Лист № 214 від 27.08.2019 Голові Нацполіції України щодо ситуації, що виникла в Дніпропетровській області у зв’язку з крадіжками та пошкодженнями телекомунікаційного обладнання та мереж

Вихідні реквізити
Вих. № 214 від 27.08.2019
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Національна поліція України

Голові Національної поліції України

Князєву С.М.

 

 

Вих. № 214

від 27 серпня 2019 року

 

Щодо катастрофічної ситуації, яка склалась в Дніпропетровській області у

зв’язку з крадіжками та пошкодженнями телекомунікаційного обладнання та мереж

 

Шановний Сергію Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах та організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

Національна поліція, відповідно до підпункту 15 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877, здійснює заходи щодо захисту інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, виявлення та припинення адміністративних правопорушень на підприємствах, в установах та організаціях, а також інших об’єктах, визначених Кабінетом Міністрів України, які обслуговуються спеціальною поліцією.

Наразі звертаємось до Вас з проханням вжити максимальних заходів, направлених на протидію крадіжкам та пошкодженням телекомунікаційного обладнання та мереж, з використанням яких операторами, провайдерами телекомунікацій надаються абонентам телекомунікаційні послуги у Дніпропетровській області. Злочинні втручання у функціонування телекомунікаційного обладнання та мереж мають вкрай негативні наслідки для жителів області, адже це впливає на рівень та якість телекомунікаційних послуг, для операторів, провайдерів телекомунікацій, які несуть значні збитки, так і для інтересів національної безпеки держави, оскільки розкрадання та пошкодження телекомунікаційного обладнання загрожує системі оповіщення населення, зокрема, в умовах надзвичайних ситуацій, а також роботі державних та правоохоронних органів, підприємств, лікарняних закладів тощо.

Питання про те, що в Дніпропетровській області існує негативний показник протидії правоохоронних органів крадіжкам телекомунікаційного обладнання та мереж, обговорювалось, зокрема, ще у червні 2017 року, у ході виїзного засідання Комітету Верховної ради України з питань інформатизації та зв’язку, проведеного на базі Дніпропетровської облдержадміністрації. Як нам відомо, у той час, правоохоронними органами було зафіксовано ряд випадків у Дніпропетровській області про пошкодження та руйнування магістральних ліній зв’язку з метою збуту викраденого кабелю (кольоровий метал).

У порівнянні з іншими областями України, за інформацією, отриманою від учасників ІнАУ, ситуація, на жаль, змінилась на гірше (див. додатки).

Так, за даними лише одного з понад 220 членів Інтернет Асоціації України, а саме ТОВ «Атраком», у 2018 році кількість випадків пошкоджень зловмисниками магістральних телекомунікаційних кабелів цього підприємства по Дніпропетровській області досягла 477, що складає 73,5% пошкоджень по всій країні (по всій Україні на телекомунікаційних кабелях ТОВ «Атраком» у 2018 році зафіксовано 649 пошкоджень).

При цьому у Дніпрі зафіксовано 172 випадки пошкоджень кабелів цього оператора, у Кривому розі – 91, у Павлограді – 64, в Жовтих Водах – 56, Нікополі – 46, Кам’янському – 24, Марганці – 14, Синельниковому – 10.

Дані інших операторів також свідчать про те, що «внесок» Дніпропетровської області у статистику зловмисних пошкоджень ліній зв’язку значно перевищує цей показник всіх інших областей України разом взятих.

З цих показників можна зробити такі висновки:

  • в Дніпропетровській області діє організоване злочинне групування з викрадення телекомунікаційного кабелю з метою подальшої реалізації лому кольорових металів (міді);
  • правоохоронні органи Дніпропетровської області, і передусім підрозділи Національної поліції в Дніпропетровській області або нехтують своїми обов’язками щодо протидії діям зловмисників, або вступили з ними в злочинну змову;
  • профілактична робота з попередження злочинів з викрадення телекомунікаційних кабелів правоохоронними органами Дніпропетровської області не проводиться.

Припущення про злочинну змову правоохоронців і викрадачів кольорових металів посилює та обставина, що  Інтернет Асоціація України має повідомлення операторів про численні випадки безпідставних відмов Національної поліції Дніпропетровської області у відкритті кримінальних справ по факту злочину навіть у тих випадках, коли оператори своїми силами затримували зловмисників на місці події і передавали їх представникам Національної поліції у Дніпропетровській області.

З огляду на зазначене, закликаємо Вас провести необхідну роботу щодо Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, зокрема, призначити службове розслідування причин катастрофічної ситуації, яка склалась у Дніпропетровській протидії у зв’язку з крадіжками та пошкодженнями телекомунікаційного обладнання та мереж.

Також просимо скоректувати контрольні показники ефективності діяльності обласних управлінь Національної поліції в сторону врахування ситуації щодо протидії злочинним проявам стосовно телекомунікаційного обладнання та мереж.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

Додаток:

Копія листа ІнАУ Тимчасово виконуючому обов’язки начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Васицькому А.Б.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                       А.Пятніков