Лист № 213 від 27.08.2019 ГУНП в Дніпропетровській області щодо протидії крадіжкам та пошкодженням телекомунікаційного обладнання та мереж

Вихідні реквізити
Вих. № 213 від 27.08.2019
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Головне управління Нацполіції в Дніпропетровській області

Тимчасово виконуючому обов’язки начальника

Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області

Васицькому А.Б.

вул. Троїцька, 20-а, м. Дніпро, 49101

 

 

Вих. № 213

від 27 серпня 2019 року

 

Щодо протидії крадіжкам та пошкодженням

телекомунікаційного обладнання та мереж

 

Шановний Артеме Борисовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 220 підприємств сфери ІКТ, серед яких, в переважній більшості, оператори та провайдери телекомунікацій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Відповідно до Статуту, одним із напрямків діяльності ІнАУ є представництво та захист учасників в органах центральної та місцевої влади, інших державних та недержавних установах та організаціях з питань розвитку Інтернету, послуг в мережі Інтернет та ІКТ.

Національна поліція, відповідно до підпункту 15 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877, здійснює заходи щодо захисту інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, виявлення та припинення адміністративних правопорушень на підприємствах, в установах та організаціях, а також інших об’єктах, визначених Кабінетом Міністрів України, які обслуговуються спеціальною поліцією.

Наразі звертаємось до Вас з проханням вжити максимальних заходів, направлених на протидію крадіжкам та пошкодженням телекомунікаційного обладнання та мереж, з використанням яких операторами, провайдерами телекомунікацій надаються абонентам телекомунікаційні послуги у Дніпропетровській області. Злочинні втручання у функціонування телекомунікаційного обладнання та мереж мають вкрай негативні наслідки для жителів області, адже це впливає на рівень та якість телекомунікаційних послуг, для операторів, провайдерів телекомунікацій, які несуть значні збитки, так і для інтересів національної безпеки держави, оскільки розкрадання та пошкодження телекомунікаційного обладнання загрожує системі оповіщення населення, зокрема, в умовах надзвичайних ситуацій, а також роботі державних та правоохоронних органів, підприємств, лікарняних закладів тощо.

Питання про те, що в Дніпропетровській області існує негативний показник протидії правоохоронних органів крадіжкам телекомунікаційного обладнання та мереж, обговорювалось, зокрема, ще у червні 2017 року, у ході виїзного засідання Комітету Верховної ради України з питань інформатизації та зв’язку, проведеного на базі Дніпропетровської облдержадміністрації. Як нам відомо, у той час, правоохоронними органами було зафіксовано ряд випадків у Дніпропетровській області про пошкодження та руйнування магістральних ліній зв’язку з метою збуту викраденого кабелю (кольоровий метал).

У порівнянні з іншими областями України, за інформацією, отриманою від учасників ІнАУ, ситуація, на жаль, змінилась на гірше (див. додатки).

Так, за даними лише одного з понад 220 членів Інтернет Асоціації України, а саме ТОВ «Атраком», у 2018 році кількість випадків пошкоджень зловмисниками магістральних телекомунікаційних кабелів цього підприємства по Дніпропетровській області досягла 477, що складає 73,5% пошкоджень по всій країні (по всій Україні на телекомунікаційних кабелях ТОВ «Атраком» у 2018 році зафіксовано 649 пошкоджень).

При цьому у Дніпрі зафіксовано 172 випадки пошкоджень кабелів цього оператора, у Кривому розі – 91, у Павлограді – 64, в Жовтих Водах – 56, Нікополі – 46, Кам’янському – 24, Марганці – 14, Синельниковому – 10.

Дані інших операторів також свідчать про те, що «внесок» Дніпропетровської області у статистику зловмисних пошкоджень ліній зв’язку значно перевищує цей показник всіх інших областей України разом взятих.

З цих показників можна зробити такі висновки:

  • в Дніпропетровській області діє організоване злочинне групування з викрадення телекомунікаційного кабелю з метою подальшої реалізації лому кольорових металів (міді);
  • правоохоронні органи Дніпропетровської області, і передусім підрозділи Національної поліції в Дніпропетровській області або нехтують своїми обов’язками щодо протидії діям зловмисників, або вступили з ними в злочинну змову;
  • профілактична робота з попередження злочинів з викрадення телекомунікаційних кабелів правоохоронними органами Дніпропетровської області не проводиться.

Припущення про злочинну змову правоохоронців і викрадачів кольорових металів посилює та обставина, що  Інтернет Асоціація України має повідомлення операторів про численні випадки безпідставних відмов Національної поліції Дніпропетровської області у відкритті кримінальних справ по факту злочину навіть у тих випадках, коли оператори своїми силами затримували зловмисників на місці події і передавали їх представникам Національної поліції у Дніпропетровській області.

З огляду на зазначене, закликаємо Вас посилити як превентивні заходи, направлені на протидію крадіжкам та пошкодженню телекомунікаційного обладнання та мереж, так і в частині неухильного виконання заходів, передбачених КПК України, направлених на якнайшвидше та ефективне розкриття таких злочинів, працівниками ввіреного Вам структурного підрозділу Національної поліції.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

Додатки:

Додаток 1: Кількість зловмисних пошкоджень телекомунікаційних кабелів у 2018-2019 рр, по даних оператора ТОВ "Атраком", на 1 арк.

Додаток 2: Інфографіка кількості пошкоджень телекомунікаційних кабелів у попередні роки (2015-2017)

Додаток 3: Інфографіка динаміки пошкоджень телекомунікаційних кабелів у по містах Дніпропетровської обл. за 2016-2019 рр.

 

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                          А.Пятніков