Лист № 09/1-8 від 01.02.2024 Офісу Президента щодо пропозицій до розпорядження КМУ від 27.12.2023 №1218-р Про схвалення Національної стратегії доходів до 2030 року

Вихідні реквізити
Вих. № 09/1-8 від 01.02.2024
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Офіс Президента України
Рада з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва 

в умовах воєнного стану, співвласнику ТОВ «НЕТПІК»

БОРОДАТЮКУ А.І.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва в умовах 

воєнного стану, співвласнику ТОВ «ФІНТЕХ БЕНД»

ГОРОХОВСЬКОМУ О.В.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва в умовах 

воєнного стану, співвласнику ТОВ «БІОФАРМА ПЛАЗМА»

ЄФИМЕНКУ К.О.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану,

Члену ради представників Асоціації «Інформаційні технології України», 

співвласнику ТОВ «СОФТСЕРВ»

КИЦМЕЮ Т.В.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану,

Президенту Спілки українських підприємців, 

члену наглядової ради ТОВ «НОВА ПОШТА»

КЛИМОВУ В.В.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, 

Члену ради директорів Спілки українських підприємців, 

співвласнику ТОВ «АДЖАКС СІСТЕМС МАНЮФЕКЧУРІНГ»

КОНОТОПСЬКОМУ О.В.

 

Члену Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану,

Голові Ради Федерації роботодавців України

ОЛІЙНИКУ Д.М.

Вих. № 09/1-8

від 01.02.2024

 

Щодо Національної стратегії доходів до 2030 року

 

            Кабінет Міністрів України, розпорядженням від 27.12.2023 №1218-р, схвалив Національну стратегію доходів України до 2030 року (далі – НСДУ). Її розробники визнають, що стратегічні документи держави з економічного та соціального розвитку, прийняті до повномасштабного вторгнення, потребують суттєвого перегляду та актуалізації, і що нові стратегічні документи щодо зміцнення та перебудови економіки під час війни, а також концепція післявоєнної моделі України перебувають на етапі формування.

            Дійсно, наразі відсутня актуальна стратегія розвитку економіки України, а її окремі елементи перебувають на етапі обговорення, як-от «Проект стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва на період до 2027 року», оприлюднений 25.01.2024 Міністерством економіки України. 

            В умовах відсутності визначених державою візії і маркерів подальшого економічного розвитку виглядає дивним прийняття урядом НСДУ, яка фактично є не стратегією, а лише планом підвищення податків, не базується на затверджених стратегічних планах розвитку економіки і враховує лише фіскальні, а не економічні показники і цілі.

            У НСДУ відсутні навіть фіскальні розрахунки, зокрема щодо очікуваного росту доходів держбюджету від фактичного скасування спрощеної системи оподаткування для малого підприємництва. Немає прогнозів щодо ліквідації підприємств малого бізнесу, нездатних фінансово і адміністративно сприйняти загальну систему оподаткування, не прораховано вплив реформи на зайнятість, відтік громадян України і релокацію бізнесу за кордон.

            Не розрахований також обсяг коштів держбюджету на реалізацію податкової реформи, зокрема, на впровадження та функціонування нових систем адміністрування. Але повідомляється про створення в структурі ДПС нового штатного підрозділу з чотирьох відділів, відповідального за впровадження податкового комплаєнсу, і про необхідність його додаткового комплектування висококваліфікованими аналітиками і IT-фахівцями.

            Інтернет Асоціація України, яка об’єднує понад 220 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій і має понад 20 років досвіду діяльності у галузі електронних комунікацій, вважає необґрунтованими закладені в НСДУ ідеї податкового реформування, а наміри скасування спрощеної системи оподаткування для малого підприємництва – шкідливими. Вважаємо, що реформування потребує передусім система органів державної влади та управління. Замість пропонованого розширення необхідні скорочення і оптимізація штатів бюджетних установ і асигнувань на їх утримання.

            Враховуючи зазначене, просимо Вас сприяти скасуванню розпорядження №1218-р щодо НДСУ з подальшим впровадженням фіскальних новацій лише на основі стратегії розвитку економіки після обговорення цього документу з залученням широкого кола стейкхолдерів.

 

З повагою

Голова Правління ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ                                Олександр САВЧУК