Лист № 60 від 23.06.2023 Держспецзв'язку щодо необхідності затвердження методики визначення шкоди та збитків у сфері електронних комунікацій

Вихідні реквізити
Вих. № 60 від 23.06.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
ДССЗЗІ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Т.в.о. Голови Державної служби спеціального

зв’язку та захисту інформації України

В.ТРОФИМЕНКУ

Вих. № 60

від 23.06.2023

 

Інформація на лист від 21.06.2023 № 16/02/01-3306/СЕД

 

Шановний пане Володимире!

            Інтернет Асоціація України (ІнАУ), у відповідь на Ваш лист від 21.06.2023 № 16/02/01-3306/СЕД про надання інформації (за наявності) про розмір завданих збитків, а саме: дані щодо частково або повністю зруйнованої ІКТ-інфраструктури, її ринкову вартість та про орієнтовний розмір грошової компенсації, необхідної для повного відновлення знищеної ІКТ-інфраструктури, а також про інші пов’язані із цим потреби, повідомляє наступне.

            Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 326 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2022 № 951) «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації», міністерства, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади зобов’язані були розробити і затвердити у шестимісячний строк методики, передбачені Порядком, затвердженим цією постановою.

            Тобто, визначення шкоди та збитків, відповідно до цієї постанови, повинно бути здійснено на підставі методики, затвердженої наказом Мінінфраструктури за погодженням з Мінцифри, Фондом державного майна та Мінреінтеграції за напрямом втрати інфраструктури транспорту, інфраструктури (зокрема фізичної) електронних комунікаційних мереж - напрям, що включає зруйновані або пошкоджені автомобільні дороги, залізничні шляхи, аеродроми та аеродромні об’єкти, об’єкти портової інфраструктури, гідротехнічні споруди, судна морського та внутрішнього водного транспорту, об’єкти поштового зв’язку, інфраструктуру (зокрема фізичну) електронних комунікаційних мереж та інші об’єкти транспортної інфраструктури, електронних комунікацій та зв’язку. Відповідальним за визначення шкоди та збитків за наведеним напрямом є Мінінфраструктури.

            При цьому, профільними асоціаціями у сфері електронних комунікацій, зокрема, ІнАУ, АППК, Телекомунікаційної Палати України у липні 2022 року було опрацьовано аргументовані пропозиції та положення до проекту такої методики визначення збитків та направлені на ім’я Віцепрем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації України Федорова М.А. (копія листа від 05.08.2022 року № 67 додається).

            Питання щодо необхідності, як першочергового завдання, розробити та затвердити методику про визначення шкоди та збитків у сфері електронних комунікацій, порушувалось нами і у зверненнях до інших органів влади.

            Проте, на превеликий жаль, до сьогодні, методика про визначення шкоди та збитків у сфері електронних комунікацій не затверджена, хоча, в інших галузях такі методики затверджені.

            Відсутність такої методики унеможливлює правильність та достовірність обліку та розрахунку збитків та шкоди, понесених операторами електронних комунікацій внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

            Підсумовуючи вищенаведене, достовірна інформація про розмір завданих збитків, а саме: дані щодо частково або повністю зруйнованої ІКТ-інфраструктури, її ринкову вартість та про орієнтовний розмір грошової компенсації, необхідної для повного відновлення знищеної ІКТ-інфраструктури, а також про інші пов’язані із цим потреби, може бути надана безпосередньо операторами електронних комунікацій в порядку, встановленому законодавством, в т.ч., після прийняття методики про визначення шкоди та збитків у сфері електронних комунікацій.

 

            Додаток: копія листа ІнАУ від 05.08.2022 року № 67 з додатком.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                             Олександр САВЧУК