Лист № 67 від 05.08.2022 Мінцифри щодо проєкту Методики визначення шкоди та збитків, завданих інфраструктурі транспорту, електронній комунікаційній мережі та зв’язку внаслідок збройної агресії Російської Федерації

Вихідні реквізити
Вих. № 67 від 05.08.2022
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України

 

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

 

 

Вих. № 67

від 05.08.2022 року

 

Про проєкт Методики визначення шкоди та збитків, завданих

інфраструктурі транспорту, електронній комунікаційній мережі

та зв’язку внаслідок збройної агресії Російської Федерації

 

Шановний Михайле Альбертовичу!

            Інтернет Асоціація України засвідчує Вам свою повагу та звертаємось з наступним.

            Повномасштабна війна змінила пріоритети цифрової трансформації України. Численні втрати, руйнування обумовлюють необхідність надання допомоги операторам електронних комунікацій у відновленні інфраструктури електронних комунікацій для надання українцям послуг доступу до мережі Інтернет, телевізійних сервісів. Також терміново необхідні затверджені нормативно-правовими актами механізми фіксації та відшкодування збитків, які понесли оператори електронних комунікацій у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

            У зв’язку з продовженням воєнного стану, веденням бойових дій та тимчасової окупації на певних територіях держави, відсутня достовірна узагальнена інформація щодо втрат у сфері електронних комунікацій. Жоден з існуючих  нормативно-правових актів не враховує особливості діяльності у цій сфері. Разом з тим, відновлення зв’язку українцям необхідне тут і зараз. 

            Асоціаціями у сфері електронних комунікацій, а саме: Інтернет Асоціацією України, Асоціацією правовласників та постачальників контенту та Асоціацією «Телекомунікаційна палата України» напрацьовано проєкт наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Методики визначення шкоди та збитків, завданих інфраструктурі транспорту, електронній комунікаційній мережі та зв’язку внаслідок збройної агресії Російської Федерації» в частині визначення шкоди і збитків для надання послуг фіксованого доступу до мережі Інтернет та послуги електронних комунікацій з доступу до пакетів телеканалів і радіоканалів.

            Звертаємося з проханням до Міністерства цифрової трансформації України і до Вас особисто розглянути напрацьований проєкт документу та зробити усе можливе та залежне для прийняття нормативно-правового акту, який врегулює особливості фіксації та визначення шкоди і збитків операторів електронних комунікацій, які постраждали від військової агресії Російської федерації проти України.

            Додаток: Порівняльна таблиця з пропозиціями до Методики і форма Заяви про шкоду і збитки.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                   Олександр Савчук