Лист № 14 від 11.02.2021 МКІП щодо зменшення розмірів ліцензійного збору на період дії карантинних та обмежувальних заходів

Вихідні реквізити
Вих. № 14 від 11.02.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
МКІП, Міністерство культури та інформаційної політики України

Міністру культури та інформаційної політики України

ТКАЧЕНКУ О.В.

 

Вих. № 14

від 11.02.2021

 

Щодо зменшення розмірів ліцензійного збору

на період дії карантинних та обмежувальних заходів

 

Шановний Олександре Владиславовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Листом від 04.11.2020 № 124 ІнАУ зверталась до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, а також до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з пропозицією, зокрема, про скасування ліцензування для провайдерів програмної послуги з використанням технології ОТТ без використання обмеженого ресурсу, а також внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», якими передбачити, що ліцензуванню у сфері телебачення та радіомовлення підлягатимуть виключно ті види діяльності, які здійснюються з використанням обмеженого ресурсу (радіочастотного тощо).

У своєму листі від 04.02.2021 № 16/49 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що, відповідно до власного Положення, саме Міністерство культури та інформаційної політики України забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, зокрема, розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції.

Наразі нам відомо про опрацювання змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 412 зі змінами (далі – Методика).

З даного приводу хочемо звернути Вашу увагу на наступне. У березні ц.р. вже майже рік, як в країні діють запроваджені Кабінетом Міністрів України карантинні та обмежувальні заходи з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Ці державні заходи відобразились на звичних процесах ведення господарської діяльності. Проте, за рік, для суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в галузі телекомунікацій, телебачення та радіомовлення, неперервно та якісно постачають ці послуги, фактично не вжито жодного державного заходу з підтримки діяльності, незважаючи навіть на зареєстровані законопроекти та направлені звернення.

Враховуючи наведене, просимо підтримати ініціативу ІнАУ та, на період дії карантинних та обмежувальних заходів, встановлених державою з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зменшити розмір ліцензійного збору за видачу (продовження) ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, плату за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги на 50 відсотків, та внести відповідні зміни до Методики та, за потреби, до інших законодавчих актів.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово.

 

Додаток:

  1. Копія листа ІнАУ від 04.11.2020 № 124;
  2. Копія листа Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 04.02.2021 № 16/49.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                   А. Пятніков