Лист № 121/1-6 від 13.12.2022 щодо вартості електричної енергії для суб’єктів господарювання, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в період дії правового режиму воєнного стану

Вихідні реквізити
Вих. № 121/1-6 від 13.12.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Прем'єр-міністр України
Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство енергетики України
НКРЕКП, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО»
ДССЗЗІ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Прем’єр-міністру України

ШМИГАЛЮ Д.А.

 

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Міністру енергетики України

ГАЛУЩЕНКУ Г.В.

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне

регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

УЩАПОВСЬКОМУ К.В.

 

Голові Правління НЕК «УКРЕНЕРГО»

КУДРИЦЬКОМУ В.Д.

 

Голові Державної служби спеціального

зв’язку та захисту інформації України

ЩИГОЛЮ Ю.Ф.

Вих. № 121/1-6

від 13.12.2022

 

Щодо підвищення вартості електричної енергії

 

            Інтернет Асоціація України, яка об’єднує понад 230 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            В засобах масової інформації шириться інформація про те, що Національна комісія з державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує підвищити тарифи на електроенергію для суб’єктів господарювання у 2023 році на 84% – до 636,17 грн/МВт-год та тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

            НЕК «УКРЕНЕРГО» на своєму вебсайті було оприлюднено, з метою відкритого обговорення, повідомлення щодо змін до тарифів на передачу електричної енергії та на диспетчерське (оперативно-технологічне) управління на 2023 рік https://ua.energy/peredacha-i-dyspetcheryzatsiya/taryfy/

            Причини, що впливають на подорожчання електроенергії – руйнування енергетичної інфраструктури російськими обстрілами, збільшення обсягу робіт через постійні обстріли з боку російської федерації та збільшення вартості цих робіт, зростання витрат на сировину та матеріали – в існуючих економічних обставинах та в умовах ведення бойових дій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, зрозумілі. Адже з цих самих причин, постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг також несуть значно вищі матеріальні витрати, аніж прогнозувались ними для ведення господарської діяльності на поточний рік. До цих витрат ще слід додати і суттєві фінансові витрати, які, у зв’язку з постійними перебоями у забезпеченні електроенергією, пов’язані із придбанням додаткового обладнання, генераторів, акумуляторів тощо, задля забезпечення абонентів електронними комунікаційними послугами належного рівня та якості.

            Разом з цим, задля забезпечення доступності електронних комунікаційних послуг абонентам, зокрема, послугами доступу до Інтернету, постачальниками електронних комунікаційних мереж та послуг, наприклад, нашої Асоціації, вишукуються усі можливі резерви та економія коштів задля не допущення підвищення вартості електронних комунікаційних послуг.

            Проте, таке різке та майже удвічі підвищення вартості електричної енергії з початку 2023 року, як наслідок, призведе і до різкого підвищення вартості електронних комунікаційних послуг, причому, для усіх сегментів, як населення, так і суб’єктів господарювання та органів влади.

            Враховуючи зазначене, звертаємось до Вас із проханням, для суб’єктів господарювання, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в період дії правового режиму воєнного стану, вартість електричної енергії залишити без змін. За потреби, – вирішити питання дотування різниці вартості за рахунок коштів держави.

            Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, відповідно до пункту 4 частини першої статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», встановлюються Кабінетом Міністрів України.

                        Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                   Олександр Савчук