Протокол засідання Комітету від 09.10.2015

Засідання Комітету Інтернет Асоціації України

з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій

09.10.2015 р.                                                                                                                        м. Київ

 

УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ

1.    Дяченко Валерія, юрист ІнАУ

2.    Закревський Максим, ТОВ "Космонова"

3.    Кузява Анатолій, Воля

4.    Куковський Володимир, Виконавчий директор ІнАУ

5.    Нагорнюк Андрій – Голова Комітету, Член Правління ІнАУ

6.    Пєтухов Іван,  ТОВ «Адамант»

7.    Тарахкотелик Олександр, ВОЛЗ

8.    Федієнко Олександр, Голова Правління ІнАУ.

Запрошені

1.    Борисюк Павло, заступник технічного директора ТОВ «Ланет»

2.    Глушко Євген, начальник відділу розвитку мережі ТОВ «Ланет»

3.    Онищенко Дмитро, Телекомпалата України

4.    Петрушенко Сергій, «Ремедіум»

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ ЗАСІДАННЯ

1. Щодо рішення Київради № 943/1807 від 03.09.2015 р. «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж».

2. Про усунення недоговірних відносин щодо кабелів електрозв’язку в ККЕ ПАТ «Укртелеком».

3. Щодо проблемних питань сумісного підвісу у Київській, Херсонській і Харківській обл.

4. Щодо Правил професійної етики з використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж.

 

РІШЕННЯ:

1. Щодо рішення Київради № 943/1807 від 03.09.2015 р. «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж».

1.1. Рекомендувати Правлінню ІнАУ направити спільно з  профільними асоціаціями (учасниками ринку телекомунікацій) відкрито листа в АМКУ з інформацією про те, що проект рішення «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж», прийнятий 3.09.2015 рішенням Київради №943/1807, не був узгоджений з територіальним відділенням АМКУ. Запропонувати АМКУ запросити у ПРАТ „Діпрозв'язок” для аналізу на відповідність антимонопольному законодавству України Методику розрахунку вартості доступу до БРМ, виконану на замовлення ПК «КЖСЕ».

2. Рекомендувати Правлінню ІнАУ розглянути можливість проведення спільного Круглого столу з профільними асоціаціями за участю Київського міського Голови, профільного заступника Голови КМДА, представників КП «КЖСЕ» і представників Громадської ради при КМДА з питання прийняття Київрадою Порядку користування об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва при спорудженні та експлуатації телекомунікаційних мереж.

3. Рекомендувати Правлінню ІнАУ направити на ім’я Київського міського Голови спільного з  профільними асоціаціями відкритого листа с описом ситуації і запрошенням на Круглий стіл.

4. Запропонувати профільним організаціям об’єднати зусилля в проведенні експертизи відповідності рішення Київради № 943/1807 від 03.09.2015 р. «Про впорядкування користування об'єктами комунальної власності міста Києва при будівництві та експлуатації телекомунікаційних мереж» регламенту Київради, зокрема щодо процедури голосування.

5. Рекомендувати Правлінню ІнАУ звернутись до членів ІнАУ з пропозицією поінформувати своїх абонентів про негативні наслідки прийнятого прийняття Київрадою Порядку користування об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва при спорудженні та експлуатації телекомунікаційних мереж, що черговий раз накладає фінансовий тягар на абонентів телекомунікаційних послуг.

 

2. Про усунення недоговірних відносин щодо кабелів електрозв’язку в ККЕ ПАТ «Укртелеком».

Після надання Порядку усунення недоговірних відносин щодо кабелів електрозв’язку в ККЕ ПАТ «Укртелеком» провести засідання Комітету з запрошенням представників ПАТ «Укртелеком» для обговорення можливих зауважень до даного Порядку.

 

3. Щодо проблемних питань сумісного підвісу у Київській, Херсонській і Харківській обл.

3.1. Взяти до уваги інформацію ТОВ «Ремедіум». Запропонувати представникам ТОВ «Ремедіум» надати необхідну інформацію щодо порушень з боку «Київобленерго». Провести аналіз матеріалів ТОВ «Ремедіум».

3.2. Рекомендувати Правлінню ІнАУ направити листа в АМКУ з проханням звернутися від імені АМКУ до представників обленерго в робочій групі при АМКУ з пропозицією накласти мораторій на демонтаж оптичного кабелю при сумісному підвісі на опорах електропередач на період напрацювання Правил етики щодо оптичних кабелів при сумісному підвісі на опорах електропередач, оскільки такий демонтаж призводить до розкрадання оптичного кабелю після здійснення демонтажу та до порушення прав громадян на вільний доступ до інформації. Особливий акцент зробити на ситуацію у Харківській та Херсонській областях, де зараз відбувається вирізка оптичного кабелю.

 

4. Щодо Правил професійної етики з використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж.

Взяти інформацію В.Дяченко щодо Правил професійної етики з використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж до відома.

 

 

Всі рішення прийнято консенсусом.