Лист № 75/1-5 від 25.08.2023 Мінцифри, ВРУ, Держспецзв'язку, НЦУ та НКЕК щодо доступу абонентів до сервісів в мережі Інтернет на території м. Краматорськ та м. Дружківка Донецької області

Вихідні реквізити
Вих. № 75/1-5 від 25.08.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації
ДССЗЗІ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОПЕРАТИВНО-ТЕХНІЧНОГО УПРАВЛІННЯ МЕРЕЖАМИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
НКЕК, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку

Віцепрем’єр-міністру з інновацій, розвитку освіти,

науки та технологій – Міністру цифрової трансформації

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань цифрової трансформації

КРЯЧКУ М.В.

 

Голові Державної служби спеціального

зв’язку та захисту інформації України

ЩИГОЛЮ Ю.Ф.

 

Керівнику Національного центру оперативно-технічного

управління мережами телекомунікацій

ТИТАРЕНКУ О.В.

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання

у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра

та надання послуг поштового зв’язку

ЖИВОТОВСЬКОМУ О.М.

Вих. № 75/1-5

від 25.08.2023

 

Щодо вирішення питання доступу абонентів до сервісів в мережі

Інтернет на території м. Краматорськ та м. Дружківка Донецької області

 

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами електронних комунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

            До ІнАУ надійшло звернення від нашого учасника – ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» (м. Краматорськ, Донецька область), яке, як постачальник, надає електронні комунікаційні послуги, зокрема, послуги доступу до мережі Інтернет, в межах м. Краматорськ та м. Дружківка Донецької області, з проханням сприяти вирішенню проблеми. Суть питання полягає в тому, що при наданні електронних комунікаційних послуг є недоступними певні закордонні вебресурси для абонентів. Як зазначається у зверненні, така ситуація виникає тому, що деякі сайти розцінюють ІР-адреси та геолокацію як такі, що знаходяться на непідконтрольних Україні територіях, або територіях, де ведуться активні бойові дії і тому блокують доступ. Зокрема, є проблеми з такими сервісами: ebay.com, zoom.us, www.teamviewer.com, uk.duolingo.com, download.lenovo.com, arcgis.com, iRobot.com, драйвери від Nvidia заблоковані для скачування, сервіси Steam та Supercell частково не працюють, періодично немає доступу до серверів World of Tanks.

            Як зазначається у зверненні, то наслідком такого блокування доступу до сервісів є те, що школярі не можуть навчатись, працівники працювати віддалено. Відповідно, це породжує скарги від абонентів на постачальника електронних комунікаційних послуг.

            Враховуючи зазначене, доводимо до Вашого відома про існуючу проблему, яка не може бути вирішена силами постачальника електронних комунікаційних послуг та потребує втручання та сприяння врегулюванню за допомогою державних органів. Також, за необхідності, просимо звернутись до відповідних міжнародних установ та організацій з пропозиціями врегулювати питання безперешкодного доступу абонентів до сервісів (за переліком вище) у м. Краматорськ та м. Дружківка Донецької області, які підконтрольні Україні.

            Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

                        Звернення ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» від 02.08.2023 № 0208-23 додається.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                                Олександр САВЧУК