Лист № 172/1-12 від 15.12.2021 ВРУ щодо проєкту Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (реєстр. № 6055 від 14.09.2021)

Вихідні реквізити
Вих. № 172/1-12 від 15.12.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ВРУ, Верховна Рада України

Голові Верховної Ради України

СТЕФАНЧУКУ Р.О.

 

Голові депутатської фракції

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»

АРАХАМІЇ Д.Г.

 

Співголові депутатської фракції

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»

ГЕРАСИМОВУ А.В.

 

Співголові депутатської фракції

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»

ГЕРАЩЕНКО І.В.

 

Співголові депутатської фракції Політичної партії

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ»

БОЙКУ Ю.А.

 

Співголові депутатської фракції Політичної партії

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ»

РАБІНОВИЧУ В.З.

 

Голові депутатської фракції політичної партії

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА»

ТИМОШЕНКО Ю.В.

 

Голові депутатської фракції

Політичної партії «ГОЛОС»

ЖЕЛЕЗНЯКУ Я.І.

 

Співголові депутатської групи

«ПАРТІЯ «ЗА МАЙБУТНЄ»

БАТЕНКУ Т.І.

 

Співголові депутатської групи

«ПАРТІЯ «ЗА МАЙБУТНЄ»

БОНДАРЮ В.В.

 

Голові депутатської групи «ДОВІРА»

КУЛІНІЧУ О.І.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань цифрової трансформації

КРЯЧКУ М.В.

Вих. № 172/1-12

від 15.12.2021

 

Щодо проєкту Закону про Національну комісію, що здійснює

державне регулювання у сферах електронних комунікацій,

радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку

(реєстр. № 6055 від 14.09.2021)

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 230 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з приводу наступного.

Наразі, Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації підготовлено до другого читання проєкт Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (реєстр. № 6055 від 14.09.2021), ініціаторами якого є народні депутати України Крячко М.В., Федієнко О.П. та інші. Розгляд проекту Закону включено до порядку денного засідань Верховної Ради України на 16 грудня 2021 року.

Наскільки нам відомо, усіма зацікавленими особами надавались зауваження та пропозиції до проекту Закону. ІнАУ також надавала свої зауваження та пропозиції до проекту Закону, значна частина з яких врахована. Насамперед, враховано пропозиції ІнАУ, направлені на захист суб’єктів малого та середнього підприємництва у сфері телекомунікаційних послуг щодо доступу до інфраструктури між суб’єктами телекомунікаційного ринку, недопустимості надлишкового державного регулювання шляхом подання надмірної кількості звітності тощо. ІнАУ постійно зосереджує увагу на недопустимості суцільного копіювання положень європейського законодавства, та необхідності детального та ретельного обговорення та врахування специфіки українського телекомунікаційного ринку, який склався та успішно функціонує. Також наполягаємо, що, за умов існування конкурентного ринку послуг доступу до мережі Інтернет з використанням мереж фіксованого зв’язку, саме наповнюваність ринку якісними послугами та вибір споживачів визначатимуть суб’єктів, які виконуватимуть такі умови та повністю задовольнятимуть потреби споживачів. І ніяк державне регулювання чи втручання державних органів у процеси надання телекомунікаційних послуг не може сприяти врегулюванню питання якості послуг на конкурентному ринку, окрім, як встановлення загальних, зрозумілих та таких, що ґрунтуються на законі та об’єктивності, вимог. Наполегливо та постійно наголошуємо на необхідності з боку держави у підтримці телекомунікаційного ринку, особливо, що стосується питань доступу до інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж та надання телекомунікаційних послуг, а також створення ефективного нормативно-правового регулювання, направленого не на припинення діяльності, а на підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у сфері телекомунікацій.

Разом з цим, вважаємо за потрібне відзначити, що у проекті Закону не розділяємо позицію щодо виключення поширення положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на прийняття регуляторних актів регуляторним органом.

З 01 січня 2021 року набирає чинності Закон України «Про електронні комунікації», у зв’язку із чим втратять чинність Закон України «Про телекомунікації» та Закон України «Про радіочастотний ресурс України». Наслідком цього буде те, що з зазначеної дати ринок телекомунікаційних послуг та суб’єкти, які надають телекомунікаційні послуги, повністю нерегульований, що може мати негативні наслідки, в першу чергу для суб’єктів, які надають ці послуги та споживачів. Адже діяльність регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, буде нелегітимною.

З огляду на наведене, просимо народних депутатів розглянути до кінця 2021 року у залі Верховної Ради України у другому читанні проєкт Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (реєстр. № 6055 від 14.09.2021) та проголосувати за нього.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                 О. Савчук