ІнАУ повідомила НАБУ про ознаки корупції в діях слідчого судді Плахотнюк К.Г., яка ухвалила «закрити» понад 400 вебресурсів

ІнАУ звернулась до НАБУ з повідомленням про ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г. при винесенні нею ухвали від 04.02.2021 у справі № 752/22980/20 у кримінальному провадженні №12020100010005155 від 17.12.2020.

Див. Лист № 50 від 05.03.2021 НАБУ щодо ознак корупційного кримінального правопорушення в діях слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва.

 

Ця суддя Плахотнюк К.Г. «відзначилась» тим, що ухвалила рішення про вимогу до провайдерів «закрити доступ» до понад 400 вебресурсів. Це рішення було розміщено на вебсайті НКРЗІ, потім видалено.

 

В листі ІнАУ зазначається, що в діях слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г. є ознаки того, що Ухвалу винесено виключно в інтересах фізичної особи та всупереч інтересам суспільства, а також за умов відсутності такої законодавчо визначеної процедури, як «закрити доступ до вебресурсів у мережі Інтернет». 

Окрім невірного застосування суддею положень нормативно-правових актів, Асоціація не виключає, що при винесенні Ухвали суддя Плахотнюк К.Г. могла мати приватний інтерес, що вплинуло на її необ’єктивність або упередженість при винесенні Ухвали. 

 

Раніше ІнАУ звернулась до Верховного суду з проханням сформувати та надати судам роз’яснення з питань застосування законодавства у ході розгляду клопотань слідчих, прокурорів про накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які використовуються на вебресурсі в мережі Інтернет, та недопущення встановлення судами незаконних зобов’язань операторам, провайдерам телекомунікацій. 

 

ІнАУ вбачає в таких ухвалах порушення процедури забезпечення судових рішень через відсутність ідентифікації суб’єктів господарювання, на яких накладається зобов’язання, відсутність правових підстав для арешту майна, порушення законних прав операторів, провайдерів телекомунікацій, порушення конституційних прав користувачів, невідповідність європейській судовій практиці, а також технічну неможливість коректного виконання цих зобов’язань щодо блокування без шкоди безпеці і оверблокінгу.

 

Окрім того, така практика створює підгрунтя для можливих корупційних діянь, про що зокрема йдеться в повідомленні ІнАУ до НАБУ.