Лист № 58 від 05.07.2024 МЗС щодо врегулювання питань доступу абонентів до сервісів мережі Інтернет на підконтрольних Україні територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей

Вихідні реквізити
Вих. № 58 від 05.07.2024
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
МЗС, Міністерство закордонних справ України

Міністру закордонних справ України 

КУЛЕБІ Д.І.

Вих. № 58

від 05.07.2024

 

Щодо вирішення питання доступу абонентів до сервісів 

мережі Інтернет на підконтрольних Україні територіях 

Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей

 

Шановний Дмитре Івановичу!

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами електронних комунікацій, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось з наступним.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист членів асоціації в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

            До ІнАУ надійшло звернення від члена асоціації ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» (м. Краматорськ, Донецька область), яке надає електронні комунікаційні послуги, зокрема, послуги доступу до мережі Інтернет в м. Краматорськ та м. Дружківка Донецької області (у додатку Лист № 81 від ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» 03.07.2024 щодо блокування IP-адрес з боку іноземних вебресурсів на підконтрольних Україні територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей).

            Оператори прифронтових регіонів не вперше зіткнулись з серйозною проблемою недоступності певних закордонних вебресурсів для своїх абонентів. Деякі вебресурси розцінюють ІP-адреси та геолокацію вітчизняних постачальників електронних комунікаційних послуг частково окупованих областей як такі, що знаходяться на непідконтрольній Україні території та блокують доступ. Як приклад – повідомлення провайдера платформи WISE про закриття профілів з 26 серпня 2024 року з причин введення ЄС санкцій на території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

            Дана проблема порушувалась перед рядом профільних державних органів ще в минулому році (у додатку Лист № 75/1-5 від 25.08.2023 Мінцифри, ВРУ, Держспецзв'язку, НЦУ та НКЕК щодо доступу абонентів до сервісів в мережі Інтернет на території м. Краматорськ та м. Дружківка Донецької області), проте питання так і залишається остаточно неврегульованим. 

            Аналогічну проблему мають також інші постачальники електронних комунікаційних послуг частково окупованих областей. Це створює перешкоди їх абонентам у користуванні електронними комунікаційними послугами, ускладнює віддалене навчання, роботу тощо.

            Вирішення зазначених проблем власними силами постачальників електронних комунікаційних послуг неможливе, оскільки розподіл та використання ресурсів мережі Інтернет, у тому числі IP-адрес, номерів автономних систем, доменних імен, маршрутизація та транзит трафіку у мережі Інтернет регламентуються документами міжнародних організацій та реалізуються недержавними організаціями, у тому числі міжнародними.

            Зважаючи на зазначене, а також з урахуванням покладених на МЗС завдань із забезпечення національних інтересів України шляхом підтримання співробітництва з міжнародними організаціями відповідно до підпункту 41 пункту 4 Положення про Міністерство закордонних справ України, затвердженого постановою КМУ від 30.03.2016 № 281, просимо про сприяння врегулюванню цього питання, в тому числі, за необхідності, про звернення до відповідних міжнародних установ та організацій з пропозиціями врегулювати питання безперешкодного доступу абонентів до сервісів на тих територіях частково окупованих областей, які підконтрольні Україні.

 

            Мережеві налаштування підприємства ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП»:

  • LIR http://isp-servis.cz/ 

  • Автономна система AS52180

  • Пул IP-адрес: 141.105.139.0/24; 185.126.253.0/24; 193.242.156.0/22; 212.79.123.0/24; 212.79.124.0/24; 91.222.244.0/22

     

            Додатки:

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                               Олександр САВЧУК