Лист № 106 від 05.12.2023 народному депутату України ФЕДІЄНКУ О.П. щодо направлення депутатського звернення до Мінцифри з метою забезпечення стабільної роботи електронних комунікаційних мереж

Вихідні реквізити
Вих. № 106 від 05.12.2023
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Народний депутат України Федієнко О.П.

 

Народному депутату України

ФЕДІЄНКУ О.П.

Вих. № 106

від 05.12.2023

 

Шановний Олександре Павловичу!

            Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам повагу та звертається з наступним.

            Починаючи з жовтня поточного року посадові особи Міністерства цифрової трансформації України (далі – Мінцифри) на офіційних ресурсах міністерства і в ЗМІ проводять кампанію заклику споживачів до переходу на PON-мережі доступу до інтернету, як нібито більш енергонезалежну у порівнянні з іншими. 

            Водночас Мінцифри разом з ЛУН.Місто було створено Мапу провайдерів м.Києва, які забезпечують інтернет-доступ під час тривалих знеструмлень, де зазначається, що на цій мапі українці зможуть знайти найближчого інтернет-провайдера, який перейшов на «енергоощадні мережі», отримати контактні дані та подати заявку на підключення (посилання на мапу: https://misto.lun.ua/internet?ls=internet-4%2Cinternet-8%2Cinternet-12%2Cinternet-24%2Cinternet-72#12.66/50.39136/30.61402). 

            При цьому інформація про інструменти забезпечення перевірки наведених у Мапі даних відсутня, також не повідомляється про джерела фінансування зазначеного проекту, що створює передумови для закладення у проект можливих комерційних (корупційних) механізмів для лобіювання інтересів окремих операторів.

            ІнАУ направила до Мінцифри листа від 30.10.2023 № 95 з проханням надати цю інформацію щодо Мапи провайдерів та припинити лобіювання однієї технології інтернет-доступу на шкоду іншій на ресурсах і в коментарях Мінцифри (копія листа додається), але відповіді на нього станом на 30.11.2023 не отримано.

            З огляду на зазначене просимо направити депутатське звернення до Мінцифри з метою отримання інформації:

  1. про джерела фінансування проекту Мапа провайдерів;

  2. про інструменти забезпечення верифікації даних, які містяться на Мапі провайдерів;

  3. про розрахунки, на яких базується твердження Мінцифри про більшу «енергоощадність» xPON-мереж у порівнянні з іншими технологіями доступу (окремо з огляду на необхідні енерговитрати операторів електронних комунікацій і окремо з огляду на необхідні енерговитрати споживачів).

            Також будемо вдячні за підтримку позиції ІнАУ щодо неприпустимості лобіювання однієї технології інтернет-доступу на шкоду іншій на офіційних урядових ресурсах і в коментарях державних службовців. 

 

            Додаток: Лист ІнАУ до Мінцифри № 95 від 30.10.2023 щодо негативних наслідків від рекомендації щодо необхідності якнайшвидшого переходу споживачів на PON-мережі.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                              Олександр САВЧУК