Лист № 157/1-2 від 16.11.2021 ВРУ щодо ініціювання проведення слухань з питання стабільного забезпечення кабельно-провідниковою продукцією телекомунікаційної галузі

Вихідні реквізити
Вих. № 157/1-2 від 16.11.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації
Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань цифрової трансформації

КРЯЧКУ М.В.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань економічного розвитку

НАТАЛУСІ Д.А.

Вих. № 157/1-2

від 16.11.2021

 

Щодо ініціювання проведення слухань з питання стабільного

забезпечення кабельно-провідниковою продукцією телекомунікаційної галузі

 

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами, провайдерами телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» організаційна функція комітетів полягає, зокрема, в проведенні збору та аналізу інформації з питань, що належать до повноважень комітетів, організації слухань із цих питань, у тому числі на засіданнях Верховної Ради України. Статтею 29 цього ж Закону визначено, що комітети при підготовці і проведенні слухань у комітетах мають право ініціювати пропозиції про проведення слухань, проводити їх за дорученням Верховної Ради України або згідно з планами роботи комітетів.

З липня 2020 року, за заявами ПАТ «ОДЕСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД «ОДЕСКАБЕЛЬ» та ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ», Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі при Міністерстві економіки України проводилось спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту, за результатом чого було прийнято рішення від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03, яким застосовано спеціальні заходи щодо імпорту в Україну товару незалежно від країни походження та експорту строком на 3 роки шляхом запровадження спеціального мита у розмірі:

з дня застосування спеціальних заходів - 23,5%;

через 12 місяців із дня застосування спеціальних заходів - 22,3%;

через 24 місяці з дня застосування спеціальних заходів - 21,2%.

Рішення Комісії від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 мало набрати чинності через 30 днів з дня опублікування повідомлення, тобто, з 14.10.2021.

ІнАУ, поруч з іншими профільними об’єднаннями у галузі телекомунікацій, усіма зацікавленими постачальниками кабельно-провідникової продукції та операторами, провайдерами телекомунікацій, активно відстоювала позицію неправомірності такого рішення та ймовірності настання від його впровадження негативних наслідків на телекомунікаційному ринку, зокрема, створення дефіциту на ринку кабельно-провідникової продукції, нанесення збитків суб’єктам господарювання, стримання процесів цифровізації країни, задекларованих Президентом України та Урядом, підвищення вартості телекомунікаційних послуг, зокрема послуг доступу до Інтернету.

На початку жовтня ц.р. Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі винесено рішення, яким скасоване рішення від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту».

Разом з цим, 28 жовтня ц.р. Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення, яким задовольнив вимоги ПАТ «ОДЕСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД «ОДЕСКАБЕЛЬ» та ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ» про забезпечення позову, тимчасово зупинивши останнє рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Нам, звісно, видається напрочуд дивною така активність суду при винесенні рішення, при тому, що, іноді, справи у цьому суді розглядались впродовж року, а то і більше. В даному випадку, за лічені дні, суд з’ясував достатність підстав для винесення власного рішення, що, найхарактерніше, віднайшов вільний час для розгляду цієї справи у такому щільному та завантаженому графіку судді. 

Поважаючи принципи верховенства права, недопустимість втручання в діяльність судових органів, проте, не можемо бути осторонь існуючої ситуації та наслідків, які можуть вкрай негативно відобразитись на господарській діяльності наших учасників, суспільства в цілому та інформаційній безпеці країни.

Зокрема, з цією метою Інтернет Асоціацією України було зініційовано проведення прес-конференції, предметом обговорення на якій було питання негативних наслідків втручання державного регулювання у сферу постачання кабельно-провідникової продукції для телекомунікаційної галузі (детальніше можна ознайомитись за посиланням    https://inau.ua/news/internet-asociaciya-ukrayiny-provela-pres-konferenciyu-nereformovana-sudova-systema-zryvaye , відеозапис - https://www.youtube.com/watch?v=6gd9mnGgZ_8 ).

Відтак, звертаємось та просимо, в межах повноважень, втрутитись у ситуацію задля захисту інтересів телекомунікаційної галузі та ініціювати проведення спільного слухання ваших комітетів із залученням представників постачальників кабельно-провідникової продукції для телекомунікаційної галузі, представників операторів, провайдерів телекомунікацій, галузевих об’єднань, ПАТ «ОДЕСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД «ОДЕСКАБЕЛЬ» та ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ», а також представників органів державної влади з питання обговорення виниклої ситуації та шляхів врегулювання проблемних питань у стабільному забезпеченні кабельно-провідниковою продукцією для телекомунікаційної сфери належної якості та в достатньому обсязі. На наше глибоке переконання та проведені дослідження, існуючі національні заводи-виробники не спроможні до такого забезпечення.

Про результати цього звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                  О. Савчук