ІнАУ знову закликає парламент підтримати законопроекти щодо захисту телеком-мереж

Як добре відомо членам ІнАУ, викрадення і пошкодження кабелю і телекомунікаційного обладнання вже загрожує не лише бізнесу операторів і провайдерів, але й національній безпеці країни.

 

ІнАУ наполегливо намагається добитись від парламенту прийняття необхідних кроків для захисту критично важливої інфраструктури телекомунікацій. Зроблена велика підготовча робота: необхідність посилення відповідальності за пошкодження і викрадення елементів телеком-мереж за сприяння ІнАУ закріплена у підсумках парламентських слухань, зареєстровано цілий ряд законопроектів, які враховують пропозиції ІнАУ.

 

Але парламент, зокрема профільний Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, жодного разу не підтримав необхідні галузі закони. Завдяки такій позиції процвітають вітчизняні ділки вторчормету і лому кольорових металів: Україна, не маючи власних покладів мідних руд, останніми роками є одним із світових лідерів з експорту мідного лому.

 

7 листопада Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглядатиме чергові законопроекти щодо посилення відповідальності за злочини щодо втручання в мережі електрозв'язку – №8304 та 8304-1.

 

ІнАУ направила членам Комітету ряд листів (див. Лист № 163/1-13 від 26.10.2018 Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно об’єктів критичної інформаційної інфраструктури (законопроекти №8304 та №8304-1) із закликом підтримати ці та інші законопроекти, які сприятимуть збереженню і захисту вітчизняних телекомунікаційних мереж.