Лист № 27/1-5 від 06.03.2023 Мінцифри, НЦУ, Міненерго, ДТЕК та Донецькій ОДА щодо недотримання АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» п. 13 Розділу IV Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики

Вихідні реквізити
Вих. № 27/1-5 від 06.03.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство цифрової трансформації України
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОПЕРАТИВНО-ТЕХНІЧНОГО УПРАВЛІННЯ МЕРЕЖАМИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Міністерство енергетики України
Генеральний директор ДТЕК
Донецька обласна державна адміністрація, обласна військова адміністрація

Віцепрем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України 

ФЕДОРОВУ М.А.

 

Керівнику Національного центру оперативно-технічного

управління мережами телекомунікацій

ТИТАРЕНКУ О.В.

 

Міністру енергетики України

ГАЛУЩЕНКУ Г.В.

 

Генеральному директору ДТЕК

ТІМЧЕНКУ М.В.

 

Голові Донецької облдержадміністрації,

начальнику обласної військової адміністрації

КИРИЛЕНКУ П.О.

 

Копія:

Керівнику АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»

ДЕГТЯРЬОВУ О.П.

Вих. № 27/1-5

від 06.03.2023

 

Щодо недотримання АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»

п. 13 Розділу IV Методики

 

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 230 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, значна частина яких є операторами електронних комунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося з наступним.

            Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах і організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

            До ІнАУ надійшло звернення від нашого учасника – товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» (ЄДРПОУ – 37944317) (далі – ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП»), з проханням допомогти у вирішенні питання щодо недопущення нарахування АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» періодичної плати за доступ до інфраструктури об’єкта електроенергетики у розмірі 10 грн на місяць за кожну опору у м. Краматорськ Донецької області, що, відповідно, є неправомірним та фінансово обтяжливим.

            Зокрема, з наданих матеріалів слідує, що сторонами по договору з доступу – ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» та АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», по-різному застосовуються пункт 13 Розділу IV Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики, затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.12.2018 № 622, зареєстрованим в Мін’юсті України 02.01.2019 за № 1/32972 (зі змінами) (далі – Методика), та який набув чинності з 01.04.2022 згідно з наказом Міністерства енергетики України від 24.03.2022 № 137, зареєстрованим в Мін’юсті України 29.03.2022 за № 361/37697, та наказ Мінреінтеграції України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрований в Мін’юсті України 23.12.2022 за № 1668/39004 (зі змінами) (далі – Наказ Мінреінтеграції).

            Внаслідок цього, АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» виставило ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» рахунки для оплати за періодичну плату за доступ до елементів інфраструктури об’єктів електроенергетики за одну опору у розмірі 10 гривень на місяць, а не 1 копійку на місяць.

            Відповідно до пункту 13 Методики, починаючи з 09.12.2022, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та 90 днів після його припинення або скасування на територіях, які включені до переліку територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), сформованого відповідно до Положення про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2022 року № 562, та/або затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, розмір періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики з використанням несучої спроможності будівель, споруд і однієї опори становить 1 копійку на місяць.

            Тобто, у п.13 Методики йдеться саме про перелік територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) і немає поділу на те, чи це території можливих бойових дій, чи території активних бойових дій.

            Пунктом 14 Методики встановлено, що на територіях, не визначених пунктом 13 цього розділу, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та 90 днів після його припинення або скасування розмір періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики з використанням несучої спроможності будівель, споруд і однієї опори становить 10 гривень на місяць.

            У Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, який затверджено Наказом Мінреінтеграції, значаться громади Краматорського району, в т.ч. Краматорська міська територіальна громада.

            Таким чином, вважаємо, що на територіях Краматорського району, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, згідно з наказом Мінреінтеграції та відповідно до пункту 13 Розділу IV Методики, починаючи з 09.12.2022, розмір періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів електроенергетики з використанням несучої спроможності будівель, споруд і однієї опори повинен становити для ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» 1 копійку, а не 10,00 грн на місяць.

            Вважаємо, що таке довільне тлумачення та застосування АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» законодавства, що регулює доступ до інфраструктури об’єктів доступу для розташування технічних засобів електронних комунікацій з метою забезпечення користувачів електронними комунікаційними послугами, має наслідком порушення вимог пункту 13 Розділу IV Методики, а також порушення прав та законних інтересів ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП».

            Крім зазначеного, не виключаємо, що таке порушення може мати негативний вплив на надання електронних комунікаційних послуг користувачам у м. Краматорськ.

            Враховуючи зазначене, з метою припинення неправомірних дій АТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», просимо сприяти якнайшвидшому врегулюванню питання щодо встановлення для ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» розмірів періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів електроенергетики з використанням несучої спроможності будівель, споруд і однієї опори у відповідності та з дотриманням пункту 13 Розділу IV Методики, а саме, у розмірі 1 копійка на місяць за одну опору.

            Окремо, з метою правильного застосування пунктів 13 та 14 Методики, просимо Міністерство енергетики України опрацювати та надати відповідні роз’яснення власникам (володільцям) інфраструктури об'єктів електроенергетики всіх форм власності, оскільки таке питання виникає вже не вперше, про що ІнАУ направлялись листи від 06.02.2023 № 11/1-4 щодо ситуації з АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО».

            Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

            Додаток: копія звернення ТОВ «ІНТЕРНЕТ СХІД ГРУП» від 02.03.2023 № 0203/23.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                        Олександр САВЧУК