Ключові пропозиції ІнАУ враховані при розгляді Закону «Про електронні комунікації»

16 грудня ВРУ розглянула  Закон України «Про електронні комунікації» з пропозиціями (вето) Президента України від 28.10.2020.
При розгляді Закону враховано більшість пропозицій, зазначених у «вето». Але три правки Президента (до статей 121, 127) не пройшли - саме ті, проти яких виступала ІнАУ у своїх зверненнях до профільного Комітету і до кожного народного депутата (див. Лист № 141 від 07.12.2020 Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації щодо пропозицій до статей 119, 121, 127 Закону України «Про електронні комунікації»).

ІнАУ в цих зверненнях закликала депутатів залишити попередні формулювання щодо надання даних лише за рішенням суду. Також ІнАУ пропонувала залишити попередню норму законопроекту №3014, яка передбачала обов’язок оператора забезпечити можливість підключення до своїх мереж технічних засобів, які потрібні правоохоронним органам для здійснення їх функцій, але не накладала на оператора зобов’язання витрачати власні кошти на це підключення. 

Ці ключові зауваження ІнАУ враховані сьогодні при розгляді законопроекту. Депутатами відхилені пропозиції Президента до ст. 121 щодо вилучення терміну «за рішенням суду» в частині доступу до інформації про споживача і факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних. Також відхилена пропозиція Президента щодо накладання на оператора зобов’язання витрачати власні кошти на підключення обладнання для правоохоронців.

Поіменне голосування за правки і Закон в цілому - тут: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68059 

 

Раніше ІнАУ зверталась до ряду органів влади, що в разі необхідності використання правоохоронцями обладнання для оперативно-розшукових, розвідувальних заходів та негласного зняття інформації, таке обладнання має закуповуватись коштом державного бюджету, див лист ІнАУ від 02.12.2020.