Впровадження в Україні системи фільтрації інтернет-ресурсів копіює гірші практики тоталітарних держав

            Днями спливає термін виконання операторами Розпорядження НЦУ №67/850 про впровадження системи фільтрації фішингових доменів.

            Раніше ІнАУ зверталась до відповідних інституцій з обґрунтуванням позиції, що це розпорядження суперечить чинному законодавству України, а відсутність у документі чітких норм і визначень створює значні ризики для суб’єктів господарювання при спробах його виконання - див. нижче. 

 

            В цій ситуації ІнАУ повторно звертається до РНБО, Держспецзв’язку і Мінцифри з закликом про те, що пропоновані Розпорядженням заходи суперечать підходам ЄС, копіюють практику тоталітарних країн і створюють значні корупційні ризики під хибним приводом захисту користувачів: Лист № 19/1-3 від 24.02.2023 РНБО, Держспецзв’язку та Мінцифри щодо питань виконання розпорядження НЦУ від 30.01.2023 № 67/850.

            ІнАУ просить:

  • скасувати Розпорядження НЦУ №67/850 або принаймні призупинити його виконання до затвердження уповноваженими органами визначень і понять, які містяться у Розпорядженні, але відсутні у законодавстві України;
  • сприяти впровадженню в Україні європейських підходів щодо обмеження на добровільній основі доступу до тих інтернет-ресурсів, які порушують законодавство України (зокрема фішингових доменів), з урахуванням підходів і досвіду цивілізованих країн, передусім країн ЄС.

 

            ІнАУ висловлює надію, що відповідні державні інституції на ділі поділяють переконання про те, що метою України у важкій війні є правова європейська держава, а не копіювання рф з її цензурою і «роскомнадзором».