Лист № 01/1-4 від 09.01.2023 щодо сприяння припиненню порушень прав та законних інтересів ТОВ «КП «ІНТЕРТЕЛЕКОМ» у забезпеченні абонентів електронними комунікаційними послугами

Вихідні реквізити
Вих. № 01/1-4 від 09.01.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОПЕРАТИВНО-ТЕХНІЧНОГО УПРАВЛІННЯ МЕРЕЖАМИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Сумська обласна військова адміністрація
Сумська міська територіальна громада

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Керівнику Національного центру оперативно-технічного

управління мережами телекомунікацій

ТИТАРЕНКУ О.В.

 

Керівнику Сумської обласної військової адміністрації

ЖИВИЦЬКОМУ Д.О.

 

Голові Сумської міської ТГ

ЛИСЕНКУ О.М.

Вих. № 01/1-4

від 09.01.2023

 

Щодо порушення прав та законних інтересів ТОВ «КП «Інтертелеком»

 

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

                        До ІнАУ надійшло звернення від нашого учасника – ТОВ «Комерційне підприємство «Інтертелеком» (ЄДРПОУ – 23820881), з проханням допомогти та сприяти захисту їх прав та законних інтересів, а також прав абонентів, щодо користування електронними комунікаційними послугами та доступу до інформації, недопущення припинення надання цих послуг внаслідок неправомірних дій керівника ОСББ «Інтер 35Д» (ЄДРПОУ – 39357861). Зокрема, внаслідок дій керівника ОСББ «Інтер 35Д» щодо одностороннього рішення про розірвання з ТОВ «КП «Інтертелеком» договору з доступу від 11.04.2017 № 1, предметом якого є доступ до інфраструктури багатоквартирного будинку № 35Д по вул. Інтернаціоналістів у м. Суми з метою розміщення технічних засобів електронних комунікацій для надання електронних комунікаційних послуг (далі – договір), частина абонентів може залишитись без зв’язку та може бути порушено сталість електронних комунікаційних мереж ТОВ «КП «Інтертелеком», з використанням яких послуги надаються іншим абонентам. Найімовірніше, такі дії керівника ОСББ «Інтер 35Д» є нічим іншим, як реакція на пропозицію ТОВ «КП «Інтертелеком» привести умови договору у відповідність до Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ). Зокрема, у зверненні йдеться про те, що під час дії договору ТОВ «КП «Інтертелеком» звернулось до ОСББ «Інтер 35Д» з листом-пропозицією від 07.11.2022 № 86/2022-Р щодо приведення договору у відповідність із частиною шостою статті 16 Закону про доступ та викласти його у редакції додаткової угоди, проект якої додавався. Проте, у листі від 22.11.2022 № 56 ОСББ «Інтер 35Д» повідомило про відмову в укладенні додаткової угоди до договору, про розірвання договору та відмову його пролонгації на 2023 рік. При цьому, звертаємо увагу, що керівник ОСББ «Інтер 35Д» не вказує якусь обґрунтовану законну причину таких відмов, а лише зазначає, що «не вважає за доцільне укладати додаткові угоди».

                        Відповідно до частини сьомої статті 16 Закону про доступ, власник інфраструктури об’єкта доступу не має права розірвати договір з доступу без згоди замовника або відмовити йому у продовженні строку дії договору з доступу, за умови належного виконання замовником умов договору з доступу.

                        А, відповідно до пункту 5 частини першої статті 5 Закону про доступ, забезпечення доступу до інфраструктури об’єкта доступу здійснюється за принципом, зокрема, забезпечення надання доступу до інфраструктури об’єкта доступу на строк не менше строку надання електронних комунікаційних послуг споживачам.

                        Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) своїм розпорядженням №245 від 16.05.2022 зобов’язав повідомляти постачальників електронних комунікаційних послуг та/або мереж про спроби підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності розірвати будь-які договірні відносини з постачальниками електронних комунікацій щодо розміщення технічних засобів електронних комунікацій з використанням яких надаються електронні комунікаційні послуги.

                        Як зазначає заявник, питання про визнання укладеною додаткової угоди до договору у редакції, запропонованій ТОВ «КП «Інтертелеком», є предметом судового розгляду.

                        Проте, з метою припинення та недопущення протиправних дій керівника ОСББ «Інтер 35Д», недопущення припинення надання електронних комунікаційних послуг власникам (мешканцям) цього будинку, які є абонентами ТОВ «КП «Інтертелеком», та залишення без доступу до інформації у період дії воєнного стану, просимо:

                        1. Керівників Сумської обласної військової адміністрації та Сумської міської ТГ, враховуючи, що в умовах правового режиму воєнного стану інформаційний зв'язок між громадянами, їх доступ до інформації, комунікація між собою та з органами влади, є надважливими, - терміново врегулювати ситуацію, яка виникла із одноосібного рішення та заборони керівника ОСББ «Інтер 35Д» надавати ТОВ «КП «Інтертелеком» електронні комунікаційні послуги своїм абонентам.

                  2. Міністерство цифрової трансформації України, НЦУ – сприяти якнайшвидшому врегулюванню питання та відновленню законних прав ТОВ «КП «Інтертелеком» у забезпеченні абонентів електронними комунікаційними послугами, припинення порушення законодавства з боку ОСББ «Інтер 35Д».

                        Додаток: копія звернення ТОВ «КП «Інтертелеком» від 28.12.2022 № 97/2022-Р з додатками.

                                   

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                          Олександр Савчук