Лист № 138 від 29.09.2021 Мінекономіки щодо перегляду рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 23.04.2021 №СП-491/2021/4411-03 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту»

Вихідні реквізити
Вих. № 138 від 29.09.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство економіки України

Першому віце-прем'єр-міністру України -
Міністру економіки України
ЛЮБЧЕНКУ О.М.

 

Копія: Заступнику Керівника Офісу Президента України,

заступнику голови Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі
СВИРИДЕНКО Ю.А.

 

Копія: Директору департаменту зовнішньоекономічної діяльності

та торговельного захисту Міністерства економіки України
ЗІНЬКОВСЬКОМУ С.В.

 

Копія: Міністерство цифрової трансформації України

Вих. № 138

від 29.09.2021

 

Щодо перегляду рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі

від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 «Про застосування спеціальних

заходів щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни

походження та експорту»

 

Шановний Олексію Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), до складу якої входить понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина з яких надає споживачам послуги інтернет-доступу, виражає Вам свою повагу і звертається з наступним.

Як нам стало відомо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Комісія) прийняла рішення № СП-508/2021/4411-03, яким розпочато перегляд рішення Комісії від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту».

ІнАУ вітає рішення про перегляд, оскільки є підстави вважати впровадження мита на кабелі помилковим і таким, яке шкодить інтересам вітчизняних споживачів і держави на користь вузькому колу вітчизняних виробників. 

Свого часу в ході проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну проводів ІнАУ закликала Комісію і відповідні інституції до неупередженого підходу в цьому розслідуванні. Зокрема, в листі № 105 від 03.09.2020 до Мінекономіки і Комісії (див. https://inau.ua/document/lyst-no-105-vid-03092020-minekonomiky-shchodo-specialnogo-rozsliduvannya-stosovno-importu-v) ІнАУ звертала увагу на недопустимість заангажованості розслідування в інтересах вузького кола вітчизняних виробників, адже обмеження імпорту провідникової продукції вплине на її здорожчання і матиме вкрай негативний вплив як на розгортання нових телекомунікаційних мереж, так і підтримку у належному стані існуючих.

За даними членів ІнАУ, впровадження мита на імпорт кабелів призведе до:

  • зростання вартості будівництва нових телекомунікаційних мереж на понад 20%, адже при будівництві мереж доля вартості кабелю в матеріалах досягає 90%;

  • зростання вартості експлуатації існуючих мереж, які потребують планової модернізації, ремонту пошкоджень тощо, що призведе до зростання споживацьких тарифів інтернет-доступу приблизно на 7-12%;

  • зриву урядових програм цифровізації країни, зокрема бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості», яка передбачає надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, і під яку вже проведені тендери, розраховані на відсутність мит на кабелі;

  • монополізації ринку кабельної продукції обмеженим колом вітчизняних виробників, яка при відсутності міжнародної конкуренції неодмінно призведе до підвищення цін і зниження якості продукції.

Більш детальні розрахунки щодо впливу мита кабельної продукції на вартість своїх послуг оператори телекомунікацій надаватимуть безпосередньо до Комісії.

З огляду на зазначене, просимо врахувати інтереси споживачів і держави, відмінити рішення Комісії від 23.04.2021 № СП-491/2021/4411-03 і не допустити негативних наслідків на ринку провідникової продукції та на телекомунікаційних ринках, як-то монополізація ринку обмеженим колом постачальників цієї продукції, зростання цін на продукцію та, відповідно на телекомунікаційні послуги, дефіцит кабельної продукції, уповільнення (зупинення) модернізації та будівництва інфраструктурних телекомунікаційних об’єктів.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                            О.Савчук