Лист № 108 від 12.07.2021 Мінекономіки щодо проведення наради для обговорення пропозицій до типового Договору ГС «КАМП»

Вихідні реквізити
Вих. № 108 від 12.07.2021
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Міністерство економіки України

 

Першому віце-прем'єр-міністру України –

Міністру економіки України

ЛЮБЧЕНКУ О.М.

 

Вих. № 108

від 12.07.2021

 

Щодо проведення наради

 

Шановний Олексію Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Листом від 29.06.2021 № 102 ІнАУ зверталась до Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (далі – ГС «КАМП» або Спілка) з проханням переглянути окремі положення форми Договору про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об’єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення (далі – Договір), який укладається з провайдерами програмної послуги. Такий лист в копії було направлено і до Міністерства економіки України.

ГС «КАМП» у своїй відповіді, наданій листом від 02.07.2021 № 02-02/07/21, виразила готовність до обговорення форми Договору, разом з цим, вважаємо, що необґрунтовано відхилила надані ІнАУ пропозиції.

Зі змістом згаданих листів ІнАУ та ГС «КАМП» можна ознайомитись в електронному вигляді за посиланнями:

https://inau.ua/document/lyst-no-102-vid-29062021-gs-kamp-shchodo-propozyciy-do-typovogo-dogovoru-pro-nadannya

https://inau.ua/document/lyst-no-127-vid-gs-kamp-06072021-shchodo-rozglyadu-propozyciy-do-typovogo-dogovoru-pro

Оскільки, саме наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №14 від 10.09.2019 ГС «КАМП» акредитовано у сфері обов`язкового колективного управління - кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення, вважаємо за доцільне, звернути увагу саме Вашого міністерства на те, що існуючі Договори не враховують інтереси провайдерів програмної послуги та не гарантують їх захист від можливих потенційних претензій від правовласників. Умови Договорів не забезпечують баланс інтересів Спілки та провайдерів програмної послуги, складені на користь інтересів Спілки. Відтак, розцінюємо окремі умови Договору такими, що можуть порушувати права та законні інтереси провайдерів програмної послуги. В першу чергу, тому, що, перераховуючи кошти до Спілки, провайдер програмної послуги не має інформації та доказів на підтвердження того, що перераховані ним кошти насправді отримують правовласники і хто саме. Слід зазначити, що йдеться про значні кошти. При цьому строк акредитації Спілки незначний – лише 3 роки. За таких умов та з огляду на умови Договору, який застосовується Спілкою, у разі припинення нею діяльності, вважаємо, що провайдери програмної послуги можуть мати негативні фінансові наслідки. Фактично процес отримання правовласниками коштів від Спілки вважаємо неконтрольованим. Про інші пропозиції до форми Договору та їх обґрунтування зазначено у листі ІнАУ від 29.06.2021 № 102.

Тому, вдруге наполягаємо на розгляді запропонованих нами пропозицій до форми Договору.

З метою належного та об’єктивного розгляду пропозиції ІнАУ до форми Договору, а також вирішення інших проблемних питань, що виникають у провайдерів програмної послуги при взаємодії з ГС «КАМП», просимо провести в режимі онлайн нараду при Міністерстві економіки України за участі представників ГС «КАМП», ІнАУ, інших зацікавлених асоціацій, об’єднань, провайдерів програмної послуги та інших осіб.

Про результати розгляду нашого звернення просимо повідомити письмово.

 

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                                      А. Пятніков