців інфраструктурних об’єктів, передусім з енергетичної сфери. 

ІнАУ доклала значних зусиль до прийняття цього важливого для галузі документу: і під час його розробки, і в ході доопрацювання, і на фінішній прямій у Верховній Раді України. Досить сказати, що лише протягом минулого 2016-2017 років Комітет ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій 20 разів збирався на засідання з обговорення питань, пов’язаних з цим законопроектом. Правлінням ІнАУ було опрацьовано і підтримано десятки листів до парламенту з питань вдосконалення і підтримки законопроекту, а також щодо включення законопроекту до порядку денного Верховної Ради України.

Проведені неодноразові зустрічі і наради з парламентарями, в тому числі в ході засідання Правління ІнАУ з Головою профільного парламентського комітету О.Данченком. Експертами ІнАУ виконані обґрунтовані Зауваження до негативного Висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України на цей законопроект.

Слід зазначити, що сьогоднішнє голосування в парламенті – лише перший крок. Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко вважає прийняття законопроекту про доступ до інфраструктури нульовою точкою, після якої почнеться відлік припиненню свавілля і беззаконня, яке чиниться операторам телекомунікацій з боку монопольних володільців інфраструктури. Попереду – велика робота з формування  порядків, методик, правил та інших підзаконних актів, які ще мають бути прийняті. ІнАУ візьме активну участь у цій роботі, – відмітив керівник Асоціації.

Голова Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій Андрій Нагорнюк подякував всім фахівціям, які брали участь у опрацювання законопроекту: членів Комітету ІнАУ, інших представників ринку, з якими спільно працювали в робочих групах при профільному парламентському комітеті. Сьогодні існує великі проблеми у взаємодії операторів і балансоутримувачів інфраструктури, і ми будемо на базі нового закону працювати над ліквідацією цих проблем.

ІнАУ сподівається на якнайшвидше підписання прийнятого закону Президентом України.