Лист № 12 від 08.02.2023 НЦУ щодо запиту на інформацію з питань виконання розпорядження НЦУ від 30.01.2023 № 67/850

Вихідні реквізити
Вих. № 12 від 08.02.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОПЕРАТИВНО-ТЕХНІЧНОГО УПРАВЛІННЯ МЕРЕЖАМИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

Керівнику Національного центру оперативно-технічного

управління мережами телекомунікацій

ТИТАРЕНКУ О.В.

Вих. № 12

від 08.02.2023

 

Щодо розпорядження НЦУ від 30.01.2023 № 67/850

 

Шановний Олександре Володимировичу!

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 230 субєктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами електронних комунікацій, які надають послуги доступу до мережі Інтернет, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            У зв’язку з прийняттям Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (далі – НЦУ) розпорядження від 30.01.2023 № 67/850 «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів» (далі – розпорядження НЦУ) до ІнАУ почали надходити від наших учасників питання щодо його виконання.

            З урахуванням зазначеного, просимо надати інформацію з наступних питань:

            1. Чи розпорядження НЦУ поширюється на усіх, без виключення, постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг (далі – постачальники), чи, можливо, його дія поширюється на певні електронні комунікаційні послуги, а, відтак, лише на постачальників, що такі послуги надають?

            2. З якої дати починається відлік 30-денного строку для реєстрації у системі фільтрації фішингових доменів відповідно до п.п.1.1 п.1 розпорядження НЦУ? Чи можна продовжити цей строк?

            3. Що таке «фішингові домени», «фільтрація фішингових доменів», «послуга з отримання інформації про домени (DNS)»? У розділі 2 Регламенту роботи системи фільтрації фішингових доменів (далі – Регламент) визначення цих термінів не надано.

            4. Як постачальнику виконати розпорядження НЦУ та Регламент, якщо він не має рекурсивного DNS серверу?

            5. У розділі 4 Регламенту не зрозуміло, хто така «уповноважена особа»? Які документи повинен оформити постачальник для підтвердження того, що певний працівник є уповноваженою особою?

            6. Чи вірно розуміємо, що, відповідно до розділу 4 Регламенту, для доступу до статистичних даних роботи Системи постачальник повинен вказати лише перелік власних підмереж (AS)? Чи можливий доступ до цих статистичних даних іншим способом? Чи може мати доступ до статистичних даних постачальник, який не має власних підмереж (AS)?

            7. Оскільки в розділі 4 Регламенту питання не розкрите, то в який спосіб здійснювати підтримку реєстраційних даних в актуальному стані?

            Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити якнайшвидше.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                      Олександр САВЧУК